dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinBialezyn
    Witam!

    Bazowałem na informacjach zawartych na stronie Orlenu:
    http://www.orlengaz.pl/cite.php?s=6&go=id3

    wg nich gęstość jest taka sama, a to przecież właśnie im powinno zależeć aby pokazać iż jeden litr propano-butanu zawiera więcej kg niż propanu.

    Dziwna polityka tej firmy.
    Musieli się na stronach Orlenu rąbnąć.

    A wracając do wartości opałowej to, czy przypadkiem jednak nie ma znaczenia kaloryczność fazy gazowej - w końcu to ona jest spalana a nie bezpośrednio ciecz. Jeśli jest inaczej, to dostawcy wciskają kit o większej kaloryczności butanu i nadaje się to do zgłoszenia w UOKiK. A może to "działa" tylko przy telemetrii, przy której kupuje się m3 a nie litry, czy kilogramy? Sam już nie wiem.

    Cytat Napisał Marcin R
    Ckwadrat budujesz w gminie Kampinos czy Leszno?
    Ja tu mieszkam. Mam zbiornik Gaspolu i jest OK. Jeszcze nie płaciłem dzierżawy a mam go 2 lata. Za trzeci rok tez nie bede płacił.
    Tylko Gaspol z moim przedstawicielem!
    Pozdrawiam
    Marcin R, ja buduję się w gminie Leszno. Chętnie wziąłbym namiar na Twojego przedstawiciela Gaspolu - taka oferta jest chyba nie do pobicia!

  2. #42

    Domyślnie

    Faza gazowa nie ma w ogole znaczenia bo o kalorycznosci plynu ktory sie kupuje decyduje jego waga. Zrobmy proste obliczenia - 1l propanu o gestosci 0,51 daje 23643 kJ czyli 6,56kWh. Zakladajac proporcje 50:50 p-b mamy zas z 1l mieszanki 11821 kJ z propanu i 13258 kJ z butanu a wiec 25079 kJ (6,96kWh) czyli o 6% wiecej niz z propanu. Zakladam ze wszystko dzieje sie w temp. +15C. Stad placac za 1l p-b dostajemy o 6% wiecej energii niz za 1l propanu. Jednak zmiana temp. tankowania, np. tankowanie w temp. +25C oznacza spadek zakupionej energii o kilka procent a przy -10C wzrost zakupionej energii o kilka procent. Stad tak naprawde powinno sie kupowac kilogramy gazu a nie litry. Gdyby placilo sie za kg nie byloby dodatkowego zysku 6% na butanie ze wzgledu na wieksza gestosc.
    Aha - na stronie orlenu dane sa dobre - gestosc podana jest przy -42C i wtedy jest taka sama. Malo kto jednak kupuje gaz przy takiej temperaturze...

    D.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin R

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Gaz

    Dajcie sobie spokoj tak trzeba spalic ten gaz. Ja wiem jedno 2 zimy temu jak postawiłem dom i bylo bardzo zimno spaliłem prawie 4500l i drewo do kominka za 500pln a zeszlej zimy juz bylo lepiej. Dom byl juz suchy zima troche lżejsza mialem podbitke i spaliłem ok3000. Oczywiscie mowie o całym roku łącznie z gotowaniem i ciepłą wodą.
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie Re: Gaz

    Cytat Napisał Marcin R
    Dajcie sobie spokoj tak trzeba spalic ten gaz. Ja wiem jedno 2 zimy temu jak postawiłem dom i bylo bardzo zimno spaliłem prawie 4500l i drewo do kominka za 500pln a zeszlej zimy juz bylo lepiej. Dom byl juz suchy zima troche lżejsza mialem podbitke i spaliłem ok3000. Oczywiscie mowie o całym roku łącznie z gotowaniem i ciepłą wodą.
    Pozdrawiam
    To forum nie jest po to aby olewać takie sprawy - tylko wyjasnić sobie temat i rozsądnie gospodarować własnymi finansami. Dodatkowo lub przede wszystkim warto wiedzieć wiecej.
    Tak więc proszę o nie uprawianie dywersji
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckwadrat
    Mam już szczegółową ofertę OrlenGazu. Chodzi o podziemny propan-butan, dzierżawa 49 zł brutto, zwolnienie przez 12 miesięcy. Sensowna opcja instalacyjna kosztuje 2400 zł z VAT (+ jeszcze karta rabatowa za 500 zł, która daje możliwość tańszego tankowania w okresie 12 mies.). Opcja ta przewiduje:

    ORLEN GAZ jest zobowiązany do dowozu do KLIENTA zbiornika wraz z płytą fundamentową; wykonania projektu instalacji wewnętrznej i zewnętrznej; wykonania instalacji gazowej na zewnątrz budynku, wykonania instalacji wewnątrz budynku; zgłoszenia zbiornika do rejestracji w UDT.

    KLIENT jest zobowiązany we własnym zakresie: uzyskać aktualną mapę do celów projektowych; dokonać zgłoszenia budowy instalacji zewnętrznej właściwemu organowi administracyjnemu oraz uzyskać pozwolenie na budowę w zakresie nowej instalacji wewnętrznej, wykonać prace ziemne (wykop pod zbiornik i przyłącze oraz ich zasypanie).

    Moim zdaniem to dość drogo, jak za tyle prac po stronie klienta ale może się mylę. Najdroższa opcja, w której klient nic nie robi kosztuje 4110 zł brutto.
    a ja wybrałem opcję komfort plus w OrlenGazie i za wszystko zapłaciłem 2.500 zł (przy zaświadczeniu z Urzędu Skarbowego o nie prowadzeniu działalności gosp. naliczają 7%VAT!!!). Trzeba było się potargować z przedstawicielem, ale myślę, że się opłaciło. Nie musiałem robić nic. Jedyną rzeczą, którą musiałem wykonać to upoważnienie dla Orlenu, żeby mogli mnie reprezentować w urzędach.
    polecam
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  6. #46

    Domyślnie

    Gaspol ma promocję:
    -założenie butli i podłączenie 600 pln z "hakiem"
    -pomiar telemetryczny za zużyte m3 gazu
    -brak opłat za dzierżawę do 01.01.2006
    -stała cena gazu do 01.09.2005
    - po okresie promocyjnym dzierżawa ok 600pln rocznie

    Promocja trwa do piątku!!!!

  7. #47

    Domyślnie

    Nic nie widzę atrakcyjnego w tej promocji, poza faktem, ze gaz przez licznik z gaspol ma jedną z wyższych cen na rynku i jeszcze wymagają odbioru 20000 litrów, resumując prmocja dla bogaczy
    Ja chba kupię zbiornik

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Po pierwsze ja osobiście nie uważam za mądre posunięcie kupić butlę podziemną-po prostu żona by mnie zabiła gdybym jej zdemolował ogródek po 5 latach-bo zbiornik trzeba wykopać CAŁY do oględzin(silosu nie wolno wybetonować bo butla musi byś przysypana).
    Po drugie propanu butanu nie tankuje się do butli przydomowych ponieważ przy -10/20 stC kocioł nie wystartuje z powodu braku gazu (propan jest w stanie gazowym po ciśnieniem przy nawet -40 st a propan butan dopiero przy ok. -10-to są dane przedstawiciela pewnej firmy)
    Po trzecie ciekawe ,że nikt nie mówi o małym "drobiazgu"w umowach z dostawcami gazu ,który to mówi o wymogu zatankowania min xxx litrów gazu np w ciągu roku lub bezterminowo(to do tych którzy za parę lat będą mieli ziemny.)W razie niewywiązania się z umowy są kary nawet do ponad 2tys zł netto.
    Powyższe informacje pochodzą od znajomego przedstawiciela firmy zajmującej się tym tematem.

  9. #49

    Domyślnie

    Odnosnie "drobiazgu" w postaci wymogu zatankowania min. ilosci gazu rocznie (czesto 2-3tys litrow) to jeszcze nie slyszalem zeby jakas firma usilowala dostac kare gdy ktos tego nie spelni. Po pierwsze kazdy w sadzie sie moze bronic ze przy podpisywaniu umowy nie wiedzial ze bedzie malo zuzywal gazu i sad to uwzgledni a po drugie w przypadku gdyby firma wystapila do sadu o odszkodowanie z tego tutulu pierwsza reakcja klienta byloby zerwanie umowy i nakaz wywiezienia zbiornika (kara za to jest taka sama ja odszkodowanie za brak min. zuzycia). Firma zostalaby wiec z butla w rece i sprawa w sadzie ciagnaca sie latami. Zaden normalny dystrybutor gazu na to nie pojdzie.

    D.

  10. #50

    Domyślnie

    ckwadrat,

    Jestem na tym samym etapie - pilnie poszukuje rozsadnego dostawcy instalacji i gazu.
    Kilka miesiecy temu zbieralem oferty Orlen, Gaspol i BP ale dzis sa pewnie nieaktualne wiec mam zamiar wrocic do rozmow. Sprawa jest dla mnie bardzo pilna a skoro prawie jestesmy sasiadami to moze stworzymy "spoldzielnie" i razem damy rade wynegocjowac cos ciekawszego?

    Pozdrawiam,
    przemek72

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek72
    ckwadrat,

    Jestem na tym samym etapie - pilnie poszukuje rozsadnego dostawcy instalacji i gazu.
    Kilka miesiecy temu zbieralem oferty Orlen, Gaspol i BP ale dzis sa pewnie nieaktualne wiec mam zamiar wrocic do rozmow. Sprawa jest dla mnie bardzo pilna a skoro prawie jestesmy sasiadami to moze stworzymy "spoldzielnie" i razem damy rade wynegocjowac cos ciekawszego?

    Pozdrawiam,
    przemek72
    Jestem wstępnie umówiony z przedstawicielami Progasu i Gaspolu na przyszły tydzień - mają mi szczegółowo zaprezentować ofertę na budowie. Przy negocjacjach będę zatem próbował zbić cenę drugą instalacją w bezpośrednim sąsiedztwie. Jeśli ten argument skłoni ich do jakichkolwiek dodatkowych upustów zaraz Cię o tym poinformuję.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dave
    Odnosnie "drobiazgu" w postaci wymogu zatankowania min. ilosci gazu rocznie (czesto 2-3tys litrow) to jeszcze nie slyszalem zeby jakas firma usilowala dostac kare gdy ktos tego nie spelni. Po pierwsze kazdy w sadzie sie moze bronic ze przy podpisywaniu umowy nie wiedzial ze bedzie malo zuzywal gazu i sad to uwzgledni a po drugie w przypadku gdyby firma wystapila do sadu o odszkodowanie z tego tutulu pierwsza reakcja klienta byloby zerwanie umowy i nakaz wywiezienia zbiornika (kara za to jest taka sama ja odszkodowanie za brak min. zuzycia). Firma zostalaby wiec z butla w rece i sprawa w sadzie ciagnaca sie latami. Zaden normalny dystrybutor gazu na to nie pojdzie.

    D.
    No cóż ja widziałem kopię takiej umowy która nakazuje bezterminowo(ale musowo) wykupienie min. ponad 4 tys.m3gazu(tak tak),a klauzula na dole mówi że :"w wypadku niewywiązania się ...kara wynosi min 500,-zł netto a max 2.200,-zł netto".
    Druga sprawa -w sądzie :czytałeś,podpisałeś to płać!I nikogo nie interesuje ,że nie wiedział ile zużyje gazu.
    I to mowa o dużej firmie "gazowej " a nie o krzaczku.

  13. #53

    Domyślnie

    Dopiero co załatwiłem sprawę z Progazem na następujących warunkach:
    zbiornik podziemny 2700 litrów + instalacja 1100 zł, dzierżawa 30 zł/miesiąc (pierwszych 10 miesięcy za darmo), gaz propan pierwsze napełnienie 1,30 zł /litr brutto (pożliwość płatności w 3-ch ratach), umowa na 5 lat, możliwość dotankowania w dowolnej ilości i w dowolnym czasie (ceny letnie). Po mojej stronie było dostarczenie mapy i zrobienie wykopu pod zbiornik, reszta Progas. Całość operacji trwała 6 dni (przy czym to ja opóźniałem realizację). Dodatkowo z tytułu tego, że skaperowałem sąsiada do instalacji Progazowskiej otrzymałem 200 litrów za darmo.

  14. #54

    Domyślnie

    Dopiero co załatwiłem sprawę z Progazem na następujących warunkach:
    zbiornik podziemny 2700 litrów + instalacja 1100 zł, dzierżawa 30 zł/miesiąc (pierwszych 10 miesięcy za darmo), gaz propan pierwsze napełnienie 1,30 zł /litr brutto (pożliwość płatności w 3-ch ratach), umowa na 5 lat, możliwość dotankowania w dowolnej ilości i w dowolnym czasie (ceny letnie). Po mojej stronie było dostarczenie mapy i zrobienie wykopu pod zbiornik, reszta Progas. Całość operacji trwała 6 dni (przy czym to ja opóźniałem realizację). Dodatkowo z tytułu tego, że skaperowałem sąsiada do instalacji Progazowskiej otrzymałem 200 litrów za darmo.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Czekam na opinię za 5 lat...Kiedy każą wykopać zbiornik .CAŁY.

  16. #56

    Domyślnie

    No to jeszcze ja. U mnie było specyficznie, bo potrzebny mi jest zbiornik na mniej więcej rok: gaz sieciowy jest "w drodze". Wybrałem BP - gdyż jako jedyni zgodzili się na zawarcie umowy dającej mi możliwość zerwania jej przed zakupem zakontraktowanych ilości gazu.

    Warunki są następujące:
    1. Gaz propan, 1 PLN za litr (promocja była).
    2. Instalacja: projekt 700 PLN (instalacja zewnętrzna i wewnętrzna), budowa instalacji (ułożenie rur w wykopie + budowa instalacji wewn) - jeszcze nie wiem - na poziomie 1000 PLN - faktury jeszcze nie mam. Po mojej stronie była mapa i wykopy.
    3. Umowa przewiduje zakup 15000 L gazu - zerwanie wcześniej możliwe tylko w przypadku doprowadzenia sieci gazowej, ponoszę wtedy koszty demontażu, 500 PLN.

    Czas realizacji: 10 dni na projekt, 30 dni oczekiwania (całość była realizowana w oparciu o zgłoszenie), po czym w ciągu 4 dni miałem działający kocioł w domu. BP polecam.

  17. #57

    Domyślnie

    Odpowiedź dla Małego: przeglądy i demontaż po stronie Progazu. Ja będę musiał tylko zasypać dołek (i ewentualnie zasiać trawkę).

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat1
    Witam
    Gaspol odpada bo po okresie promocyjnym razem z Dragongazem i Bałtykiem mają najdroższy gaz
    Podaj te ceny ! Jestem ciekaw tego porównania
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #59

    Domyślnie

    Progas. proban butan.
    instalacja 1000 PLN. My kopiemy dziurę i zalewamy betonem (ujęliśmy w cenie budowy domu również wykonanie instalacji zbiornika)
    cena za dzierżawę 45 pln BRUTTO nie netto - można negocjować.
    okres umowy 5 lat.
    kazali nam podpisać weksel in blanco do kwoty 8 tys PLN (cena wartości zbiornika napełnionego gazem + instalacja) o czym powiedzieli dopiero po podpisaniu umowy
    cena nie tak najniższa - porównywalna z innymi firmami. Przekonało nas to że w ciągu 4 dni są w stanie butle z gazem zamontować - nie są im potrzebne dwumiesięczne okresy oczekiwania na formalności. Zmianę naziemnego na podziemny załatwiamy wpisem w dziennik budowy.

  20. #60

    Domyślnie

    canon1 bzdury piszesz.
    jak się chce to można wszystko wynegocjować. Myśmy ustalili z Gapolem minimalne zużycie na poziomie 1 butli na rok tzn 2400 litrów. I niby ma to być za dużo??
    Zachęciła nas promocja w postaci:
    - zwolnienia z kosztów dzierżawy przez 2 lata
    - KOSZTY ZAINTALOWANIA NA POZIOMIE ok 630 zł brutto. Do tego monter od butli wykona nam instalację wewnętrzną (3 punkty) za kwotę 500zł netto a nie jak jak ci kurefscy hałturnicy z gazowni za 1000pln!!!!!!!!.
    -rozliczanie co miesiąc a nie od razu 3 tyś 'w plecy'
    -napełnią butlę (PROPANEM) bez projektu instalacji wewnetrznej gazowej który to dostarczymy później
    -koszt wykopu to 220pln (razem z kanałem pod przewód gazowy do budynku i wywozem nadmiaru ziemi)
    -koszt wylania płyty też śmiesznie niski: 8 worków cementu, żwir, 35 m prętów zbrojeniowych od sąsiada za 30 zł

    Rozważania co jest bardziej opłacalne czy kilogramy,czy m3 czy litry gazu są bez sensu. Jak nie masz "uzbrojenia" w okolicy to są tylko 2 alternatywy: propan albo olej. Oba drogie.A będą jeszcze droższe.
    Jak chcesz szuflować to proszę bardzo- węgiel.
    Jak chcesz niszczyć kręgosłup nosząc stertę 50cm-wych polan drewna to proszę bardzo- holzgas czy cuś podobnego.
    Popróbowałem i jednego i drugiego.
    Teraz popróbuję trzeciego

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony