dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Mieszkanie czy domek?

Głosujących
141. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mieszkanie w bloku

    11 7,80%
  • W

    130 92,20%
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 88
  1. #61

    Domyślnie

    Zdecydowanie własny dom, bez porówanania. Cisza spokój, własny ogródek itd. Jeśli chodzi o cenę to cena wybudowania domu jest porównywalna z zakupieniem mieszkania w bloku, tylko w tej pierwszej opcji dochodzi cena działki.

  2. #62

    Domyślnie

    Mój kolega kupił ostatnio mieszkanie w apartamentowcu i jak tak sobie oglądam zdjęcia ( bo zarówno mój dom jak i mieszkanie kolegi na zdjęciach tylko oglądać mogę ) , to chwilami zazdroszczę koledze.
    Jeśli wybór ma być pomiędzy wielką płytą a domem , to dom zdecydowanie ( jednak za osiedlem z wielkiej płyty gdzie się wychowałem tęsknić będę na pewno ). Wybór , luksusowy apartament - dom , byłby dla mnie trudny , ale chyba ze względu na korzystniejszą lokatę kapitału , choć nie tylko , wybrałbym apartament.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Huehue

    Retoryczne pytanie na tym forum.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kasia64
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    4.166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    241

    Domyślnie

    TYLKO DOM!!!!!
    Wychowałam się w bloku i teraz mieszkam w bloku,ale zawsze marzyłam o domku w ogródku,z kominkiem...Marzenia trzeba realizować.Zaczynam realizację latem.
    Rozważny i Romantyczka

    Dziennik Budowy
    Komentarze

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Chyba nie bede orginalny - domek
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar siłaczka
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pytanie nie jest całkiem bezzasadne. Był czas, kiedy mieszkanie w bloku mnie uszczęśliwiało. Są pewne plusy, zwłaszcza gdy sąsiedzi są znośni.
    Ale teraz wydaje mi się, że "wyrośliśmy" z mieszkania. Chcemy czegoś więcej, czegoś bardziej własnego... Głosuję na domek.

  7. #67

    Domyślnie

    A jednak 6% respondentów głosuje na mieszkanie

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yanek
    A jednak 6% respondentów głosuje na mieszkanie
    A znasz takie powiedzenie: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma?

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Nie mam wyjścia - dom - na mieszkanie mnie nie stać...

    Teściowie coraz starsi (teść po udarze + brat męża z zespołem Downa) - czyli dodatkowo 3 osoby pod opieką. Lepiej nie będzie i pora już coś roić w tym kierunku. Ja mam 2 dzieci. Wychodzi co najmniej 3 pokoje dla nas (2+2) i 2 pokoje dla teściów. Razem 5 pokoi + salon = 6 pokoi. Super - takie mieszkanie to raczej 7 cyfr w Warszawie.
    A dom to jakieś 400.000 z dobrym wiatrem i rozłożone w czasie.
    Na szczęście mamy działkę 1100 na Zaciszu. Bez tego nie ma co marzyć, bo jakieś 200k na działkę w W-wie to minimum.

    Czsem wyboru nie ma
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #70

    Domyślnie

    Ja cale zycie mieszkalam w bloku i generalnie dobrze mi z tym. Moje obecne mieszkanko jednak zaczyna byc zbyt ciasne, wiec stanelam przed dylematem: kupic jeden pokoj wiecej czy maly domek poza miastem. A ze w dodatku znalazlam przepiekna dzialke... to postanowilam isc na zywiol i sprobowac zupelnie nowego zycia. Za 2 tygodnie przeprowadzka... ciekawe jak bedzie na tym nowym

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Dzisiaj wyszliśmy na sanki. Ganialiśmy się z dzieciakami i psem po pustych polach a potem lepiliśmy bałwana w ogrodzie. Parę godzin później moje dzieci same wyszły wydurniać się na śniegu a ja mogłam spokojnie zająć się czymś w domu. Nawet nie musiałam kontrolować ich przez okno, bo są tu zupełnie bezpieczne. W bloku na nic takiego nie mogłabym sobie pozwolić. Nawet w apartamentowcu najwyższej klasy.

  12. #72

    Domyślnie

    Własny DOM i kawałek ziemi, to moje marzenie od wielu lat. Mam nadzieję, że się uda.

  13. #73

    Domyślnie

    Skoro znalazlaś się na tym forum to pierwszy znak, że jestes na najlepszej drodze. Uda się!

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewik_1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja wychowałam się w domku i ciężko było mi się do bloku przyzwyczaić, ale mam znajomych, którzy cenią wygodę mieszkań. Bo o nic sie człowiek nie martwi, ani o ogrzewanie, ani o wygląd otoczenia, jest ochrona, ktoś kto sprząta, podlewa trawniczki i drzewka...

    My zdecydowaliśmy się na domek na niewielkiej działce, ale gdyby była możliwość zakupu dużego mieszkania w fajnej okolicy za niewielką cenę, to jeszcze bym to przemyślała

    Nie wiem jak będzie jak się wybudujemy, ale teraz lubię mieć blisko sąsiadów, bo dziecko może sobie pobiec w skarpetkach do koleżanki obok, jak wychodzę na plac zabaw to jest z kim porozmawiać, czuję się dość bezpiecznie, a w moim przyszłym domu... czas pokaże

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!
    DoPablo --Czy ty się aby nie pomyliłeś :napisałeś że w Lodzi mieszkanie 70 m kosztuje 90 tyś .Rety to gdzie ja żyję ???W Lublinie ku mojej uciesze moje mieszkanie o pow. 47m zostało wycenione na 130 tyś ( komunistyczny blok z 1973 roku . !!!!!! )
    Ludzie kochani! w Krakowie za 50-metrowe mieszkanie w nowym bloku trzeba zapłacić 200 tyś!!!

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Zamieszkanie- od zawsze bloki- to tu, to tam.
    Marzenie od zawsze- DOM.
    Marzenia się spełniają....- zaczynam budowę... na wiosnę, może latem.

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzena i jacek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    DOM -zdecydowanie DOM
    marzena i jacek

  18. #78

    Domyślnie

    domek

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Zdecydowanie dom. Nie ma porównania. Żadne mieszkanie nie zastąpi własnego, nawet małego domku.

  20. #80

    Domyślnie

    Wybrałem mieszkanie na wsi we własnym domu i jest sielsko,anielsko

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony