dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    extreme

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Problem z pradem!!! Pomocy!!!

    Witam!!!

    Czy to możliwe żeby był prad w gniazdkach ale jak chce cos polaczyć to nic nie dziala.Probowałem już wszystkiego ale nić sie zmieniło.
    Prad jest a nic nie dziala.Pomocy!!!
    Pozdrawiam!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie taki prąd jak trzeba. Sprawdzałeś porządnym miernikiem? U mnie w jednym gniazdku było napięcie poniżej 100 V - gdzieś był upływ - elektryk znalazł i poprawił
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    Przewód fazowy może być pod napięciem, ale czy jest zero (niebieski)? By coś zadziałało musi wystąpić różnica potencjałów .

    Pozdrawiam
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    extreme

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Miernikiem tego nie robiłem,sprawdzalem tylko prubowka.
    Podejrzewam że jest za male napiecie w gniazdach ale co teraz można zrobić gdzie szukać przyczyny?

  5. #5

    Domyślnie

    Co to znaczy, że prąd jest.. stwierdziłeś obecność fazy ? Zrób sobie próbnik obciążeniowy (zwykła żarówka w oprawce, z dwoma przewodami zakończonymi sondami). Czy problem występuje w jednym / kilku gniazdkach czy we wszystkich gniazdkach w całym domu ? Czy instalacje robiłeś sam czy robił Ci elektryk?
    Miernikiem też nie wiele stwierdzisz, ponieważ miernik nie wprowadza żadnego obciażenia do sprawdzanego obwodu (np. w przypadku duzej rezystancji szeregowej miernik moze wykazać obecność pełnych 230 V a żarówka nie zaświeci)
    WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW !
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Elektrycy robią to tak: Podłącza się szeregowo dwie żarówki tzw. tablicówki (małe, takie jak od oświetlenia lodówki). Takim próbnikiem można sprawdzić obwody i 220 i 380V bez ryzyka spalenia żarówki.
    Prąd płynie tylko w zamkniętym obwodzie. Jeżeli jest tylko "faza", to neonówka zaświeci, ale opisany próbnik nie. Wtedy należy siąść i pomyśleć - jak prowadzone są obwody, gdzie są łączone (puszki) i gdzie są zabezpieczenia. Trzeba wytropić przerwę szukając od zabezpieczenia do gniazdka
    Pozdrawiam Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem to prądy błądzące Gdy potrzeba to znikają
    Za mało danych by wydać diagnozę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek w jednym z obwodów. Instalację kładłem sam.
    Przyczyna byla prozaicznie prosta. W przewodzie zerowym brakowało kilku cm drutu! Była sama izolacja.

  9. #9

    Domyślnie

    Czytam i przychodzi mi do głowy jedna myśl....
    Tak to jest jak sie oszczędza na fachowcach.
    Uważaj z prądem bo lubi kopać....
    Powodzenia

  10. #10

    Domyślnie

    Najpierw nalezy sprawdzic czy przewod zerowy nie ma przerwy.
    Slyszlem tez o takich przypadkach ze w jedym i drugim przewodzie bylo napiecie.
    Pozdrawiam.
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  11. #11

    Domyślnie

    Znalazł się "wujek dobra rada". To byla bardzo pomocna wypowiedz

    Alek

    Cytat Napisał skrol
    Czytam i przychodzi mi do głowy jedna myśl....
    Tak to jest jak sie oszczędza na fachowcach.
    Uważaj z prądem bo lubi kopać....
    Powodzenia

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek_wawa
    Znalazł się "wujek dobra rada". To byla bardzo pomocna wypowiedz

    Alek

    Cytat Napisał skrol
    Czytam i przychodzi mi do głowy jedna myśl....
    Tak to jest jak sie oszczędza na fachowcach.
    Uważaj z prądem bo lubi kopać....
    Powodzenia
    soory alek_wawa ale prąd naprawdę lubi kopać
    instalacje może i można zrobić samemu ale niech to chociaż elektryk pomierzy i połączy

    pomyślcie trochę - życie ma się jedno

  13. #13

    Domyślnie

    Witam wszystkich jestem nowym na tym forum ale pozwole sobie zabrac głos w odniesieniu do wypowiedzi Pana muzykanta jesli sie nie myle to aby nastapil odbior instalacji to musza byc dokonane pomiaty i nie wiem czy nie wymagane sa one przez zakład energetyczny jak dokonuja podłaczenia przyłacza a co do elektryków to jeszcze trzeba trafic na prawdziwego elektryka a nie jakiegos amatora

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    hudini - dokładnie tak jak piszesz
    pomiary są wymagane przez ZE
    i to zarówno pomiary instalacji zalicznikowej
    jak i pomiary w złączu (rezyst. uziemienia)

    no i oczywiście, że elektryk musi mieć uprawnienia - do pomiarów...

    ktoś powie, że niby to kolejne papierki - jego sprawa
    ja bym podszedł do tych pomiarów jak najbardziej na serio...
    i najlepiej niech je wykona inny elektryk niż ten co robił instalację...
    a nawet nie jego dobry kolega..

  15. #15

    Domyślnie Problem z prądem!!! Pomocy!!

    Przypomnij sobie jak były kładzione kable. Czy "prądu" brakuje na całym obwodzie, czy tylko w jednym gniazdku. Jeśli tylko w jednym gniazdku to szukaj na drodze od ostatniego działającego do niego. Jeśli w całym obwodzie to zaczynaj od licznika. Też bym zaczął od szukania przerwanego zera. I ostrożnie, to nie tylko kopie, to zabija.

  16. #16

    Domyślnie Problem z prądem!!! Pomocy!!

    Przypomnij sobie jak były kładzione kable. Czy "prądu" brakuje na całym obwodzie, czy tylko w jednym gniazdku. Jeśli tylko w jednym gniazdku to szukaj na drodze od ostatniego działającego do niego. Jeśli w całym obwodzie to zaczynaj od licznika. Też bym zaczął od szukania przerwanego zera. I ostrożnie, to nie tylko kopie, to zabija.

  17. #17

    Domyślnie Problem z prądem!!! Pomocy!!

    Przypomnij sobie jak były kładzione kable. Czy "prądu" brakuje na całym obwodzie, czy tylko w jednym gniazdku. Jeśli tylko w jednym gniazdku to szukaj na drodze od ostatniego działającego do niego. Jeśli w całym obwodzie to zaczynaj od licznika. Też bym zaczął od szukania przerwanego zera. I ostrożnie, to nie tylko kopie, to zabija.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał extreme
    Miernikiem tego nie robiłem,sprawdzalem tylko prubowka.
    Podejrzewam że jest za male napiecie w gniazdach ale co teraz można zrobić gdzie szukać przyczyny?
    Probówką jest tylko po to produkowana aby wprowadzac w bład amatorów elektryków. Do sprawdzania urzywaj tylko żarówek.Twoj problem polega na braku "zera" .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony