dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 95
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    no własnie trzeba je miec gdzie trzymać, albo kupić dopiero za 2 lata. Wtedy dom już nie będzie oddawał wilgoci (lub nie w tak duzych ilosciach) żeby deski wypaczały się.

  2. #62
    Guest

    Domyślnie

    Ale czy nawet po wyschnięciu domu, nie ma znaczenia,że one będą z kolei źle wysuszone? Czy mogą sobie wtedy schnąć na tych naszych wysuszonych podłogach.
    Ufff...

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W pierwszym roku nie należy robić drewnianych podłóg. Dom b. długo traci wilgoć. Jeżeli koniecznie musicie połozyć te deski, to nie mocujcie ich na stałe /będą sobie pracować/ i niech to będzie ostatnią czynnościa w budowanym domu /przed wnoszeniem mebli/

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    Ale czy jest tu jakiś reżim dotyczący suchości tych desek?
    Bo z tego, co się zorientowałam z róznych wypowiedzi, to właściciele tartaków wciskają niewysuszone deski. Czy jeśli odczekam ten rok czy dwa, to nie ma wtedy znaczenia?One się "uleżą"? Czy dochodzi jednak kwestia precyzyjnego ustalenia ich suchości.Czyli muszą być to deski "odleżałe" nawet jeśli podłoga jest już sucha.Jeśli tak, to ile mają się suszyć, jak to sprawdzić?
    Dzięki.

  5. #65

    Domyślnie

    wilgotność desek powinna chyba wynosić około 8% - powinno wystarczyć - (powiedzmy 8 - 10 %)
    chyba w wyd. specjalnym muratora drewno w domu o tym pisano (ale pewny nie jestem)

    snow

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    chyba ma być tak jak pisał snow - i podłoga sucha, i deski o odpowiedniej wilgotnosci.
    Tak myslałam o tej wykładzinie -co z połaczeniem miejsca gdzie będzie terakota przechodzić w deski? jesli dam tam na razie wykładzinę to będzie przecież dużo niżej. A tą wykładzinę to na gołą posadzkę?

  7. #67
    Guest

    Domyślnie

    Słuszna uwaga...

  8. #68

    Domyślnie

    aby zniwelować różnicę poziomów możnaby pod wykładzinę dać płyty wiorowe - wiem że zaraz zarzucicie mnie błotem - faktycznie jeśli posazka jest wilgotna - zniszczą się (zgniją) - ale nic innego mi do głowy we wtorek nie rzychodzi (o tej godzinie) - w bloku u rodziców kładli tak wykładziny - i jest ok (po skuciu starych posadzek)

    ociepliło to podłogę (wykładzina jest na takiej jakby włosiance - nie wiem jak to nazwać)
    ale w tym mieszkaniu działało ogrzewanie - nowe podłogi z tego co pamiętam w miarę szybko wyschły
    nie wiem jak się to sprawdzi w nowobudowanym domu

    pozdrowka
    snow

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    A dlaczego miałybyśmy Cię błotem obrzucać?
    Nie za dużo byś chciał?

    Jak mają zgnić, to po co??

  10. #70

    Domyślnie

    czy zgniją czy nie to się zobaczy - a obrzucicie mnie błotem bo jest to w pewnym sensie herezja (na wilgotne podłoże kłaść wyrob drewnopodobny) - czyżnie???

    wszystko zależy od wentylacji - jeśli pomieszczenia są juz ogrzewane - to nie powinno być większych problemów - poza tym jest to oczywiście tylko rozwiązanie czasowe...

    pozdrowka
    snow

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Snow - na pewno nie obrzucimy Cie błotem dziękujemy za rady i pomysły
    dzięki Wam, drodzy Forumowicze, chyba wreszcie dotarło do mojej połowicy, że z tych desek to na razie nici...bo na początku to strasznie się upierał żeby je koniecznie położyć....i nawet zaczyna się zastanawiać nad Barlinkiem. A czy ktos użytkuje deskę barliniecką w nowo wybudowanym domu?

  12. #72

    Domyślnie

    ni ma sprawy ivonesca...
    a w taką pogodę to małe błotko (dla ocieplenia by sie przydało)...podobno też błoto działa uzdrawiająco na skórę...


    pozdrowka
    snow

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    no, można by było się pokusić o maseczkę błotną upiększającą

  14. #74

    Domyślnie

    obecnie nazywało by sie to "skucie michy" -

    pozdrowka
    snow

  15. #75

    Domyślnie

    do OPAL
    Najlepiej trzymaj je w domu aby uzyskały taką samą wilgotność jak powietrze w pomieszczeniach gdzie będą układane.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: zedgrajewo dnia 2002-12-12 09:34 ]</font>

  16. #76
    Guest

    Domyślnie

    zed-dzięki!!pozdrowienia dla grajewa,które zawsze wakacje przypomina.

    ale jak to zrobić? tak pomieszkiwać z tymy dechamy? przez rok?
    czy poświęcić na to jedno pomieszczenie?

  17. #77

    Domyślnie

    zależy ile tych dech będzie - ale sądze że chyba cały pokoik na składzik trzeba będzie przeznaczyć...

    pozdrowka
    snow

  18. #78

    Domyślnie

    Dzięki za pozdrowienia! Pamiętaj że deski powinny być ułożone równo i każda warstwa na przekładkach.

  19. #79
    Guest

    Domyślnie

    ale jak to zrobić, skoro dechy są na wymiar i np. bedą za długie w tym pokoju przeznaczonym na dechy ?

  20. #80

    Domyślnie

    Może zrób inaczej, pomaluj deski Caponem ułóż podłogę bez przybijania desek klinując je przy ścianach a po sezonie lub dwóch dopiero wykonasz prawidłową podłogę.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony