dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Dwa sezony temu zrobiłem nawiewniki w oknach, same okna rozszczelniłem, kratkę wentylacyjną wykułem, dom jest regularnie wietrzony a mimo to w tym jednym miejscu mam wilgotną ścianę przy narożniku i co jakiś czas wyłazi grzyb. Nie ma żadnej opcji żeby podejśc do ściany z zewnątrz bo jest po stronie sąsiada a on tam ma infrastukturę której ja naruszac nie mogę. Jak więc z problemem sobie poradzic inaczej ?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał unreality Zobacz post
    Dwa sezony temu zrobiłem nawiewniki w oknach, same okna rozszczelniłem, kratkę wentylacyjną wykułem, dom jest regularnie wietrzony a mimo to w tym jednym miejscu mam wilgotną ścianę przy narożniku i co jakiś czas wyłazi grzyb. Nie ma żadnej opcji żeby podejśc do ściany z zewnątrz bo jest po stronie sąsiada a on tam ma infrastukturę której ja naruszac nie mogę. Jak więc z problemem sobie poradzic inaczej ?
    To że zrobiłes nawiewniki i kratkę nie znaczy że wentylacja działa? Mierzył ktoś przepływa powietrza? Jaka masz wilgotność i temp w tym pomieszczeniu? Czy sciana w tym miejscu jest wyraznie zimniejsza? Mozesz jej zrobić zmierzyć temperature? Problem całoroczny? Zimowy? Tylko przy bardzo niskich temperaturach zewnetrznych?

    W jakim to jest miejscu? Na srodku sciany, gdzies gdzie może byc jakis mostek termiczny? Scaian murowana, czy jest to jakichs dach?

    Szpachlą problemu nie roziwazesz. Szpachla się zrobi zimna i po szpachli pocieknie woda, na szpachli wyrosnie grzybek.

  3. #23

    Domyślnie

    Problem występuje najmocniej na jesień-zimę. Ściana to płyta z rozbiórki wieżowców, żelbetonowa z kamulcami i kanałami wentylacyjnymi. Wyraźnie widać że problem wychodzi z narożnika budynku parterowego. Temp mierzyłem ostatnio i jest chłodniejsza od innych, ma ok 18 st. Przepływowości powietrza nie mam jak sprawdzić ale jest to sypialnia 9m.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał unreality Zobacz post
    Problem występuje najmocniej na jesień-zimę. Ściana to płyta z rozbiórki wieżowców, żelbetonowa z kamulcami i kanałami wentylacyjnymi. Wyraźnie widać że problem wychodzi z narożnika budynku parterowego. Temp mierzyłem ostatnio i jest chłodniejsza od innych, ma ok 18 st. Przepływowości powietrza nie mam jak sprawdzić ale jest to sypialnia 9m.
    A wilgotność masz jaka w tej sypialni? Jesli w pomieszczeniu masz przykładowo 21C, i na scianie która a 18C wykrapla Ci sue wilgoć, to po pomieszczeniu masz ....to w pomieszceniu masz jakies 83% wilgotnosci, czyli bardzo wysoko.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    przy +18 st ściana aby na niej się coś skraplało, to trzeba się mocno postarać.
    Jak Kolega Jastrząb pisał 83% to jest już stan sauny, głowa was nie boli ?
    nie ma stęchlizny w domu ? mam dużo gorsze miejsca w rodzinnym domu, już nie raz pisałem o tym
    pokazywałem, gdzie jest beton i grzyba nie ma. Bo jest bardzo bardzo sucho ,.. przy ogrzewaniu .~20% około wiem sucho..
    ale grzybów nie ma jak na razie. Wentylacja musi działać... co będzie widać ..po spadku %.
    https://www.google.pl/webhp?sourceid...5%9Bciomierzem

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    czytajac posty z pierwszej strony dochodze do wniosku ze kazdy kto zapyta o nowy produkt na rynku zostanie posądzony o jego kryptoreklame....


    pewnie nawet gdyby finalndIA zapytał o aerotherm to byście go oblali wszystki mozliwymi pomyjami wytykajac ze reklamuje to cos, mimo iz biedaczysko z tym tematem i z ta branza ma niewiele wspolnego...



    jakże łatwo kogos opluć....



    Pozdrav




    PS a co do samego produktu.... cos co izoluje i jest paroprzpuszczalne... w dodatki sluszy do ocieplania
    Przeciez na to czeka cały świat od Japonii po Alaskę. Az dziw że jakos cudo to - jak na razie - rynku nie zwojowało.
    Pozwolcie ze produkt ten obejde bardzo szerokim łukiem.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 27-10-2016 o 13:34
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    czytajac posty z pierwszej strony dochodze do wniosku ze kazdy kto zapyta o nowy produkt na rynku zostanie posądzony o jego kryptoreklame....
    Do złego wniosku doszedłeś.

    Jakby człowiek z 1 postem zapytał o nowy typ styropianu który zamiast lambdy 0.031 ma reklamowana lambde 0,029 to by dostał sensowne odpowiedzi, wywiązałby by się konstruktywna dyskujsa jak to osiągnieto, czy to możliwe itp. itd

    Ale tu przychodzi jednopostowiec i pyta o materiał ociepleniowy(!!) aplikowany w grubosci 0.8mm. To albo jest ktoś bardzo naiwny że to to może działać albo sprzedawca.
    Na innych podforach moderatorzy takie posty kasuja z marsz u i po problemie.

  8. #28

    Domyślnie

    Mierzone przed sekundą, temp w sypialni 23.5 a ściana 20 dodam również że grzyb buduje się ewidentnie od zewnętrznego narożnika sypialni. Niestety jest to dom który powstał z przeróbki czegoś co już stało kilkanaście lat. Budynek ten służył jako garaż i postawiony został bez wielkiej dbałości o ogrzewanie czy izolację zewnętrzną. Do tego jeszcze dochodzi sąsiad który ma tam wylany beton (co eliminuje możliwośc dobrania się do fundamentów) oraz zadaszenie przyklejone do naszej ściany...
    Ostatnio edytowane przez unreality ; 27-10-2016 o 14:31

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Podobnie. Jesli teraz na 20 stopniowej scianie wykrapla Ci sie wilgoc z powietrza to masz tam wilgotnosc pomiedzy 83 i 84%. Tropiki panie, zwlaszcza przy temp 23.5C

    To daje około 17g wody w m3 powietrza.

    W tej chwili u mnie na dworze jest 8.8C i 56% wilgotnosci, co daje 5g wody w m3 powietrza (wilgotość bezwzgledna). Jesli u Ciebie jest podobnie to wybitnie Ci szwankuje wentylacja.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 27-10-2016 o 14:26

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Talking

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Do złego wniosku doszedłeś.
    twierdzisz tak tylko dlatego ze ty na ten temat masz odmienne zdanie niz moja skromna osoba? Kazdy to sie wypowiada inaczej niz ty sadzisz - dochodzi do "żłych wniosków": ?
    CIEKAWE PODEJSCIE.

    Moje wnioski sa takie jak zostały przedstawione. Ty jedyne co mozesz to sie z nimi nie zgadzac i mieć swoje. I na tym sie twoja rola konczy.


    Ja nie patrze na to co by bylo gdyby - tylko na to co jest!

    A faktem jest ze majster2016 nie poświęcił wszystkich swooich wypowiedzi produktowi opisywanemu w tym temacie. To raz. A dwa - widocznie to co napisał, przez moderatorów nie zostało uznane za reklamę - skoro jego post nadal mozna przeczytac i sie do niego ustosunkować.


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale tu przychodzi jednopostowiec...
    Co sadzisz o ludziach ktorzy na forach mijają sie z prawdą? Raczej nie masz o takich osobach zbyt dobrego zdania - prawda? Więc dlaczego sam tak postepujesz?



    Aha.. oprócz ludzi naiwnych i sprzedwców są tez na tym forum ludzie ktorzy nie maja wiedzy o bdownictwie i są tu by uzyskac ją od bardziej światłych uzytkowników (vide - lustro). dlatego tez na koncu swojej wypowiedzi osobnik ten postawił pytanie "Tak przynajmniej zachwala producent, ale jakie są wasze opinie? "

    Czemu mam wrazenie że wielu ktorzy pozniej wyzwali go od sprzedawców, pracowników marketingu calkowicie pominęłi ten fragment? Przewrazliwie na punkcie reklamy? Czy tez robienie tego co sie potrafi najlepiej - czyli przysłowiowego dymu ?



    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    twierdzisz tak tylko dlatego ze ty na ten temat masz odmienne zdanie niz moja skromna osoba? Kazdy to sie wypowiada inaczej niz ty sadzisz - dochodzi do "żłych wniosków": ?
    CIEKAWE PODEJSCIE.

    Moje wnioski sa takie jak zostały przedstawione. Ty jedyne co mozesz to sie z nimi nie zgadzac i mieć swoje. I na tym sie twoja rola konczy.


    Ja nie patrze na to co by bylo gdyby - tylko na to co jest!

    A faktem jest ze majster2016 nie poświęcił wszystkich swooich wypowiedzi produktowi opisywanemu w tym temacie. To raz. A dwa - widocznie to co napisał, przez moderatorów nie zostało uznane za reklamę - skoro jego post nadal mozna przeczytac i sie do niego ustosunkować.




    Co sadzisz o ludziach ktorzy na forach mijają sie z prawdą? Raczej nie masz o takich osobach zbyt dobrego zdania - prawda? Więc dlaczego sam tak postepujesz?



    Aha.. oprócz ludzi naiwnych i sprzedwców są tez na tym forum ludzie ktorzy nie maja wiedzy o bdownictwie i są tu by uzyskac ją od bardziej światłych uzytkowników (vide - lustro). dlatego tez na koncu swojej wypowiedzi osobnik ten postawił pytanie "Tak przynajmniej zachwala producent, ale jakie są wasze opinie? "

    Czemu mam wrazenie że wielu ktorzy pozniej wyzwali go od sprzedawców, pracowników marketingu calkowicie pominęłi ten fragment? Przewrazliwie na punkcie reklamy? Czy tez robienie tego co sie potrafi najlepiej - czyli przysłowiowego dymu ?



    Pozdrav
    1. Do moderacji trzeba zgłosic. Modereator też człowiek, nie jest w stanie wszystkiego sam zobaczyc.

    2. Pierwszy post autora w tym wątku był jego pierwszym na forum. Klyknij se w nazwe uzyszkodnika to zobaczysz. nie wiem czemu wiec mi kłamstwo zarzucasz?

    3. Ja to widziałem na tym forum dziesiatki jeśli nie setki razy. Przychodzi 1-postowiec niby pyta o super hiper nowość która przeczy prawom fizyki. Jak się pare doswiadczonych ludzi wypowie ze to nie mozliwe, ze nie moze działac itp (na podstawie swoje wiedzy i doswiadczenia fizyki) to zaraz slyszy tą sama arogancka i atakujaca rozmówce spiewke typu "nie uzywałeś to się nie wypowiadaj". Taki użytkownik sie potem znowu tu juz nie pojawi.
    Człowiek kóry nie ma wiedzy i chce się czegoś dowiedzieć dopyta "dlaczego" uwazcie ze to nie ma prawa działac, a nie atakuje tych którzy neguja wspaniałość wynalazku.

    To powyzsze jest tak grubymi nicmi szyte ze szkoda komentowac. Co wiecej w swoim poscie nr 6 i ostanim, wsopmniany użytkownik pisze ze "sprzedwałą coś tam kiedyś w sklepie budowlanym". Prawcował w sklepie z materiałami budowlanymi i nie odróżnia materiału izolacyjnego od przewałki jakiejs?

    Internet. Fora. Trzeba się niestety nauczyc odsiewac ziarno od plew. Takie czasy. Jest tycia tyia szansa ze o nieudolna reklame oskarzam uczciwego czlowieka który chciał zapytac. Swoimi 3 postami zupelnie mnie nie przekonał do tego żę szuka wiedzy.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał unreality Zobacz post
    Mierzone przed sekundą, temp w sypialni 23.5 a ściana 20 dodam również że grzyb buduje się ewidentnie od zewnętrznego narożnika sypialni. Niestety jest to dom który powstał z przeróbki czegoś co już stało kilkanaście lat. Budynek ten służył jako garaż i postawiony został bez wielkiej dbałości o ogrzewanie czy izolację zewnętrzną. Do tego jeszcze dochodzi sąsiad który ma tam wylany beton (co eliminuje możliwośc dobrania się do fundamentów) oraz zadaszenie przyklejone do naszej ściany...
    Zmierz wilgotność w pomieszczeniu. Zwyklym pokojowym higrometrem z marketu nawet. Jesli nei masz 80% tylko 50% to problem leży gdzie indziej.
    Jeśli mokre miejsce jest blisko fundamentu i jest mozliwy brak izolacji to może podciągać. I malowanie tego nawet złotą farba nie pomoże. Zamalujesz folia w plynie, to uwiezisz wode pod ta warstwa. Odlezie razem z tynkiem tylko pozniej i rozsiewajac chrobotworcze zarodniki grzyba dookoła. Nie tedy droga.
    Jesli zadaszenie jesli zle połaczone ze sciana i zacieka po scianie to taka sama kupa.
    Bez zidentyfikowania problemu go nie rozwiazesz. Pudrem syfa nie wyleczysz.

  13. #33

    Domyślnie

    Wiem że pudrem syfa nie wylecze nawet nie chcę tego robić, poprostu szukając informacji natknąłem się na aero i chciałem poznać opinie. Znajomy który miał podobny problem położył 5cm styro w środku i na to tapetę... On póki co jest zadowolony ale mnie ten sposób nie przekonuje więc chciałem pójść inną drogą. Prawdopodobnie problem idzie od gruntu ale nie ma takiej opcji żeby sąsiadowi rozwalić wylewkę betonową.

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    4ECOLINE

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie Aero-therm opinie

    Dzień dobry,

    Nazywam się Piotr Zawadzki i reprezentuję firmę 4ECO LINE Sp. z o.o.o., która jest wyłącznym dystrybutorem AERO-THERM-u na polskim rynku.
    Jeden z Klientów zwrócił nam uwagę na ten wątek na forum, dlatego pozwolę sobie go skomentować.

    Chcę jednoznacznie stwierdzić, że nikt z biorących udział w powyższej wymianie zdań nie reprezentuje, ani nie współpracuje z naszą firmą. Co do zasady nie jesteśmy zwolennikami wymiany poglądów na forach, gdyż każdy może bezkarnie napisać praktycznie wszystko bez żadnych konsekwencji. Obserwując kierunek rozwoju tego typu kanałów komunikacji już dawno straciliśmy wiarę w ich rzetelność i bezstronność. Coraz częściej jest to miejsce brutalnej walki konkurencyjnej i manipulacji, nie wspominając o zatrważającym poziomie kultury dyskusji, czego klasycznym przykładem jest przedmiotowa wymiana uprzejmości.

    Pozwolą Państwo, że z tych samych powodów nie odniosę się do zarzutów stawianym naszemu produktowi, gdyż znając logikę działania takich miejsc będzie to tylko prowokować do dalszych, mniej lub bardziej merytorycznych ataków bez względu na przytaczane fakty. Zwrócę tylko uwagę, że Aero-therm posiada badania skuteczności potwierdzone certyfikatami, wydanymi przez akredytowane w Unii Europejskiej instytuty badawcze w tym BRE w Wielkiej Brytanii i jest laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych liderom najbardziej efektywnych energetycznie rozwiązań.

    Jeżeli zatem ktoś z uczestników tego forum jest zainteresowany rzetelną informacją na temat AERO-THERM-u, opartą o badania potwierdzone certyfikatami, zapraszamy na naszą stronę lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z naszą firmą.

    Pozdrawiam,

    mgr inż. Piotr Zawadzki
    kom. +48 606 973 335

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Podeślijcie mi darmową próbkę na 12m2 sufitu i prztestujemy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony