dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    pitbull twierdzi
    Tylko ten material nie ma zadnych porownywalnych wlasciwosci fizycznych i mechanicznych w stosunku do klasycznych materialow spelniajacych tyko jedna funkcje
    a brzoza jest całkiem odmiennego zdania. Kto ma rację? Czy któreś z was ma jakieś sprawdzone dane i może podać ich źródło
    Grzegorz ...
    ja bym to okreslił inaczej ...
    pitbull napisał ze materiał ten jako novum nie jest ujety w zadnych tabelach i trudno w zwiazku z tym porównac jego własciwosci izolacyjne i wytrzymałościowe z innymi posiadajacymi wyliczone cechy materiałami
    ja sie z tym zgodziłem bowiem mozna ten mix zrobic zarówno jako lekki i bardziej izolujacy jak i cięższy bardziej wytrzymałosciowy ...
    jesli odpady ułozysz sam i w miare dokładnie
    i zrobisz grubsza nadlewke - uwazam ze nie popełnisz błedu
    nawet ten pierwszoklasowy styropian układaja tylko ludzie ....
    i robia to na ogół na akord ...
    pzdr

  2. #22

    Domyślnie

    Wybacz brzoza, jeśli za bardzo uprościłem. Oczywiście co do nieokreśloności parametrów mieszanki styropianu z cementem zgadzasz się z pitbullem, ale w temacie co z tego wynika już nie. Pitbull twierdzi, że w związku z tym nie należy używać takich mieszanek, a ty, że można, i właśnie o to mi chodziło.
    A co do tematu, to mam wrażenie, że mieszanie styropianu z cementem przypomina mieszanie keramzytu z cementem. Problem tylko z tymi własnościami. Czy na prawdę nikt nie zbadał własności takiej mieszanki? Niestety stwierdzenie,
    mozna ten mix zrobic zarówno jako lekki i bardziej izolujacy jak i cięższy bardziej wytrzymałosciowy,
    niewątpliwie prawdziwe, to jednak dla mnie trochę za mało, żebym zaryzykował eksperymentowanie. Co będzie, gdy okaże się, że mieszanka była za bardza "izolująca", a za mało "wytrzymałościowa". Potrzebuję konkretów w rodzaju proporcji.
    grześ

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    widzisz Grzegorz ...
    juz w pytaniu zasadniczym stwierdziłeś
    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    Poradzono mi abym ocieplił drewniany strop odpadami styropianowymi. Są tanie i podobno skuteczne, ale jakie właściwie mają parametry izolacyjne nie udało mi się ustalić. Nie wiem także jak właściwie trzeba je układać - może jakoś ubijać...? Może ktoś ma doświadczenia w podobnej sprawie. Będą wdzięczny za wszelką informację.
    poradzono Ci ... czyli mysle, ze to ludziom sprawdziło sie jesli tak Ci poradzili
    projektant musi bazowac na normach wytrzymałościowych
    wykonawca ... niekoniecznie
    powiem w ten sposób ...
    ułóż odpady styropianu na "podlewce" cementowej" czyli przylep je ...
    bez dodawania sobie trudu z mieleniem ich na granulat - choc to jest równiez proste ...
    odpady zalej mixem piasku, cementu, trocin i wapna na mokro
    a jesli zalezy Ci na wyższej wytrzymałości ze składu odrzuc trociny i a zastosuj np. perlit ...
    ale mozliwości masz wieksze ...
    sporo starych domów posiada ocieplenie stropu jako tzw. polepe czyli mieszanka gliny z sieczka /pocięta słoma/
    chyba nikt nie wysilał zbadac sie własciwości wytrzymałościowych czy izolacyjnych takiej mieszanki - niemniej istnieje w praktyce dziesiatki juz lat ...
    jesli bedziesz miał murarza "z głową" o proporcje sie martw ...
    pzdr

  4. #24

    Domyślnie

    Drogi brzozo nastąpiło pewne nieporozumienie. W sprawie ocieplenia stropu uzyskałem względną jasność już dawno (po radach Wakmena).
    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    wielkie dzięki to mi wystarczy.
    Potem ty napisałeś, że styropian można łączyć z cementem, i w ten sposób otrzymać materiał o pożądanej wytrzymałości. Zainteresowałem się tym,
    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    bo oprócz ocieplenia stropu czeka mnie podniesienie (wyrównanie) podłóg o jakieś 13 cm
    i potem pisałem już w tym kontekście. Faktycznie namieszałem, bo odbiegłem od oryginalnego tematu, ale skoro już się tak stało... Więc jeszcze raz, chodzi mi o materiał pod wylewki i stąd moje drążenie tematu wytrzymałości. Obawiam się, że trudno bedzię znaleźć murarza z taką głową. Wszak nie jest to standard.
    Pozdrawiam.
    grześ

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    zgoda Grzegorz - standard to to nie jest ...
    ale
    do głowy mi nie przyszło zeby liczyc kazda łopata piasku, kazdy wlany litr wody, łopate wapna czy kilogram cementu ...
    zasada - ma miec konstystencje połciekła i nie byc "jałowa"
    proponuje 70 % bebna betoniarki granulatu
    25 kg cemenu i poł taczki piasku
    woda
    plastyfikator lub wapno - do usyskania efektu plastyczności mieszanki

    ja uznałem ze styropian oblany betonem (czy zaprawą) jest solidniejszym wytrzymałościowo materiałem niż sam styropian i nasycałem mieszanke wieksza iloscia granulatu i wapna
    a Ty mozesz wykonac próbe przecież ...
    pozdro

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    ... powiem w ten sposób ...
    ułóż odpady styropianu na "podlewce" cementowej" czyli przylep je ...
    bez dodawania sobie trudu z mieleniem ich na granulat - choc to jest równiez proste ...
    odpady zalej mixem piasku, cementu, trocin i wapna na mokro ...
    jesli bedziesz miał murarza "z głową" o proporcje sie martw ...
    Nie wiem czy kiedykolwiek widziałeś odpady styropianowe czy tylko teoretyzujesz. Odpady styropianowe nie są wielkości pół płyty czu całej z obciętym tylko kawałkiem. Odpady styropianowe są wielkości kilku na kilka centymentrów. Oczywiście zdarzają się większe kawałki ale nie jest to regułą. Nie wyograżam sobie jak chcecie przykleić takie coś, albo zalać to jakimś mixem cementu i czegoś tam. To się nie trzyma kup...
    Odpady (nie lubię tego słowa - wolę granulat lub zmielony styropian) na podłogę można wkładać (wdmuchiwać) tylko pomiędzy legary. Nie znam rzadnego innego sensownego i racjonalnego rozwiązania.

  7. #27

    Domyślnie

    Producenci (pytałem tylko u jednego) styropianu sami mielą odpady na regranulat.
    grześ

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Odpady styropianowe są wielkości kilku na kilka centymentrów. Oczywiście zdarzają się większe kawałki ale nie jest to regułą.Nie wyograżam sobie jak chcecie przykleić takie coś, albo zalać to jakimś mixem cementu i czegoś tam. To się nie trzyma kup...
    Odpady (nie lubię tego słowa - wolę granulat lub zmielony styropian) na podłogę można wkładać (wdmuchiwać) tylko pomiędzy legary. Nie znam rzadnego innego sensownego i racjonalnego rozwiązania.
    Wakmen odpady to również scinki cienkich plastrów całych płyt (ja akurat znam nawet w rozmiarach 2m x 1m)
    nic nie poradze, ze odpady widziałes - tylko takie jakie widziałeś ...
    Rozumiem też, ze sobie nie wyobrazasz i nie znasz innego sensownego i racjonalnego rozwiazania jak "wdmuchniecie" granulatu pod legary ...
    ale zeby było smieszniej powiem Ci, ze z wykorzystaniem granulatu styropianowego powstaje zaprawa ciepłochronna produkowana systemem gospodarczym
    szok co nie ?
    Grzegorz, a jaka u Ciebie jest cena granulowanego w porównaniu do pełnowartosciowego styropianu ?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Czytając to Forum nic nie jest mnie wstanie już zdziwić. Co do wielkości odpadów to jest różnie. Jeden kawałek będziesz miał 1 x 2 m ale wątpię też aby był prostokątem a raczej miał nieokreślone kształty gdzie raczej trudno (lub czasochłonnie) zapełnić jego braki.
    Ludzie w pogoni za oszczędnościami łapią się różnych "sztuczek" aby było tanio i dobrze co nie zawsze idzie w parze. To nie jest tak, że niedopuszczam innych rozwiązań ale troszeczkę doczynienia ze styropianem i jego odmianami już miałem.
    Na rynku według starych norm można kupić styropian FS 10, 15, 20 itd. Świadczy to o ilości kilogramów niespienionego granulatu styropianowego na 1 m3 a jako cikawostkę podam, ze jest równiż styropian typu FS 400 (Czytaj: czterysta).

  10. #30

    Domyślnie

    Styrobud w Krzeszowicach koło Krakowa: regranulat 50 zł/m3 + 22%, FS20 158 zł/m3 + 22%. Sprawdziłem tylko w jednej firmie, bo uznałem, że gra jest warta świeczki - dla mnie to ok. 3000 zł oszczędności. Jak się zdecyduję sprawdzę u innych producentów.
    grześ

  11. #31

    Domyślnie pytanie do Wakmana

    Wakman czy możesz podać konkretną przyczynę, dla której mieszanina regranulatu z cementem (i ew. piaskim i wapnem) nie nadaje się do (nieizolacyjnego) wypełnienia pod jastrych?
    grześ

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    Styrobud w Krzeszowicach koło Krakowa: regranulat 50 zł/m3 + 22%, FS20 158 zł/m3 + 22%. Sprawdziłem tylko w jednej firmie, bo uznałem, że gra jest warta świeczki - dla mnie to ok. 3000 zł oszczędności. Jak się zdecyduję sprawdzę u innych producentów.
    Grzegorz
    u mnie to było mniej wiecej w takich proporcjach - scinki płyt styropianu wielkości 1 x 2 m /gr od 2 do 0,5 cm kosztowały ~ 1/3 wartości
    granulat ~ 1/4 wartosci
    pzdr

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie Re: pytanie do Wakmana

    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    Wakman czy możesz podać konkretną przyczynę, dla której mieszanina regranulatu z cementem (i ew. piaskim i wapnem) nie nadaje się do (nieizolacyjnego) wypełnienia pod jastrych?
    Taka mieszanina ma kilkakrotnie mniejsze wartości termoizolacyjne więc aby uzyskać podobne parametry do samego styropianu trzeba zastosować grubość minimum 2 razy większą co jest z wielu powodów niekorzystne a po drugie nikt nie będzie zwiększał grubości takiego mixu bo ma już zaprojektowane okna i drzwi na takiej wysokości a nie innej. Po trzecie zwiększając grubość takiego mixu zwiększa się terz koszt takiej warstwy co zaczyna być zbliżone do samego styropianu a trzeba jeszcze doliczyć wkład pracy jaki trzeba poświęcić na stworzenie czegoś takiego.
    Położeniu samego granulatu na podłodze (z wyjątkiem pomiędzy legarami) ma jeszcze jadną wadę. Nie ma tak dyżej wytrzymałości na ściskanie jak pełna płyta FS 20 lub 30.

  14. #34

    Domyślnie

    Dzięki Wakman za opinię. Czy możesz podać źródło informacji:
    Cytat Napisał Wakman
    Nie ma tak dyżej wytrzymałości na ściskanie jak pełna płyta FS 20 lub 30.
    Wybacz, że tak drążę ten temat, ale opinie są podzielone, a w moim przypadku jest to jedyny (poza ceną i ciążarem, które są bezdyskusyjne) istotny parametr.
    grześ

  15. #35

    Domyślnie

    Brzoza, w jakim rejonie są takie ceny granulatu?
    grześ

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz wróbel 2000
    Brzoza, w jakim rejonie są takie ceny granulatu?
    Duże ilości na terenie kraju wszędzie Ci przywiozą, a przy częstszych dostawach można jeszcze taniej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony