dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 286
  1. #1

    Domyślnie Ile metrów sześciennych gazu na dobę?

    Ile zużywacie teraz m sześć. gazu ziemnego na dobę? Oczywiście w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni Mnie wyszło, że w grudniu zużyłam 310 metrów sześć. - (130 m kw, piec dwufunkcyjny viessman, dogrzewanie kominkiem - sporadyczne) - czy to dużo?

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile metrów sześciennych gazu na dobę?

    niekt mi nie odpowie?

  3. #3

    Domyślnie

    NatkaB - temat wałkowany wielokrotnie - poszukaj.
    U mnie za listopad 209, grudzień 256 metrów, czyli odpowiednio 2.07 i 2.54 m3/m2 - nie wiem co ci da taka wartość. Kondensacyjny Vaillant. W kominku zapaliłem 1 raz - tzn. w Wigilię przy kolacji (palił się jakieś 2 godz.).

    pozdr - Krzysiek

  4. #4

    Domyślnie

    od 01.10.2004 do 21.12.2004 zużyłem 685 m/3

  5. #5

    Domyślnie

    kurczę, to mnie coś dużo wychodzi tego gazu

  6. #6

    Domyślnie

    NatkaB - a jaki duży masz dom i czego zbudowany ?
    No i przecież na gazie też gotujesz i grzejesz ciepłą wodę, nie ? (ja oczywiscie też, ale nas jest 2 w domu)
    Krzysiek

  7. #7

    Domyślnie

    czy dużo czy mało to trudno ocenić na to wpływa wiele czynników takich jak:
    - temp. wew. w jakich godzinach ,-
    - temp zewn.
    - ilość domowników (chodzi o zużycie CWU)
    - czy to pierwszy sezon
    - jaki budynek (w jakiej technilogi budowany)
    itd.

  8. #8

    Domyślnie

    A tak apropo, wszyscy posiadacze gazu ziemnego operują m3 zurzytego gazu, a jak to jest przy mieszankach ze zbiornika przydomowego. Mam zbiornik 2700 l to ile on ma m3 (o ile się nie myle to 2,7 m3) to jak te zurzycia maja sie do siebie. Gdzieś wyczytałem, ze mój piec zurzywa 2,5 l/h. matko, jak to objąć ?
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    NatkaB - a jaki duży masz dom i czego zbudowany ?
    No i przecież na gazie też gotujesz i grzejesz ciepłą wodę, nie ? (ja oczywiscie też, ale nas jest 2 w domu)
    Krzysiek
    dom na 130 m kw, gotuję na płycie ceramicznej, a w domu jest nas 3 osoby (babcia z dzieckiem cały dzień w domu )
    POciesz że to zużycie jest w normie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    NatkaB to zużycie jest jak najbardziej w normie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    NatkaB zużycie jak najbardziej w normie.
    Cypek w butli to ty gazu ziemnego nie masz - jeno propan. I to gaz i to gaz - ale inny.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  12. #12

    Domyślnie

    NatkaB - jeśli twój kocioł to nie kondensat - to też uważam że Twoje zużycie jest w normie.
    Oczywiście gdyby sie okazało że twój dom jest super-hiper ocieplony, to mogłoby to byc przy-dużo

    pozdr - Krzysiek

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    NatkaB
    Jeśli to pierwszy sezon grzewczy to jakby w normie. Natomiast jesli drugi lub dalszy to nieco za dużo. Powinno ci wyjśc jakieś 230...250m3 w grudniu.
    Przy temperaturze średniodobowej w domu ok. 21...22oC.
    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A tak apropo, wszyscy posiadacze gazu ziemnego operują m3 zurzytego gazu, a jak to jest przy mieszankach ze zbiornika przydomowego. Mam zbiornik 2700 l to ile on ma m3 (o ile się nie myle to 2,7 m3) to jak te zurzycia maja sie do siebie. Gdzieś wyczytałem, ze mój piec zurzywa 2,5 l/h. matko, jak to objąć ?
    Daje się przeliczyć. spalenie 1m3 gazu ziemnego odpowiada energetycznie spaleniu 1,42 litra propanu.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Sorki, że tak z butami włażę , ale powiedzcie mi gdybym chciał ogrzewać gazem taki domek http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...nazwa=KAMYCZEK to za miesiąc zużył bym gdzieś połowę z tego co NatkaB?czyli za 1m3 gazu ok.1 PLN wychodzi ok.150?dobrze kumam?a jaki w takim razie piec do tego "wielkoluda"
    Pytam dlatego ponieważ obecnie mieszkam na 35m2 w starym bloku i za miesiąc płacę ok.200...mam piec 2-funkc. fondital...i przymierzam się na ten kamyczek...

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie kociol spalil 376 m3 w grudniu na ogrzanie ok. 100 m kw. powierzchni /parter/. Kociol gazowy z otwarta komora spalania Junkers Euromaxx 24 kW 1-f (moc ograniczona do ok. 55 procent mocy max, pogodowka) z zasobnikiem cwu 150 l, do tego 2 kuchnie gazowe. Wg mnie to kurcze troche przyduzo biorac pod uwage wiele czynnikow, ale glownie: wyjatkowo wysoka temp. powietrza w grudniu, wymiane starego kotla MORA na nowego Junkersa, niby nowszej generacji, wymiane wszystkich starych grzejnikow zeliwnych na nowe stalowe panelowe (jednak z lekka przewymiarowane, bo mialy pierwotnie pracowac z kotlem kondensacyjnym), wymiane grubych nieocieplonych rur stalowych w inst. CO i cwu na dobrze zaizolowany otulinami plastik (polipropylen i pexal), docieplenie scian zewn (gruby mur ze starej przedwojennej cegly) styropianem 12 cm i polozenie na tym tynku strukturalnego, wymiana starej drewnianej stolarki okiennej na okna pcv k1.1. Ogolnie masa pieniedzy wpakowana w remont i...... Klapa, jak na razie. Jedyna praca dociepleniowa, ktora jeszcze jest niewykonana do docieplenie welna min. stropu nad nieogrzewanym dotad poddaszem, ktore ma byc uzytkowe (w tej chwili chyba jednak spora ilosc ciepla ucieka w gore przez strop). Mam nadzieje, ze ta ostatnia operacja jak rowniez rozpoczecie grzania poddasza zmniejszy ogolne zuzycie gazu do grzania CO w przeliczeniu na m kw. powierzchni, bo obecnie jestem z lekka sfrustrowany nakladami poniesionymi na termomodernizacje budynku w stosunku do osiaganych oszczednosci. Temp w domu ok. 18-19 stopni (jak dla mnie OK). Boli mnie to zuzycie gazu szczegolnie mocno biorac pod uwage fakt, ze ten stary i awaryjny kociol MORA palil naprawde niewiele wiecej - jesli nie tyle samo - co nowy Junkers z pogodowka. Co prawda ogrzewam ok. 20-30 m kw powierzchni wiecej niz przy starej instalacji, gdzie 2 pomieszczenia grzane byly piecami akumulacyjnymi (czyli nie place tyle za prad). No i mam znacznie wiekszy komfort korzystania z cwu (mamy cyrkulacje, takze na ciepla wode w kranie w zasadzie nie trzeba czekac). Ale i tak - suma sumarum - nie jest ciekawie w stosunku do oczekiwan. Mysle, ze reyzgnacja z "kondensata" nie byla jednak dobrym pomyslem. A moze w cyzms innzm diabel tkwi? Moze chodzi o to, ze stary budynek chocby nie wiem jak dobrze docieplony nigdy nie bedzie tak cieply, jak nowe "cieple" budynki?

  17. #17

    Domyślnie

    Jezier i Bogus - dzięki za pocieszenie )) (mój piec to nie kondensat)
    Krzysiek Marusza - wydawało mi się że jest super-hiper ocieplony, ale widać się na tym nie znam Faktycznie - jest to pierwszy sezon ogrzewania domu. CO uruchomione 20 listopada, "pokojówka" zamontowana dopiero tydzień później. Z wyliczeń wychodzi, że za sam grudzień zużyłam 310 metrów sześciennych/130 m kw.
    Dzięki wszystkim !

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety po uruchomieniu kotła tak to jest nim dom skumuluje ciepło i ustali się właściwa temperatura zużycie gazu jest "duże" w naszym mniemaniu. Ja poszedłem nawet dalej i chciałem aby sprawdzić mój licznik gazowy. Wtety w gazowni pan z działu technicznego długo opiowaidał mi o piecach ale to co utkwiło mi w pamięci to że piec zużywa około 2 m gazu na godzinę pracy i już. I po moich obliczeniach i obserwacjach się potwierdza.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  19. #19

    Domyślnie

    Natka nie płacz
    U nas w grudniu poszło (a wiadomo jakie były temperatury zewnętrzne) 40 m3 propanu z butli. Właściwie tylko na CWU i troszkę na CO bo grzejemy kominkiem. Kocioł z otw. komorą Termet.

    Aha, m3 propanu to 6 zł z hakiem
    Co by było gdyby zacząć grzać na maksa i w czasie dużych mrozów i poszłoby np 250m3
    Wtedy to nami rzuci o ścianę

  20. #20

    Domyślnie

    U nas średnie zużycie na dobę w listopadzie 10m3, w grudniu 12 m3 w tym. cwu + ogrzewanie 160 m2 (21st.C dzień 18 st.C noc ) plus 60 m2 (średniozimnych 13-15 st.C). Stosujemy delikatne dogrzewanie kominkiem (pali się raczej dla podziwaniania ognia 4-5 razy w tygodniu po ok. 5 godz.) oraz podłogówkę elektryczną w łazienkach ( wykorzystanie ok 25%)

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony