dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie podlewanie - jesienią

    powiedzcie mi czy teraz podlewa się jeszcze drzewka (sadzone w maju)? czy zostawić wszystko matce naturze?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zaniechalem nawet podlewania sadzonek które robilem w czerwcu. Przy tej pogodzie i temperaturze powinny sie już do spania szykowac, a Twoje drzewa posadzone w maju, maja już rozrośnieta bryle korzeniowa i poradzą sobie z zapotrzebowaniem na wode.
    Ale moze ktos mnie skoryguje?
    zielonym do góry

  3. #3

    Domyślnie

    Też już przestałam podlewać

  4. #4

    Domyślnie

    A iglaki posadzone 1,2 miesiące temu?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    dzięki, też mi się wydawało, że już teraz nie trzeba (choć nie wiedziałam dlaczego ), ale syn mnie dręczył, że mu drzewko padnie i chce nadal podlewać.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  6. #6

    Domyślnie

    o ile się nie mylę, to gdzieś czytałem, że iglaki należy podlewać nawet mimo jesiennej pluchy (oczywiście nie tak by im tam bagno zrobić ). Ponoć magazynują duże ilości wody na zime, bo przez posiadanie igieł szybko odparowują wodę i mogą podsychać przy dłuższej zimie. Jak z innymi roślinami - nie wiem. Na nic szczególnego nie trafiłem. Ja iglaki podlewam i sypnąłem im odrobinę nawozu przeciw brązowieniu igieł. Niech mają na zimę
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Iglaków nie należy zbyt czesto podlewać. Przyzwyczają się i będą im rosły płytkie korzenie. A to oznacza konieczność częstego ich podlewania do końca ich życia. A to oznacza problemy jeżeli wyjeżdżamy na urlop

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dość świeżo posadzone iglaki to spoko można jeszcze podlewać i podsypać nawozem z magnezem. Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też słyszałam, że malutkie iglaki należy jesienią bardzo dużo podlewać. Podobno zima jest dla nich okresem wielkiej suszy i muszą zgromadzić wodę na zapas.
    Ta argumentacja wydaje mi się słuszna i dlatego do pierwszych mrozów będę dużo podlewać moją kudłatą sosenkę

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Młode drzewa i krzewy iglaste, zwłaszcza nowoposadzone powinny być obficie podlane przed przed zamarznięciem gleby.
    Mówi się, że powinny zamarznąć "na mokro".
    Zgromadzona w glebie woda (wprawdzie zimą zamarznieta) jest bardzo potrzebna roślinom na przedwiośniu gdy jest silne parowanie (słońce i wiatr) a ziemia częsciowo zamarznięta. Wtedy taka zgromadzona woda bardzo sie "przydaje".
    Dużo roslin wysycha na przedwiośniu i zwykle powiada się, że wymarzły.

    Pinus

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  12. #12

    Domyślnie

    Powinno się podlać na początku ostro, potem podlewać niewiele i na sam koniec przed mrozami znów wiecej.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie jestem pewna jak to jest z iglakami (poczytam), ale na pewno jesienią trzeba podlewać rododendrony. przeciwnym razie ich liście wiosną stają się brązowe i pozwijane.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Nie jestem pewna jak to jest z iglakami (poczytam), ale na pewno jesienią trzeba podlewać rododendrony. przeciwnym razie ich liście wiosną stają się brązowe i pozwijane.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Kasiu385
    masz rację.
    Rododendrony, wrzosy, wrzośćce, azalie powinno się obficie podlewć aż do mrozów. Rośliny iglaste mniej obficie, natomiast liściastym wystarczy woda z nieba.

  16. #16

    Domyślnie

    Didi
    Nareszcie, ktoś się ze mną zgadza , dzięki.
    Moje rododendrony, choć są podlewane i tak nie kwitną tak ładnie jak u sąsiada
    Pozdrawiam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    to mam pytanie tydzien temu posadziłam Jodłę kalifornijską i choine kanadyjską.....czy teraz tez duzo musze podlewac????

  18. #18

    Domyślnie

    Teska
    dziś nie musisz, bo LEJE!!!!!!!


    Ale poza tym tak

  19. #19

    Domyślnie

    Kasiu385
    a może masz za mało kwaśną ziemię? Pamiętaj do różaneczników potrzeba duuuużo kory i nawadniania

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ups


    to musze lać..... oczywiscie jak tak z nieba lac nie bedzie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony