dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Wg. projektu belki drewniane na których opiera się dach znajdują się w sciankach działowych i z dwóch stron zostaną otynkowane (cem-wap)razem ze ścianami.
    Czy aby w tych miejscach tynk nie będzię pękał i jak temu zapobiec?
    Dziękuję z góry za porady.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że każde drzewo należy izolować od muru. Tynkowanie drewna ? Więcej uroku ma jego własna struktura.

  3. #3

    Domyślnie

    Drewno trzeba zabezpieczyć środkiem konserwującym,następnie siatka tzw.rapica(to chyba od nazwiska tak że z góry przepraszam tego pana)lub plastikowa i normalny tynk.Nie powinno pękać.
    Kiedyś dawano trzcinę zamiast siatki i trzyma to do dzisiaj,mam taki sufit w starym poniemieckim domu.Mario

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    To nazwisko to chyba Rabitz. Ja osobiście myślę akurat takie ścianki obłożyć płytami G-K, żeby dostać jednolitą ścianę.

  5. #5

    Domyślnie

    Poieram Frankai, ja mam zamiar zrobic tak samo.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Mam takie same połączenie słupków drewnianych i ścianek działowych. U mnie tynki gipsowe. Poszedł impregnat do drewna, później siatka akrylowa, później chyba jeszcze jakiś papier - ale...
    Wykonawca od razu zastrzegł się, że nie gwarantuje, że nie bedzie pękać. Podał sensowne uzasadnienie i przekonał mnie. Każdy z tych elementów jest innym materiałem i inaczej się zachowuje - to pierwszy powód powstawania naprężeń i pęknięć. PO drugie, ścianka działowa nie pracuje tylko oddziela pomieszczenia, a słupki (przynajmniej u mnie) pracują utrzymując więźbę dachową - to drugi powód naprężeń. Wykonawca twierdził, że kiedyś na pewno pęknie. Radził obrobienie płytą g-k - wtedy na pewno nie będzie widać rys. Inaczej co kilka lat trzeba się liczyć z koniecznością pociągniecia pęknięcia np. cekolem. Ja jestem w stanie z tym żyć

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Albo jak ktoś ma ochotę "wyrzucić" słupek ze ściany, to - tak jak sugeruje Hans_68 - taka drewniana konstrukcja ładnie wygląda w pokoju.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony