dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    Cytat Napisał Cypek
    A i drugie pytanie, jak szybko można się wprowadzać po lakierowaniu lub olejowaniu
    patrz na zalecenia producenta lakieru lub oleju kazdy lakier lub olej ma inny okres utwardzania
    czytaj insttrukcje, zalezy od klasy chemicznej lakieru, czy wodny, czy bezwodny. Wodne sa ekologiczne, ale mechanicznie zawsze mniej wytrzymale na eksploatacje - patrz - te Twoje urwisy.

    Do tego celu w Twojej sytuacji - tylko lakier i to blyszczacy, max polmat.
    Mat zawsze sie bardziej brudzi i w skali mikro, z przesada, ma "rozszczelniona" powloke przez dodatki matujace (talki itp. miekkie materialy)
    Olejowanie jest nieco bardziej ozdobne, drewno ma nieco bardziej naturalny wyglad.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heliodor
    A czy można pielęgnować olejowany parkiet jakąś maszyną - froterką? Używacie?Widzieliście w sprzedaży?K

    Mogę sprzedac, jest na chodzie... ma pare lat i stoi... bo mam lakier.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    A ja sie ze smutkiem przyznam, że chyba jednak nie wstąpię do klubu olejujących. Kiedy zamawialismy parkiet z Zadobrza, panowie dość skutecznie przekonali mnie, że to bilet w jedną stronę - to znaczy, że po olejowaniu raczej juz sie nie da przejść na lakier.
    logo. dziala jako substancja oddzielajaca. Szalunki np. smaruje sie olejami, aby sie nie kleily. Analogia.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    No dobrze, wybrałem jednak lakierowanie.
    A nastepne pytanie, kiedy parkiet prezentuje sie najokazalej:
    - mat
    - półmat
    - połysk
    I jakie lakiery polcacie jako najtrwalsze?
    Najtrwalszy lakier jaki mialem, a mam od 40 lat to - byl Chemolak. Na zywicach formaldehydowych. Nie do ruszenia. lepszy od amerykanskich, sciagalem za USD z Ameryki, bo tu nie bylo. Niestety ta klasa materialow nie dostanie dzis dopuszczen higienicznych (formaldehyd emisja). Uzytkowo szkoda, zdrowotnie, nie.

    Mam teraz firmy Caparol, ze szwedzkiej fabryki, poradzil mi cykliniarz. Bardzo dobry material. Kladlem polmat na jesionie. Wyszlo rewelacja. Niemniej dzis dalbym polysk. Ma jeszcze trwalsza powloke. Patrz komentarz w innej info wyzej.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    No dobrze, wybrałem jednak lakierowanie.
    A nastepne pytanie, kiedy parkiet prezentuje sie najokazalej:
    - mat
    - półmat
    - połysk
    I jakie lakiery polcacie jako najtrwalsze?
    Najtrwalszy lakier jaki mialem, a mam od 40 lat to - byl Chemolak. Na zywicach formaldehydowych. Nie do ruszenia. lepszy od amerykanskich, sciagalem za USD z Ameryki, bo tu nie bylo. Niestety ta klasa materialow nie dostanie dzis dopuszczen higienicznych (formaldehyd emisja). Uzytkowo szkoda, zdrowotnie, nie.

    Mam teraz firmy Caparol, ze szwedzkiej fabryki, poradzil mi cykliniarz. Bardzo dobry material. Kladlem polmat na jesionie. Wyszlo rewelacja. Niemniej dzis dalbym polysk. Ma jeszcze trwalsza powloke. Patrz komentarz w innej info wyzej.

  6. #46

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co lakierowali: czy pod wpływem lat parkiet dębowy pokryty lakierem nieco ciemnieje czy cały czas jest taki jasny?

  7. #47

    Domyślnie

    ciemnieje
    GG 2444539

  8. #48

    Domyślnie

    Parkiet z szasem ciemnieje niezależnie od tego czy lakierowany czy olejowany. Olejowany odrazu się robi ciemny po olejowany a potem z czasem jeszzce trochę. Ale to tylko górna warswa, po cyklinowaniu lakierowanego parkietu jest on jak nowy, niestety olejowany będzie ciemny - olej przenika w drewno. Mi się nie podoba parkiet olejowany, więc problem wyboru nie stoi.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał w40
    Parkiet z szasem ciemnieje niezależnie od tego czy lakierowany czy olejowany. Olejowany odrazu się robi ciemny po olejowany a potem z czasem jeszzce trochę. Ale to tylko górna warswa, po cyklinowaniu lakierowanego parkietu jest on jak nowy, niestety olejowany będzie ciemny - olej przenika w drewno. Mi się nie podoba parkiet olejowany, więc problem wyboru nie stoi.
    to prawda, wszystko zależy głównie od gatunku drewna jedne bardziej ciemnieja inne mniej. Jednak np. teak sie rozjaśnia.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam do salonu kupioną akację parzoną, która sama w sobie jest ciemna.
    Tzn. po zaolejowaniu zrobi się czarna?

  11. #51

    Domyślnie

    Nareszcie trafilam na watek o podlogach! Juz myslalam,ze 100% zrobimy olej u nas, natomiast posty Polanki mnie przerazily troszke, bo jesli maja byc rozne odcienie i to bardzo widoczne to nie wiem czy ten olej jest taki super. Nie chce tez biegac ze szmatka w dloni codziennie , bo sa chyba ciekawsze rzeczy do robienia...Kto pomoze?
    Pati

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc
    Podnosze wątek wyboru miedzy lakierowaniem a olejowaniem
    a co jakby połaczyc jedno i drugie
    wczoraj na bartyckiej znlazlem olej (bialy), ktory nastepnie sie lakieruje lakierem specjalnym tej samej firmy
    dosc drogie (okolo 700pln) za 50m parkietu ale efekt dla mnie rewelacyjny
    czy ktos to stosowal

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał polanka
    Ja znowu o oleju: naprawdę plamy są na nim nieustannie i kiepsko schodzą.
    to znowu my.
    Okazało się że dotychczasowe nasze problemy z zaolejowaną podłogą to nic

    Wczoraj przypadkiem postawiłem na podłodze coś zardzewiałego i wilgotnego.

    Efekt jest tragiczny - w miejscu kontaktu powstały czarne plamy.
    Bardzo widoczne i bardzo wżarte.



    Grzegorz

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    polanka,

    a jak był u Ciebie nakładany olej?

    ile warstw i w jakich odstępach czasu?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I co słychać w sprawie olejowania parkietów?

    Czy ktoś jeszcze dołączył do grupy zwolenników, a może ktoś ostatnio zaolejował i żałuje?

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    INEZZZ

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem przed podjęciem decyzji olej czy lakier, widze ,że są różne opinie. Cykliniarz poleca olej z woskiem EUKOLA HS. Czy ma ktoś jekieś doświadczenia z tym preparatem?I jak z pielęgnacją podłogi olejowanej?
    Pozdrawiam
    :)

  17. #57

    Domyślnie

    kedrap3, w mieszkaniu mamy podłogę z dębowej mozaiki od prawie 20 lat. Nie ściemniała ani trochę, ale na surowe drewno przed lakierowaniem były położone dwie warstwy Caponu a potem 4 warstwy lakieru poliuretanowego dwuskładnikowego.

  18. #58

    Domyślnie

    no i jak spisuja się Wasze podłogi? Podzielcie się doswiadczeniami proszę...
    Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów

  19. #59

    Domyślnie

    uzyjcie oleju twardego osmo i dopiero piszcie opinie na temet olejów do podłogi, to tak jak by ktos polakierówał podłoge kaponem i powiedział ze lakiery sa do bani,dlatego nalezy uzyc odpowiedniego srodka ,polecam olej osmo 2 warstwy którego nie trzeba ciagle wcierac nowych warstw ,nie znika jak inne.ale nie piszcie puzniej ze wszystkie oleja sa super, bo tak nie jest.

  20. #60

    Domyślnie

    Ja już zdecydowałem.
    Kupiłem próbkę oleju OSMO w kolorze dąb (25 zł - 125ml)
    I zaolejowałem kilka klepek dębowych.
    Po prostu rewelacja.
    Dla porównania kupiłem też próbkę bejcy do parkietów firmy ZAR (ponoć najlepsza na rynku), też w kolorze orzecha i bez porównania.
    Olej pięknie wchodzi w drewno, bejca już nie.

    Do OSMO przekonałem się oglądając próbki w sklepie.
    Na warstwę oleju z kolorem, kładzie się 2 warstwy twardego oleju bezbarwnego.
    Efekt - piękny kolor drewna + plus warstwa powłoki zabezpieczającej, która wygląda jak matowy lakier.

    Teraz szukam wykonawcę, który nie jedną podłogę dębową już zaolejował
    Pozdr.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony