dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54

Temat: Truskawki

  1. #1

    Domyślnie Truskawki

    Cześć
    Mam może i błachy - ale problem. Moje truskawki wciąż kwitną i owocują (pogoda w tym roku oszalała), nie są to odmiany powtarzające kwitnienie, dlatego nie wiem, czy nie zaszkodzi im to. Mam na myśli jakieś zmęczenie roślin , może powinnam poobrywać te zielone owoce - jest ich nzprawdę sporo. Co o tym myślicie?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    No to na świeta jak znalazł,będzie koktail truskawkowy.

  3. #3

    Domyślnie

    dobrze byloby jeszcze teraz zlikwidować odrosty - mlode sadzonki truskawek na tzw. wąsach; oraz zeschnięte liście...
    co do owocowania - myslę że im nie zaszkodzi
    nie zapomnij na wiosnę ich zasilić

    czyto na pewno nie jest odmiana kwitnąca i owocująca przez całe lato????
    (czytaj - do czasu gdy jest względnie cieplo?)
    ----
    u mnie jeszcze owocują poziomki (pychota)
    truskawki już nie - w ten weekend bede je plewić
    ---
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  4. #4

    Domyślnie zimowe truskawki w doniczce, jak uprawiać z sukcesem ?

    zostało mi parenaście roślinek z jesieni, posadziłem je do ziemi kwiatowej z worka, przechowywałem je w zimnym garażu i chyba nadeszła pora by wnieść je do domu i kazać im rosnąć
    kilka pytań
    - czekać jeszcze czy już jest ten czas ?
    - jak nawozić by rosły i owocowały ale nie były 'chemiczne' ?
    - wnieść od razu z około +3 do 20 czy to będzie dla nich szok ?

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwszy raz słyszę o takich truskawkach,napisz coś więcej trzymasz je w domu zimą i tam owocują czy na zew. gdzie można takie coś kupić?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWA-S
    Pierwszy raz słyszę o takich truskawkach,napisz coś więcej trzymasz je w domu zimą i tam owocują czy na zew. gdzie można takie coś kupić?
    tez chcialabym wiedziec

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Tutaj publikacja może bardziej przemysłowa ale o to chodzi i trochę o uprawie i nawożeniu http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1720
    Bob szukaj hasła - uprawa truskawek pod osłonami, truskawki frigo

  8. #8

    Domyślnie

    Dięki za podpowiedż ale to uprawa dla znawców a ja już zacierałam ręce że na parapecie .

  9. #9

    Domyślnie

    sprawa jest prosta, zwykłe truskawki w doniczkach, od końca stycznia mają dość światła by rosnąć, wystarczy je wstawić na parapet w ciepłym i słonecznym pomieszczeniu

    myślałem, że dowiem się coś więcej a tu same pytania

  10. #10

    Domyślnie Najlepsze truskawki na świecie

    Na działce, którą kupilismy ponad rok temu i teraz budujemy domek, mamy całkiem sporo dzrewek owocowych i truskawki. Truskawki oczywiście jak wsyztsko na tej dzialce zaniedbane przynajmniej przez ostatnich 15 lat. Ale o dziwo! w zeszłym roku były trzy owoce. Dobrze, że chociaż tyle. Słuchajcie, tak pysznych truskawek w życiu nie jadłam. Chciałabym je uratować, póki nie zosrtały całkowicie stratowane przez budowlańców i jeszcze widać gdzie rosly.
    Poradźcie, kiedy je przesadzić i jak się do tego fachowo zabrać, żeby przynajmniej nic nie zepsuć.

  11. #11

    Domyślnie

    Anisia3,
    Wszystkie truskawki z Twojego ogrodu będą smaczniejsze niż kupne, szczególnie gdy będą prowadzone w sposób naturalny. Nawożone obornikiem, podlewane regularnie i ewentualnie wczesną wiosną pryskane podczas kwitnienia. W ostatnie lata sporo truskawek bez oprysków się nie udaje, bo koniec maja i czerwiec są chłodne i dżdżyste.
    Stare truskawki łącznie z rozłogami należy dokładnie usunąć i kupić nowe sadzonki i zacząć uprawę od nowa. Inaczej się nie uda. Chodzenie przy zagonku z dzikimi truskawkami dla kilku truskawek to nieporozumienie.
    zajrzyj tutaj
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  12. #12

    Domyślnie

    Były szmaczne bo dojrzały całkowicie na krzaku.I niema to nic spólnego z gatunkiem. To samo dotyczy pomidorów te co dojrzewają całkowicie na krzaku mają wspaniały i nie porównywalny smak do kupowanych które dojrzewaja pod działaniem gazu.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie macie rację, chociaż nie jestem do końca przekonana, że stare odmiany będą takie same w smaku jak nowe, bo wyhodowane we własnym ogródku.
    Mamy też sporo drzew i poza jabłonią, która wygląda fatalnie, wszystkie mają wspaniale i dorodne owoce. Śliwki węgierki ogromne, soczyste i slodkie, czereśnie tak samo, ale te robaczywe jak sto diabłów , wiśnie tez bardzo dobre, orzech, którego udało nam się ocalic ma takie owoce jakich nie widzialam w sklepie. I dziwią się wszyscy, którzy byli u nas i jedli te orzechy. A drzewa tak samo jak wszystko było zapuszczone i nikt sie tym nie zajmował, bo ogród zakładał jeszzce wcześniejszy właściciel, który jak mówią sąsiedzi "był gopodarz z prawdziwego zdarzenia". Szkoda, że nie od niego odkupiliśmy tę działkę.

  14. #14

    Domyślnie

    Będziesz miała problem z tymi dzikimi truskawkami, bo trudno przewidzieć gdzie pojawią się te dzikie drobne owoce. Dlatego proponuję posadzić nowe, będą i duże i zdecydowanie więcej. Z kilkudziesięciu krzaczków można zebrać w drugim roku nawet łubiankę owoców. Truskawki trzymamy tylko 4 lata i po tym czasie usuwamy, ale możemy zastąpić je nowymi własnymi sadzonkami.
    Cały proces jest troszkę bardziej skomplikowany, ale o tym później.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  15. #15

    Domyślnie

    To ja się podłączę z pytaniem:
    Mam już posadzone truskawki, ale nie lubię ich pielić. Może by rozłozyć na te grządki czarną folię ogrodową, albo słomę, co lepsze? No i wtedy byłyby czystsze. Tylko ta słoma to się raczej ubrudzi. A może folię i na to słomę?

  16. #16

    Domyślnie

    To nie tak, trzeba było posadzić w włókninę czarną, a teraz to możesz zastosować słomę, lub igliwie, a włókninę białą możesz dać na same truskawki w celu ich podpędzenia, można zyskać do dwóch tygodni na owocowaniu.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  17. #17

    Domyślnie

    A gdybym teraz dała tę czarną - wycięłabym otwory na te tryskawki, to nie byłoby tak, jakbym posadziła w nią?
    A tą białą to mogę przykryć po prostu?
    Nie wejdzie pod nią jakiś grzyb?
    Małe ma doświadczenie, jak widać

  18. #18

    Domyślnie

    kofi,
    Sprobuj może się uda, ale łatwiej było by odwrotnie...
    Ale nie folię, tylko włókninę, to samo się podleje jak będzie padał deszcz i Ty będziesz mogła sama lepiej podlać niż na folii. Igliwie wyłożone pomiędzy truskawkami daje aromat owocom.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  19. #19

    Domyślnie

    polecam odmianę
    kent - później dojrzewają ale są twardsze i są super na przetwory
    marmolada - są słodkie już zanim zaczną się czerwienić, bardzo duże (jak zasićnięta pięść), raczej wodniste ale na przetwory tez sie nadają.. najlepsze do jedzenia :d

    u nas truskawki są posadzone na folii (taka jak worek na kartofle) woda przejdzie a niema zielska no i są czyste owoce a i szybciej dojżewają bo mają cieplej od czarnej folii
    polecam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.380

    Domyślnie kiedy nawozić truskawki i czym??????

    w tym roku kupiłem zasadziłem truskawki i poziomki. wiadomo, że w pierwszym roku owocują słabo. truskawki są małe i gniją już na krzaczkach. jaki polecacie nawóz w przyszłym roku i kiedy to najlepiej robić? a może kompost?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony