dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie Założenie licznika itp

    witam
    Jestem na etapie instalacji elektrycznej. Mam juz skrzynkę od dostawcy, na dniach bedzie pociągnięte przyłącze ziemią do rozdzielnicy. Czy jest możliwa taka opcja że elektryk instaluje mi rozdzielnice i ze dwa gniazdka i ide do dostawcy żeby odebrali mi licznik i właczyli prąd?
    Czy tez instalacja musi być kompletna i odebrana ?
    Elektryk twierdzi że wystarczy licznik i rozdzielnica, bo dostawca dalej nie sprawdza.
    Teraz korzystamy z uprzejmości sąsiada i mamy podlicznik z jego skrzynki budowalnej ale chcemy już zakonczyc ciągle praca na przełużaczu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Uprzejmosciami z sasiadem sie nie chwal, bo to jest kradziez Sasiad nie moze odpsrzedawac pradu

    Z tego co ja wiem, to nie musisz miec calej instalacji, bo tak jak piszesz nikt tego nie sprawdza. Musisz miec papier od elektryka wiec wszystko zalezy od niego.


    e: rozumiem, ze nie pytasz o prad budowlany tylko docelowy? Bo z budowlanym nie ma tutaj problemu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Tak pytam o prąd docelowy. Czyli elektryk wystawia papier, ide do Taurona i włączają napięcie ? Ile to może potrwać od momentu złożenia papierka?

    Nie widzę kradzieży w tym, sąsiad ma prąd budowlany, wczesniej ta skrzynka była moja, ale po zakoneczeniu etapu budowy u nas, po prostu sąsiad skorzystał z gotowca bo nam prąd nie był przez rok potrzebny. Skrzynke przesuneli 2m na jego działkę i podpisał z nimi umowę.
    Zresztą w sumie zużyliśmy z tego pożyczonego prądu kilkadziesiąt KWh, drobnica sama. Teraz jak sie zaczną grubsze prace i urządzenia na 3 fazy chcemy mieć juz docelowy prąd u nas.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Jestem/a już byłem na tym etapie. Dziś do PGE poszedliśmy z papierem od elektryka. Właśnie będzie kilka gniazdek i żarówek aby popracować w gorszych warunkach. Przyłącze było od razu zgłoszone jako docelowe. Również dziś podpisaliśmy umowę kompleksową na g12w.

    Termin montażu licznika wybraliśmy sobie na 14 lipiec. Nie śpieszy nam się. Od montaży licznika cieszymy się prądem.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony