dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Podbitki tynkowane

    Witam
    Szukam informacji na temat podbitek tynkowanych (osb+styro+klej+tynk) a mianowicie chciałem zapytać jak to się sprawdza w dłuższym okresie użytkowania. Jak dla mnie wygląd jest super ale obawiam się, że na łączeniu podbitki ze ścianą będą powstawały rysy a ze względu na spore zacienienie ( podbitka na skosach) może tam się pojawiać zazielenienie lub zacieki.
    Macie może zdjęcia takich rozwiązań?

    Pozdrawiam

    K

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Witam
    Szukam informacji na temat podbitek tynkowanych (osb+styro+klej+tynk) a mianowicie chciałem zapytać jak to się sprawdza w dłuższym okresie użytkowania. Jak dla mnie wygląd jest super ale obawiam się, że na łączeniu podbitki ze ścianą będą powstawały rysy a ze względu na spore zacienienie ( podbitka na skosach) może tam się pojawiać zazielenienie lub zacieki.
    Macie może zdjęcia takich rozwiązań?

    Pozdrawiam

    K

    Oto moja podbitka zrobiona tak jak w temacie. Pozdrawiam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1417.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	365544
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A teraz jeszcze napisz "jak to się sprawdza w dłuższym okresie użytkowania", bo chyba o to chodziło autorowi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A teraz jeszcze napisz "jak to się sprawdza w dłuższym okresie użytkowania", bo chyba o to chodziło autorowi.
    Dlaczego się udzielasz? Do Ciebie nie pisałem.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No właśnie do nikogo nie pisałeś i w tym cały szkopuł...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    Banned
    MrEres

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Chynów
    Kod pocztowy
    05-650
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na wstępie przepraszam autora za OT ale nie wytrzymałem.

    Na forum nie udzielam się w ogóle natomiast jestem bacznym obserwatorem (z racji wykonywanego zawodu jak również faktu wykańczania wybudowanego już domu zaglądam tu codziennie).

    Jest tu gros użytkowników którzy potrafią pomóc, udzielić informacji, pokierować w odpowiedni sposób, ale zdarzają się też tacy którzy chyba za życiowy cel obrali sobie napisanie xxxx postów na forum.

    Mam tu na myśli m.in. wg39070 który udziela się prawie na każdy temat w większości nie czytając jakie było pytanie, nie rozumiejąc pytania lub po prostu nie mają pojęcia na dany temat.

    Przykłady można mnożyć:
    1. To co widzimy powyżej
    2. Wczorajszy temat o ustawieniu ogrzewania podłogowego
    3, 4, 5 itd można zobaczyć na forum

    Szanowny Panie wg39070 miej litość dla pozostałych użytkowników/obserwatorów forum - pamiętaj: JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ.

    Do autora, znajomy ma wykonaną tak podbitkę 2 lub 3 lata temu i jak na tą chwilę żadnych rys, pęknięć ani zazielenienia nie widziałem.

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
    A, i co złego to nie ja.
    Ostatnio edytowane przez MrEres ; 26-08-2016 o 09:37 Powód: literówka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrEres Zobacz post
    Na wstępie przepraszam autora za OT ale nie wytrzymałem.

    Na forum nie udzielam się w ogóle natomiast jestem bacznym obserwatorem (z racji wykonywanego zawodu jak również faktu wykańczania wybudowanego już domu zaglądam tu codziennie).

    Jest tu gros użytkowników którzy potrafią pomóc, udzielić informacji, pokierować w odpowiedni sposób, ale zdarzają się też tacy którzy chyba za życiowy cel obrali sobie napisanie xxxx postów na forum.

    Mam tu na myśli m.in. wg39070 który udziela się prawie na każdy temat w większości nie czytając jakie było pytanie, nie rozumiejąc pytania lub po prostu nie mają pojęcia na dany temat.

    Przykłady można mnożyć:
    1. To co widzimy powyżej
    2. Załącznik 365555
    3, 4, 5 itd można zobaczyć na forum

    Szanowny Panie wg39070 miej litość dla pozostałych użytkowników/obserwatorów forum - pamiętaj: JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ.

    Do autora, znajomy ma wykonaną tak podbitkę 2 lub 3 lata temu i jak na tą chwilę żadnych rys, pęknięć ani zazielenienia nie widziałem.

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
    A, i co złego to nie ja.
    Ktoś prosi o zdjęcie danego rozwiązania więc wysyłam bo mam takowe. O co Ci chodzi. Inwigilujesz wpisy? Podejrzane.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Takich zdjęć to można w necie dziesiątki znaleźć.
    Autor wątku pytał sie o trwałość takiego rozwiązania po latach i zrrozum wreszcie, że mając niezmieszkały wciąż dom nie jesteś w stanie NIC o trwałości danego rozwiązania napisać.
    Więc daj sobie na wstrzymanie, bo jak widzisz, powiększa się grono użytkowników mających którzy widzą, to jakiego poziomu starasz sie sprowadzić to forum...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Takich zdjęć to można w necie dziesiątki znaleźć.
    Autor wątku pytał sie o trwałość takiego rozwiązania po latach i zrrozum wreszcie, że mając niezmieszkały wciąż dom nie jesteś w stanie NIC o trwałości danego rozwiązania napisać.
    Więc daj sobie na wstrzymanie, bo jak widzisz, powiększa się grono użytkowników mających którzy widzą, to jakiego poziomu starasz sie sprowadzić to forum...
    Powiększa się grono? Chyba takich jak Ty. Swoją drogą nawet nie mieszkając można powiedzieć tyle o trwałości co w czasie mieszkania. Przecież nikt nie będzie chodził po podbitce żeby testować jej wytrzymałość na ścieranie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trwałość podbitki, kolego, nie nie wytrzymałość na ścieranie - bo nic o nią nie trze..
    Trwałość to brak podatności na pękanie, czy porastanie, a także na odkształcenia, czy zmianę kolorów (to podbitki z tworzywa).

    Chyba autor wątku w pierwszym poście wyraźnie napisał o co mu chodzi...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-08-2016 o 11:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ty jednak jesteś tępy. Bardzo tępy.
    No i jaki jest Twój poziom ?
    Brak ci wiedzy, brak merytoryki, wiec pozostają tylko epitety....
    Co Ty wnosisz do tego Forum ?

    Nie dziwię się, że będąc tu niecały rok masz na koncie dwa bany.
    I jak widzę usilnie pracujesz na trzeciego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i jaki jest Twój poziom ?
    Brak ci wiedzy, brak merytoryki, wiec pozostają tylko epitety....
    Co Ty wnosisz do tego Forum ?

    Nie dziwię się, że będąc tu niecały rok masz na koncie dwa bany.
    I jak widzę usilnie pracujesz na trzeciego
    Najlepszy kandydat
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony