dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 29
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 568
  1. #221

    Domyślnie

    Widzę, że bardzo nośny temat tak jak pytanie czy lać beton bezpośrednio do ziemi na ławy fundamentowe. Ja osobiście robiłem po staremu, czyli ławy w szalunkach a dach pełne deskowanie pod dachówkę ceramiczną. Nie wiem czy folia jest lepsza czy nie ale widziałem jak po roku zdejmowano blachę pod którą była folia. Folia była zniszczona, chyba przez wysoką temperaturę (rozciągnięta i pomarszczona). Może była źle położona, może była złej jakości, tego nie wiem ale wolałem nie ryzykować. Okna, drzwi, nawet klepkę można wymienić po kilkunastu latach. Dach robi się na dziesiątki lat.

  2. #222

    Domyślnie deskowanie

    Ja wydeskowałem położyłem papę i obserwowałem po obfitych deszczach.Da się zauważyć wszelkie nieszczelności.Nabiłem łaty i kontrłaty położyłem blachodachówkę i obserwowałem.Położone wszystko zgodnie ze sztuką wiec nie moze byc problemów.Teraz zacznę od wewnątrz upewniwszy się że wszystko jest w porządku bez obaw że cieknie.To wszystko można robić właśnie w takiej kolejności nia na łapu capu ocieplę położę folię wydeskuję i będę pewny że nic nie zgnije.

  3. #223

    Domyślnie

    Zatwardziałym zwolennikom folii paroprzepuszczalnej sugeruję zajrzeć tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=20555
    ppp.j

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat
    No to podnosze wynik dla desek ...
    Deskowałem całosc na to papa .... i cacy ... pozostało tak sobie 2 sezony bo kasiure na dachóweczke zbierałem
    Po mojemu decha to jest decha .... jak ci dekarze bedą dachóweczke zakłądać to pewnie niejednemu noga sie omsknie i folie przedziurawi jak nie przypilnujesz to byle jak pokleją. Zaraz pewnie odezwią się obroncy folii itd .. ale jakoś nie mam przekonania do tego wynalazku.. U rodziców dam przedwojenny pełne deskowanie ... i do dziś bez problemów ...
    Troche kasy wiecej wydane ale spię spokojnie ...
    Jak słusznie zauważyłeś nie miałś kasy na dachówke i założe się ze na 95 procent to dlatego deskowaleś bo Ci majster kazał...

  5. #225

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie. Jaki rodzaj papy do wstępnego krycia, żeby nie przepłacić i była odpowienio mocna ?

  6. #226
    Guest

    Domyślnie

    katarzyna sławińska napisała
    Deskuj Niemcy zmądrzeli też kładli folie ale teraz kupuja drewno z Polski a Polakom wciskają tą swoją folię
    Czy to prawda? Może to ktoś potwierdzić?
    Moj - być może - wykonawca dachu mówi, że dechy i papa to wyrzucone pieniądze. Pracował kilkanaście lat w Niemczech i tam prawie wszyscy kładą własnie folie.
    Ale może teraz już nie?

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzyna Slawińska
    Deskuj Niemcy zmądrzeli też kładli folie ale teraz kupuja drewno z Polski a Polakom wciskają tą swoją folię
    Kasia to pewnie nawet paszportu nie ma i takie glupoty pier.... !

  8. #228

    Domyślnie

    a czy ktos moze mi powiedziec:
    deskowanie 12 zł za metr2 to drogo czy tanie ? jest to robocizna z materialem.

  9. #229

    Domyślnie

    Podnosze wynik dla deskowania. U nas dach odeskowany. opapowany, pokryty dachówkš ceramicznš Creatona. Ja jestem zadowolona... Mam solidny dach.

  10. #230

    Domyślnie

    Ja mam folię i nie żałuję.
    Argumenty:
    - kasa,
    - niepotrzebna komplikacja tematu,
    - to dachówka musi być możliwie jak najbardziej szczelna (mam Koramic L15 z podwójnym zamkiem) - jeżeli dachówka przepuści wodę w większej ilości to deskowanie prędzej czy później zgnije, bo papa też nie jest wieczna,
    - a papa to niby jest niezniszczalna ?
    - mieszkałem w starym przedwojennym domu, gdzie był ogromny dach z karpiówki i nie było tam ani folii ani deskowania - po prostu dach był szczelny (albo kapało gdy był nieszczelny ),
    - zdecydowanie gorsza wentylacja wełny docieplającej poddasze -papa przepuszcza powietrze?
    Jak zmienię zdanie to wpadnę sprostować
    Od 17.12.2007 na swoim

  11. #231

    Domyślnie

    hehe, tylko ze pape mozna latwo naprawic, a z folia obawiam sie ze moze byc tak: zdejmujesz dachowki za x lat a tu nie ma foliiiii i co teraz ? a ludzie strasza. Deska + papa jest od dawna, mam strych w firmie budynek przedwojenny, deska + papa, i do tej pory deski cale sa.

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Da-Vid

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dla jednych teflon na patelni lub folia na dachu to jedna wielka bujda a dla innych super bajer lub po prostu postęp . Można kupić patelnię zwykłą lub teflonową za 10 lub 100 zł i zniszczyć ją po kilku dniach /choć dalej będzie wyglądała świetnie/.
    Wszystko sprowadza się do świadomości w dążeniu do celu i Ludzi którzy mają ten cel wykonać . Jeżeli ktoś robił przez ostatnie lata dach w syatemie tradycyjnym na wszelkie nowinki będzie nastawiony negatywnie . Natomiast nowe technologie wymagają dokształconego wykonawcy /by nie wypalał dziur w dachu / i inwestora który wie czego może oczekiwać od wybranych patelni/komputra/dachu.

    ps.
    budujesz na wieczność czy dla siebie ?

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Obie technologie sš dobre pod warunkiem, że będš dobrze wykonane! Większoœć iwestorów stosujšc folię myœli, że jak zakryje szybko dach to już jest OK zapominajšc o tym, że równie szybko należy jš zabudować od wewnštrz chronišc przed atakiem promieni UV. Jak tego nie robiš wczeœniej czy póŸniej będš mieli kłopoty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Da-Vid
    budujesz na wieczność czy dla siebie ?
    Ja buduję dla siebie. Na wieczność to może coś się uchować w Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Ile jest 200 letnich domów w Waszej okolicy? (pomijam "starówki", rynki itp). Zauważcie, że my generalnie budujemy "za solidnie" i "na wieczność" . Tylko kto będzie chciał w takim domu mieszkać za 30 lat? Kupilibyście 30 letni dom?. Wracając jednak do tematu deskowania - podtrzymuję zdanie o szczelnej dachówce.
    Od 17.12.2007 na swoim

  15. #235

    Domyślnie

    tyle ze jesli dobrze zrozumialem to pelne deskoawnie materialy+robocizna to koszt 12 zl za metr2
    przy moim dachu wychodzi 3000 zl, a folia tyvek solid wyjdzie chyba cos ok 1700 zl. Wiec jesli deskowanie ma zalety na folia
    ze jest sprawdzone,
    ze lepiej izoluje akustycznie,
    ze w jakis sposob ociepla,
    ze spimy spokojnie, bo trudno spaprac

    to chyba warto te 1300 zl doplacic ?

  16. #236

    Domyślnie

    Deskuj i śpij spokojnie.
    Ale nie łudź się, spaprać można naprawdę wszystko.
    Od 17.12.2007 na swoim

  17. #237

    Domyślnie

    Trochę żałuję, że nie deskowałem. Pomimo zastosowania b.dobrej folii Dorken'a jakoœ tak nie daje mi spokoju to, że od niej tyle zależy.
    Ale przedmówcy majš rację - wszystko można spierdzielić.

  18. #238

    Domyślnie

    racja, racja. tyle ze ja bardziej sie boje tego co bedzie z dobrze polozona folia za kilka lat 5-10-15 ?? i dlatego chyba wybiore tradycje.

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    I masz rację! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #240

    Domyślnie

    wiecie co chyba mi sie cos pokrecilo nie bylem doinformowany do konca, tak mi sie wydaje.
    Deskowanie to 12zl za m2 sama robocizna
    do tego deski, papa i gwozdzie.
    moj dach ma 260 metrow, desek wyjdzie 7 kubikow po 450 zl czyli w sumie 3150zł same deski na deskowanie
    3120zł robocizna
    do tego papa i gwozdzie
    Wiec deskowanie na moj dach bedzie kosztowalo w sumie 7 tys zl ?
    a folia tyvek solid 1300 zl

    dobrze ja licze?

Strona 12 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony