dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 33
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 646
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    Ew-ka wygladaja jak pierniczki.
    Ja juz trzeci rok bede piekla ciasteczka orzechowe wedlug Twojego przepisu posypane cukrem pudrem, robie je zawsze na Sylwestra.
    a możesz mi dać przepis .......serio prosze ,bo ksiązeczkę z tym przepisem pozyczyłam i sie straciła z mych oczu

  2. #602
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    a możesz mi dać przepis .......serio prosze ,bo ksiązeczkę z tym przepisem pozyczyłam i sie straciła z mych oczu
    Składniki
    10 dkg zmielonych orzechów
    10 dkg cukru pudru
    4 żółtka
    1 margaryna
    1/2 kg mąki pszennej



    Zagniesc ciasto - odrywalam po kawałku -ręką na blacie robiłam placki( 0,5 cm) z ktorych wykrawalam ciasteczka ..piekłam ok 18 min w 200 st.
    Wyszlo 50 sztuk.

    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 20-12-2010 o 14:59

  3. #603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dziekuję

  4. #604

    Domyślnie

    Polecam Farsz do uszek, na wigilie i nie tylko


    Trzeba opłukać grzyby i zalać wrzątkiem. Odstawić na 2 godziny, a następnie gotować do miękkości w tej samej wodzie. Odcedzić grzyby i posiekać na drobne kawałki albo zmiksować mikserem. Cebulę drobno posiekać i zeszklić na patelni. Dodać ją do grzybów. Kapustę ugotować w wodzie i drobno posiekać, a następnie połączyć z grzybami i cebulą. Dodać tartą bułkę i doprawić do smaku solą i pieprzem. i voila !

    Składniki na farsz do uszek:
    3 garście grzybów suszonych
    1 kg kapusty
    1 łyżka oleju
    2 średnie cebule
    łyżka bułki tartej
    sól, pieprz do smaku

  5. #605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    a robiła któras takie ciasteczka ? przymierzam sie do kulek rumowych i nie wiem czy ten przepis jest godny zastosowania?

    KULKI RUMOWE

    1/2 paczki herbatników (najlepiej kakaowych) pokruszyć drobno 10 łyżek (dużych) cukru pudru, 4 łyżki kakao,
    3/4 (małej!) butelki rumu, może tez być rumowa esencja, ale to już nie to samo... Do tego dodajemy:
    6 łyżek roztopionego masła i 1 3/4 roztopionej czekolady. Wszystko wymieszać. Jeśli się nie łączy i jest suche - kilka kropel wody. Jeśli jest zbyt wodniste - cukru pudru, lub herbatników. Robić kulki i obtaczać w orzechach albo kokosie etc. Jest dużo dodatków w sklepach. Kulki najlepiej wyglądają podane w koszulkach do muffinek.
    Pozdrowienia i smacznego!
    robiłam w weekend......zostało wspomnienie ....czyli były smaczne robi sie szybko ( 15minut) ......polecam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trufleki_400x400..jpg
Wyświetleń:	1261
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	37850wyglądały jak te
    Ostatnio edytowane przez Ew-ka ; 10-01-2011 o 19:21 Powód: zdjecie

  6. #606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzio Zobacz post
    Polecam Farsz do uszek, na wigilie

    Składniki na farsz do uszek:
    .................
    1 kg kapusty ...........
    uszka -chyba -bez kapusty sie podaje

  7. #607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ew-ka dla Ciebie ciasteczka orzechowe.





    W tym roku zrobilam pierwszy raz polowe z lukrem, a druga z biala czekolada i rozeszly sie tak szybko, ze w piatek pieklam kolejne, z ktorych jest tylko kilka sztuk. Z biala czekolada sa pyszne!
    Co do uszek to u nas tez obowiazkowo w srodku same grzybki z cebulka, a kapusta z grzybami w pierogach.

  8. #608
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Wyglądają pysznie
    A ta białą czekoladę to poprostu rozpuścić i nią posmarować?

  9. #609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Czxekolade lamie do garnuszka (ciemna tak samo), dodaje lyzke masla i kilka lyzek smietaanki slodkiej (na cala 100 g), podgrzewam mieszajac do rozpuszczenia i smaruje lub mocze ciasteczka.

  10. #610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Piknie dziękuję.

  11. #611
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karpiniuk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszkowo
    Kod pocztowy
    32-332
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie jak święta to obowiązkowo musi być makowiec (obojętnie czy to Wigilia czy Wielkanoc). Oto mój sprawdzony przepis na makowiec. Taki udało mi się zrobić w ostatnie święta:

  12. #612

    Wink pierniczki 2011

    Myślę, że czas powoli zacząć bożonarodzeniowe "pierniczenie".
    Oto moje doświadczenia w temacie: otóż dwukrotnie robiłam pierniczki wg przepisu UKF (na pierwszej lub drugiej stronie tego wątku).
    Za pierwszym razem wyszły całkiem dobre, ale drugi raz, mimo jakiegoś doświadczenia, coś poszło nie tak, bo podczas pieczenia jakby się rozpływały, mało rosły i zrobiły się takie jakieś plackowate. Rodzina mnie pocieszała i pomogła mimo to udekorować wszystkie. Wszystkie zapakowałam w metalowe pudełka, część zjedliśmy, co lepsze rozdaliśmy. Wczoraj sięgnęłam na wyższą półkę sprawdzić co tam leży w tym pudełku. Jakież było zdziwienie, kiedy stwierdziłam, że od grudnia 2011 leży tam jeszcze klika sztuk pierniczków. Spróbowałam i .... luksus! A ten zapach i smak! Nie potraficie sobie wyobrazić.
    No po prostu niebo wgębie, mięciutkie, słodziutkie i aromatyczne.
    Tak więc radzę jak zrobicie w tym roku pierniczki, postarajcie się zamknąć w puszce kilka sztuk i zapomieć! Niniejszym zaświadczam, że przepis podany przez UKF jest bezbłędny. Jeśli nawet coś nie wyjdzie od razu - nie przejmować się. Do przyszłego roku pierniki dojrzeją.
    maja

  13. #613

    Domyślnie

    Ja też znalazłam niedawno w spiżarce zeszłoroczne pierniczki. Przechowały się w małej poszewce od jaśka - zawsze je tak trzymam. Najpierw robią się twarde, później miękną. Zostały "zeżarte" w ciągu kilku minut, włącznie z wylizywaniem okruchów. Mam trochę inny przepis, jeszcze po mojej babci. W tym tygodniu zaczynam z córką pieczenie, a po paru dniach będziemy je lukrować i ozdabiać. Do świąt zdążą zmięknąć, a przed samymi świętami będzie się można zająć innymi rarytasami
    Uszka też robię z samymi grzybami. Robię je kilka dni wcześniej i zamrażam, a rano w Wigilię wyciągam z zamrażalnika. Niczym się nie różnią od świeżych
    Carpe diem

  14. #614

    Domyślnie

    Uszka zamrażasz surowe czy ugotowane?

  15. #615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roksi01 Zobacz post
    Uszka zamrażasz surowe czy ugotowane?
    Ugotowane. Gotuję krótko, do wypłynięcia, potem przelewam olejem. studzę, rozkładam pojedynczo na tacy (w zamrażalniku mam taką - do szybkiego zamrażania). Gdy zamarzną, zsypuję je do woreczka plastikowego i wkładam do szuflady w zamrażarce.
    Carpe diem

  16. #616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja uszka i pierogi mroze surowe na tacach, a potem chowam do woreczkow.
    Za kilka dni robie ciasto na pierniki jak zwykle te same od kilku lat. Dlugo szukalam, az wreszcie ten przepis dla nas jest najlepszy, bo pierniczki sa miekkie zaraz po upieczeniu.

  17. #617
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    Ja uszka i pierogi mroze surowe na tacach, a potem chowam do woreczkow.
    Za kilka dni robie ciasto na pierniki jak zwykle te same od kilku lat. Dlugo szukalam, az wreszcie ten przepis dla nas jest najlepszy, bo pierniczki sa miekkie zaraz po upieczeniu.
    proszę o ten przepis też już dojrzewam do pieczenia pierniczków a gdzieś zapodziałam przepis

  18. #618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżempel Zobacz post
    proszę o ten przepis też już dojrzewam do pieczenia pierniczków a gdzieś zapodziałam przepis
    tutaj przepis
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...C5%9ACI/page20

    i fotki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...C5%9ACI/page21


    U mnie ciasto juz zarobione lezakuje w garazu, robilam jak zawsze z podwojnej porcji.

  19. #619
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    dzięki kochana ciasto już zarobione -leżakuje sobie teraz

  20. #620

    Domyślnie

    a czy to tylko wigilijne przepisy?

    bo ja szukam czegoś super na andrzejki,
    znalazłam ciasteczka z wróżbą - kopertki
    i ciasteczka z sentencjami, które sie wkłada między krązki ciasta

    może ktoś ma jakiś sprawdzony przepis?
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

Strona 31 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony