dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 21
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 406
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Poniżej zdjęcie kotłowni. To znaczy jak na razie jest to miejsce, gdzie znajduje się stacja uzdatniania naszej studziennej wody.



    To srebrne po lewej jak zapewne wiecie to hydrofor, potem to mniejsze z tyłu to filtr na osady mechaniczne, potem to troszkę większe to zbiornik na nadmanganian potasu potrzebny do procesu usuwania żelaza. I to największe niebieskie - odżelaziacz we własnej "osobie".


    W każdym z pokojów na górze mamy takie szafy:


    Różnią się tylko kolorem płyty.

    A to szafa w korytarzu na górze:



    Jak widać powyżej - w każdym z pomieszczeń dumnie się prezentują nasze żyrandole, bardzo oryginalne, prawda?

    Nasz balkon, opłytkowany, ale jeszcze bez barierki - właśnie jutro jadę na zakupki złomu , czyli kształtowników na konstrukcję.



    Potem widok z balkonu na sąsiadowe porzeczki:


    A następnie dla wielbicieli mojej fauny na budowie - SIERŚCIUCH!!
    Niestety tylko jeden, jak widać przyczajony, albowiem goniła go cała moja babska banda. Ten drugi był bardziej kumaty i zwiał z domu jak tylko sobie pojadł.
    Witam i podziwiam
    Gratuluję i pytam
    Ciekawi mnie ta kotłownia i zestaw do oczyszczania wody ponieważ mamy również studnię i woda ponoć jest niezanieczyszczona ale jakoś tak mi się (a szczególnie żonie ) widzi że jest ona taka niezaczystawa, wobec tego proszę o jakieś szczegóły na temat oczyszczania: z jakiej firmy te urządzenia, w jaki sposób dobierane ewentualnie jakieś koszty jeśli można.
    pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wytrwałości
    golewo

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Golewo!
    Hydrofor, pompa i wszystkie rurki w kotłowni zostały zrobione i dobrane przez firmę, która wierciła nam studnię.
    Natomiast odżelaziacz i filtr dobrał i uruchomił pan polecony przez ww firmę.
    Całość kosztów - łącznie z wierceniem studni: okolice 17tys. A jeszcze zmiękczacz by się przydał, a to następe 3tys .
    Na początek zacznijcie od zbadania wody. Butelka po mineralnej, nalej tej wody i zawieź do analizy.
    Powodzenia!

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Golewo!
    Hydrofor, pompa i wszystkie rurki w kotłowni zostały zrobione i dobrane przez firmę, która wierciła nam studnię.
    Natomiast odżelaziacz i filtr dobrał i uruchomił pan polecony przez ww firmę.
    Całość kosztów - łącznie z wierceniem studni: okolice 17tys. A jeszcze zmiękczacz by się przydał, a to następe 3tys .
    Na początek zacznijcie od zbadania wody. Butelka po mineralnej, nalej tej wody i zawieź do analizy.
    Powodzenia!
    no własnie wygląda to tak że oddaliśmy już wodę do analizy i to dwukrotnie pod kątem wszystkich bakteryjek jakie znają i niby nic nie wykryli!.....ale patrząc na nią to ona taka mętnawa jest niewątpliwie i niewątpliwie pływają w niej jakieś farfocle które ja bym osobiście zniósł ale z żoną to już gorzej.....no ale może tę sprawę tylko filtrami załatwić....hmm...sam nie wiem

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    To nie chodzi o bakterie!
    Chodzi o to jakie pierwiastki znajdują sie w Twojej wodzie. Ja mam np. bardzo dużo żelaza i manganu, woda jest bardzo twarda... - to Wam powinni zbadać.
    A jaką masz tą studnię? Wierconą? Kopaną? Jaka jest głeboka? Kiedy była zrobiona - czyli jak długo wodę bierzecie?
    A te "farfocle" to takie kłaczki może, które po jakimś czasie "przebywania" wody w pojemniku bez ruszania pojawiają się na dnie naczynia?

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    To nie chodzi o bakterie!
    Chodzi o to jakie pierwiastki znajdują sie w Twojej wodzie. Ja mam np. bardzo dużo żelaza i manganu, woda jest bardzo twarda... - to Wam powinni zbadać.
    A jaką masz tą studnię? Wierconą? Kopaną? Jaka jest głeboka? Kiedy była zrobiona - czyli jak długo wodę bierzecie?
    A te "farfocle" to takie kłaczki może, które po jakimś czasie "przebywania" wody w pojemniku bez ruszania pojawiają się na dnie naczynia?
    no z pierwiastkami to powiem szczerze że nie pytałem więc zapytam , powiedzieli że zdatna do picia to ja miastowy to więcej nie pytałem
    studnia wiercona na 7 kręgów, 2 lata temu zrobiona no a poboru stałego jeszcze nie ma tylko w lecie podlewałem czasem ogród
    Damy do badania jeszcze raz , wielkie dzięki za podpowiedzi
    pozdrawiami zamelduję co z naszymi kłaczkami

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Golewo!!
    Jak studnia ma kręgi to znaczy, że jest kopana! A to oznaczać może nieszczelności pomiędzy kręgami czyli przedostawanie się wody podskórnej do wody w studni. Ale jak Ci powiedzieli, że zdatna do picia... No nie wiem...
    Weź Ty zawieź tą wodę do jakiegoś prywatnego labolatorium - u nas taka analiza wkosztuje koło 200zł.
    A jak będziesz miał te farfocle-kłaczki tzn, że masz żelazo. Jak potrząśniesz butleką czy słoiczkiem - kłaczki się rozpłyną a za jakiś czas znowu się pojawią. A z żelazem w parze najczęściej chadza mangan właśnie. Ale miejmy nadzieję że tak nie będzie.
    Pozdrówka

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Baru, radosnych Świąt życzę Tobie i całej Twojej Rodzince




    buziaki
    Sonika

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie


  9. #249

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    baru a czemu u Ciebie jeszcze święta wielkanocne na stronce

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Aaaa... no... ten.. tegooo... jakoś jak się już zamieszkało to się ma jakoś mniej chęci i czasu pewnikiem też na wklejanie zdjęć...

  12. #252

    Domyślnie

    Hej Baru
    Zupełnie przez przypadek trafiłem na Wasze wppisy i zdjęcia domku. Domeczek pierwsz klasa. Serdeczne pozdrowienia z nad morza dla budujących w Łańcucie.
    P.S.
    Można się zdziwić ale Łańcut jest mi dość bliski pomimo odległości ok. 750 km. Moja żonka jest z Łańcuta!

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigokoktajl
    Można się zdziwić ale Łańcut jest mi dość bliski pomimo odległości ok. 750 km. Moja żonka jest z Łańcuta!
    Hej Amigo...!
    Ja to właściwie Rzeszowianka, ale tutejszy jest mój mąż... Niewykluczone, że się znają. On jest rocznik 70 z przedmieścia. Jak powiesz zonie - napewno załapie o co chodzi. Napisz skąd Ona jest.
    PS. Aaaale Ją daleeeko wywiało . A bywacie czasem w tych stronach??
    Pozdrawiamy seerdecznie

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Cytat Napisał amigokoktajl
    Można się zdziwić ale Łańcut jest mi dość bliski pomimo odległości ok. 750 km. Moja żonka jest z Łańcuta!
    Hej Amigo...!
    Napisz skąd Ona jest.
    PS. Aaaale Ją daleeeko wywiało . A bywacie czasem w tych stronach??
    Pozdrawiamy seerdecznie
    Hej
    No wywiać to Ją wywiało, daleko i to już 8 lat temu.. Moja żonka mieszka(ła) niedaleko PKS-u, na tym osiedlu po lewej stronie drogi na Głuchów.
    W Łańcucie ostatnio byliśmy w czerwcu no i we wrześniu się wybieramy, jeśli cała nasza gromadka będzie zdrowa.Z tym ostatnio bywa różnie.
    Pozdrawiamy serdecznie.
    Budujcie szczęśliwie dalej, my mooooże zaczniemy w 2007.

  15. #255

    Domyślnie

    A czy może powiesz ile mniej więcej kosztowała cię stacja uzdatniania wody- odrzelaziacz i czy musisz czesto wymieniac filtry?

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Amigo!
    Aaa, wiem przeca gdzie to - tam mieszkał nasz kumpel w domku z rodzicami.
    No to jakby co - to zapraszamy!

    Acca!
    Odżelaziacz - z automatyczną głowicą do płukania, filtr na zabrudzenia typu piasek itp - 1100zł.
    W odżelaziaczu nie wymienia się żadnych filtrów - w środku jest wsypane złoże Green Sand (czy jak się toto pisze ). Odkąd mieszkamy dosypywaliśmy 2 razy po 1kg nadmanganianu potasu (1kg - 29zł).
    Natomiast w tym małym filtrze jest sitko, które trzeba ręcznie wyczyścić.

  17. #257

    Domyślnie

    Hej Baru
    W tamtych okolicach sporo domków ale może znamy Waszego kumpla. Na naszej ulicy (P.Styczniowego) sporo jest mieszkających z rodzicami. To iestety taki normalne w tym kraju .Za zaproszenie serdeczne dzięki.Może się uda.
    My narazie walczymy z chorobami,jak się podleczymy to wsiadamy w nasze autko i jazda na Łańcut.

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Co do kumpla to on pomieszkiwał za czasów kawalerskich - wyniósł się z domu już z 10 lat temu, rodzice nadal tam mieszkają.
    No to się kurujcie!!

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Baaarruuuu,
    a dlaczego nie ma zdjęć dumnej medalistki i jeszcze bardziej dumnej Pańci?

  20. #260

    Domyślnie

    Hejka Baru
    No chyba już się wykurowaliśmy. Ale było mało ciekawie. Cała rodzinka (z wyjątkiem najmniejszej pociechy - Julki) wylądowała w "gościnnym" szpitalu. Teraz oczekujemy na upragniony urlop
    A budowanie - dopada na niemoc. Czekamy na projekt, a co dalej będzie? Sam Pan Bóg raczy wiedzieć.
    Pozdrowienia dla Was.

Strona 13 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony