dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 60
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1189
  1. #101

    Domyślnie

    Manik jesteś strasznym pesymistą!Przestań zarażać tym innych...Nasz kraj jest jaki jest, ale przecierz nie wszystko trzeba robić zgodnie z przepisami i skoro są możliwości na obejście różnych przepisów to trzeba z tego korzystać, a najgorsze to tylko siedzieć, narzekać i nic nie robić.
    Pozdrawiam.

  2. #102

    Domyślnie

    Jestem realistą. Nie mam zamiaru nikogo straszyć, tylko, Tak jak napisałem wyżej, pragnę zwrócić uwagę na pewne kwestie, a ponieważ w dzisiejszych czasach prawie wszyscy, prawie wszystkim prawie wszystkiego zazdroszą przedstawiam Wam pewien aspekt sprawy, na który niewiele osób zwraca uwagę.

    I TYLKO TAKI MAM CEL, ZWRÓCIĆ UWAGĘ, A NIE STRASZYĆ

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manik
    Najpewniejsze inajpełniejsze informacje uzyskasz w Urzędzie Miasta i Gminy lub Gminy. Wiem że ten podatek jest kilkakrotnie wyższy niż podatek gruntowy. Słyszałem też Informacje że Niektórzy szybciej zakopywali takie stawy niż je kopali po otrzymaniu Nakazu podatkowego z gminy - a informacja ta jest z pewnego źródła.
    Mam 3ha z czego 90% to woda. Nie prowadzę na niej żadnej działalności gospodarczej w związku z czym podatek od całego mojego areału wynosi 0zł rocznie.
    Czy napewno sprawdziłeś swoje informacje zanim zacząłeś straszyć innych forumowiczów ?[/list]

  4. #104

    Domyślnie

    Dajcie spokój MANIKOWI bo może miał dobre intencje a to że jest życiowym pesymistą to zasługa systemu jaki go stworzył.
    Nie ma się czym przejmować i trzeba robić tak jak napisał W-waBiker .
    Gdyby człowiek w Polsce chciał wszystko zrobić zgodnie z przepisami toby NIC nie zrobił
    Ale to zupełnie inna sprawa niż BUDOWA STAWU.
    Cholernie jest sucho w tym roku i mam problem z wodą-ale jako życiowy optymista wiem że wszystko będzie OK
    a ryby sobie pływają i mają się dobrze
    pozdrawiam wszystkich

  5. #105

    Domyślnie

    Dzisiaj sie dowiedzialam, ze dzialke kolo nas kupil facet, ktory chce tam zbudowac staw. Moze to zrobic na dzialce budowlanej? Jestem wrednym sasiadem , ale uciekamy z domu, w ktorym obecnie mieszkamy, na wies pod las, bo mamy dosc sasiedztwa zakladu samochodowego i nie podoba mi sie, ze bede miala pod nosem smierdzace bajoro 20x30. Rybki lubie i staw ok, ale nie pod moim oknem

  6. #106

    Domyślnie

    MARCY-z przykrością muszę stwierdzić że naprawdę jesteś wredna-ale nie jesteś rzadkim zjawiskiem w polskim społeczeństwie!!!
    proszę nie odwiedzaj tego tematu bo jest prowadzony w innym celu
    twoje uwagi na temat sąsiadów i tego czym dla ciebie jest staw chyba tu nikogo nie interesują
    żegnam panią

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcy
    ...nie podoba mi sie, ze bede miala pod nosem smierdzace bajoro 20x30. Rybki lubie i staw ok, ale nie pod moim oknem
    Rybki lubisz, staw jest o'key ale sąsiad zbuduje Ci pod oknem śmierdzące bajoro ? Skąd takie czarne myśli ?Naprawdę nie ma nic ładniejszego koło domu jak ładna, zadbana woda, no chyba że ktoś po prostu tego nie lubi.

  8. #108

    Domyślnie

    Panie weynrob, odwiedzilam ten temat, aby dowiedziec sie, czy sasiad moze zbudowac tak duzy zbiornik wodny na dzialce budowlanej, nie na polu, czy lace, ale pomiedzy domami.
    KP, lubie wode, nawet uwielbiam, domu jeszcze nie ma, ale ja juz mam wymyslony projekt strumyczka i oczka wodnego Przeraza mnie natomiast tylko ten staw, bo stawy rybne ktore widzialam zwyczjnie smierdza i dlatego jestem wrednym sasiadem, bo sie tego boje.

  9. #109

    Domyślnie

    takie stawy jak są utrzymane w odpowiedniej kulturze to nie śmierdzą-dla odmiany zapuszczone oczko śmierdzi gorzej od szamba-ale to jest oczko,tak???!!!

  10. #110

    Domyślnie

    ...i to jest właśnie życie w naszym wspaniałym kraju Każdy każdemu idzie na ręke jak tylko może...to jest na zasadzie psa ogrodnika:"pies kości nie ogryzie i drugiemu nie da..."

  11. #111
    Guest

    Domyślnie

    a skąd ta kość
    pies ogrodnika pilnuje jabłek,a nie kości

  12. #112

    Domyślnie

    to fakt że stwierdzenie Wa-waBikera może nie jest 100% trafne ale nie napisał on że --tak jak pies ogrodnika--a--na zasadzie psa ogrodnika----a to już zmienia postać rzeczy
    i jeszcze do PANI marcy
    pisałaś że sąsiad chce ZBUDOWAĆ STAW
    odrazu nazwałaś to ŚMIERDZĄCYM BAJOREM-pod moim oknem
    późnij się tłumaczysz -- czy może ...TAK DUŻY ZBIORNIK--jak duży raczyłaś o tym powiedzieć--może 20 ha???
    następnie twierdzisz że to wszystko z powodu tego że widziałaś STAWY RYBNE--no i co z tego??
    z tego wniosek taki że nie wiesz o czym piszesz,co chwila zmieniasz istotne fakty i do tego jeszcze się obrażasz na mnie
    dałaś dowód na to że nie wiesz co sąsiad chce kopać ale z góry zakładasz że to będzie syf--myślę że tylko dlatego że to ON a nie TY
    to częste zjawisko w społeczeństwie zwane zazdrością--spotykaną u ludzi wrednych
    poza tym wszystko OK

  13. #113

    Domyślnie

    Panie weynrob, ja wiem, co pisze, ale pan najwyrazniej nie umie czytac. Napisalam, ze ma to byc staw rybny o pow. 20x30 ( nie dopisalam metrow, ale srednio inteligenty czlowiek domysli sie, ze nie chodzi o hektary). Co do zazdrosci... pewien facet chce nam sprzedac dzialke za 2500 zl i to jest idealna dzialka na staw, na lace, nie w poblizu domow. Znajomy rybiarz namawia nas do tego usilnie, ale my nie znamy sie na hodowli ryb i nie korci nas to. Ryby to zywe stworzenia i nie chce, zeby cierpialy przez moje ignoranctwo, w razie gdybym cos robila nie tak.
    Wiekszosc z Was ma stawy na podworkach o powierzchni 2 ha i to jest ok, ale staw na typowej dzialce budowlanej... w dalszym ciagu nie podoba mi sie ten pomysl.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcy
    ... ale staw na typowej dzialce budowlanej... w dalszym ciagu nie podoba mi sie ten pomysl.
    Brzeg zbiornika mam pod sam taras domu. Dalej 200m wody z rybami, dzikimi kaczkami, rodziną łabędzi. Dookoła trzcina,krzaki i drzewa. Jest to moja wymarzona działka budowlana.
    Nie wyobrażam sobie działki z 5-cio, 10-cio metrowymi odległościami między ścianą domu a płotem, z trzema, czterema sąsiadami dookoła, oraz "rekreacyjnym" stawikiem wykopanym gdzieś na łace parenaście kilometrów od domu.

  15. #115

    Domyślnie

    marcy najwyraźniej należysz do typu ludzi, którzy nieliczą się z upodobaniami, marzeniami i gustem innych ludzi, lecz wszystko obserwujesz przez pryzmat własnego egoizmu.Nie bierzesz pod uwage faktu, że może właśnie Twojemu sąsiadowi zależy na tym żeby ten staw mieć na działce na której mieszka a nie gdzieś kilka czy kilkanaście kilometrów dalej (jak napisał mój przedmówca). Może wedłóg Ciebie jest to bezsensowny pomysł ale musisz się liczyć z tym, że każdy człowiek jest w pewnym sensie inny i oryginalny, każdy ma swoje marzenia i gusta i jeżeli to w znacznym stopniu nie będzie utrudniało Ci życia to bądź bardziej wyrozumiałą sąsiadką i nie rób innym problemów (no chyba, że sam fakt istnienia tego stawu będzie dla Ciebie ogromnym problemem) bo wydaje mi się że o to właśnie Ci chodzi...

  16. #116

    Domyślnie

    OK to 20X30-to nie tak wiele- umknęło mojej uwadze ale nie porównuj tego z typowym stawem hodowlanym--bo jest między takimi zbiornikami zasadnicza różnica
    RESZTA bez komentarza

  17. #117
    Guest

    Domyślnie

    Tak, oczywiscie to ja jestem egoistka ...ja, poniewaz znosze, to ze moi obecni sasiedzi nie maja pojemnikow na smieci i spalaja je w piecach c.o. i nie tylko w zimie, ale rowniez w lecie, nie moge otworzyc okna, bo smrod palomych plastikow jest nie do zniesienia, ja jestem egoistka, poniewaz nie jestem w stanie nic zrobic, gdy moje dziecko wymiotuje, gdy nalyka sie smrodu tektur nasaczonych zuzytym olejem samochodowym, palonych przez sasiada-mechanika sam. I w koncu to ja jestem egoistka, ze wyprowadzam sie stad, a nie chce zmieniac sasiadow na sile. Tak, jestem egoistka, ale ci wszyscy ludzie, ktorzy nie licza sie z nikim nie sa egoistami. Ja mam pozwalac spelniac im swoje marzenia, ale moja rodzina nie ma prawa do zycia w niezaszyszczonym srodowisku.
    Do KP: wyobrazam sobie, Twoj staw jako sielski-anielski cudnie to musi wygladac. Z tego wniosek, ze mozna jednak znalezc swoje miejsce na ziemi, a nam sie to chyba nigdy nie uda

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Do KP: wyobrazam sobie, Twoj staw jako sielski-anielski cudnie to musi wygladac. Z tego wniosek, ze mozna jednak znalezc swoje miejsce na ziemi, a nam sie to chyba nigdy nie uda
    Dokładnie tak to odbieram jak opisałaś.Chciałbym jednak zaznaczyć że ponad półtora roku szukałem działki która będzie mi odpowiadać. W dużo mniejszym stopniu interesował mnie dom który miał powstać na tej działce co jego otoczenie. Zresztą znajdował się na niej niewielki dom który nie bardzo mi pasował. Chcąc tę działkę musiałem go zaakceptować, teraz rozbudowuję i adaptuję dla potrzeb mojej rodziny. Jednak w dalszym ciągu, dla mnie, najważniejszą jego cechą jest widok za oknem.
    Odnośnie planowanej przez sąsiada budowy stawu to myślę że jesteś nazbyt pesymistyczna. Nie po to człowiek angażuje i siebie i swoje finanse żeby zrobić śmierdzącą wylęgarnie żab czy komarów.

  19. #119

    Domyślnie

    To nie moj pesymizm niestety Ten facet powiedzial, ze zaklada staw hodowlany, bo rybki maja pomoc dorobic do emerytury tak wiec zadne kaczki, zadne labedzie, po prostu dziura w ziemi wypelniona woda. Nigdy nie zrozumiem takich ludzi, ale ja jestem egoistka przeciez. Moj znajomy kupil dzialke, na ktorej wybudowal dom. Obok tej jego dzialki byla inna dzialka cud urody , wlasnie ze stawem, na srodku wysepka, na niej wierzba placzaca, po wodzie plywaly kaczki... no i ten moj znajomy zbieral pieniazki na jej zakup, ale niestety ubiegl go jakis s.... i co zrobil? wycial wszystkie drzewa i uwaga! zasypal staw Po jaka cholere kupowal? eh, zycie... jeden ma, to zasypie, drugi nie ma, to wykopie...

  20. #120

    Domyślnie

    widzę marcy że trochę spokorniałaś
    jakie ty masz zdanie o swoich sąsiadach???????
    a zarzucałaś mi jakieś anty sąsiedzkie podejście do życia
    nic się nie martw na stawie 600 m2 dużo nie dorobi do emerytury--a na taki staw musi mieć pozwolenie--na 100%
    KP zgadzam się z tobą co do sprawy działki-ale dla większości ludzi to nieosiągalne

Strona 6 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony