dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    moim zdaniem najważniejsze jest sprzęt na którym się to robi!!

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A może jakiś szybki hobbysta zaprogramowałby coś takiego. Ja np. nie mam czasu, a byłbym zainteresowany zobaczeniem jak mój dom będzie wyglądał wewn. i na zewn. (mogę podesłać nawet skan zdjęć)

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja swój robie wieczorami (21,00-24.00) bo też mam mało czasu ale żona mnie męczy bo chce zobaczyć kuchnie i salon.
    Żeby to dobrze zrobić potrzeba naprawde dużo czasu!

  4. #24

    Domyślnie

    Wojtek! Jeśli chodzi o schody dwubiegowe ze spocznikiem, to w wersji 5.0 PL + (DEMO), którą posiadam, to kaszka z mleczkiem!

    Frankai! Bodajże firma INTERSoft, która jest dystrybutorem programu, robi takie wizualizacje za niewielką opłatą. Nie jestem pewien, ale można to sprawdzić na ich stronie.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli szukacie bibliotek do Arcona, to proponuję:

    http://www.mb-america.com/o2cworld/o...x_technics.htm

    Pozdrowienia

  6. #26

    Domyślnie

    Mamy projekt domu na papierze i nasz architekt nie używa niestety programów do projektowania albo nie chce się przyznać. Interesuje mnie natomiast możliwość aranżacji wnętrz. Poczytałam sobie m.in. na forum o tym, że "Wymarzony dom" jest niezły i zadzwoniłam do intersoft'u zasięgnąć informacji. Przemiła pani poinformowała mnie, że mogę sobie zaczytać projekt domu zrobiony w profesjonalnym Arconie (takowego nie mam), natomiast nie mogę go stworzyć, nawet zgrubnie w "Wymarzonym domu". No i głupia jestem zupełnie, bo z Waszych wypowiedzi wynika, że jednak coś można. Wydawanie pieniędzy na program za pomocą którego będę mogła urządzić nie swój dom mnie nie interesuje. Pomocy!
    Pozdrowienia
    Kasia

  7. #27

    Domyślnie

    Minęło sporo czasu. Czy ktoś ma jakieś nowe doświadczenia?

  8. #28

    Domyślnie

    do obliczeń przegród i instalacji, bardzo mi pomógł program zamieszczony na stronie, do którego link zamieszczam.

    http://www.kan.com.pl/programy_komp.php

    Karina

  9. #29

    Domyślnie

    KarinaZ importowałem ten programik 2 razy i mój PC nie potrafił go potem otworzyć - nie rozpoznawał go jako pliku exe, ani żadnego innego. Masz jakieś sugestie, czy trzeba zciągnąć wpierw jakiś inny software?

  10. #30

    Domyślnie

    Poradziłem już sobie sam. Info dla innych:
    należy dodać rozszerzenie pliku: ozc.exe (na kompie zapisuje się jako ozc bez rozszerzenia).

  11. #31

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że "Wymarzony Dom" dla przeciętnego inwestora jest bardzo dobry. Po zrozumienieu pewnej dziwnej logiki wyboru parametrów elemtów budowlanych (ściany, okna, schody,..) idzie szybko i łatwo. A ze schodami dowolnymi nie ma problemów ( może nawet robić spiralne !).

  12. #32

    Domyślnie

    Ja używam programu o nazwie "Profesional Home Design" firmy PunchSoftware. Pomimo nazwy nie jest to nic profesjonalnego. No bo i co profesjonalnego można kupić za 60 dolarów. Stosunkowo prosto udało mi sie odtworzyć cały dom. Dodam, że dom jest dość skomplikowany. Dodatkowo mogę sobie również ukształtować teren wokół domu, posadzić roślinki i kwiatki (program podpowie co w Polsce może rosnąć), a do tego popatrzeć jak to wszystko będzie wyglądać za 2 czy 10 lat. Bardzo ładna grafika trójwymiarowa. Trzeba jednak mieć dość silny komputer. Jedyny problem to baza danych z meblami. Baza zawiera meble amerykańskie, które moim zdaniem są brzydkie. W sumie program jest na pewno wart swojej ceny.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony