dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 100
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1988
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    no to ja polecam: Spartherm VARIA 1V cena:1630 Euro
    margod polecasz ten wkład:

    http://www.najlepsze-kominki.pl/wkad...-varia-1v.html

    a parafrazując Twoją wypowiedź:
    Czy Ty masz w salonie pod oknem grzejnik 11kW - 18kW
    Ostatnio edytowane przez sterowiec40 ; 05-11-2012 o 16:18

  2. #982

    Domyślnie

    napisał Forest;

    "Co z Tą nie brudzącą się szybą?
    Nie ma takiej, to problem złożony i zależy od wielu czynników składających się też między innymi na cenę takiego paleniska (wkładu)"

    Napiszcie ile % czysta szyba to zasługa, marki, ceny kominka a ile technika palenia, wilgotność drewna i inne

  3. #983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwil Zobacz post
    nie no cena nie puszcza , co z ta szyba niebrudzącą??? odpiszczie

    Pama Diablo za 730 € brutto (1630 €, to było netto).

  4. #984
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwil Zobacz post
    witam,
    potrzebuje kupic wkład kominkowy do salonu 45 metrów, na ile KW wystarczy, zaznaczam ze kominek tylko do ogrzania salonu, nie mam wyprowadzen do innych pomieszczen, jaki wklad wystarczy - nie zadrogi chce kupić jak mam okazyjnie grzać,
    A może TAKI: 8 KW
    Hermes 12
    niecałe 500 Euro (brutto)
    do tej powierzchni nawet za duży sporo

    albo Hermes 10

    albo Hermes 2
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 05-11-2012 o 16:31

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    margod polecasz ten wkład:

    http://www.najlepsze-kominki.pl/wkad-kominkowy-spartherm-varia-1v.html

    a parafrazując Twoją wypowiedź:
    Czy Ty masz w salonie pod oknem grzejnik 11kW - 18kW
    Tak ten. Nie ma palenisk (żeliwnych lub stalowych) o nominalnej mocy mniejszej niż 6 kW. Jaki by nie był, to będzie sprawiać problem z przegrzewaniem salonu. Tylko przez umiejętnie zabudowanie (bez kratek konwekcyjnych) nie zrobimy "piekła" z salonu, a te 18kW należy w powolny sposób uwalniać przez 12h.

    ps
    Jeszcze lepszy byłby Spartherm Mini Z1 i nawet trochę tańszy

  6. #986

    Domyślnie

    Mam podobne "wymagania" więc się podepnę co myślicie o tym wkładzie?

    Blanka 8KW

  7. #987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    a jakie sa lepsze wkłady z szufladką na dole czy bez >?

  8. #988

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, do antymarketowców, czy ktoś z was miał, albo ma wkład kominkowy z marketu?
    Tak się składa że ja od czterech lat takiego używam, zupełnie przez przypadek. Kupiłem wkład w praktikerze za jedyne 899zł (moc nominalna 10kw, maksymalna 14kw, marki nie pamiętam, ale i tak nikt by jej nie kojarzył), tylko przez to, że w trakcie remontu domu, zabrakło mi $ na zrobienie ogrzewania, a był już październik, i grzać czymś trzeba było. Tak się złożyło, że pierwszej zimy, której go używałem, były mrozy nawet po -27 stopni C, i to przez większość sezonu grzewczego. Kominek bez problemu dawał radę ogrzać dom drewniany 90m2 , z bala 16cm, w ogóle nie ocieplony, a żeby było weselej, paliłem w nim dosłownie śmieciami, stare drzwi, okna, deski podłogowe, powały itp (miałem tego z 15m3). Szyba po dobrym napaleniu sama się oczyszcza, pomimo tego że palę w nim głównie sosną, nigdy nie miałem problemów z dymieniem do domu po otwarciu drzwiczek, brakiem ciągu, szczelnością, a drewna nie kupuję całymi tirami. Na zimę wystarcza mi 10m3 zrzynów tartacznych, które kupuję za 650zł . Jest tylko jedna ważna rzecz, zaoszczędziłem na wkładzie, i na obudowie, ale kominek jest wykonany zgodnie z wszystkimi zasadami budowy kominka, podłączony do komina 24x14, nawiew z turbiną 400m3/h, dopływ powietrza z zewnątrz itd. Żeby było śmieszniej, do kominka dołożona była instrukcja, jakie odległości od wkładu mają być zachowane, jakie powierzchnie kratek wylotowych wykonać, jak obliczyć potrzebną moc nawiewu, jak wykonać dolot powietrza do kominka, wszystko podane jak na dłoni, wystarczy przeczytać, zresztą w internecie też nie brakuje informacji na ten temat.

    Jeżeli ktoś myśli że kupi najtańszy kominek, obuduje go byle czym (widziałem już obudowę z niezaizolowanej płyty g/k, "bo przecież czerwone są niepalne"), za nawiew robią wiatraczki komputerowe zamontowane w każdym pokoju, a sam wkład podłączy do komina 14x14, najlepiej aluminiowym spiroflexem, redukując wylot z wkładu fi 200mm, na 120, na koniec zapalając w nim mokrym drewnem, to będzie narzekał, oczywiście nie na siebie, i swoją pracę, tylko na marketowy wkład, no ale jak powszechnie wiadomo "polak potrafi"...

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Tak ten. Nie ma palenisk (żeliwnych lub stalowych) o nominalnej mocy mniejszej niż 6 kW. Jaki by nie był, to będzie sprawiać problem z przegrzewaniem salonu. Tylko przez umiejętnie zabudowanie (bez kratek konwekcyjnych) nie zrobimy "piekła" z salonu, a te 18kW należy w powolny sposób uwalniać przez 12h.

    ps
    Jeszcze lepszy byłby Spartherm Mini Z1 i nawet trochę tańszy
    margod jak nie ma jak są :
    sam piszesz :
    "Zwil jak tylko do salonu to 3-6 kW będzie OK "

    A może zastosować kratki z żaluzjami?

  10. #990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadiuszcz Zobacz post
    Mam takie pytanie, do antymarketowców, czy ktoś z was miał, albo ma wkład kominkowy z marketu?
    Tak się składa że ja od czterech lat takiego używam, zupełnie przez przypadek. Kupiłem wkład w praktikerze za jedyne 899zł (moc nominalna 10kw, maksymalna 14kw, marki nie pamiętam, ale i tak nikt by jej nie kojarzył), tylko przez to, że w trakcie remontu domu, zabrakło mi $ na zrobienie ogrzewania, a był już październik, i grzać czymś trzeba było. Tak się złożyło, że pierwszej zimy, której go używałem, były mrozy nawet po -27 stopni C, i to przez większość sezonu grzewczego. Kominek bez problemu dawał radę ogrzać dom drewniany 90m2 , z bala 16cm, w ogóle nie ocieplony, a żeby było weselej, paliłem w nim dosłownie śmieciami, stare drzwi, okna, deski podłogowe, powały itp (miałem tego z 15m3). Szyba po dobrym napaleniu sama się oczyszcza, pomimo tego że palę w nim głównie sosną, nigdy nie miałem problemów z dymieniem do domu po otwarciu drzwiczek, brakiem ciągu, szczelnością, a drewna nie kupuję całymi tirami. Na zimę wystarcza mi 10m3 zrzynów tartacznych, które kupuję za 650zł . Jest tylko jedna ważna rzecz, zaoszczędziłem na wkładzie, i na obudowie, ale kominek jest wykonany zgodnie z wszystkimi zasadami budowy kominka, podłączony do komina 24x14, nawiew z turbiną 400m3/h, dopływ powietrza z zewnątrz itd. Żeby było śmieszniej, do kominka dołożona była instrukcja, jakie odległości od wkładu mają być zachowane, jakie powierzchnie kratek wylotowych wykonać, jak obliczyć potrzebną moc nawiewu, jak wykonać dolot powietrza do kominka, wszystko podane jak na dłoni, wystarczy przeczytać, zresztą w internecie też nie brakuje informacji na ten temat.

    Jeżeli ktoś myśli że kupi najtańszy kominek, obuduje go byle czym (widziałem już obudowę z niezaizolowanej płyty g/k, "bo przecież czerwone są niepalne"), za nawiew robią wiatraczki komputerowe zamontowane w każdym pokoju, a sam wkład podłączy do komina 14x14, najlepiej aluminiowym spiroflexem, redukując wylot z wkładu fi 200mm, na 120, na koniec zapalając w nim mokrym drewnem, to będzie narzekał, oczywiście nie na siebie, i swoją pracę, tylko na marketowy wkład, no ale jak powszechnie wiadomo "polak potrafi"...
    No niby fajnie, tylko w drugą stronę działa tak samo. Co może powiedzieć o komforcie Mercedesa właściciel zdezelowanej Dacii który nigdy Mercedesem nie jechał? Ja też paliłem długo w "supermarkecie" i dupę grzał tak samo jak "antymarket". Złego słowa o grzaniu nie mogę powiedzieć. Sypać się zaczął tak po 5 latach, choć wcześniej pewnie już też, tylko nie zauważyłem, bo się przyzwyczaiłem i nauczyłem obsługiwać. To znaczy obsługiwać idiotyczną klamkę, powyginaną szufladkę, nieszczelności niwelowałem sztuką palenia, szybę przestałem czyścić - wypalałem ją raz na jakiś czas tak jak Ty.

    Nie miejsce zakupu jest ważne. Można kupić niezłe cacko w supermarkecie, a g..... w tzw salonie

  11. #991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    co z tymi szufladkami ??

  12. #992
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    W jakich kominkach można palić z otwartą szybą?

  13. #993

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    No niby fajnie, tylko w drugą stronę działa tak samo. Co może powiedzieć o komforcie Mercedesa właściciel zdezelowanej Dacii który nigdy Mercedesem nie jechał? Ja też paliłem długo w "supermarkecie" i dupę grzał tak samo jak "antymarket". Złego słowa o grzaniu nie mogę powiedzieć. Sypać się zaczął tak po 5 latach, choć wcześniej pewnie już też, tylko nie zauważyłem, bo się przyzwyczaiłem i nauczyłem obsługiwać. To znaczy obsługiwać idiotyczną klamkę, powyginaną szufladkę, nieszczelności niwelowałem sztuką palenia, szybę przestałem czyścić - wypalałem ją raz na jakiś czas tak jak Ty.

    Nie miejsce zakupu jest ważne. Można kupić niezłe cacko w supermarkecie, a g..... w tzw salonie
    U mnie klamka jest bardzo poręczna, na gwintowanym trzpieniu, więc jak się wyrabia wystarczy raz ją obrócić, i mocniej dociska drzwiczki. Popielnik nie jest u mnie powyginany, i nie rozumie dlaczego miałby się powyginać. Nieszczelności nie zauważyłem, w instrukcji pisało żeby przed każdym sezonem grzewczym dociągnąć śruby, którymi wkład jest poskręcany, zawsze tak robię, i mam problemy ze szczelnością, nieraz zadusiłem ogień przymykając dopływ powietrza. Szyby nie wypalam specjalnie, jak mocniej rozpalę sama się wypala, ale nie potrzeba jakichś ogni piekielnych, do max mocy jeszcze dużo brakuje, przy -5 ciągle palę na tyle mocno że sama się oczyszcza. Może inaczej opisze z tą szybą, przy takich temperaturach jak mamy dzisiaj, palę za słabo żeby się oczyściła, bo w domu mam 23 stopnie, i przy takim stłumionym paleniu, szyba się troszkę brudzi (palę sosną, bo mam ją w bardzo dobrej cenie).
    Chyba wiem, o którym wkładzie piszesz, kolega ma taki, i też klnie na klamkę może to ten sam http://www.ignkominki.pl/?menu=produkt&id=1311

  14. #994
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nika_mo

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam. Mam podobny problem i cena jest jednym z ważniejszych czynników. Co myślicie o wkładzie kornak 5?

  15. #995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    W jakich kominkach można palić z otwartą szybą?

    W każdym, jeśli jest właściwie zbudowany.

  16. #996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika_mo Zobacz post
    witam. Mam podobny problem i cena jest jednym z ważniejszych czynników. Co myślicie o wkładzie kornak 5?

    Ta seria wkładów słusznie określana jest mianem "starych łupów". Kornak ma nową serię, godną polecenia : BRASECO

  17. #997
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Majster123

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podłącze się do wątku. Jestem na etapie doboru wkładu kominkowego. Szukam wkładu do ok. 5000 zł z dolotem powietrza z zewnątrz. Rozprowadzenie powietrza, powierzchnia do ogrzania około 130 m. Kominek będzie wykorzystywany raczej jako dodatkowe źródło ogrzewania. Palone będzie w nim w weekendy i ewentualnie w okresie wiosenno jesiennym gdy będzie chłodno. Szyba płaska otwierana na bok. jestem do bólu praktyczny i modny wygląd mnie nie interesuje. Ma się w tym łatwo i dobrze palić i zużywać mało drzewa jak największa sprawność polana do 50 cm , jak najdłuższa gwarancja ( nie mówię o technice palenia czy sposobie montażu - oczywiście wszystko jest ważne). Proszę o propozycje jakiś sprawdzonych wkładów. Im więcej czytam na różnych forach tym mniej wiem. Mało jest stron z testami takich wkładów kominkowych, a w salonach każdy chwali swój produkt.

  18. #998

    Domyślnie

    Myślę że tani i dobry nie istnieje,najwyżej tani i ciut lepszy od tych badziewnych całkiem ale to wciąż ten sam tani a to w praktyce oznacza nie ekonomiczny,nie trwały wedle powiedzenia że tanie mięso psy jedzą.Znam to z praktyki bo wymieniałem już kominek co to miał byc tani i dobry bo polski.Lepiej dołożyc,poczekac,dozbierac a i tak wyjdzie taniej w praktyce niż byśmy kupili ten tani i dobry.SŁOWO
    Cytat Napisał wotusz Zobacz post
    Zalogowałem się na Muratora żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego o kominkach a tu i w każdym innym temacie zawsze to samo - potyczki "kto jest większym specem".

    Temat jasny tylko odpowiadająca masa ciemna.

    Ja was proszę ludzie - nie spamujcie - zakładajcie nowe tematy jeśli macie ochotę sobie podywagować.

    "Tani dobry kominek"

    1) czy jest w ogóle coś takiego?
    2) jeśli jest to na co zwrócić uwagę a na co uważać
    3) jeśli tani wkład to czy może lepszy osprzęt (wymienniki ciepła, dodatkowe radiatory na komin, dodatkowe uszczelnienie, lepsza izolacja term. np. płyty krzemianowo-wapniowa, itp) aby uzyskać ten sam efekt
    4) wkładki wermikulitowe - czy warto dopłacić

  19. #999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekluka

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra/Babimost
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    13

    Question Jaki wkład do 5000zł

    Witam,
    Pytanie jak w tytule. Mój budowany domek (Sielanka)ma ok.140m2 pow użytk. w parterze, strych nie użytkowy. Dom zbudowany z Ytonga 24 + ocieplenie styro 15cm. Strop ocieplony 10 cm styro. Dach nie ocieplony. Komin systemowy Plewa. Dopływ powietrza z zewn. 110mm. Komin wejście 180mm.
    Planuję kominek w ciepłej zabudowie z rozprowadzeniem DGP. Salon 40m2 połączony z kuchnią, otwarty na przedpokój. DGP do łazienki i 3 sypialni(wszystko po 12m2).
    Głównym dawcą energii będzie kocioł gazowy, kominek dodatkowo w weekendy i codziennie po pracy(jeśli będzie ochota).
    No chyba, że sytuacja finansowa zmusi do częstszego palenia.
    Obudowę planuję zrobić sam, co skrzętnie będę dokumentował na forum i pewnie jeszcze wiele razy będę pytał co i jak...
    W planach jest jeszcze może coś na wzór odbioru ciepła ze spalin jak u Trocia.
    Ale o to będę pytał później.
    Mam prośbę o pomoc w wyborze jakiegoś dystrybutora ciepła.

    Pozdrawiam
    Tomasz


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sielanka2.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	160068
    Ostatnio edytowane przez tomekluka ; 10-01-2013 o 21:35

  20. #1000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pomogłem Trociowi, to i Tobie może dam radę. Wkład może być ten: http://www.romotop.com/fireplace-ins...wide--straight

    Cenę dopasujemy do tytułu

Strona 50 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony