dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak wyciąć takie coś?

    Hej

    Zabieram się (własnym sumptem) za garderobę i musze mieć wycięte takie oto coś:



    Chodzi o ten półkragły szczegół o średnicy 35 mm i głębokosci 11 mm.

    Jakim narzędziem to zrobić? Uwagi, podpowiedzi mile widziane

    Pozdrowienia B.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Żadnym ręcznym bym nie radził... Raczej frezem, w (dobrym!) zakładzie (stolarskim, o ile jest to płyta wiórowa - nie napisałeś tego).
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  3. #3

    Domyślnie

    A to ma być wycięte w desce, płycie wiórowej, MDF-ie, płycie g-k, stali ..... ?
    Tomasz M.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak wyciąć takie coś?

    Witam. Jesli to jeden element to może najprościej użyc klasycznego ręcznego dłutka - troszkę dłubaniny ale mała szansa na zniszczenie materiału. Jesli więcej elementów to w domowych warunkach dwie możliwości: wiertarka na stojaku z zapiętym odpowiednim frezem i ogranicznikiem głębokości lub z otwornicą o takiej średnicy i ...... dłutko W każdym z wymienionych przypadków należy zachować spokój i wykazać cierpliwość pozdrawiam
    Lepiej .......... nie mówić !

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Jak wyciąć takie coś?

    Cytat Napisał Benicio
    Chodzi o ten półkragły szczegół o średnicy 35 mm i głębokosci 11 mm.

    Jakim narzędziem to zrobić? Uwagi, podpowiedzi mile widziane

    Pozdrowienia B.
    Tak, jak wyżej podpowiadają, albo frezem "garnkiem", nawet niekoniecznie ze statywu, w płycie wiórowej zupełnie dobrze się takie gniazdka wiertarką " z ręki" frezuje, albo jeśli nie masz takiego freza a szkoda Ci kasy na zakup narzedzia do jednorazowego zastosowania, można to zrobić tez wiertłem piórowym do drewna. Na taką średnicę kupisz bez trudu, będzie kosztowało kilka zł, zwracaj tylko uwagę, żeby środkowa szpiczasta część tego wiertła była jak najkrótsza, one czasem są dość długie, przy wierceniu gniazda wymaganej głębokości ten szpic mógłby przejćć na wylot.
    To, co nie jest okrągłe - po wyfrezowaniu gniazda podciąć boki po linii granicznej otworu np. samym brzeszczotem piłki do metalu a potem po prostu wydłutować.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam znowu

    Dziękuje za podpowiedzi.

    Wycinane to ma być w płycie wiórowej w ilości sztuk 4.

    Przyznam, że najbliżej mi do rozwiązań tanich (a jakże ), niefatygujących (bez wożenia płyt do warsztatu) i prostych. Skłaniam się do tego co zaproponował Jarek.P. Chyba nawet kumam jak wygląda to wiertło piórowe.

    Jeśli ktos ma jeszcze pomysły, to zapraszamy, zapraszamy ...

    Pozdrowienia B.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benicio
    Chyba nawet kumam jak wygląda to wiertło piórowe.
    .
    Takie coś jako przykład znalazłem jako przykład:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36196554

    Jeśli jednak bawisz się w amatorską produkcje mebli, to polecałbym zastanowienie się nad zakupem kompletu frezów "garnków" do frezowania gniazd, to się naprawdę przydaje, do osadzania nowoczesnych zawiasów meblowych jest niezastąpione, a nie jest znów takie drogie, dla przykładu pierwsze z brzegu z allegro:

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36164235


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie

    Hej

    I o to chodziło. Kawa na ławe, z fotkami, opisem. Dzięki, dzięki.

    Odwiedze najbliższego hipka budowlanego i się przyjrze się dokładniej. Może sprzedawca coś dopowie .

    Moja produkcja mebli skończy się zapewne na tej jednej zabudowie. No chyba, że mi się tak spodoba, że na fuchy będę jeździł .

    Pozdrowienia B.

  9. #9

    Domyślnie

    Benicio jak skończysz garderobe to pochwal sie jak wyszła bo też mnie czeka taka robota tylko jeszcze nie wiem jak sie zabrać umnie jest spory skos wiec bedą dominowały pułki gdzie niegdzie rurka na koszule tylko te pułki chyba zrobie zamykane taka jak ty własnie jak zrobisz pochwalisz sie jak wyszło co ???

    Pozdrawiam ARi

  10. #10

    Domyślnie

    Hej

    ARi - pochwale się, a jakże.
    Z tym, że uzbrój się w cierpliwość - na akord nie robie .

    Pozdrowienia B.

  11. #11

    Domyślnie

    Takie coś jeżeli będzie wycięte niedokładnie to długo nie popracuje bo szybko pojawią się luzy, obrusza się i będzie wypadać.

    Możnaby się pokusić o wycinanie np wiertarką i dłutem ale potem obudowę kółka obsadzić na kleju dwuskładnikowym lub szpachli.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Takie coś jeżeli będzie wycięte niedokładnie to długo nie popracuje bo szybko pojawią się luzy, obrusza się i będzie wypadać.

    Możnaby się pokusić o wycinanie np wiertarką i dłutem ale potem obudowę kółka obsadzić na kleju dwuskładnikowym lub szpachli.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Hej

    To wycięcie nie ma zadań konstrukcyjno - wytrzymałościowych. Służy do schowania dolnego okucia jezdnego w drzwiach przesuwnych Samo okucie mocowane jest do płaskiej powierzchni płyty (od wewnątrz zabudowy) . Moje oko laika nie widzi większego związku między dokładnością wykonania tego wcięcia, a poprawnością pracy okucia. Więcej na stronie producenta w dziale support.
    To powyżej napisałem o ile dobrze zrozumiałem post Thalex'a .

    Pozdrowienia B.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benicio
    Hej

    ARi - pochwale się, a jakże.
    Z tym, że uzbrój się w cierpliwość - na akord nie robie .

    Pozdrowienia B.

    BENICO
    Ile jeszcze mam czekać ??
    tak na marginesie moja garderoba tez czeka wczoraj ja pomalowałem wiec byłbym wczieczny ża jakieś foto i wskazówki od fachowca jakie rurki na wieszaki zamontowałeś jak sprawują sie przesówne drzwiczki jak to wygląda może masz jakieś fajne stronki zabudowy garderoby bo moja jest ze skosem i nie zawielka wiec wszystko bedzie robione na wymiar
    Pozdrawiam czekam na odpowiedz

  15. #15

    Domyślnie

    Hej

    ARi
    zapraszam

    Pozdrowienia B.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony