dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja widziałąm bidety z klapą - ktoś chyba mnie usłyszał jak mówiłam, że to jakoś tak nieładnie wygląda I to były chyba w OBI.
    Z wężykiem będziemy walczyć w przyszłym roku jak już dobrniemy do etapu wykończeniowego łazienki

  2. #22

    Domyślnie

    Sprawdziłem wczoraj moją baterię. Reduktora brak. Jest normalny, najzwyklejszy wężyk.
    Jurg, jeśli jest umywalka to nie ma sensu montowanie reduktora, bateria z umywalką załatwia sprawę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaszczur
    Sprawdziłem wczoraj moją baterię. Reduktora brak. Jest normalny, najzwyklejszy wężyk.
    Jurg, jeśli jest umywalka to nie ma sensu montowanie reduktora, bateria z umywalką załatwia sprawę.
    Dobra, niewazne. Zapytam kumpla który w kiblu ma takie ustrojstwo, więc mi wytłumaczy jak to działa u niego. Ciekawe, ze wcześniej mnie ten problem nie zainteresował. Moze dlatego żem jest chłop?

  4. #24

    Domyślnie

    Zamiast Bidetty można zainstalować słuchawkę "fryzjerską". Widziałem takie w marketach budowlanych. Piękne nie są, ale dobrze działają. A i obaw o ciśnienie w wężyku nie ma!

  5. #25

    Domyślnie

    u mnie dziala bateria fryzjerska bez problemu, od 60 dni

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ale ta fryzjerska działa razem z umywalką?
    Jeśli tak to problemu nie ma - jest problem jak jest sama słuchawka.
    My sprawę łazienki odłożyliśmy na koniec roku - może do tego czasu znajdziemy jakieś rozwiązanie.

  7. #27

    Domyślnie

    obok kibelka mam mala, normalna baterie ze sluchawka, taka jak daje sie pod prysznic, nie kapie itp... idealne rozwiazanie dla malych lazienek

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    To by było super. O to właśnie mi chodzi. Zapytam za kilka miesięcy jak się sprawuje

  9. #29

    Domyślnie Bidetta - problem z zainstalowaniem

    Ponieważ w mojej nowej łazience nie mam miejsca na bidet chciałabym zainstalować bidettę ( np. firmy Oras), ale tu pojawia się problem. Umywalkę mam daleko od kibelka więc bidetta nie może być tak podłączona. Widziałam rozwiązanie z baterią podtynkową natryskową ( termostatyczna nie wchodzi w grę ze względu na cenę) ale gdzieś przeczytałam że wężyk podłączeniowy od bidetty może nie wytrzymać ciśnienia. Proszę poradźcie.

  10. #30

    Domyślnie

    trochę nie orientuję się o czym mówisz - bidetta to taka słuchawka prysznicowa do używania przy WC czy specjalna deska nakładaną na normalną muszlę??? Ja nie chciałam specjalnych ustrojstw i zrobiliśmy dodatkowe podłączenie na prysznic przy kompakcie. Baterię, żeby nie była za bardzo wystająca wybraliśmy podtynkową, taka z mieszaczem, a do wyjścia podłączymy normalny wąż ze słuchawką, ktora "puszcza" wode po naciśnięciu - ona jest chyba przeznaczona do czegoś takiego. JAk się to sprawdzi zobaczmy, jak poczekasz ze dwa tygodnie to napiszę... Wydaje mi się że zwykły wąż prysznicowy powinien to wytrzymać, zresztą strasznie dużego ciśnienia wody też nie przewidujemy w tym urządzeniu - delikatnie

  11. #31

    Domyślnie

    Już raz o tym pisałam:

    Mój pomysł autorski, czyli skrzyżowanie bidetu, prysznica i bidetty.



    Rączka od bidetty, mieszacz w ścianie i normalny sedes podwieszany. Do umywalki kawałek (naprzeciwko sedesu), więc normalna bidetta odpadała. Wszyscy znajomi, którzy widzieli to "cóś" są zachwyceni.

    Aha, wąż zwykły prysznicowy, już 4 lata się wszystko sprawuje i wytrzymuje każde ciśnienie. Nie wiem, skąd ta wątpliwość, że nie wytrzyma.

  12. #32

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Wlaśnie czegoś takiego szukalam. Cieszę się, że te pękające węże to jednak nieprawda, ktoś tu straszyl czymś takim na forum. Łazienka jest planowana na początek lipca. Kafelki już kupione (fashion coral Paradyża) jeszcze tylko nękaŁa mnie kwestia bidetty, gdyż bardzo mi się te rozwiązanie podoba. Oprócz miejsca jakoś nie mam przekonania do drugiego "kibelka" w Łazience. Jeszcze raz dziękuję za poradę.

  13. #33

    Domyślnie

    Każdy wężyk może pęknąć - na szczęście bardzo rzadko no i po to są zaworki. Mnie jeden jedyny raz w życiu strzelił taki od spłuczki WC, ale bez tragedii - zworek zakręciłam, podłogę wytarłam.
    Jak pech to i rura w ścianie też pęknie.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Już raz o tym pisałam:

    Mój pomysł autorski, czyli skrzyżowanie bidetu, prysznica i bidetty.



    Rączka od bidetty, mieszacz w ścianie i normalny sedes podwieszany. Do umywalki kawałek (naprzeciwko sedesu), więc normalna bidetta odpadała. Wszyscy znajomi, którzy widzieli to "cóś" są zachwyceni.

    Aha, wąż zwykły prysznicowy, już 4 lata się wszystko sprawuje i wytrzymuje każde ciśnienie. Nie wiem, skąd ta wątpliwość, że nie wytrzyma.
    anna99 - bardzo prosze, czy moglabys pokazac gdzie pisalas juz o tym swoim rozwiazaniu z bidetta? Jestem tym bardzo zainteresowana, a masz tyle postow na koncie ze ciezko mi przekopac.

    Albo jesli nie ma tego na forum, to jakos przyblizyc realizacje tego przedsiewziecia?

    Zamierzam niedlugo w nowym mieszkaniu zrobic podwieszany kibelek na Gebericie i BARDZO chcialabym miec bidette (jedyne jak dla mnie rozwiazanie w lazience 4m2 z wanna). Jakbys pamietala orientacyjnie koszt calej zabawy - to jeszcze lepiej. Wiem ze sama sluchawka kosztuje ok 120zl.

    Z gory bardzo dziekuje jesli znajdziesz na to chwile.
    www.koty.wroclaw.pl - adopcje kotów, psów we Wrocławiu

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1980
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Wlaśnie czegoś takiego szukalam. Cieszę się, że te pękające węże to jednak nieprawda, ktoś tu straszyl czymś takim na forum. Łazienka jest planowana na początek lipca. Kafelki już kupione (fashion coral Paradyża) jeszcze tylko nękaŁa mnie kwestia bidetty, gdyż bardzo mi się te rozwiązanie podoba. Oprócz miejsca jakoś nie mam przekonania do drugiego "kibelka" w Łazience. Jeszcze raz dziękuję za poradę.
    Moment, moment...też mamy takie rozwiązanie, zbudowane na bateriach LaTorre. Potrzeba do tego: zaworu podtynkowego (mieszacza), przyłącza kątowego oraz węża i rączki Oras Bidetta (do kupienia osobno, bez towarzyszącej jej zwykle baterii).

    Tylko takie rozwiązanie (zawór podtynkowy) gwarantuje, że wąż nie będzie się rozszczelniał. Przy czym trzeba pamiętać, aby zawsze zamykać zawór (mieszacz) - bo takie węże nie wytrzymują po prostu działającego stale ciśnienia instalacji. Okresowe użytkowanie pod ciśnieniem im nie szkodzi. Ot co.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1980
    Łazienka jest planowana na początek lipca. Kafelki już kupione (fashion coral Paradyża)
    czy masz moze zrobione jakies wizualizacje/szkice z tymi plytkami?
    tez mi sie podobaja ale potrzebuje inspiracji na zrobienie lazienki.

    pozdro!

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nania
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nilfina
    Cytat Napisał anna99
    Już raz o tym pisałam:

    Mój pomysł autorski, czyli skrzyżowanie bidetu, prysznica i bidetty.



    Rączka od bidetty, mieszacz w ścianie i normalny sedes podwieszany. Do umywalki kawałek (naprzeciwko sedesu), więc normalna bidetta odpadała. Wszyscy znajomi, którzy widzieli to "cóś" są zachwyceni.

    Aha, wąż zwykły prysznicowy, już 4 lata się wszystko sprawuje i wytrzymuje każde ciśnienie. Nie wiem, skąd ta wątpliwość, że nie wytrzyma.
    anna99 - bardzo prosze, czy moglabys pokazac gdzie pisalas juz o tym swoim rozwiazaniu z bidetta? Jestem tym bardzo zainteresowana, a masz tyle postow na koncie ze ciezko mi przekopac.

    Albo jesli nie ma tego na forum, to jakos przyblizyc realizacje tego przedsiewziecia?


    Z gory bardzo dziekuje jesli znajdziesz na to chwile.
    Ja też podpinam się pod tą prośbe!

  18. #38

    Domyślnie Zawór mieszający zwykły

    Z konieczności będę chciał zainstalować do takiej bidetty zawór trójdrożny mieszający, ale nie podtynkowy (szkoda kuć teraz kafelki).

    Może wie ktoś gdzie można niedrogo taki kupić? Widziałem taki termostatyczny Honeywell na Allegro za 133zł, ale czy naprawdę nie ma tańszych?

  19. #39
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    ja kupiłam na allegro taką rączkę bidetową, firmy Delvac (są 3 rodzaje)

    koszt około 60 zł; podłączę ją w okolicy wc do zwykłej baterii prysznicowej (wg sprzedawcy można);
    próba wypadła pomyślnie, zobaczymy jak będzie się sprawowała na co dzień

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwonaKot
    podłączę ją w okolicy wc do zwykłej baterii prysznicowej (wg sprzedawcy można);
    Aha, faktycznie, też można. Dzięki.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony