dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 272
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 5425
  1. #2301

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaus Zobacz post
    A dla mnie kiczem ,czy raczej tandetą jest ,gdy np panele mają udawać drewno ,albo skaja skórę ,albo płytki gipsowe cegłę czy jakiś kamień .
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), albo ostatnio widziałam w sklepie panele udające płytki - to też tandeta?

  2. #2302

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), - to też tandeta?
    mnie sie podobaja( np woodentic), ale tez nie wszystkie i nie uwazam ze to kicz

    za niedługo dojdzie do absurdu, ze czego nie zrobimy to będzie kicz
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #2303

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Iiiieeeetam. Kupiłam takie stonowane białe światełka zewnętrzne (pierwszy raz, bo sie wreszcie dorobiłam gniazd na elewacji) i mój dom wygląda jak ubogi krewny w porównaniu z sąsiedzkimi. W przyszłym roku zapodam coś konkretnego.
    białe oświetlenie bardzo mi się podoba co roku obserwujemy dom naszego sąsiada, który nie podaruje żadnemu drzewku w ogrodzie - wszystko się musi świecić i czym bardziej kolorowo tym lepiej ( dla niego ) co roku myślimy,że więcej już nie można i co roku sąsiad nam udowadnia,że jednak można...

  4. #2304

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    mnie sie podobaja( np woodentic), ale tez nie wszystkie i nie uwazam ze to kicz

    za niedługo dojdzie do absurdu, ze czego nie zrobimy to będzie kicz
    nie, no mnie się też podobają, ale już gipsu udającego cegłę czy jakiś kamień nie lubię...więc jakby iść tym tokiem rozumowania, wszystko co udaje coś czym nie jest to tandeta, to w zasadzie połowa ludzi ma w swoich domach panele czyli co? tandetę?

    To są moje przemyślenia i pytania retoryczne- nie stwierdzenia. Nie wiem jak jest naprawdę z tym udawaniem czegoś i gdzie są granice . Może ktoś wrażliwszy estetycznie w tym temacie się wypowie ..
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 05-01-2012 o 18:36

  5. #2305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja wręcz uwielbiam płytki drewnopodobne. Mam je prawie w całym domu. Głównym atutem jest łatwość w utrzymaniu w czystości, ale wizualnie też je uwielbiam. Być może mam kiczowatą chałupę.

  6. #2306

    Domyślnie

    no i ja też mam połowę parteru w drewnopodobnych

  7. #2307

    Domyślnie

    Nie no nie można tak myśleć,że wszystko co udaje coś,czym nie jest to tandeta.Nie wszystkich stać na prawdziwe drzewo,czy kamień.Każdy ma inny gust i każdy sobie urządza w swoim domu jak mu się podoba.Ja np nie lubię mieć dużo naustawianych dupereli,po co to pózniej ściągać,wycierać,układać,na to nie mam czasu,ale jak ktoś lubi wystawę na szafkach,półkach to co komu do tego.A lampki w święta też mi nie przeszkadzają,ja takich nie posiadam,ale w przyszłym roku czemu nie

  8. #2308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Pewnie było, ale co tam. Ozdoba salonu:
    http://www.domo.pl/images/domosfera/...icz/tygrys.jpg

    Większym kiczem jest chyba to, że obrazek nazywa się "tygrys".

  9. #2309

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Ja wręcz uwielbiam płytki drewnopodobne. Mam je prawie w całym domu. Głównym atutem jest łatwość w utrzymaniu w czystości, ale wizualnie też je uwielbiam. Być może mam kiczowatą chałupę.
    zajrzalam do Twojego dziennika i chcialam zapytac co to za plytki
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #2310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    zajrzalam do Twojego dziennika i chcialam zapytac co to za plytki
    Które? Bo mam kilka drewnopodobnych.

    Pewnie chodzi o te:
    http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index...4396/STONEWOOD
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 05-01-2012 o 19:17

  11. #2311

    Domyślnie

    dokładnie, jeszcze osobnik jakiego widać na ekranie idealnie się tam wpasował.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  12. #2312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał nazwa12 Zobacz post
    Nie no nie można tak myśleć,że wszystko co udaje coś,czym nie jest to tandeta.Nie wszystkich stać na prawdziwe drzewo,czy kamień.
    w sumie to jednak to jest tandeta. Jak mówiła moja babcia do mamy - jak cię nie stać na obłożenie kamieniem, to pomaluj farbą. No, babcia była ubiegłowieczna a mamy nie tyle nie było stac, co nie było kamienia I tak przez te podróby, które trzba było używać, zapomnieliśmy o postawowej zasadzie - gips nigdy nie będzie kamieniem (choć jest też jakąś skałą) a płyta drewnem. Co do paneli - też mam. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale podchodzę bez entuzjazmu. I jak się da, zmienię (czytaj - jak będzie za co).
    Co do gresu udającego drewno - niektóre udają całkiem dobrze i oczywiście nikt nie pomyli tego z drewnem ale raczej przywodzi na myśl jakiś kamień, skamieniałe drewno czy cuś. No i gres to nie plastik ani styropian

  13. #2313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    EZS - Krzesło "Ghost" Starcka też jest z plastiku i w zasadzie "udaje" drewnianego "ludwika"

  14. #2314

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), albo ostatnio widziałam w sklepie panele udające płytki - to też tandeta?

    oczywiście, że tandeta, jeśli chcesz by wyglądało jak drewno, to daj drewno, najlepiej jakieś porządne egzotyczne, no chyba, że naprawdę Cię nie stać to może być ewentualnie jakiś dąb.
    Jak ma być kamień, to tylko prawdziwy, oryginalny, żadne kamieniopodobne.
    Jeśli okna mają być w kolorze drewna, to tylko drewniane, ewentualnie białe mogą być plastiki.
    Ma być porządnie, z materiałów naturalnych i z najwyższej półki

    pozdrawiam







    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  15. #2315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    EZS - Krzesło "Ghost" Starcka też jest z plastiku i w zasadzie "udaje" drewnianego "ludwika"
    Ciekawe, czy za 20 lat ktoś powie, że to Ghost Starcka a nie że plastikowa tandeta

    Ja to w sumie rozumiem, żyjemy w podrabianym świecie, nosimy "Adidasy", kupujemy jednorazowe talerzyki na imprezę i jednorazowe lodówki, swiat się cały zrobiła taki tandetny... Ale za to dostępny dla prawie wszystkich. Pewnie to cena tej dostępności. choć oczywiście ww krzesło dostępne nie jest, ale wpisuje się w nurt najwyraźniej.
    jakoś mi się to wszystko nie podoba

  16. #2316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tinek - problem w tym, że drewno (nawet egzotyczne) jest tańsze niż ładne płytki drewnopodobne. Więc wybór płytek nie jest spowodowany względami finansowymi.

    Płytek używa się na ogrzewaniu podłogowym oraz tam, gdzie właściciel chce mieć ciepłą w odbiorze wizualnym podłogę, ale nie chce bawić się w pielęgnację drewna.

    Mnie mój parkiet w mieszkaniu wystarczająco zniechęcił do idei drewna na podłodze.

  17. #2317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Tinek pojechałeś......

  18. #2318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tinek - problem w tym, że drewno (nawet egzotyczne) jest tańsze niż ładne płytki drewnopodobne. Więc wybór płytek nie jest spowodowany względami finansowymi.

    Płytek używa się na ogrzewaniu podłogowym oraz tam, gdzie właściciel chce mieć ciepłą w odbiorze wizualnym podłogę, ale nie chce bawić się w pielęgnację drewna.

    Mnie mój parkiet w mieszkaniu wystarczająco zniechęcił do idei drewna na podłodze.

    oczywiście masz rację
    mam cały dół w podłogówce, wszystko w kaflach, a salon w drewnopodobnych, w sypialniach na górze panele, okna plastikowe złoty dąb
    serio tak mam, dlaczego? bo tak nam się podobało, bo tak dla nas praktyczniej, wygodniej i... na tyle było nas stać (choć te drewnopodobne nie były tanie)
    (kamienia nie mam żadnego, nawet imitacji)

    (w tamtym poście na końcu było )

    pozdrawiam serdecznie
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  19. #2319

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Tinek pojechałeś......
    a bo tak chciałem wyrazić, że "co kto lubi i co się komu podoba"
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  20. #2320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem sztuka może być również z plastiku, a tandeta z prawdziwego drewna. Bo nie tworzywo tworzy kicz, tylko sposób jego użycia i skomponowanie.

Strona 116 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony