dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 142
  1. #101

    Domyślnie

    i niestety zakosztuje
    aale satysfakcja będzie bezcenna

  2. #102

    Domyślnie

    Hej, jeśli mogę się wtrącić..
    Ściana z gipsokartonu to nie najlepszy pomysł na podporę. Stelaż powinien być pod całym akwarium, najwyżej niech obejmuje tą ścianę.
    Mamy w mieszkaniu takie akwarium pomiędzy salonem a holem (w otworze) i stoi przy ścianie, a cała szafka jest wewnątrz pokoju. W szafce jest sump i pozostały osprzęt i jeszcze miejsce na karmę, węże do podmiany wody itp. Wybacz, ale w szafce o szer. 45 cm, to można buty trzymać - nie wystarczy pod akwarium.
    Poza tym pomyśl zawczasu o podprowadzeniu wody i kanalizacji pod szafkę, bo rozciaganie rur nie jest fajne. Nasze akwarium ma 400l (160x60x60) i stoi przy ścianie nośnej na I piętrze (już kilka lat i jest ok, ale to blok z wielkiej płyty).
    w budowanym obecnie domu akwarium bedzie miało 250x60x60 cm i jest pod niego wylany fundament (na gruncie). Podciągnięta jest kanalizacja i będzie też podciagnięta woda do szafki.
    Pozdrawiam

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    pewnie najlepiej będzie albo płyta z metalu (jako jednolita płaszczyzna poza obrys akwy, pod wylewkę) albo właśnie jeszcze większa niż na rysunku liczna pionowych kątowników, być może właśnie najlepiej pospawanych z poziomymi.
    Może skontaktuj się z konstruktorem, który pracował przy projekcie Twojego domu.

    Jako elemet prostopadły do belek stropowych, płyta metalowa 2 cm, choćby się wydawała gruba, nie nadaje się zupełnie, bo nie ma wystarczającej sztywności. Zastosuj dwuteowniki albo profile zamknięte. Usuń wylewkę i izolację pod spodem, bo to musi stanowić całość ze stropem. Połącz z belkami, a nie tylko - połóż.

    Podziwiam pasję i samozaparcie.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  4. #104
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikimka
    Ściana z gipsokartonu to nie najlepszy pomysł na podporę. Stelaż powinien być pod całym akwarium, najwyżej niech obejmuje tą ścianę. (...) Wybacz, ale w szafce o szer. 45 cm, to można buty trzymać - nie wystarczy pod akwarium.
    Witaj - dzięki za komentarz. Jednak... ojej ... zauważ, że pisałem 6 sierpnia, że GK są do usunięcia, dodatkowo ściana nie jest z GK a z cegły ceramicznej grubości 11,5 cm murowanej zaprawą cementowo-wapiennej PD-1 6 cm (też pisałem 6 sierpnia), a planowana szafka nie jest taka jak na buty, ale to będzie stelaż metalowy obudowany przez stolarza - są takie specjalne stelaże z kątowników lub kształtowników montowane właśnie pod akwaria, np. ten
    Przypominam ten post:
    Cytat Napisał Henku_wawa
    Ściana działowa, na której miałoby stanąć akwarium, ma grubość 15 cm z płytami GK (sama ścianka ma 11,5 cm grubości, płyty GK do usunięcia). Aby akwarium było stabilne i ponieważ jego szerokość będzie wynosić 60 cm (czyli będzie wystawać 45 cm poza ścianę - w sypialnię), jako podstawę będzie służyć stelaż z kątownika (na te wystające 45 cm), a 15 cm chciałbym żeby stało "w ścianie". Kątownik docelowo zostanie obudowany przez stolarza drewnem, z półkami wewnętrznymi, na oprzyrządowanie akwarium). (...) - z czego zrobiona jest ściana 15 cm (jest to chyba tzw. cegła dziurawka, a w projekcie wyczytałem że jest to "cegła ceramiczna grubość 11,5 cm murowana na zaprawie cementowo-wapiennej, PD-1 6 cm").

  5. #105
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Może skontaktuj się z konstruktorem, który pracował przy projekcie Twojego domu.

    Jako elemet prostopadły do belek stropowych, płyta metalowa 2 cm, choćby się wydawała gruba, nie nadaje się zupełnie, bo nie ma wystarczającej sztywności. Zastosuj dwuteowniki albo profile zamknięte. Usuń wylewkę i izolację pod spodem, bo to musi stanowić całość ze stropem. Połącz z belkami, a nie tylko - połóż.

    Podziwiam pasję i samozaparcie.
    Dzięki za pomoc. Kierbud skonsultowany, czekam na ekspertyzę budowlaną (niezależną). A co do samozaparcia, no cóż, rodzina nie podziela tego (mojego) zapału (no cóż, ojciec założył GK, syn czyli ja, rozłoży). ale moje gruntowanie GK też pójdzie na marne

  6. #106

    Domyślnie

    Sledze sobie ten watek od dawna,zaluje ,ze nie mam tak duzego akwarium,nie zaluje bo wiem,ze sporo przy nim trzeba uwagi,zajec wbrew pozorom poswiecic,ale nie zaluje az tak,gdyz mam 170,narozne.Nietypowe,ma swoj urok,niemniej....prostokatne jest przyjazniejsze...Przeraza mnie wizja takiego kloca-600 l. w domu,ale niezbedne plany wypada zrobic na etapie projektu,lania fundamentu itp. Tak sobie mysle,ze moja wylewka i podloga w rogu jest dobrze zrobiona...Kolo 300 kg. stoi w szafce,ciezar rowno rozlozony,ale wylewka w rogu ,pol roku temu cos stekala jak lazilem po niej,teraz....nic nie pracuje,moze wyschlo,wszystko wytrzymuje...Ale to tylko 170 l. akwarium....Kiedys marzylem,zeby budujac dom zrobic wyprowadzenia pod odplyw,doplyw...ale domek za maly,za duzo do przodu myslec,a juz wiem,ze fajne dla rodzinki jest na poczatku,potem tylko ja musze sie cieszyc i dbac....

  7. #107

    Domyślnie

    Henku-wawa, mam słabą wyobraźnię chyba, ale mimo wszystko zostaje Ci tylko 45 cm na szafkę (wiem, że nie na buty ), czy może jednak zdecydowałeś się na stelaż i szafkę pod całe akwarium???
    45 cm szerokości to bardzo mało na osprzęt do dużego akwarium.
    Pozdrawiam

  8. #108

    Domyślnie

    Znalazłem symulacje obciążalności typowych stropów:
    http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/Astropy.htm

  9. #109
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    A co do akwarium...:
    - ekspertyza rzeczoznawcy sporządzona i decyzja podjęta
    - kucie już rozpoczęte, dom tymczasowo wygląda jak po zamachu terrorystycznym (gruz)

    Rozłożenie ciężaru na większą płaszczyznę w ocenie rzeczoznawcy jest niewystarczające. Ekspertyza (i rozpoczęte prace) zakłada konieczność zamontowania dodatkowego zbrojenia między belkami stropowymi wzdłuż całej powierzchni obydwu pomieszczeń na piętrze (z obydwu stron, na wieńcach), a w skrócie:
    - podstęplowanie od dołu i zaszalowanie stropu,
    - demontaż pustaków między belkami,
    - wycięcie w ścianach wieńców,
    - montaż zbrojenia wzdłuż, od wieńca do wieńca,
    - zalanie betonem B20.

    Stemple będzie można wyjąć po 2 tygodniach od zalania betonem, obciążenie stropu po 4 tygodniach. Ekspertyza wykonana dla akwarium o ciężarze 800 kg (ok. 600 litrów), jednak planuję dodatkowo nieco je zmniejszyć.

    W wolnej chwili postaram się zamieścić zdjęcie/a z prac.

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    dzięki za wątek, mnie się marzy w ścianie łazienki, ale trochę mniejsze..

  11. #111
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    kilka fotek z wczorajszej i dzisiejszej operacji, gruz już uprzątnięty, jutro zbrojenie zostanie zalane betonem...

  12. #112

    Domyślnie

    Gratuluję uporu w dążeniu do celu.
    Zamieszania z przerabianiem stropy na pewno dużo, ale rozwiązanie będzie skuteczne.
    To jest zaleta stropów gęsto żebrowych , zawsze można rządek pustaków wykuć i belkę wzmacniającą zalać.
    Ale naprawdę jak zdecydowałeś się na taki "Sajgon" to rzeczywiście musisz bardzo chcieć tego zbiorniczka.
    Ciekaw jestem dalszych prac , podsyłaj zdjęcia, opisz jak planujesz osadzić akwarium.
    Pozdrawiam.

  13. #113

    Domyślnie Jak powiesić akwarium na ścianie

    Mam płaskie akwarium o wymiarach - 500x 200x350 [szerxgłebxwysok] i zamarzyłem sobie powiesić je na ścianie ale nie wiem jak się za to zabrać z czego zrobić jakiś stelarz aby wytrzymał pomóżcie

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomabrajan

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Połka naśćienna pod akwarium

    Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wykonaniu polki pod akwarium 400l na ścianie. Myslałem o umieszczeniu czterech dwuteownikow na dlugosci polki w scianie i jakies podpory, sciana jest nosna ma 25cm i z pelnej cegly. Ogolnie postawilbym na podlodze ale jest to kamienica z lat czterdziestych i ma podloge na drewnianych legarach i tu moje obawy, czy ktoś już może robił coś takiego z gory dziękuję za porady.

  15. #115
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    zmień temat zapomnij o temacie 600kg

  16. #116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kozaczy

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Jak zrobiłem akwarium w ścianie

    Witam wszystkich od pewnego czasu czytam to forum, jednak dzisiaj postanowiłem podzielić się moimi doświadczeniami w postaci reportażu filmowego, myślę że zawarte tu treści mogą się przydać osobom które jak ja chcą budować akwarium w ścianie.



    jak macie pytania służę pomocą. Pzdr...

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez sie kiedys nad tym zastanawialem...ale znow kolejny obowiazek do roboty w domu ;(
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

  18. #118

    Domyślnie

    fajnie sie ogladalo.

  19. #119

    Domyślnie

    Obowiązki są, chyba że zatrudnimy akwarystę, który będzie się opiekował. Efekt bardzo ładny GRATULACJE ! dobra robota !

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Chętnie zamieszczę opis i filmik, ew zdjęcia jak masz na swoim blogu budowlanym http://123budujemy.pl
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony