dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: budowa skarpy

  1. #1

    Domyślnie budowa skarpy

    Moj mąż wymyślił sobie skarpę w ogrodziei chce do jej budowy wykorzystać gruz(pozostałość po remoncie).Czy siatka zbrojeniowa i murek oporowy z kamienia, wystarczą, żeby skarpa się nie rozmyła.Czy na takiej skarpie cokolwiek wyrośnie?Obawiam się również, że co jakiś czas trzeba będzie uzupełniać skarpę nową ziemią. Proszę o opinie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Moim zdaniem nic z taką skarpą nie powinno się stać. Ja mam w ogrodzie dwie, jedna ma podstawę z darni wykopanej z pod domu a druga na której założyłam skalniak (wszystko na niej rośnie super) ma podstawę z gliny która pozostała po wykopie na szambo. Dla drenażu najpierw na skarpę nasypałam gruzu ceglanego a później przysypałam ziemią. Każdą skarpę mam obłożoną na brzegu kamieniami ale tylko dla rozdzielenia ich od trawnika. Tak w ogóle to do zagospodarowania ogrodu wykorzystuję wszystko co jest "pod ręką" na przykład: gdy musieliśmy wyciąć brzoskwinie bo przeszkadzały i były za blisko fundamentów z ich gałęzi zrobiłam podpory pod rośliny pnące itd.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Moim zdaniem nic z taką skarpą nie powinno się stać. Ja mam w ogrodzie dwie, jedna ma podstawę z darni wykopanej z pod domu a druga na której założyłam skalniak (wszystko na niej rośnie super) ma podstawę z gliny która pozostała po wykopie na szambo. Dla drenażu najpierw na skarpę nasypałam gruzu ceglanego a później przysypałam ziemią. Każdą skarpę mam obłożoną na brzegu kamieniami ale tylko dla rozdzielenia ich od trawnika. Tak w ogóle to do zagospodarowania ogrodu wykorzystuję wszystko co jest "pod ręką" na przykład: gdy musieliśmy wyciąć brzoskwinie bo przeszkadzały i były za blisko fundamentów z ich gałęzi zrobiłam podpory pod rośliny pnące itd.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    wszystko zalezy jaka duza ta skarpa... murek z kamienia moze jej nie utrzymac

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę mnie to uspokoiło, a już myślałam, że to poroniony pomysł.Dzięki bardzo.Jeśli chodzi o wysokość skarpy to nie mam pojęcia, wszystko w rękach pomysłodawcy .

  6. #6

    Domyślnie

    zależy też jaki spad ma skarpa. materiały mają charakterystyczny kąt, po osiągnięciu którego nic się nie obsypuje i nie obrywa. Ja mam raczej mały kont (poniżej 45 stopni) i nasadzone krzewów i drugi rok się trzyma i nie objeżdża.

    Pozdraiwam

  7. #7

    Domyślnie

    Moja skarpa wygląda tak:




    Na dno wykorzystałem gruz z budowy
    Pozdrawiam
    JerryS

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie jest skarpa naturalna. Ogromna, na całej granicy działki, ma chyba około 2 m wysokości. Szukam pomysłów jak ją zabezpieczyć. Myślałam o ażurowych płytach betonowych. Czy to dobry sposób?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Może i dobry, ale czy ładny?
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Może nie jest zbyt ładny, ale ja tego oglądać nie będę, bo mój dom stoi na skarpie. Bardziej martwi mnie czy taka duża skarpa może być tak zabezpieczona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony