dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 78 z 131
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 2614
  1. #1541
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam,poszukuje dobrego dekarza z mazowieckiego,ja z Radomia jestem.Bede kryla dach dachowka plaska creaton domino i 2 lukarny beda pokryte blacha plaska.Prosze o namiary na sprawdzonego dokladnego dekarza.Bede wdzieczna.

  2. #1542
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJRoger

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam dylemat którą firmę wybrać Creaton czy Bogen ?
    Co kto proponuję, bo opinii jest wiele a cenowo zbliżone bardzo.
    Proszę o waszą poradę

  3. #1543
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja mam pytanie: Koramic L15 czy Creaton Premion? I czy Creaton duzo drozszy i wart drozszej ceny?
    pozdrawiam

  4. #1544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad czymś innym. Zdecydowałem się na dachówkę IBF. Głównie ze względu na cenę - buduję w okolicy Bolesławca. W 2002 też kryłem dach ich dachówką, podwójną s w kolorze ciemnoczerwonym. Sprzedałem ten dom w tym roku zimą, dach był jak nowy. Tym razem wybraliśmy kolor szary (antracyt). Tylko zastanawiam się , czy wybrać podwójny S, czy podwójną rzymską? Chodzi wyłącznie o estetykę. Dom parterowy, spadek dachu 25 ', dachu około 420 m2. Która dachówka będzie lepiej wyglądała na takiej powierzchni ? Jasne, że to sprawa gustu, ale jak myślicie ?

  5. #1545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My również zdecydowaliśmy się na IBF i też antracyt bierzemy rzymską, bo po prostu ten wzór bardziej nam się podoba i też budujemy w okolicy producenta
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  6. #1546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    niedawno skończyła mi ekipa kłaść dachóweczkę roben monza plus w kolorze kasztan , wygląda świetnie . Przed montażem dekarz straszył że te dachówki lubą być krzywe . Okazało się że wszystko było oki. Zresztą w churtowni przy zakupie też mnie poinformowano że z robenem czasem tak bywa ale na moje szczęście problemów nie było. Jest super ! Zresztą ekipa też świetna , czysto i solidnie . Chłopaki z okolic Łasku - Łódzkie . Pozdrówka dla wszystkich forumowiczów.

  7. #1547
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał grinch Zobacz post
    Witam
    podłącze sie pod temat. Mam dylemat jaką dachówke wybrać, generalnie bardzo podoba mi sie kolor wisniowy. Nie wiem czy ceramikę czy cementową, moze ktoś cos podpowie. Nie chcę zeby sie swiecila mocno, najlepiej cos w pólpolysku jesli mozna to tak okresclic. Zastanawiam się między falistą Trentino Piemont Robena, Trentino Monza Plus Robena i najbardziej w oko wpadla Holenderka 11 Tondacha. Mile widziane sugestia i podowiedzi za ktore z gory dziekuję
    my wybraliśmy ceramikę . Cementowa szybciej będzie pokrywać się mchem .... też rozważaliśmy trentino - fajny kolorek - ostatecznie wzięliśmy kasztan - troszkę jesniejszą ale też wygląda bardzo fajnie . Myślę że nie ma co się bać robena , wazna jest dobra ekipa wykonawcza. Partacze sknocą nawet najlepszą dachówkę . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0714.jpg
Wyświetleń:	897
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	154127 tak to wygląda w realu . Pozdrawiam.

  8. #1548
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Witam, jakiś czas temu szukałam porady i ten wątek bardzo mi pomógł, m. in. argumenty Wilhelmiego za dachówką (a wahałam się pomiędzy blachą na rąbek stojący). Wybór ostatecznie padł na ceramikę Braasa - Turmalin. Przesyłam efekt. Zakupy robiłam w Cerbudzie-2 w Michałowicach i byłam baardzo zadowolona zarówno z jakości towaru (przyjechał z Niemiec) jak też z terminów i całokształtu. Po pierwszych zimowych doświadczeniach jest dobrze, c.d.n. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0121.jpg
Wyświetleń:	1378
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	156821

  9. #1549

    Domyślnie

    Własnie skonczylismy pokrywanie dachu - dachowka creaton karpiówka staroszara angobowana. Efekt b ladny, kolor inaczej wyglada w słońcu, inaczej w cieniu. co do dachówek to dostawa bez większych kłopotó, bardzo mało uszkodzonych a za uszkodzone creaton robi korekte bez kłopotu. z dachowki poki co jestem zadowolony, zobaczymy jak bedzie z czasem

  10. #1550

    Domyślnie

    A jak ja nie chce wydać za dużo na nią, ale żeby była w miarę porządna? Co możecie mi zaproponować?

  11. #1551

    Domyślnie

    POMOCY!!!

    Mam to samo pytanie co kolega Przeme... Na jesień robimy dach i szukamy dalej dachówki nie myślelibyśmy, że będzie z nim aż taki dylemat. Niby dach każdy piękny jak jest nowy, ale chce się go zrobić tak żeby był na lata, kolor w pokoju można zmieniać co rok, a dach to wizytówka domu.

    Szukaliśmy na FM jakie wybierają forumowicze i widzimy, że zdania są podzielone w tej kwestii. Niektórzy biorą betonówkę, bo tańsza. My na początku budowy zawzięcie uparliśmy się, że nie będziemy oszczędzać na dachu. Ma być solidny, a zarazem ładny.

    Jeździliśmy po różnych składach budowlanych i przeróżne składano nam oferty. Pierwsze pytanie to oczywiście ceramika czy betonowa?
    My- tylko i wyłącznie CERAMIKA bo ładniej wygląda (wykończenie), bo jest trwalsza, bo mniej zachodzi mchem... Skład budowlany pokazał i zaproponował nam dachówkę ceramiczną CREATON BALANCE CZARNA ANGOBA. Można powiedzieć, że właśnie o taką nam chodziło, zakochaliśmy się w niej "od pierwszego wejrzenia" W sklepie przedstawili nam ją jako b. dobrej jakości dachówkę i można powiedzieć, że zdecydowaliśmy się na w.w Creatona.

    Niedawno spotkaliśmy się wykonawcą dachu, opowiadamy o tym jacy to szczęśliwi jesteśmy, że w końcu udało nam się zdecydować na konkretną dachówkę... i po chwili czar prysł :'( Wykonawca zaczął nam odradzać ceramikę, mówiąc czy my wierzymy, że ceramika na dachówce to "prawdziwa ceramika"?!?! że nie warto, że się gorzej układa, gorsze przycinki, że mogą powstać szpary, bla bla bla...


    Nie wiem jaki cel miało odradzenie nam tej ceramiki, proszę pomóżcie czy komuś też taki fachowiec mydlił głowę???? a my na prawdę chcemyyy dachówkę ceramiczną!!!!

  12. #1552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Warto o dachu rozmawiać z profesjonalnym dekarzem a nie z "wykonawcą". A co w zamian zaproponował ten "wykonawca"? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1553

    Domyślnie

    Tzn. to jest dekarz widzieliśmy 2 domy w pobliżu robił bardzo nam się podobało (szybko, robota szła, a co za tym idzie estetycznie) inwestorzy tychże budynków zachwalali, tyle że mieli cementówkę kładzioną, tego nie wiem czy namówił ich ten wykonawca czy to był ich wybór. Jak tylko pokazaliśmy mu nasz projekt i zapytaliśmy co by nam doradził, to ON że cementówkę, my nawet słyszeć o cementówce nie chcieliśmy Niema innej opcji zostajemy przy ceramice z Creatona i klamka zapadła!!!! Jak to mówią "klient nasz pan" albo się tego podejmie albo nie. Nie jeden dekarz u nas

  14. #1554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pewnie Wasz dekarz bierze udział w programie lojalnościowym jakieś firmy i stąd takie sugestie bo praca taka sama. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cześć,
    skoro w większości macie już dachy pewnie z łatwością odpowiecie na to pytanie...

    Kryć planuje ok września, a zastanawiam się czy lepiej kupić dachówkę teraz czy czekać do lipca/sierpnia. Chodzi mi tutaj czy mocno różnią sie ceny między styczniem, a ostrym sezonem budowlanym - jak sądzicie ?
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Idaredy ; 30-01-2013 o 21:44
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  16. #1556
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fazi_ns

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kamil,
    Kupuj teraz siedze trochę w budowlance i wiem dokładnie jak jest..
    Cena teraz będzie niższa - może nie jakoś kolosalnie ale napewno niższa.
    Ale ( bo zawsze jest jakieś ale ) kwestia gdzie to będziesz bezpiecznie składował.
    Jeśli chcesz moge podrzucić kontakt hurtownika, który sprzedaje dachówkę.

  17. #1557

    Domyślnie

    ja bym bał się kupić dachówkę z półrocznym wyprzedzeniem. Zapłacisz za całość, przywiozą na budowę, a nawet nie bedziesz wiedział co jest w paletach, po pół roku otworzysz a tam niespodzianki.

  18. #1558
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Polecam łupki na dach i elewacje.
    Godna polecenia firma mojego kolegi:
    www.lupkidachowe.pl
    Polecam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #1559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najkorzystniejsza cenowo dachówka płaska (ceramiczna) to aktualnie chyba Tondach Figaro.
    A kolejne ?
    Braas Turmalin ? Koramic Actua ?
    Inna ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1560

    Domyślnie

    Witam
    Mam do wyboru dachówki Nelskamp i Tondach .Dach deskowany+ papa.
    Czy Tondach wytrzyma z 30 lat?
    Tondach tańszy , ale czy w miarę dobry?
    Co wybrać?

Strona 78 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony