dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Chudziak

  1. #1

    Domyślnie Chudziak

    Witam.

    Jestem na etapie zasypywania ścian fundamentowych piasek i wylewania chudziaka. Piasku zagęszczonego w środku będzie około 30-40 cm. Na piasek będzie wylany chudziak 9cm.

    Proszę o informację jak wykonać samemu na budowie beton na chudziak. W jaki sposób są stawiane/murowane ściany działowe (nienośne), że nie wbijają się w grunt.


    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    beton tak mniej więcej się robi że miesza się kruszywo, cement i wodę....


    ściany działowe stawia się mniej więcej tak:


    a czemu miałyby się wbijać w grunt, może rozwiń tą teorię....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    beton tak mniej więcej się robi że miesza się kruszywo, cement i wodę....


    ściany działowe stawia się mniej więcej tak:


    a czemu miałyby się wbijać w grunt, może rozwiń tą teorię....
    To, że miesza się kruszywo, cement i wodę to wiem, tylko w jakich proporcjach to zrobić na budowie (na worek cementu - jakiego ile łopat piachu i ile wody)

    Jeśli chodzi o ściany działowe to fundamenty w moim przypadku zostały wylane pod ściany nośne. Pod działowymi nie będzie fundamentu więc będą stały na chudziaku a jeśli ktoś nie wylewa chudziaka w początkowym okresie tylko po wymurowaniu domu to na czy się je stawia na piachu? Dlatego moje pytanie czy nie wbijają się w podłoże.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    ściany działowe stawia się na tym nieszczęsnym "chudziaku"....


    kto pyta nie błądzi, wiem, ale te pytanie o proporcje betonu jest dosyć rozbrajające

    beton - cóż na metr sześcienny wchodzi

    kruszywa - metr sześcienny, pod pojęciem kruszywo rozumie się żwir + piasek
    może być tzw pospółka żwirowo-piaskowa

    cementu co kto lubi od 100 kg do 400 kg /i różnych marek, ale to pomińmy/

    dla twojego "chudziaka" niech będzie 200 kg

    aha i woda.....

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego nie chcesz chudziaka jak najszybciej?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Dlaczego nie chcesz chudziaka jak najszybciej?
    Bo co mogę to chcę zrobić własnymi rękoma ze względu na lepsze samopoczucie, że coś robię przy tym domu oraz ze względu na kasę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Bo co mogę to chcę zrobić własnymi rękoma ze względu na lepsze samopoczucie, że coś robię przy tym domu oraz ze względu na kasę.
    Będziesz miał lesze samopoczucie jak z tej zasypki zrobi się bagno?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Bo co mogę to chcę zrobić własnymi rękoma ze względu na lepsze samopoczucie, że coś robię przy tym domu oraz ze względu na kasę.
    poczytaj to,jak chcesz mieć więcej przyjemności i pracy majstruj sam - miłej lektury,jesli chcesz koniecznie sam budować,proponuję zacząć od budy dla psa

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-pod%C5%82oga

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał koństruktor Zobacz post
    poczytaj to,jak chcesz mieć więcej przyjemności i pracy majstruj sam - miłej lektury,jesli chcesz koniecznie sam budować,proponuję zacząć od budy dla psa

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-pod%C5%82oga
    Lubię takie podejście. Wszystkie prace zlecić firmie i zadłużyć się na trzy pokolenia. W każdej firmie pracuje człowiek taki sam jak ja. Może ma większe doświadczenie w wykonywaniu danych prac ale często swoje zadania wykonuje rutynowo nie zastanawiając się nad nimi i popełnia różne błędy. Wydaje mi się, że robiąc to samemu i dla siebie robię to bardziej dokładnie (wiem już to z doświadczenia). Forumowicze którzy narzekają na osiadanie gruntu (przynajmniej niektórzy) prace zlecili firmą i też mają problem. Wydaje mi się, że po to jest forum aby dopytać, dowiedzieć się, udzielić jakiejś informacji a nie tylko negować. Na co dzień nie zajmuję się budownictwem więc pytam. A pytam również dlatego, że rozmawiając nawet z jakimś wykonawcą muszę mieć jakieś pojęcie o tym aby wykonawca nie wcisnął mi jakiegoś kitu.
    Jestem osobą która przychodzi z pracy i idzie na budowę. Robię to dla dziecka, żony, siebie i chciałbym zrobić to najlepiej jak można i najdokładniej (czasami niektórzy się śmieją z tej dokładności).

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w budowie to proszę o szczere odpowiedzi a nie tylko negowanie i dołowanie człowieka np. skoro tylu osobom podłoga siada to dlaczego nie napisać rozwiązania dla innych aby takiej sytuacji uniknęli. Przecież można podać rozwiązanie dla gruntów gliniastych, piaszczystych itp.

    Dziękuję i pozdrawiam

    Pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Robi, ale uwierz - wystarczy poszukać dzienników tych, ktorzy zbudowali dom własnymi rękami.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    dlaczego nie napisać rozwiązania dla innych aby takiej sytuacji uniknęli. Przecież można podać rozwiązanie dla gruntów gliniastych, piaszczystych itp.
    W każdym projekcie pisze czym wyplnic i jak zagęszczać. Na forum było 10000 razy. Nie jest to żadna wiedza tajmna.
    Ale jak sie lepi ścianę z bloczków a pojutrze zasypuje to przy ubijaniu ściana popęka to sie ubija po lebkach środek, a potem siada, itd itp

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Lubię takie podejście. Wszystkie prace zlecić firmie i zadłużyć się na trzy pokolenia. W każdej firmie pracuje człowiek taki sam jak ja. Może ma większe doświadczenie w wykonywaniu danych prac ale często swoje zadania wykonuje rutynowo nie zastanawiając się nad nimi i popełnia różne błędy. Wydaje mi się, że robiąc to samemu i dla siebie robię to bardziej dokładnie (wiem już to z doświadczenia). Forumowicze którzy narzekają na osiadanie gruntu (przynajmniej niektórzy) prace zlecili firmą i też mają problem. Wydaje mi się, że po to jest forum aby dopytać, dowiedzieć się, udzielić jakiejś informacji a nie tylko negować. Na co dzień nie zajmuję się budownictwem więc pytam. A pytam również dlatego, że rozmawiając nawet z jakimś wykonawcą muszę mieć jakieś pojęcie o tym aby wykonawca nie wcisnął mi jakiegoś kitu.
    Jestem osobą która przychodzi z pracy i idzie na budowę. Robię to dla dziecka, żony, siebie i chciałbym zrobić to najlepiej jak można i najdokładniej (czasami niektórzy się śmieją z tej dokładności).

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w budowie to proszę o szczere odpowiedzi a nie tylko negowanie i dołowanie człowieka np. skoro tylu osobom podłoga siada to dlaczego nie napisać rozwiązania dla innych aby takiej sytuacji uniknęli. Przecież można podać rozwiązanie dla gruntów gliniastych, piaszczystych itp.

    Dziękuję i pozdrawiam

    Pozdrawiam
    Wątków jest sporo na ten temat a Ty koniecznie chcesz robić po swojemu. Później są pytanie czemu komuś strop obwisł bo się stemple w piasek wcisnęły itd.

    Chcesz sam budować? Zacznij od kupna: http://www.arkady.com.pl/product/150.html

    Później poszerzaj więdze i weryfikuj poprzez forum. Ta książka rozwieje 90% Twoich wątpliwości, pozostałe powinieneś mieć Kierownika a nie słupa.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W każdym projekcie pisze czym wyplnic i jak zagęszczać. Na forum było 10000 razy. Nie jest to żadna wiedza tajmna.
    Ale jak sie lepi ścianę z bloczków a pojutrze zasypuje to przy ubijaniu ściana popęka to sie ubija po lebkach środek, a potem siada, itd itp
    Niestety w moim projekcie nie pisze jak zagęścić i czym wypełnić. Chcę wypełnić pospółką i ubijać zagęszczarką. Od wymurowania ścian z bloczków minęło 6 dni, więc chyba ściany już związały? Murarze mówili aby odczekać 3 dni.

    Na forum jest wiele wątków tylko w jak człowiek pozbiera to wszystko do kupy to czasami dochodzi do wniosku, że jest w punkcie wyjścia, dlatego zadaję pytania.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Niestety w moim projekcie nie pisze jak zagęścić i czym wypełnić. Chcę wypełnić pospółką i ubijać zagęszczarką. Od wymurowania ścian z bloczków minęło 6 dni, więc chyba ściany już związały? Murarze mówili aby odczekać 3 dni.

    Na forum jest wiele wątków tylko w jak człowiek pozbiera to wszystko do kupy to czasami dochodzi do wniosku, że jest w punkcie wyjścia, dlatego zadaję pytania.
    Zdążyli już 2 6 dni wymurować , zaizolować i dać ścianie wyschnąć ?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Niestety w moim projekcie nie pisze jak zagęścić i czym wypełnić. Chcę wypełnić pospółką i ubijać zagęszczarką. Od wymurowania ścian z bloczków minęło 6 dni, więc chyba ściany już związały? Murarze mówili aby odczekać 3 dni.

    Na forum jest wiele wątków tylko w jak człowiek pozbiera to wszystko do kupy to czasami dochodzi do wniosku, że jest w punkcie wyjścia, dlatego zadaję pytania.
    No comments

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    No comments
    Witam ponownie.

    Więc tak, prace trochę stanęły bo zaczęło ostro padać, trochę pozalewało w środku, bloczki nasiąkły więc musiałem czekać z izolacją przeciwilgociową.

    Teraz jest okej, izolacja wykonana, czas zasypywać ściany więc moje pytani e czy można to zrobić żwirkiem? Facet który mi miał przywieźć pospółkę wykipował mi na działce dwie wywrotki żwirku. Pytanie czy to się zagęści? Żwir jest dużej ilości kamieni. Jeśli się jakieś znajdują to takie większe jak w pospółce.

    Pozdrawiam

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w budowie to proszę o szczere odpowiedzi a nie tylko negowanie i dołowanie człowieka np. skoro tylu osobom podłoga siada to dlaczego nie napisać rozwiązania dla innych aby takiej sytuacji uniknęli. Przecież można podać rozwiązanie dla gruntów gliniastych, piaszczystych itp.
    Sposób jest jeden, fundament pod każdą ścian(k)ą , stary sprawdzony sposób. Dawniej nikt nawet nie pomyślał o podwieszeniu ścianki na chudziaku a teraz w każdym projekcie takie rozwiązanie znajdziesz. Tani chwyt marketingowy, niskie koszty budowy podane w projekcie
    Ostatnio edytowane przez Bullineczka ; 25-06-2012 o 13:26

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bullineczka Zobacz post
    Sposób jest jeden, fundament pod każdą ścian(k)ą , stary sprawdzony sposób. Dawniej nikt nawet nie pomyślał o podwieszeniu ścianki na chudziaku a teraz w każdym projekcie takie rozwiązanie znajdziesz. Tani chwyt marketingowy, niskie koszty budowy podane w projekcie
    No właśnie w projekcie nie ma fundamentu pod ścianki działowe. Postanowiłem, że zrobię to w taki sposób:

    - wyleję chudziak
    - w miejscu gdzie będą ścianki działowe położę po dwa pręty żebrowane 12 i wyleję do poziomu zero w tych miejscach fundamenciki

    Chciałbym tylko dowiedzieć się czy da się zagęścić żwir czy nie. Tak jak pisałem wcześniej, dwie wywrotku już mam i nie wiem teraz czy zamawiać zwykły piasek czy ten żwirek może być

    Pozdrawiam

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Jak bym miał w tej samej cenie pospółkę i żwirek to wybieram żwirek. Dlaczego? Żwir jest mniej podatny na kapilarne podciąganie wilgoci z gruntu. Jak będziesz zagęszczał zagęszczarką to dlaczego ma się nie zagęścić.

    Grubsze frakcje zagęszczają taki np. kliniec.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Jak bym miał w tej samej cenie pospółkę i żwirek to wybieram żwirek. Dlaczego? Żwir jest mniej podatny na kapilarne podciąganie wilgoci z gruntu. Jak będziesz zagęszczał zagęszczarką to dlaczego ma się nie zagęścić.

    Grubsze frakcje zagęszczają taki np. kliniec.
    To jest drobny żwirek, o grubości ziaren około 1-1,5mm. Oczywiście zagęszczarka będzie pracowała przy ubijaniu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony