dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101

    Domyślnie

    U mnie awaria po wichurze spowodowala brak pradu przez ok. 8 godzin. Wlasciwie nie bylo zle- kominek spokojnie grzal dalej, propan z butli plynal i grzal herbate, lampki naftowe swiecily, jedynie wodociag przestal dzialac pewnie tez im prad wylaczyli... Mieszkanie w takiej sytuacji w domu ktory jako jedyne zrodlo energii do wszystkich celow wykorzystuje prad musi byc niezwykle stresujace.

    D.

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak.... wypowiedzi Dave, Martin-a, Feft-a dokładnie potwierdzaja moją tezę...
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Temat kominka skupił się w okolicach zimy.
    A ja tam chwalę sobie latem, kiedy nagle przyjdzie zimnica i deszcz tak ze 2 dni.
    Trudno, jest coraz drożej . Jednak koszt rozruchu gazu w lato w ogóle mi się nie kalkuluje , a rozmieszczenie wszelakich Farelkowatych po domu jest całkowitą bzdurą.

    Gdyby tak się zastanowić, to niewiele rzeczy ma sens.
    Co roku wchodzą nowe technologie , co roku cofamy się .
    Za 10 lat sąsiad nowowybudowany będzie ogrzewał dom 200 metrowy jedną zapałką, a my nadal będziemy ku własnej uciesze walić siekierą popołudniami.
    A wszelakie elektryczne kominki co to udają za pomocą kolorowej szmatki płomyczek , mają się tak do całości jak piękna kobieta na okładce czasopisma a własna chociażby barchanowa żona .

    Pozdrawiam
    Dużo w tym prawdy...
    Chociaż koszta będą nas wpędzać w niepokój...swego czasu się paliło i paliło...a teraz od święta...oby się nie sprawdziło...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #104

    Domyślnie

    zastanawiałam sie nad kominkiem jako jedynym źródłem ocieplenia....chcieliśmy użyć węgla....już sama nie wiem...

  5. #105

    Domyślnie

    Witam
    Za 10 lat sąsiad nowowybudowany będzie ogrzewał dom 200 metrowy jedną zapałką, a my nadal będziemy ku własnej uciesze walić siekierą popołudniami.
    Taaak??? To chyba w końcu odkryją perpetum mobile, bo jak na razie patrząc 30 lat wstecz aż tak wiele się nie zmieniło, weszły nowe materiały i większą uwagę zwraca się na ocieplenie mieszkań ale nie są to jakieś drastyczne zmiany. Równie dobrze można założyć że za 10 lat koszt mediów (prąd, gaz, olej) podrożeją tak bardzo, że wszyscy nowowybudowani będą "walić siekierami popołudniami". Nie przesadzajmy z tymi wynalazkami przyszłości bo nawet rewolucyjne odkrycia (które nie zdarzają się za często) potrzebują na wprowadzenie i rozpowszechnienie sporo czasu, liczonego nie w latach a w dziesiątkach lat.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol
    Witam
    Za 10 lat sąsiad nowowybudowany będzie ogrzewał dom 200 metrowy jedną zapałką, a my nadal będziemy ku własnej uciesze walić siekierą popołudniami.
    Taaak??? To chyba w końcu odkryją perpetum mobile, bo jak na razie patrząc 30 lat wstecz aż tak wiele się nie zmieniło, weszły nowe materiały i większą uwagę zwraca się na ocieplenie mieszkań ale nie są to jakieś drastyczne zmiany. Równie dobrze można założyć że za 10 lat koszt mediów (prąd, gaz, olej) podrożeją tak bardzo, że wszyscy nowowybudowani będą "walić siekierami popołudniami". Nie przesadzajmy z tymi wynalazkami przyszłości bo nawet rewolucyjne odkrycia (które nie zdarzają się za często) potrzebują na wprowadzenie i rozpowszechnienie sporo czasu, liczonego nie w latach a w dziesiątkach lat.
    Tu chodzi o dom pasywny, gdzie zyski ciepła z "domowych czynności" pokrywają prawie w całości zapotrzebowanie.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    jak ktoś buduje, lub zamierza budować to nie kupi sobie nieduży kawałek lasu

    - sporo zaoszczędzi na drzewie na więźbę i na inne elementy
    To nie takie proste. Posiadając las, nie można sobie wycinać drzew kiedy się chce, i ile się chce. Niestety.

    Wiem, bo posiadam las.

  8. #108

    Domyślnie

    uff
    dobrnalem do konca postu
    raczej cala sprawa z kominkiem rozchodzi się
    CZY KTOS CZUJE BLUES-a CZY TEZ NIE
    ja osobiscie nie wyobrazam sobie wywalania takiej kasy na caly dom gdyby nie bylo w nim kominka i tyle

    dzis jade napalic po raz pierwszy

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony