dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 100
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1988
  1. #1761
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    O taki:
    Załącznik 372023
    @forscher dziękuję za dobre słowa o naszym produkcie. Ostatnio nie mam czasu śledzić forum. Pracy dużo, a nocami "siedzę" nad projektami kolejnych modeli naszych palenisk
    GRATULUJĘ zgłoszenia patentowego, chociasz trochę jestem rozczarowany bo tytuł "szeroki" a w bazach nic nie ma na jego temat.

    Nie wiem czy forscher robił Ci reklamę czy antyreklamę bo ten jego kominek rodzi się w jakichś strasznych boleściach. Ja kojarzę tylko, że czas długi i ciągle jakieś problemy.
    Jeszcze raz GRATULUJĘ i rad bym coś niecoś dowiedzieć się o Twoim patencie.

  2. #1762

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    W okolicach strony 2 bohaterem był casette 22, strona 12 to Lechmę-19KW i kolejny Jotul, przez kilka kolejny stron ciągnie sie temat wkładu Sparthermu i jakois fakt ze ten temat tak długo sie ciagnie nikomu nie przeszkadzał Mimo iz bohaterem był w sumie tylko jeden wkład.
    Strona 24 to znów wkład Jotula.. W dziesiątkach postów powiela sie temat wkładów Hajduka Volcano (np strona 26) o dziwo to tak jakos nikomu nie przeszkadzało. Nie wiesz czasem czemu?
    Strona 28 i kilka kolejnych to znowu powrot do sparthermu a strona 38 jest tą na ktorej znowu bohaterem był przytacany juz Hajduk Volcano.]
    Ktoś mógłby to przenieść do pierwszego posta wątku jako spis treści. Doskonały pomysł, bo się napracowałeś

  3. #1763

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    GRATULUJĘ zgłoszenia patentowego, chociasz trochę jestem rozczarowany bo tytuł "szeroki" a w bazach nic nie ma na jego temat.

    Nie wiem czy forscher robił Ci reklamę czy antyreklamę bo ten jego kominek rodzi się w jakichś strasznych boleściach. Ja kojarzę tylko, że czas długi i ciągle jakieś problemy.
    Jeszcze raz GRATULUJĘ i rad bym coś niecoś dowiedzieć się o Twoim patencie.
    Dziekuje.
    Informacje na temat naszego paleniska znajdziesz na naszym firmowym blogu

    http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno/

    a tu http://www.kominki-godzic.pl/blog/kominki-akumulacyjne-z-paleniskiem-ceramicznym-godzic/ wyjaśniamy po co i dla kogo jest ten produkt.

    Nie wiem, czy trzy dni montażu to jakieś "straszliwe bolescie". Fakt, nie mogliśmy odpalić kominka po zakończonym montazu, ponieważ poddostawcą zawalił termin dostawy elementów komina. Dzis udało sie dokończyć montaż stalowego komina i z tego co wiem jutro przeprowadzimy rozruch i "szkolenie" klienta.

  4. #1764
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Dziekuje.
    Informacje na temat naszego paleniska znajdziesz na naszym firmowym blogu

    http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno/

    a tu http://www.kominki-godzic.pl/blog/kominki-akumulacyjne-z-paleniskiem-ceramicznym-godzic/ wyjaśniamy po co i dla kogo jest ten produkt.

    Nie wiem, czy trzy dni montażu to jakieś "straszliwe bolescie". Fakt, nie mogliśmy odpalić kominka po zakończonym montazu, ponieważ poddostawcą zawalił termin dostawy elementów komina. Dzis udało sie dokończyć montaż stalowego komina i z tego co wiem jutro przeprowadzimy rozruch i "szkolenie" klienta.
    Ja nie pytałem o palenisko tylko o patent bo palenisk zgazowujących jest sporo różnych a patent to zapewne........??????

    A klient przeżywa ten kominek przez miesiąc więc trochę dozował dreszczyk emocji......

  5. #1765
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy znana jest jakaś inna metoda spalania drewna niż "zgazowanie" ?
    Darek B

  6. #1766
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    post z 07-10-2016

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?

    i tak w kółko... Pytanie od zduna - speca w tym fachu


    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  7. #1767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    post z 07-10-2016




    i tak w kółko... Pytanie od zduna - speca w tym fachu


    Pozdrav
    Ale zadane w konkretnym celu...Do stylu Darka powinieneś się już przyzwyczaić, tak jak on do Twojego....Chodzi o to głównie, że Mariusz wie co robi (produkuje), a Ty nie do końca wiesz co kupujesz. Ale tak było od pierwszego Twojego postu....

  8. #1768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ale zadane w konkretnym celu...Do stylu Darka powinieneś się już przyzwyczaić, tak jak on do Twojego....Chodzi o to głównie, że Mariusz wie co robi (produkuje), a Ty nie do końca wiesz co kupujesz. Ale tak było od pierwszego Twojego postu....
    Kupujący chyba nigdy nie wie co kupuje lub co mu Zdun wybuduje.
    Opiera się na wiedzy uzyskanej od sprzedającego palenisko lub usługę.
    Dobrze jest jak ta wiedza jest prawdziwa i jak sprzedający wie co sprzedaje.

  9. #1769

    Domyślnie

    Cześć,
    szukam rozwiązania kominka o małej mocy (do 7kW z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz) z DGP do 2-3 pomieszczeń + nakładek akumulacyjnych.
    W domu będzie went mechaniczna, myślę, że ona też rozgoni powietrze po domu.
    Dzięki za pomoc

  10. #1770
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ale zadane w konkretnym celu...Do stylu Darka powinieneś się już przyzwyczaić, tak jak on do Twojego....Chodzi o to głównie, że Mariusz wie co robi (produkuje), a Ty nie do końca wiesz co kupujesz. Ale tak było od pierwszego Twojego postu....

    Uważasz ze brakuje mi jakiejś wiedzy potrzebnej do użytkowania tego paleniska?
    Jeżeli tak, to napisz jakiej ? Konkretnie. Potrafisz "specu"?
    Uważasz że wiedza o tym co jest opatentowane w Etnie, tudzież wiedza dotycząca tego kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ? Jest mi - użytkownikowi Etny - do czegokolwiek potrzebna?

    Czy ty kupując mięso w sklepie wiesz co było ostatnia strawą zwierzęcia, z którego ta sztuka mięsa pochodzi? Wątpię...
    Kupując auto czy wiesz o nim naprawdę wszystko (osobiście - wątpię), czy tylko to co jest ci niezbędne do tego by użytkować to auto zgodnie z przeznaczeniem i twoimi potrzebami ?
    Więc skoro twierdzisz że do końca nie wiem co kupuję to bądź na tyle osobą konkretną i napisz czego - istotnego dla mnie - o Etnie nie wiem lub bez nadmiernego wysiłku dowiedzieć się nie mogę?
    Potrafisz?

    PS ja do poprawnego użytkowania Etny otrzymałem instrukcję oraz numer do twórców tego cudeńka w razie "W".
    Ludzie, którzy oprócz opanowania zduństwa mogą się pochwalić także opanowaniem sztuki korzystania z internetu mają możliwość znalezienia odpowiedzi na swoje pytania np za pomocą google. Natomiast ci którzy opanowali tylko sztukę zduństwa zadają takie pytania jak twój kolega po "fachu". Z drugiej zaś strony szybciej bym się spodziewał tego pytania od mojego dziecka niż od fachowca z (zapewne) wieloletnim doświadczeniem.

    Czy powód zadania tego pytania był inny niż nabijanie sobie liczby postów tudzież robienie w tym temacie niepotrzebnego "dymu"? Także poddaje to w wątpliwość. A przeczucie mi podpowiada iz było to kolejne z serii retorycznych pytań tego użytkownika.
    A może ty - jakże doświadczony "zdunie" będziesz na tyle miłym kolegą i odpowiesz drugiemu "specowi" na to jakże "ważkie" pytanie. Tak dla jego spokojności i by ten "fachmen" nie musiał ponownie tego pytania powtarzać a w wypowiedziach swych mogł się skoncentrować na temacie tego wątku. Wierzyć pozostaje że wam się to uda.



    PS aha .. co do stylu tego "zduna" - twego kolegi po fachu... Przyzwyczajać się do retorycznych pytań? Naprawdę widzisz w tym sens? Ja - nie.

    Jakże inne by były twoje zdunie słowa o mnie gdybym swoje posty poświęcił nie Etnie, ale jakiemuś twojemu dziełu. Rozumiem, że ciężko ci się pogodzić z tym ze jest inaczej.. Pewnie stąd ten ten ton - obierany przeze mnie jako sarkazm. Ehh ta natura ludzi doświadczonych przez życie..

    nic to
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  11. #1771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Cool



    A teraz kilka fotek z dzisiejszego dnia i pierwszego odpalenia Etny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_153240.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	372160

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_155358.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	372161

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_171253_HDR.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	372162

    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  12. #1772

    Domyślnie

    "forscher" mam pytanie techniczne często producenci podają swoje moce, sprawności, masę układu itp. Czy możesz podać te dane lub też inne jak to wygląda w Twoim przypadku. Na stronie producenta nie znalazłem albo źle szukałem. Wiem że to tylko liczby ale to tak z ciekawości.

  13. #1773
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    "forscher" mam pytanie techniczne często producenci podają swoje moce, sprawności, masę układu itp. Czy możesz podać te dane lub też inne jak to wygląda w Twoim przypadku. Na stronie producenta nie znalazłem albo źle szukałem. Wiem że to tylko liczby ale to tak z ciekawości.
    kilka danych znajdziesz tu https://www.youtube.com/watch?v=bUWcejBcalA (link ten już pojawił się w tym wątku)
    Inne być może ciekawe dla Ciebie informacje znajdziesz w poście numer #1763 tego wątku.

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  14. #1774
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post


    A teraz kilka fotek z dzisiejszego dnia i pierwszego odpalenia Etny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_153240.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	372160

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_155358.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	372161

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_171253_HDR.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	372162

    Emocje podnosiłeś przez miesiąc ale wydaje mi się, że orgazmu nie było bo 3 nic nie mówiące fotki, to jak lizak przez szybkę.

  15. #1775
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Emocje podnosiłeś przez miesiąc ale wydaje mi się, że orgazmu nie było bo 3 nic nie mówiące fotki, to jak lizak przez szybkę.
    Pozostań więc z tym co ci się "wydaje". Fakt - nic innego ci nie pozostaje jak lizanie tych fotek (lizaka) przez szybkę. A nuż coś poczujesz..
    Tego ci życzę



    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  16. #1776
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Pozostań więc z tym co ci się "wydaje". Fakt - nic innego ci nie pozostaje jak lizanie tych fotek (lizaka) przez szybkę. A nuż coś poczujesz..
    Tego ci życzę



    Pozdrav
    Chyba zaczynasz cienko pisać. Duch cię opuścił? Coś nie tak? Pisz. Pomożemy!
    A tak w ogóle to nie o moje odczucia idzie tylko o twoje.

    Nie dąsaj się tylko pisz jak to cudo się sprawiło.

  17. #1777
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Wink

    Naprawdę sadzisz ze jest sens pisania tobie czegoś więcej niż powyższy tekst ? No to myśl tak dalej

    Palenisko to nie hamburger, którego zjesz a po zjedzeniu możesz opowiadać o tym jak smakował. Wiec ci nie powiem jak się to palenisko sprawiło.


    Wrażenie po odpaleniu - bardzo pozytywne.

    Juto kolejne odpalenie i wygrzewanie murów
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  18. #1778
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Naprawdę sadzisz ze jest sens pisania tobie czegoś więcej niż powyższy tekst ? No to myśl tak dalej

    Palenisko to nie hamburger, którego zjesz a po zjedzeniu możesz opowiadać o tym jak smakował. Wiec ci nie powiem jak się to palenisko sprawiło.


    Wrażenie po odpaleniu - bardzo pozytywne.

    Juto kolejne odpalenie i wygrzewanie murów
    Miesiąc czasu gry wstępnej a na koniec........ dwa słowa.

  19. #1779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Miesiąc czasu gry wstępnej a na koniec........ dwa słowa.
    Dla ciebie - koniec.
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  20. #1780

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czy znana jest jakaś inna metoda spalania drewna niż "zgazowanie" ?
    Postawione przez Ciebie pytanie jest tendencyjne. Proces spalania drewna jest tylko jeden. Jak przebiega zapewne wiesz. Natomiast znane są różne techniki spalania, których celem jest: zupełne i całkowite spalanie biomasy. Można by zapytać czy efektywność spalania drewna na ognisku lub w kominku otwartym jest taka sama, jak we wkładzie kominkowym. Nie ukrywam, że inspiracją naszego paleniska były koty dolnego spalania zgazowujące drewno. Tak więc, czym różni się taki kocioł od kotła górnego spalania? Analogicznie w naszej branży: jaka jest różnica pomiędzy tanią żeliwną "spalarką drewna" a szamotowym paleniskiem zduńskim? W jednym i drugim zachodzi reakcja utleniania biomasy...

Strona 89 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony