dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie oczyszczalnia ścieków na kopcu

    Cześć
    W warunkach z gminy mam szambo, bo wysoki poziom wód gruntowych, ale wolałbym oczyszczalnie ( wiadomo, tańsze używanie ). Bardzo proszę Was o opinie na temat używania takich oczyszczalni ( tych którzy mają na "podwyższeniu" ).
    I jeszcze czy są wymagane jakieś odległości od granicy działki np. 3 m.
    Albo oczyszczalnie biologiczne ( takie bez drenażu, jeśli dobrze je określam ) - jak ktoś używa to niech podzieli się wrażeniami.
    Dzięki za wszystko, Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Naprawdę wszyscy są szczęśliwi i mają grunt przepuszczalny ...
    Może jednak ktoś by się podzielił wrażeniami ... ?
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Naprawdę wszyscy są szczęśliwi i mają grunt przepuszczalny ...
    Może jednak ktoś by się podzielił wrażeniami ... ?

    Noo.... ja nie mam niestety gruntu przepuszczalnego ale na szczęście mam tego gruntu całkiem sporo. Dlatego też mając w alternatywie kopiec (dla mnie mało zachęcająca perspektywa) zdecydowałem się na oczyszczalnię korzeniową z poletekiem rozsączającym. Na wszelki wypadek odsunąłem to poletko prawie 200 metrów od domu.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Noo.... ja nie mam niestety gruntu przepuszczalnego ale na szczęście mam tego gruntu całkiem sporo. Dlatego też mając w alternatywie kopiec (dla mnie mało zachęcająca perspektywa) zdecydowałem się na oczyszczalnię korzeniową z poletekiem rozsączającym. Na wszelki wypadek odsunąłem to poletko prawie 200 metrów od domu.
    U mnie na działce poziom wód gruntowych jest dość wysoko, szczególnie wiosną po roztopach.
    Mógłbym prosić o więcej informacji na temat "oczyszczalni korzeniowej z poletkiem rozsączającym" lub ewentualnie o jakiś adres o tej tematyce? Byłbym zobowiązany.
    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki zaraz tam zajrze. Może to jest to czego szukam.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
    jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
    Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
    Bartek
    Pozdrawiam - Barti4

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
    jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
    Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
    Bartek
    Nie byłbym fanem takiego rozwiązania. No cóż... na papierze wszystko będzie OK. Geolog także będzie zadowolony bo weźmie w łapę coś extra za "grzeczność".
    Tyle tylko, że majki będzie musiał te gówienka wąchać i chodzić po uginających się trawniczkach.
    Nie tędy droga....

    Mam na swojej działce kamienną studnię. Używam wody z niej do celów gospodarczych. Hydrofor pozwala mi podlewać ogród, myć samochód itd. Dzisiaj zajrzałem do studni poziom lustra wody był jakieś 50 cm poniżej gruntu. Czy w takiej sytuacji powinienem "zasilać" wody podskórne zawartością szamba?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    no nie....w takim wypadku to nie da rady...
    poza tym dren nie odprowadzi nic bo sam bedzie w wodzie...
    Mnie raczej chodzilo o to, ze poziom lustra wody musi byc nizej od drenu o 1,5metra. Wg mnie wystarczy ok 0,5m i do tego potrzebna jest opinia...
    W takim wypadku dreny prowadzi sie na kurchaniku powyzej a na nim robi np skalniach czy cos innego....co zrobi z brzydkiego walu jakas pozyeteczna rzecz ,...no i estetyczna...
    Pozdrawiam - Barti4

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
    jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
    Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
    Bartek
    Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
    Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
    jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
    Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
    Bartek
    Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
    Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
    jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
    Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
    Bartek
    Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
    Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony