dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkimi, których niepokoi zimna podłoga w okresach przejściowych.

    Problem w tym, że skutki chodzenia po zimnej podłodze odczuwa się dopiero nawet po 15 latach (z przykładu jednej z moich bliskich osób) i nikt, kto mieszka krócej nie przekona mnie, że zimny kamień czy zespojony w płytce piasek na podłodze to dobra rzecz (choć może, w przypadku małych dzieci, szybciej może się coś ujawnić).

    Swoją drogą chodzenie zimą po ciepłej podłodze to niezwykła przyjemność, ale świadomie zrezygnuję i będę korzystał z niej w innych miejscach niż mój dom (sauny, baseny, hotele, znajomi etc.)

  2. #42

    Domyślnie

    Jeżeli rachunki wyrównają się po 20 latach (patrz porównanie ogrzewania elektrycznego i gazowego) to dla niektórych wypadnie, że akurat kiedy trzeba będzie iść na emeryturę, zaczną się większe koszty ogrzewania, tzn same koszty sie nie zwiększą pomijając wzrost cen mediów, ale skończy sie okres zwrotu z poniesionych nakładów.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Piotr, gdzieś za miesiąc będę kładł podłogówkę, mógłbyś się podzieli paroma uwagami ? Np skąd miałeś projekt i w jaki sposób ją zrealizowałeś sam ? ekipa ? dzięki za wszelkie uwagi

  4. #44

    Domyślnie

    Ja osobiście wybrałem rozwiązanie ogrzewania gazem i system grzejników przy zastosowaniu kotła kondensacyjnego. Początkowe nakłady na kocioł i większe grzejniki będą spore, ale liczę na poźniejsze mniejsze opłaty, a jak będzie czas pokaże.
    Na całej górze będzie parkiet i na dole w salonie. Grubość parkietu jest znaczna, a zatem straty ogrzewania też spore. W kuchni i łazienkach mógłbym jeszcze zrobić. Na razie żona nie chce, bo się obawia o puchnięcie nóg (każdego coś boli). Może zrobię elektryczne tylko dla zmiany temperatury podłogi. Zasadnicze ogrzewanie będzie oparte o grzejniki.

  5. #45

    Domyślnie

    kwiatkor,
    A jak nie ma ogrzewania podłogowego to podłogi też są chyba zimne ? I chodzenie po nich nie jest dobre.

  6. #46

    Domyślnie

    Maco,
    nie jest prawdą, że przy braku ogrzewania podłoga jest zimna, tylko przy jego braku masz większe możliwości doboru materiałów.

    A czym różni się tu drewno i korek od płytek ceramicznych - sprawdź sam

  7. #47

    Domyślnie

    On 2002-09-26 13:22, dobrzykowice wrote:
    Piotr, gdzieś za miesiąc będę kładł podłogówkę, mógłbyś się podzieli paroma uwagami ? Np skąd miałeś projekt i w jaki sposób ją zrealizowałeś sam ? ekipa ? dzięki za wszelkie uwagi
    Podłogówkę robiłem sam ( systemem gospodarczym) , obliczenia też wykonałem sam ,(6 cm styropianu na stropie , na to folia czarna izolacyjna , siatka zbrojeniowa oczka 20cm z drutu 3mm , rurki i beton z dodatkiem do ogrzewań podłogowych ) kierując się danymi zawartymi w takiej małej książeczce " ogrzewanie podłogowe " , ogrzewanie liczyłem na temperaturę 40-30-20 stC , wyszło mi pod terakotą rurki co 25 cm , pod panelami ( 6mm ) rurki co 20 cm , mimo to pod panelami grzało słabiej , musiałem podregulować na rozdzielaczu , rurki podłączone pod zwykły rozdzielacz do ogrzewania podłogowego , bez żadnych mieszaczy , piony i doprowadzenie do kotłowni zrobione z miedzi 22mm i 28 mm.rurka w podłodze to PEXEP 17mm , w łazience dałem rurki co 10 cm , i grzejnik drabinka , który i tak nie grzeje , ( ze względu na temperaturę zasilania , i dlatego że rurki zasilającej od rozdzielacza do grzejnika nie ociepliłem otuliną piankową ). dodatkowo w grzejniku mam grzałkę elektryczną i grzałka akurat grzeje.całość zasilana pompą ciepła ( wkrótce artykuł w muratorze) .
    Piotrek

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kwiatkor - ja ze względu na ścieralność materiałów wybrałem płytki do przedpokoju, hallu, jadalni (wyjście na taras), oraz standardowo kuchni i łazienek. Rozważałem korek po zapewnieniach dystrybutora o jego trwałości, ale nie do końca uwierzyłem i w razie wymiany musisz szukać korka, bo jest cienki i przy wymianie podłogi w jednym z pomieszczeń wyszłaby różnica poziomów. Wobec płytek wybór był jeden - podłogówka

  9. #49

    Domyślnie

    kwiatkor,
    to rozumiem.
    Dzięki.

  10. #50

    Domyślnie

    Jeszcze jeden powód przemawiający za ogrzewaniem podłogowym: sex na takiej podłodze jest BAARDZOO przyjemny .
    Pozdrawiam wszystkich zmarzniętych .

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Dużo piszecie o alergii - pamiętajcie, że im bardziej sterylne będą wasze pomieszczenia mieszkalne, tym WIĘKSZA szansa, że wasze przyszłe dzieci BĘDĄ miały alergię. Po prostu sprzątajcie, odkurzajcie raz na tydzień i nie myjcie dziecim rąk co pół godziny. Szczerze radzę, jestem ojcem, ale i lekarzem.
    Pozdrawiam.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja tez tak myślę.
    A jako lekarz jakie ogrzewanie uważasz za najlepsze/najzdrowsze ?

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2002-09-29 23:03, Maco wrote:
    Ja tez tak myślę.
    A jako lekarz jakie ogrzewanie uważasz za najlepsze/najzdrowsze ?
    Gdyby jakieś ogrzewanie (ściana, podłoga, kocioł, okno, dachówka, itd...) było lepsze od pozostałych to na rynku pozostałoby tylko to jedno

    Każdy system ma wady i zalety - od ciebie zależy, które wady są dla ciebie mniej ważne, a które zalety są pożądane.

    BTW. Zaciekawiły mnie wyliczenia Jubb'y. Coś w tym jest, ale nie do końca - różnica w koszcie wykonania instalacji elektrycznej i wodno/gazowej nie jest aż tak duża. Wykorzystując materiały renomowanych firm i zlecając wszystko wykonawcy wyszło mi 22 tys. za CAŁY system, a bodajże Dave robi to samo za połowę tej ceny. A przecież maty grzewcze i konwektory elektryczne też będą kosztowały parę tysięcy. W sumie różnice oceniłbym na jakieś 10, z konseerwacją 15 tys. a to daje zapas góra 15 lat.

    Hmm... a przecież system grzewczy to nie tylko ogrzewanie ale i c.w.u. - przy ogrzewaniu elektrycznym musisz doliczyć bojlery/ogrzewacze przepływowe i koszty ich eksploatacji.

    Ale z trzeciej strony - w którymś z "Ładny Dom" bodajże z przed roku był opis domu z ogrzewaniem elektrycznym. Przy dobrym ociepleniu i "with a little help of kominek" koszty ogrzewania elektrycznego są znośne.

    A z czwartej strony


    Jasiu

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jasiu - dobrze kombinujesz. Mysle tak samo. Jedynie poprawie wyliczania na nasza niekorzysc - jezeli roznica bedzie 5tys, to dla mnie bedzie to 10, bo bede musial wziac wiekszy kredyt i ta kwota "wskakuje" na koniec jako dodatek, bo wiekszej raty juz nie dam rady. Jezeli ktos da sobie spokoj z gotowaniem na gazie i podgrzewaniem wody, to moze zrezygnowac z ciagniecia gazu, a to moze byc duza kwota, jak ktos sie buduje w polu.

    "Lekarz" - zgadzam sie co do mycia ("Czeste mycie skraca zycie", "Mycie nog to Twoj wrog", "Mycie glowy trup gotowy"), zgadzam sie co do niesterylnego zycia, ale jak juz ktos ma alergie - to lepiej unikac alergenow, chyba ze uda sie odczulanie.

  15. #55

    Domyślnie

    Jasiu,
    to chyba nie dokońca jest tak z tym najlepszym.

    Na przykłąd wiadomo, że jedzenie tłustego nie jest zdrowe a ludzie jedzą.
    Albo jeszcze skrajnieszy przykład. Palenie tytoniu nie jest zdrowe a lludzie palą !

    Azbest nie jest zdrowy a są ludzie, co sprzedają i kupują i kładą eternit na dach !!!

    Wiedza na temat tego co jest lepsze czy gorsze nie zawsze jest dostępna a nawet jeśli jest to nie zawsze jest stosowana.

  16. #56

    Domyślnie

    Maco
    Podpisuję się pod zdaniem Jasia.
    Twoje porównanie raczej dotyka innych "wyborów":
    - eternit na dach - z przyczyn ekonomicznych (bo jest tani i inni jakoś przeżyli tyle lat, to ja też przeżyję)
    - palenie tytoniu - z powodu nałogu i słabego charakteru (chcę ale nie mogę)
    - tzw. tłuste jedzenie - to nieporozumienie, tłuszcze zwierzęce są bardzo zdrowe i pożądane dla człowieka, jak pokazuje kilka ostatnich tysięcy lat (np. czyste masło, tłusta śmietana, nóżki w galarecie itp.), ale "jak wiadomo" złe proporcje w żywieniu i brak umiaru na pewno nie są zdrowe.

    Co do ogrzewania podłogowego - trzeba co najmniej kilkunastu lat doświadczeń użytkowników, żeby poznać jego wady i zalety użytkowe, natomiast ciepła podłoga w niektórych przypadkach na pewno jest przyjemna.

  17. #57

    Domyślnie

    Właśnie o to mi chodzi, że jedni uważają tłuszcze zwierzęce za niezbędne i wartościowe a inni za niezdrowe i wręcz trujące. Zleżnie of tego kogo posłuchasz oni powiedzą, że to jest NAJLEPSZE. I zależnie od tego z kim się zidentyfikujesz zajmiesz swoje zdanie.

    Ja się zapytałem lekarza co uważa za nejlepsze (w domyśle według jego kryteriów) bo sam muszę dokonać wyboru do mojego domu. Takiego właśnie wyboru jak palenie paierosów, kładzenie eternitu, czy dieta taka czy inna.

    Za 200 lat okaże się coś tam (na przykład, że ciepła podłoga powoduje raka kostek...) tak jak teraz się okazuje co to eternit jest za "cacko". Ale ja muszę wyboru dokonać teraz...


  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    Od "lekarza":
    1.Jak już ktoś ma alergię, oczywiście powinien unikać alergenów.
    2. Za zdrowe uważam każde ogrzewanie, które nas nie zabije, nie spali i nie utopi. Nie przesadzałbym z horrorem alergicznym unoszących się od podłogówki alergenów. Ich i tak jest pełno w powietrzu.
    3. Przy ogrzewaniu trzeba zadbać o wilgotność powietrza min 60% (dość trudne do osiągnięcia!)
    4. Tłuszcze zwierzęce nie są specjalnie zdrowe (poza rybimi). Ale ich całkowite pomijanie w diecie też nie jest rozsądne.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    3. Przy ogrzewaniu trzeba zadbać o wilgotność powietrza min 60% (dość trudne do osiągnięcia!)
    O ile się nie mylę, to przy naszych szczelnych domach, to za dużo wilgotność jest problemem.
    Zgadzam się, że za suche powietrze nadwaręża drogi oddechowe, ale to zbyt duża wilgotność powoduje rozwój roztoczy, których odchody nie są lubiane przez alergików.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    faktycznie wraca jak bumerang ten watek
    - Radiesteta cieki wodne zapewne wykryhe ci jak do grzejnikow w podlodze rury poprowadzisz
    - na pewno - z autopsji wiem - ma jedna wade - dosc wolno po ochlodzeniu wnetrze sie nagrzewa
    - na pewno - z autopsji wiem - temparatura czynnika grzewczego jest nizsza i dalo mi to oszczednosc 15% w kosztach ogrzewania przed i po zainstalowaniu podlogowki (zmienilem system ogrzewania w trakcie budowy gdyz jeszcze moglem)
    - jesli juz decydujemy sie na podlogowke sadze ze najlepiej dac ja wszedzie - nawet w wiatrolapie czy przedpokoju
    - kurzu nie zauwazylem wiecej niz normalnie u sasiada - jak sie sprzata.....itd
    - na alergie nie zapadlem
    - komfort jest ogromny - oj nie sposob porownac z jakimkolwiek innym systemem i nie tylko mam na mysli to ze na bosaka chodzic mozna
    - w nastepnym domu - jak dozyje i zarobie - na pewno bedzie podlogowka - dla mnie to ideal

    oczywiscie to moje obserwacje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony