dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 272
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 5425
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Mieszkanie czy dom zawalone róznego rodzaju bibelotami, wyzierającymi z każdego kąta; okna przystrojone w falbany, wiszące szklane kuleczki, dzwonki itp.,itd w takich ilościach, że samych okien już nie widać. Feeria barw w pomieszczeniach, od której oczopląsu mozna dostać. Pomieszanie materiałów, wzorów, nie mówiąc o stylach.
    Dla mnie kicz = przesyt, pomijając oczywiście encyklopedyczne znaczenie tego słowa.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #202

    Domyślnie

    Lubię kicz i nic nie poradzę, zawsze mi się podobał Andy Warhol, podobają mi się meble gdańskie, krasnale ogrodowe, śmieszne figurki, podobnie jak i wy cały otoczony jestem kiczem i podróbkami oryginałów, wolę patrzyć na podróbki niż nie patrzeć wcale. Niestety nie być kiczowatym w dzisiejszych czasach standaryzacji to trudna i kosztowna sztuka. Dla jednego kiczem są koronkowe majtki z koniakowa, dla innego wystawny płot z kutego żelaza, którym właściciel (ka) dumnie próbuje wskoczyć w pociąg klasy średniej czy tzw. elyty kiedy z trudem na wysokość d... podskakuje. Cóż można się naśmiewać z innych i kształować świat wg. swojego plebejskiego gustu uważając, że coś nie wypada albo nie pasuje, bo ja już w drugim pokoleniu z miasta jestem i mi z butów słoma nie wystaje....... tylko czy wyrażając swoje opinie w tym tym temacie to aby napewno ??
    Kicz to nie przedmioty, którymi się otaczamy heh ... to stan umysłu.
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  3. #203

    Domyślnie

    Brawo WMM, podpisuje sie pod stwierdzeniem że 'kicz to stan umysłu' obiema rękami'.

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Oczywiście, że to kwestia stanu umysłu. Jak patrze na niektóre dekoracje to się poważnie zastanawiam nad stanem umysłu autora.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Oczywiście, że to kwestia stanu umysłu. Jak patrze na niektóre dekoracje to się poważnie zastanawiam nad stanem umysłu autora.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  6. #206

    Domyślnie

    Zdecydowanie preferuję prostotę i oszczędność we wnętrzach, a jednak ...
    jak głębiej się zastanowiłam, okazało się że u siebie też znajdę taki przejaw kiczu. A jest to choinka - podoba mi się właśnie taka kiczowata z anielskim włosem.
    Powrót do dzieciństwa
    Chociaż... nie cierpię waty na choince,
    lampki z pozytywką to też nie to
    Ona ma być taka wczorajsza, no i właśnie kiczowata
    Taki stan umysłu mnie ogarnia jak myślę o choince

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    choinka to nie kicz tylko tradycja. Co innego piękne inaczej łabędzie z opon obsadzone pelargoniami i sztuczne kwiaty w zamarzniętym oczku wodnym. Chyba zacznę sie specjalizować w fotografii z ukrycia
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #208

    Domyślnie

    No tradycja.
    Ale obiektywnie... kiczowata
    Ja tak trochę z przekory
    bo to jednak taki akceptowany przez większość kicz, czyż nie?

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał tojaxdotka
    No tradycja.
    Ale obiektywnie... kiczowata
    Obiektywnie to zależy z czego ta choinka i co na niej wisi i w ogóle choinka choince nie równa. Zresztą tak samo można by powiedzieć ze ludowe wycinanki to kicz bo zdobne i kolorowe, ale przecież nie o to chodzi w tym wątku.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    ale przecież nie o to chodzi w tym wątku.
    a o co?

  11. #211

    Domyślnie

    nie mogę patrzeć na:
    ozdobione kominki bibelotami i kwiatami
    ołtarzyki z bibelotów wokół tv
    kolorowe i poupinane firanki
    meble w kolorze buku z zaokrąglonymi kantami
    żółte fontanny w ogrodach 2m od ogrodzenia z siatki
    skalniaki typu idea była, ale się znudziła
    podrabiane cegiełki (płytki) na ścianach
    płytki ceramiczne ze wzorem parkietu przemysłowego
    ściany miętowe + kisielowe malinowe w 1 pokoju
    ozdobne karnisze
    kominki typu lata 90-te w Niemczech

    generalnie w naszych mieszkaniach kiczowato wygląda to co ma coś podrabiać kiczowatość nie ma nic wspólnego z modą, jeśli coś było kiczowate pozostanie kiczowate..
    jeśli coś było piękne będzie piękne..najwyżej się znudzi
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  12. #212

    Domyślnie

    Kicz jest kiczem ale jak mawia mój ślubny "O gustach się nie dyskutuje .."


  13. #213

    Domyślnie

    ...kicz...pojęcie względne...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  14. #214

    Domyślnie

    No cóż, temat bardzo dyskusyjny. Wg mnie może byc krasnal lub aniołek,choinka lub draperia firankowa bardzo kiczowata, moze też byc ładna.
    Zależy od materiału, miejsca gdzi się znajduje, sposobu wykonania.
    Brzydki słonik plastikowy, byle jak odlany czy pomalowany bedzie brzydki a słonik np. szklany czy porcelanowy o ladnych barwach i staranym wykonaniu bedzie ladny. Byle jeden na półce, i to nie każdej, ewentualnie, jeżelli ktos kolekcjonuje - cała kolekcja. Przeciez sa bibeloty - arcydziełka (figurki porcelanowe obecne np. w desach) Wielcy malarze malowali scenki uznane przez potom ych za arcydzieła, które w wykonaniu nieudolnych artystow sa jeleniami na rykowisku. Nie wszystko co sie komus nie podoba z racji przyozdobienia jest kiczem. Równie dobrze bardzo prosta i ladna trzcinka w wazonie na podlodze - powielana w setkach pism wnetrzarskich i scenografiach wnetrz w filmach w końcu się opatrzy i reaguje sie na taka dekoracje jak na kicz.
    Widywałam oczka wodne lub fontanny ogrodowe naprawde piekne i zachecajace aby podjesc i posiedziec przy nich ale wiele jest okropnych. Nieudolnie skonstruowane żródełko wśród kamieni lub oczko wodne z folią obłozone kamykami jest brzydkie, podobnie jak sa piękne skalniaczki i brzydkie - to jest kwestia kompozycji kształtów, materiałow, no sama już nie wiem czego jeszcze.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Ja tylko glupoty nie znosze, reszta da sie wytrzymac.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Ja tylko glupoty nie znosze, reszta da sie wytrzymac.
    I chamstwa
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    No, tak to tez. Jak czlowiek dobry to mi nie przeszkadza, ze ma pstrokaty dom. Nawet dobrze mi sie u takiego kogos siedzi i rozmawia.

  18. #218

    Domyślnie

    a jak człowiek zły, to przeszkadza, że ma pstrokaty dom??
    żart

    nasi rodzice nie mogą pożegnać się z zegarem ze skóry kolory ścian lubią jakie lubią.. ale to ich najbardziej lubimy odwiedzać, a nie znajomych z najpiękniejszymi mieszkaniami!!
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał novi_ana
    a jak człowiek zły, to przeszkadza, że ma pstrokaty dom??
    powiem szczeze, ze jak ja jestem zla to wszysko mi przeszkadza, nawet wlasne odbycie w luztrze...

  20. #220

    Domyślnie

    prawda
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

Strona 11 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony