dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 83 z 131
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 2614
  1. #1641

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramsky2000 Zobacz post
    na rynku niemieckim była firma PFLEIDERER która robiła dachówki, delikatnie mówiąc słabej jakości i w końcu padła ponieważ robiła shit.
    Każdemu zdażają się wpadki firmie Nelskamp także ,przykład pierwszy z brzegu http://www.forumbudowlane.pl/vt/2837...-moj-przypadek.
    Napisz kolego sprzedawco-hurtowniku jaki to atrakcyjny rabat i mega korzystny termin płatności zaproponował Ci promowany na siłę przez Ciebie producent?
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 15-03-2013 o 11:05

  2. #1642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Każdemu zdażają się wpadki firmie Nelskamp także ,przykład pierwszy z brzegu http://www.forumbudowlane.pl/vt/2837...-moj-przypadek.
    Napisz kolego sprzedawco-hurtowniku jaki to atrakcyjny rabat i mega korzystny termin płatności zaproponował Ci promowany na siłę przez Ciebie producent?
    problem tkwi w tym że ja nie robię nic na siłę, raz odpowiedziałem na post gdzie wpisałem SWOJĄ opinię na temat dachówki, natomiast niepotrzebnie A.Wilhelmi i ty nakręciliście temat, już było cicho a tu znowu.... wyskakujecie uparcie że ja coś promuję.Piszę jako użytkownik dachówki którą mam na dachu i opisuję problemy które dotknęły znajomych mi ludzi. Nie zamierzam nikogo na siłę nawracać, jak zawsze powtarzałem jest to moja prywatna opinia, i proszę o uszanowanie tego. Natomiast krzykacze tacy jak ty czy A.Wilhelmi (pomijając jego zasługi które są na pewno nie małe) łapiecie się wątku zarzucając wszystkim pisanie głupot a tylko wasze zdanie i hasło margiel mają prawo być poprawne.

    Sorry ale rację nie ma ten kto jest mocniejszy w gębie a w argumentach, a takowe posiadam choćby w postaci fotografii które tutaj zamieściłem.
    Ale oczywiście dla was to za mało - albo widzicie na nich margiel albo strzelacie z armaty że na siłę kogoś promuję.

    PS. Dobry wykonawca jak i dobry towar nie musi się promować na siłę na tym forum, jakość i profesjonalizm same się wypromują....


    Pzdr.

  3. #1643

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramsky2000 Zobacz post
    Dobry wykonawca jak i dobry towar nie musi się promować na siłę na tym forum, jakość i profesjonalizm same się wypromują.....
    Też tak sądzę , nareszcie nie użyłeś przymiotnika ,,rodzinny'' . pozdrawiam.

  4. #1644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Też tak sądzę , nareszcie nie użyłeś przymiotnika ,,rodzinny'' . pozdrawiam.
    złośliwość to chyba nasza cecha narodowa

    pozdrawiam,

  5. #1645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramsky2000 Zobacz post
    ... niepotrzebnie A.Wilhelmi i ty nakręciliście temat, już było cicho... .... Natomiast krzykacze tacy jak ty czy A.Wilhelmi...
    No właśnie Twoja "złośliwość" to Twoja cecha a nie narodowa. Jak brak argumentów to osobiste wycieczki. A od kiedy tylko Ty masz prawo mieć raję w tym wątku?
    Oczywiście możesz mieć swoje zdanie ale nie umniejszaj mojego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No właśnie Twoja "złośliwość" to Twoja cecha a nie narodowa. Jak brak argumentów to osobiste wycieczki. A od kiedy tylko Ty masz prawo mieć raję w tym wątku?
    Oczywiście możesz mieć swoje zdanie ale nie umniejszaj mojego. Pozdrawiam.
    Naprawdę już się nudny robisz....

    Pozdrawiam,

  7. #1647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramsky2000 Zobacz post
    ...Piszę jako użytkownik dachówki którą mam na dachu...
    No to już się wszystko wyjaśniło. Trzeba było tak od razu. Jako normalny użytkownik dachu a nie żaden przedstawiciel czy handlowiec jesteś zakochany w swoim pokryciu i tyle. A jak to mówi stare polskie powiedzenie, że: "miłość jest ślepa" więc jesteś w tej miłości zaślepiony. Będąc w takim zaślepieniu można wypisywać różne rzeczy i ja to rozumiem i szanuję. Szanuję i to, że z czystej ciekawości czy hobbistycznego zainteresowania śledzisz ekonomiczne przekształcenia i powiązania firm produkujących dachówkę. Tak trzymaj. Serdecznie Cię pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 16-03-2013 o 16:24
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1648

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i się zastanawiam czy przeważająca większość inwestorów nie wie że dachówki produkują również : Włosi, Francuzi, Hiszpanie...

  9. #1649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro nie ma profesjonalnych dystrybutorów to niby skąd mają wiedzieć? Jest to jednak dachówka dla zupełnie innych klimatów i mam tu na myśli zarówno architekturę jak i klimat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1650

    Domyślnie

    Z dystrybucją rzeczywiście bardzo kiepsko, chociaż dachówek Imerysa i Cotto Possagno nie jest trudno znaleźć. Z kolei taki Imerys jest strasznie drogi. Ale za to dachówki włoskie są przystępne cenowo.
    Jeśli chodzi o architekturę i klimat nie zgodzę się. Producenci włoscy, francuscy czy hiszpańscy dysponują nie tylko dachówkami z wysoką falą w kolorystyce śródziemnomorskiej, wystarczy zerknąć na stronę producentów.
    Cotto Possagno, FBM, Ceprano Coperture, Vardanega, Cottosenese, Pica Industrie, San Marco, Terreal, Imerys Toiture, La Escandella, Mazarron Ceramicas, Tejas Borja .
    Dachówki do koloru, do wyboru.. do architektury, do klimatu.

    Swoją drogą ta polska architektura to nie za bardzo...
    Pozdrawiam

  11. #1651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W naszym klimacie śnieżne zimy wymagają stromych dachów u nich ten problem nie występuje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1652

    Domyślnie

    Co chcesz przez to powiedzieć? Kształt i kolor dachówki nie sugeruje wartości kąta nachylenia połaci dachowej.
    Ja mówię o kształcie i kolorze dachówki. ( swoją drogą - tradycyjna alpejska dachówka to małoformatowa mnich mniszka)
    Ci producenci mają różne dachówki na różne dachy.





    Czy na tym dachu wystąpi problem ze śniegiem? (dachówka hiszpańska)

    U mnie będzie kąt nachylenia dachu 25st - dom, 18 st garaż - pełne deskowanie , papa sbs podkładowa - czy będę miał problemy ze śniegiem wg Ciebie?

  13. #1653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak postąpisz zgodnie z moimi radami nie powinieneś mieć żadnych problemów. Fajnie, że pokazujesz te dachy i pokrycia. Jak widać jesteś pasjonatem. Będę Cię wspierał przy realizacji Twojego domu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1654

    Domyślnie

    Uwielbiam po prostu takie dachówki - nie tylko mnich mniszki - również te które nie wyglądają jak spod stempla i nie są bezwarunkowo angobowane czy glazurowane.
    Jeśli ktoś szukałby informacji na temat tych dachówek - co, kto, gdzie, za ile - to mogę pomóc.
    Za wsparcie dziękuję serdecznie PRZYDA SIĘ

  15. #1655

    Domyślnie

    Trochę tu ponuro - ponoć jest to wątek ze zdjęciami, no to wklejam dalej. Realizacje dachówki jednego producenta : Mazarron - E150 - gwarancja 35 lat.
    Zakładkowa o dużej falii - udająca mnich mniszkę.
    Typowa mnich mniszka do montażu na zaprawie (albo na haczykach)
    No i zakładkowa mnich mniszka z otworem i zakładką na łatę - dla spodniej, i przetłoczeniem - dla górnej - taką wybrałem - ponieważ jest to ogromne ułatwienie i cenowo nie różni się od zwykłej mnich-mniszki tego producenta.
    Producent ten ma też w ofercie dachówkę o mniejszej fali i marsylkę.
















































  16. #1656

    Domyślnie

    Ciekawy sposób montażu.

  17. #1657
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Fajny sposób, genialny w swej prostocie. Takie krycie u nas to by kosztowało krocie ( bo to panie włoskie dachówki, tylko wybitny fachowiec potrafi położyć - 5zeta od sztuki minimum)

  18. #1658

    Domyślnie

    Może nie wybitny ale na pewno "rozumny". A i ten sposób krycia nie bardzo na nasz klimat - chyba że większy kąt nachylenia i poddasze nieużytkowe - ale nie jestem ekspertem. Dlatego też lepiej wybrać mnicha mniszkę przystosowaną do krycia na łacie - z otworem i wybrzuszeniem do zaczepienia. I nie trzeba nikogo wybitnego - wystarczy dobrze wytrasować dobrze wykonany dach - co ma być regułą a nie wyjątkiem. Dachówka ze zdjęć to hiszpańska. Ta z montażu - nie wiem.


    I kolejna ciekawostka - antyczny sposób montażu mnicha-mniszki:

    Ostatnio edytowane przez jendrulakowalski ; 24-03-2013 o 18:11

  19. #1659

    Domyślnie

    Ten typ dachówki ma swój urok, ale jest zdaje się nieco droższa od zakładkowej i cięższa na m2. Pewnie stąd jej mniejsza popularność. Mnie martwiłoby w niej jeszcze i to, że na takich wysokich falach bardzo trudno wykładać się będzie kołnierze okien połaciowych i kominów. Zresztą proszę spojrzeć na zdjęcie z poprzedniej strony

    Pod oknem powstała "kieszeń", którą należałoby dodatkowo odwodnić. Dodatkowy problem to ssuwający się śnieg. Rama okna go nie zatrzyma i jak nic "przejedzie" się po szybie, co może nieciekawie się skończyć, gdy okno będzie uchylone...

    jendrulakowalski, czy na tych matowych, porowatych powierzchniach nie będzie porastał mech?

  20. #1660

    Domyślnie

    Widzę kampania promocyjna na legalu odchodzi...
    Pozdrawiam
    DACHArz

Strona 83 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony