dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 100
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1988
  1. #1581
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    U mnie bedzie akumulacja.
    A projekt wyglada tak jak w 41 sekundzie filmu z poprzedniego mojego wątku.
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  2. #1582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dałoby się zrobić tak, żeby Twoja stopka nie była 3-kronie dłuższa od Twoich postów ?
    Przecież to się da skrócić do trzech linijek, nawet, jeśli uważasz, że Valvex i Bosch wnoszą tu coś znaczącego....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1583
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Czy moja stopka MUSI "wnosić coś znaczącego"?


    Wiele osób na tym forum ma takie stopki.. baaa zadzwiajace że najbardizej przeszkadza ona tym, ktorzy mają bardzo zbliżone, podobne, "wnoszące cos znaczacego" stopki.


    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 07-10-2016 o 12:59
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #1584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    U mnie bedzie akumulacja.
    A projekt wyglada tak jak w 41 sekundzie filmu z poprzedniego mojego wątku.
    To jest chyba optymalna konfiguracja ! 850 kG. Podoba mi się

  5. #1585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Czy moja stopka MUSI "wnosić coś znaczącego"?


    Wiele osób na tym forum ma takie stopki.. baaa zadzwiajace że najbardizej przeszkadza ona tym, ktorzy mają bardzo zbliżone, podobne, "wnoszące cos znaczacego" stopki.



    Pozdrav
    Chodzi o wielkość tego czegoś. Czytam na telefonie, post 1/4 ekranu, stopka 3/4
    Pokaż mi kogoś, z tych "wielu osób", kto ma tak długą stopkę ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1586
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dałoby się zrobić tak, żeby Twoja stopka nie była 3-kronie dłuższa od Twoich postów ?
    Przecież to się da skrócić do trzech linijek, nawet, jeśli uważasz, że Valvex i Bosch wnoszą tu coś znaczącego....
    Problemy na FM należy zwalczać.Coś się przy........ł do stopki Już ci następny tłumaczy.Odpowiadaj rzeczowo na postawione pytania.

  7. #1587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chodzi o wielkość tego czegoś. Czytam na telefonie, post 1/4 ekranu, stopka 3/4
    Pokaż mi kogoś, z tych "wielu osób", kto ma tak długą stopkę ?
    Sądzisz że kwestię którą poruszasz dotyczy tematu tego wątku?
    Nie sądzę.


    Miłego weekendu kolego.
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  8. #1588
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Sądzisz że kwestię którą poruszasz dotyczy tematu tego wątku?
    Nie sądzę.


    Miłego weekendu kolego.
    Witam.

    On tak ma.

  9. #1589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.954

    Domyślnie

    Szanowni Państwo
    Tematem tego wątku jest "Jaki wkład kominkowy?" a nie "Jaka stopka w podpisie"

  10. #1590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Szanowni Państwo
    Tematem tego wątku jest "Jaki wkład kominkowy?" a nie "Jaka stopka w podpisie"
    Miejmy nadzieje że Twoje przypomnienie do niektórych dotrze

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  11. #1591
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Palenisko widizałem kilkukrotnie "w akcji" w salonie Mariusza i Jarka Godzic w Czeladzi. Cudeńko robi wrażenie. Jednym z wielu argumentów ZA jest fakt iż jest to opatentowane dzieło Jarka i Mariusza. A co za tym idzie jest we mnie przeświadczenie ze przyłozyli sie do tego by pod względem osiągów było to cos dobrego a zarazem nie tak drogiego jak podobne do tego paleniska na przykład od Brunnera. Cena jest sprawą indywiduualną zależną np od wielkosci, rodzaju i kształtu szyby itp.

    https://www.youtube.com/watch?v=bUWcejBcalA

    Nie bede ukrywał ze z niecierpliwością czekam na montaż i pierwsze odpalenie.

    POZDRAV
    Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,

  12. #1592
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post




    Zdecydowałem się na palenisko kominkowe zgazowujące drewno

    Pozdrav
    Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?
    Darek B

  13. #1593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    śledzę ten topik cały czas.Piszę ,że wątek jest o wkładach , a oni nawet malują.Czy jakiś mod może mieć na to baczenie?Przecież ich się nie da nawet czytać.
    Witam
    Czy mógłbyś być tak uprzemy żeby wyedytować swój post i usunąć 60 zbędnych wierszy ?

  14. #1594
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jestem rzemieślnikiem - zdunem. Stopka niech pozostanie tak jak nick który powstał - z automatu.

  15. #1595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,
    Hej

    odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz pod numerem telefonu 32 265 64 28

    Pozdrawiam




    PS mam nadzieję ze własciciel tego numeru nie obrazi się za jego udostępnienie, Choć w sumie jest on dostępny dla każdego w necie.
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  16. #1596
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?

    Ty??? ZDUN ???? - zadajesz mi to pytanie??
    Nie byłeś na tej lekcji i na forum chcesz się dokształcać ? Osobiście nie sądzę by był to właściwy sposób.

    Zadzwoń tu 12 637 36 23 tam pogadasz z fachowcami, którzy odpowiedzą na Twoje pytanie i - o ile to konieczne - uzupełnią braki w Twej wiedzy. Możesz też skorzystać z organizowanych przez wspomnianych fachowców szkoleń. Jedno albo dwa takie szkolenia z pewnością przyczynią się do tego, iż określając siebie mianem ZDUNA nie będziesz zadawał takich pytań jak to powyżej. A w zamian tego będziesz mógł się wypowiedzieć fachowo choćby w temacie poniższego wątku.

    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 08-10-2016 o 13:20
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  17. #1597
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Hej

    odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz pod numerem telefonu 32 265 64 28

    Pozdrawiam




    PS mam nadzieję ze własciciel tego numeru nie obrazi się za jego udostępnienie, Choć w sumie jest on dostępny dla każdego w necie.
    Dziękuję za wyczerpującą informację i gratuluję zakupu kominka z patentem.
    Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?
    w materiałach na stronie http://www.kominki-godzic.pl/blog/ja...inku-bez-dymu/
    znalazłem taki opis który jest być może odpowiedzią na pytania "kiedy drewno pali się bez zgazowania" ?

    " Drewno jest ekologicznym paliwempod warunkiem zastosowywania efektywnej techniki spalania. Drewno dla „czystego” katalitycznego spalania holzgazu potrzebuje 700-1000°C W praktyce wygląda to następującą:*Paliwo (drewno) początkowo schnie i uwalnia zawartą w nim wodę. Dzieje się to przy temperaturze poniżej 200°C Następnie w wyższej temp. 200-600 następuje wyodrębnienie lotnych frakcji – piroliza.

    Kolejnym etapem spalania a właściwie zgazowania jest utlenianie. W temperaturze powyżej 700°C następuje utlenienie znajdujących się w paliwie pierwiastków węgla i wodoru. W naszym palenisku ETNA podczas przejścia powstałych wcześniej gazów przez warstwę rozżarzonego węgla (do dolnej komory spalania) następuje redukcja CO2 i pary wodnej do tlenku węgla CO i wodoru H2. W tym momencie holzgaz jest gotowy do użycia. Oczywiście równie ważnym elementem „układanki” – spalania, teraz staje się odpowiednia proporcja powietrza, o odpowiedniej temperaturze, podana w odpowiednie miejsce, w odpowiednio długim czasie. "

    (koniec cytatu)


    cytat z wiki
    Gaz drzewny, holzgas jest gazem generatorowym produkowanym w procesie zgazowania z drewna w urządzeniu zwanym gazogeneratorem.
    Składa się przede wszystkim z wodoru (około 20% objętości), tlenku węgla (około 20%) i niewielkich ilości metanu oraz niepalnego azotu (około 50-60%) a także dwutlenku węgla i pary wodnej, które powstają podczas jego spalania[1]. Paliwo to może być stosowane do zasilania silników spalinowych i innych urządzeń (np. kotłów).
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 08-10-2016 o 22:47

  19. #1599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Dziękuję za wyczerpującą informację i gratuluję zakupu kominka z patentem.
    Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
    do usług
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  20. #1600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,
    Sądzę, że opatentowana jest nie "metoda" a pewnie konstrukcja, kształt paleniska, dyszy i komory dolnej.
    Zawsze możesz dopytać u źródła (Godzic) a nie w nabywcy paleniska
    Hollgas też nie jest opatentowany

Strona 80 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony