dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie Wszystkich Świętych

    Znowu jest kogo powspominać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ....i stojąc na cmentarzu, zamyślić się ... i chyłkiem otrzeć łzę ... to nic to tylko wiatr...

    J

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zauważyłam,że coraz więcej znajomych mam na cmentarzu

  4. #4

    Domyślnie

    Smutno mi jak widzę moją mamę jak po 40 latach płacze nad grobem swojego dziecka. Ją to cały czas boli

    Ale to bardzo potrzebne święto, można się w końcu zatrzymać i pomyśleć o tych których już nie ma.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Parę lat temu odszedł mój Tata. Nigdy nie mam odwagi iść na cmentarz.

  6. #6

    Domyślnie

    Mój Tata jest 2500 km stąd..... i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się Go odwiedzić w ten dzień, choć tak bardzo bym chciała.....

  7. #7

    Domyślnie

    wspominacie tych ktorzy odeszli.
    ja tez ...
    chyba najwazniejsze aby jak najlepiej wykorzystac to, co dostalismy od tych ktorzy odeszli dla tych ktorzy przyjda - taka powinna byc nasza rola.


    Do architektury podchodze zawsze z nostalgia i mimo wszystko chcialbym spytac was o zdanie w sprawie laczacej cmentarze i architekture - o pomniki. Chcialbym pominac tutaj wszystkie kwestie oprocz artystycznej, estetycznej i duchowej.


    Czy cmentarze wygladaja pod tym wzgledem dobrze? czy lepiej niz kiedys? Czy chodzicie na cmentarze - ja chodze szczegolnie na te stare - takze po to aby pobyc ze starymi kamieniami?

  8. #8

    Domyślnie

    Lusiu, to smutne co piszesz, 2500 km to bardzo daleko ale najważniejsze że masz Go cały czas blisko siebie tzn w sercu.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No i w tym roku jest kogo.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #10

    Domyślnie

    z roku na rok ich przybywa;-(

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Lubię to święto. Mozna trochę zwolnić. Chodzimy, zapalmy lampki, modlimy się. Wieczorami rozgrzewamy skostniałe dlonie ogniem zniczy.

  12. #12

    Domyślnie

    myślę, że potrzebne są takie dni zadumy

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo lubie Dzien Wszystkich Swietych - lubie spacery po cmentarzu wsrod blasku zniczy, wsrod zapachu - zapachu plonacych swiec, z tym milionem mysli w glowie o wszytskich najblizszych ktorych mam w sercu, nie wazne w jaim miejscu zostali pochowani, w jakim miescie, zawsze zapalam dla nich znicz i zawsze wspominam....idac wolno zamyslona, slyszac tylko glosy...glosy w glowie mojej...i szelest lisci.........uwielbiam ten dzien.
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    A ja się wkurzam, że nam przytargano jakieś tam halołin. To tak jakby ktoś chciał zupełnie zmienić te święta zadumy i wspomnień.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  15. #15

    Domyślnie

    Moje osobiste zdanie na temat Tych "przebierancow" jest jedno - to tak jakby ktos robil sobie jaja ze zmarlych...no ale jak juz powiedzialam TO MOJE OSOBISTE ZDANIE i wiem ze sa i tacy co lubia takie przebieranki wiec niech sie przebieraja!!!

    JA w tej "glupinadzie" nie biore udzialu i jesli kiedys bede miala dzieci to raczej postaram sie im wpoic ze zmarlych sie czci z pokora a przebieranie sie za trupy....wogole nie widze w tym sensu... dlaczego akurat zbieraja slodycze??? co to ma wspolnego ze wspomnieniem osob bliskich???
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  16. #16

    Domyślnie

    Stary wątek ,ale co roku aktualny.
    Żal niektórych ludzi.
    Jak ktoś umiera ze starości to OK.Tak musi być.Dla niektórych to zbawienie.
    Gorzej jak umierają ludzie młodzi.Nawet nie liznęli życia a już ich niema.
    Paru młodych znajomych pochowałem.Mogliby jeszcze dużo zrobić.
    Klimat tych świąt jest niepowtarzalny.Zawsze wieczorem wybierałem się powtórnie na cmentarz.Wyobrażam sobie, że w tym dniu duchy zmarłych unoszą się wraz z dymem nad głowami odwiedzających groby.
    Wspominam moją mamę...
    A przebierańcy? zostawmy to amerykanom,maskarady to ich specjalność.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To święto jest jedyne w swoim rodzaju. Też nie lubię tych amerykańskich przebieranek, są nam obce kulturowo i mentalnie. Naszych zmarłych czcimy w spokoju i zadumie, nie urządzając podśmiechujek ze śmierci.
    Lubię ten zapach zniczy, blask na wieczornym niebie cmentarza, ciszę i ciepło bijące tego dnia od płonących zniczy. Potrzbny jest mi wieczorny spacer po cmentarzu, chwila zamyślenia, spotkanie z Tymi, którzy odeszli. Tak naprawdę to często czuję, że są ze mną nadal.

    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pora podnieś ten temat do góry.
    GIVE A SMILE

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał windows
    Pora podnieś ten temat do góry.
    ..jak w marketach.Wszystkie od tygodnia zawalone lampkami.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  20. #20

    Domyślnie

    Kolejny rok,kolejna runda po cmetarzach, aby zapalić świeczki na grobach tych, których już nie ma.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony