dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 104 z 131
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 2614
  1. #2061

    Domyślnie

    Cytat Napisał komkom1 Zobacz post
    Witam wszystkich, czy ktoś z was położył na dachu dachówkę Robena Bergamo? jest to w miarę świeży wypust i nie wiem jak się sprawdza, słyszałam że są jeszcze trochę niedorobione. Czy ktoś ma zdanie na ten temat?
    Cześć,

    Również podłączam się pod to pytanie. Zamówiliśmy z żoną w piątek tą dachówkę a dzisiaj dzwonił pośrednik , że odradza ją nam.. podobno źle się klawiszuje.
    Miał ktoś styczność z tą dachówką ? Albo tą z BRASSA TURMALIN ?

  2. #2062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dachówki płaskie wymagają po prostu bardziej starannego wykonawstwa. Po prostu trudniej jest "zgubić" krzywizny i różnice poziomów między dachówkami. Tak samo wykonawcy mówili na początku o Koramic Orea 9, bo im łatwiej jest robić dachy renesansowe albo karpiówki Mój sąsiad ma dach zrobiony właśnie z Orea 9 i nie wydaje mi się, żeby tam były jakieś kłopoty ze spasowaniem dachówek...

  3. #2063
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    W sumie to też tak myślimy, mamy nadzieję że nasi fachowcy sobie poradzą. Chyba się zdecydujemy na Robena. Dziękuję za wpis.

  4. #2064

    Domyślnie

    Trochę podzwoniłem i popytałem i sprawa z BERGAMO wygląda tak.. Jak sam ROBEN powiedział pierwszy wypust wyszedł zwichrowany i odbyła się na tą dachówkę wyprzedaż - była tańsza o 20% wcale tego nie ukrywają bo dowiedziałem się tego od doradcy technicznego. Podobno wyprzedali już tą wadliwą partię i teraz jest OK aczkolwiek trzeba by było brać świeżą z fabryki. Jeśli gdzieś coś zalega w jakieś hurtowni na magazynie to może być to ta zwichrowana.
    Mówili też , że ta dachówka jest bardzo wymagająca i dekarz musi być konkretny i wieźba dachowa musi być również porządna.
    Zastanawiamy się z żoną nad zmianą na Braas-a 9v... Ponieważ TURMALIN z Braasa narawdę kosztuje kosmiczne pieniądze.

  5. #2065
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dzięki za informację, Czyli trzeba pogadać z majstrami czy dadzą radę - a mamy bardzo konkretnych górali więc mam nadzieję, że dadzą - potem wymusić na hurtowni świeżą partię. I zobaczymy, najwyżej będzie Roben Piemont.

  6. #2066

    Domyślnie

    Właśnie rozmawialiśmy z naszym dekarzem i jednak bierzemy BERGAMO Trochę nas uspokoił. Zamawiamy również bezpośrednio z fabryki świeżutką. Jak ułożymy zdam relacje jak wyszło. Pozdrawiam.

  7. #2067

    Domyślnie

    Witam
    Zauważyłem, że w ciągu ostatniego miesiąca dachówki w Krakowie zdrożały ok 15%. Czy w innych rejonach Polski też tak jest? W jakiej cenie można u was kupić Titanie czarny mat ? Styro też poszedł w górę ( szkoda, że pensje nie mają takich tendencji)

  8. #2068
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Witam
    Zauważyłem, że w ciągu ostatniego miesiąca dachówki w Krakowie zdrożały ok 15%. Czy w innych rejonach Polski też tak jest? W jakiej cenie można u was kupić Titanie czarny mat ? Styro też poszedł w górę ( szkoda, że pensje nie mają takich tendencji)
    Czekam właśnie na wycenę takiego dachu, ale o ile pamiętam to za 1 m2 około 35 zl.

  9. #2069

    Domyślnie

    U nas jest bergamo, porównywałam dachówkę bergamo i oreę i wg mnie obie były siebie warte wzięłam tańszą. Wg mnie nie ma różnicy między robenem, a koarmic z płaskich świetnie wygląda turmalin i meyer holsen te tanie wyglądają jak kosztują, dobry dekarz pomoże ale nie zdziała cudów. A przedstawiciele to bredzą i w ulepszone technologie to bym nie wierzyła, dachówka i tak się sprzeda. U nas był przedstawiciel i jako że jedni z pierwszych kupiliśmy ten model sądziłam, że zaproponują nam wymianę kilkunastu takich najbrzydszych dachówek, a gdzieeeetam. Przyjechał stwierdził, że jest super extra pięknie i pojechał dalej czynić dobro.

  10. #2070
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    U nas jest bergamo, porównywałam dachówkę bergamo i oreę i wg mnie obie były siebie warte wzięłam tańszą. Wg mnie nie ma różnicy między robenem, a koarmic z płaskich świetnie wygląda turmalin i meyer holsen te tanie wyglądają jak kosztują, dobry dekarz pomoże ale nie zdziała cudów. A przedstawiciele to bredzą i w ulepszone technologie to bym nie wierzyła, dachówka i tak się sprzeda. U nas był przedstawiciel i jako że jedni z pierwszych kupiliśmy ten model sądziłam, że zaproponują nam wymianę kilkunastu takich najbrzydszych dachówek, a gdzieeeetam. Przyjechał stwierdził, że jest super extra pięknie i pojechał dalej czynić dobro.
    Dzięki za informację, my w sumie już zrezygnowaliśmy z tej dachówki i najprawdopodobniej weźmiemy tradycyjną - Creaton Titania tylko czekamy jeszcze na wycenę. Nie będziemy ryzykować z płaską.

  11. #2071

    Domyślnie

    Ja mam titanię czarną angobę pięknie wygląda ale nie wiem czy drugi raz nie wybrałbym brassa rubin 9v . Jeśli chodzi o wyceny to dobrze przeszukaj swoją okolicę bo z doświadczenia wiem, że występują spore różnice. Wyceny oczywiście trzeba uważnie studiować by się nie dać nabrać na różne marketingowe numery powodzenia.
    Cytat Napisał komkom1 Zobacz post
    Dzięki za informację, my w sumie już zrezygnowaliśmy z tej dachówki i najprawdopodobniej weźmiemy tradycyjną - Creaton Titania tylko czekamy jeszcze na wycenę. Nie będziemy ryzykować z płaską.

  12. #2072
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    orzech77

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pomożecie mi co będzie najlepszym wyborem?
    Creaton Titania czarny połysk
    Creaton Premion czarny połysk
    Braas V9 czarny połysk
    Braas V13 czarny połysk

  13. #2073
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyniek123 Zobacz post
    Ja mam titanię czarną angobę pięknie wygląda ale nie wiem czy drugi raz nie wybrałbym brassa rubin 9v . Jeśli chodzi o wyceny to dobrze przeszukaj swoją okolicę bo z doświadczenia wiem, że występują spore różnice. Wyceny oczywiście trzeba uważnie studiować by się nie dać nabrać na różne marketingowe numery powodzenia.
    Dlaczego drugi raz wybrałbyś Brassa zamiasta Titanii?

    My też obawialiśmy się kłopotów z płaską dachówką i postawiliśmy na falistą

  14. #2074

    Domyślnie

    Jeśli wcześniej chcieliście płaską dachówkę to braas rubin 9v będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ fala w tym modelu jest bardziej płaska niż w titanii. Oba modele mi się podobają ale gdyby cena była podobna wziął bym rubina ze względu na tą właśnie falę i odrobinę lepszy odcień grafitu. Myślę, że za szybko zaniechałem poszukiwań dobrej wyceny braasa w moim mieście, bo dopiero po wyborze titanii dowiedziałem się gdzie mógłbym kupić taniej. Dlatego namawiam na dokładne zbadanie rynku, pominięcie typowych pośredników pośrednika i wtedy jest szansa na dobry zakup.

  15. #2075
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyniek123 Zobacz post
    Jeśli wcześniej chcieliście płaską dachówkę to braas rubin 9v będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ fala w tym modelu jest bardziej płaska niż w titanii. Oba modele mi się podobają ale gdyby cena była podobna wziął bym rubina ze względu na tą właśnie falę i odrobinę lepszy odcień grafitu. Myślę, że za szybko zaniechałem poszukiwań dobrej wyceny braasa w moim mieście, bo dopiero po wyborze titanii dowiedziałem się gdzie mógłbym kupić taniej. Dlatego namawiam na dokładne zbadanie rynku, pominięcie typowych pośredników pośrednika i wtedy jest szansa na dobry zakup.
    No chyba, że ktoś akurat by nie chciał babrać się z dachówką betonową i oczywistymi mankamentami...

  16. #2076

    Domyślnie

    Cytat Napisał komkom1 Zobacz post
    Witam wszystkich, czy ktoś z was położył na dachu dachówkę Robena Bergamo? jest to w miarę świeży wypust i nie wiem jak się sprawdza, słyszałam że są jeszcze trochę niedorobione. Czy ktoś ma zdanie na ten temat?
    Chcieliśmy Roben Bergamo ale Majster od dachu odradził nam ją z uwagi na niedoróbki tej dachówki, wybraliśmy Creatona Domino w kol. łupka Nuance angobowana

  17. #2077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    hej

    czy ktoś z Was ma na dachu Braas Tegalit Cisar?
    Jakie są Wasze opinie o tej dachówce?

    Pozdrav

  18. #2078
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Szanowni
    Czy Piemont Tobago glazurowana i Monza Plus Tobago glazurowana poza kształtem różnią się kolorem/odcieniem?

  19. #2079

    Domyślnie

    Witam,

    I my staneliśmy przed wyborem dachówki. Wiemy, że na pewno chcemy ceramiczną. Tylko teraz jest pytanie: którą?? Możecie doradzić, którą firmę wybrać, i ewentualnie który model polecacie?? Wygląd odkładamy na bok na razie. Zależy nam na jakości. Która firma ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Żeby niepotrzebnie nie przepłacać, ale żeby też za kilka lat nie żałować, że się nie dołożyło trochę. Dziękuję

  20. #2080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Roben będzie rozsądnym wyborem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 104 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony