dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    ja tez tak probuję, co prawda na razie szyje takie cudeńka dla mojej córci, ale ona nie jest zbyt wdzięcznym modelem (modelką) - ani minuty sama nie usiedzi .
    tak wogóle to sie czasem zastanawiam czy zawodów nie pomyliłam

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [quote="osowa"]Znalazłam w końcu zdjęcia ( zapomniałam gdzie je wpisałam – starość nie radość ) .


    Osowa, ale ja tych Twoich dzieł krawieckich nie widzę, tylko jakieś loga fotoalbumu.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadra
    żadna ?!? nie wierzę!!!
    Ja maluję wszystkim (olejne, pastele, etc) na wszystkim (płótno, szkło, jedwab, etc). Też trochę szyłam, ale to bardziej z obowiązku niż z zamiłowania - ktoś musiał obrzucić zasłony!

    Kadra, a co malujesz? Bo ja mam ostatnio kuku na punkcie drzew i chciałabym mieć ich w nowym domu duuuużoooo, nie tylko w ogrodzie!
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Stander A teraz sprawdż – fotki powinny już być widoczne

    Pozdrawiam słonecznie

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Stander A teraz sprawdż – fotki powinny już być widoczne

    Pozdrawiam słonecznie

    Tak, tak!!! Teraz już widzę. Podobają mi się. Może i ja bym umiała... Tylko muszę pomyśleć o maszynie. Robiłam sobie ciuchy na szydełku i wciąż rodzą się w mojej głowie nowe pomysły, ale ostatnio skutecznie spycham je do "schowka". Teraz dopiero mi się na głowę zwaliło. Muszę szukać kredytu, na gwałt zdecydować o kolorystyce elewacji, bo od tego zależy zamówienie dachówki, zaprojektować-zwymiarować kuchnię, bo okno trzeba przesunąć na elewacji i poszukać dobrej firmy od kominków, żeby mi szybko przejrzeli projekt i zdecydowali, czy da się założyć instalację nawiewu powietrza... A tu zima paskudna, ja sama z dzieckiem, ciocie-babcie zagrypione. No i wybierz się tu gdzieś, człowieku.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  6. #26

    Domyślnie

    U mnie "babka tkała, matka tkała no i teraz ja tkam", żarty, tylko ja tkam, nie przeszło z pokplenia na pokplenie. Mimo żem chłop to lubię potkać, niestety czas mam tylko w zimie, bo od wiosny do jesieni praca.
    Pozdrawiam "siostry" robutkowe.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZBINAL
    U mnie "babka tkała, matka tkała no i teraz ja tkam", żarty, tylko ja tkam, nie przeszło z pokplenia na pokplenie. Mimo żem chłop to lubię potkać, niestety czas mam tylko w zimie, bo od wiosny do jesieni praca.
    Pozdrawiam "siostry" robutkowe.

    Brawo, Zbinal! Witam Cię w naszym nielicznym gronie. A jakie dzieła pozostają Ci po zimie? Tkasz użytkowo (chodniczki itp.) czy bardziej artystycznie (gobeliny...)? A jak można sobie wyczarować taki warsztacik tkacki? Chciałam kiedyś kupić krosna, ale nie znalazłam żadnego namiaru.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  8. #28

    Domyślnie

    dajcie jakieś linki do swetrowych wzorów, co?

  9. #29

    Domyślnie

    Raczej "artystycznie". Gobeliny.
    Nie tkam na krośnie, tylko na ramie. Można powiedzieć że rama to prymitywna forma krosna tkackiego.
    Ramę możesz sobie zrobić ( w zależności od wielkości ) z listew drewnianych, lub kantówek. Coś na wzór blejtramu. Na dolnej listwie, lub kantówce trzeba nabić gwoździe w dwóch rzędach, przesuniętych o 1/2 względem siebie. Następnie naciągasz osnowę. Następny krok, to wybranie co drugiej nici z osnowy i przetykanie listwy.
    A potem to już sama przyjemność tkania.

    Jeżeli sama nie możesz zrobić ramy to zamów u stolarza.
    Jeszcze jedno, rama może być skręcana w robach na śruby.

    Pozdrawiam

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZBINAL
    Raczej "artystycznie". Gobeliny.
    Nie tkam na krośnie, tylko na ramie. Można powiedzieć że rama to prymitywna forma krosna tkackiego.
    Ramę możesz sobie zrobić ( w zależności od wielkości ) z listew drewnianych, lub kantówek. Coś na wzór blejtramu. Na dolnej listwie, lub kantówce trzeba nabić gwoździe w dwóch rzędach, przesuniętych o 1/2 względem siebie. Następnie naciągasz osnowę. Następny krok, to wybranie co drugiej nici z osnowy i przetykanie listwy.
    A potem to już sama przyjemność tkania.

    Jeżeli sama nie możesz zrobić ramy to zamów u stolarza.
    Jeszcze jedno, rama może być skręcana w robach na śruby.

    Pozdrawiam

    A jakiego materiału używasz do tkania?
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  11. #31

    Domyślnie

    Wełny i róznego rodzaju włóczki, a także włókna naturalne.

  12. #32

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałam: fajnie byłoby mieć w kuchni firanki wykonane szydełkiem.
    I znalazłam już sposób aby to drobne marzonko urzeczywistnić - tzn jest osoba chętna do zrobienia. Tylko mam sobie wybrać wzór i określić co chcę.
    Szukam w internecie, ale chyba źle to robię bo nic nie znajduję.
    Dlatego bardzo proszę o pomoc.
    Czy ktoś zna linki na których znajdę ładne wzory.
    proszę.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    Tak sobie pomyślałam: fajnie byłoby mieć w kuchni firanki wykonane szydełkiem.
    I znalazłam już sposób aby to drobne marzonko urzeczywistnić - tzn jest osoba chętna do zrobienia. Tylko mam sobie wybrać wzór i określić co chcę.
    Szukam w internecie, ale chyba źle to robię bo nic nie znajduję.
    Dlatego bardzo proszę o pomoc.
    Czy ktoś zna linki na których znajdę ładne wzory.
    proszę.


    AnetaS, wydaje mi się, że nie znajdziesz w internecie. Ja nie natrafiłam na taką stronę, ale też nie przeglądałam specjalnie pod tym kątem. Szukałam w ogóle kogoś, kto wykonuje takie rękodzieło.

    Mam trochę wzorów (gazetki z kilku lat), mogłabym Ci zeskanować i przesłać mailem, ale muszę wiedzieć, czego szukasz. Czy chodzi Ci o firanę na całe okno, czy komplet zasłonek z zazdrostką, czy może krótką firankę na pół okna (tych jest, prawdę mówiąc, najwięcej). I w jakim mają być stylu (ludowym, elegancki rustik czy bardziej nowowczesne? - motywy roślinne, kwiatowe, owocowe, "domowe, jak dzbanuszki itp.", a może kaczuszki, motylki, czy też geometryczne?). Zastanów się i napisz na priva.

    A w dużych księgarniach albo Kolporterze trzeba szukać czasopism "Robótki ręczne" (tu jest najwięcej serwet i obrusów, ale czasem trafiają się firanki) albo dla bardziej wprawionych w sztuce dziergania "Szydełkiem i na drutach" (wzory są pokazane bardziej profesjonalnie, a zatem dość nieprzystępnie dla początkujących).
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  14. #34

    Domyślnie

    z opóźnieniem, ale odpowiadam:
    na szkle najlepiej wugląda fauna i flora (no ostatnio świeczniki z ikei - takie na tealight'y zamieniły się w motyle) - polecam, jak ktoś lubi bibeloty - to można cudnie domek przyozdobić. A i do minimalistycznych wnętrz - duży szklany obiekt skupiający uwagę - mozna pomalować pod wystrój...
    No tak wtrąciłam
    pa K

  15. #35
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Rekodzieło artystyczne jest ponadczasowe z wielka przyjemnoscia odwiedziliśmy ostatnio miniskansen w Kadzidle. Kupilismy broszurki o haftach kurpiowskich dla mojej siostrzenicy ktora uwielbia haftować . Fajnie że wnetrza naszych domów beda zdobiły dekoracje osadzone w naszej kulturze a nie tylko sprowadzane przez markety pseudonowoczesne szkaradztwa. W ceramice, tej kaflano- kominkowej ,mamy jeszce dobrych wytwórców plastyków i recznie malowane motywy są dostepne w wielu wzorach. Osobiście jestem zafascynowany jednym wzorkiem wykonanym dla pewnego ministra , jak naucze sie wklejac obrazki to go opublikuje.
    Darek B

  16. #36

    Domyślnie

    poczytaj pl.rec.robotki-reczne
    może sobie coś znajdziesz
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  17. #37
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zakładam że ten link jest naprawde o haftowaniu ... przekazałem go nieletniej siostrzenicy.
    Darek B

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    cześć
    Dołączam więc do kącika zapaleńców.
    Też wyszywam krzyżykowo, chociaz czasu bardzo mało. Ostatnio zrobiłam takiego aniołka

    , a trochę przed nim, takie sikorki



    i takie wróbelki



    To oczywiście nie są zdjęcia moich prac - te wiszą oprawione na ścianach, tylko wzory.

    Sciskam wszystkie robótkowe dziewczyny
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Martka, sikorki są prześliczne. Ja też chcę!!! Nie wyszywałam do tej pory, ale chyba spróbuję. Można gdzieś jeszcze dostać te wzory?
    A może widziałaś też ładne drzewa... Jakie gazetki kupujesz?
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony