dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 154 z 652
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 13036
  1. #3061
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Widziałeś kiedyś żużel z drewna ?
    Darek B

  2. #3062
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Niestety ale dołączył kolejny argument p.t "nie dla kominków" - wysypywanie popiołu na drogę. Co trzeba mieć pod kopułą żeby to robić?

    "Popiół i żużel kwalifikowane są w Ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62 z 2001 r., poz. 628 ze zm.) jako odpad niebezpieczny - załącznik nr 2 lista B poz. 22. Ich utylizacja winna być przeprowadzana zgodnie z wymogami ustawy. "

    A jednak są ludzie którzy wysypują na drogę

    Zauważ że opisujesz produkty spalania z węgla......


    W kominkach pali się drewnem....
    Darek B

  3. #3063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zauważ że opisujesz produkty spalania z węgla......
    W kominkach pali się drewnem....
    Tak, tak ze spalenia drewna nie powstaje popiół.

  4. #3064
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A jednak są ludzie którzy wysypują na drogę
    U mnie też wysypują, bo ile można sypać pod zasadolubne.
    Bezpieczna roczna ilość popiołu dla większości gleb ogrodowych, to 10 kg/sezon na 1000 m² powierzchni ogrodu.
    Reszta na drogę, bo nie opłaca się wystawiać worka z nadwyżką. Jest to przyczyna dodatkowego zapylenia przez przejeżdżające samochody.

  5. #3065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zauważ że opisujesz produkty spalania z węgla......


    W kominkach pali się drewnem....
    Aha dziękuję za informację czyli popiół z kominka można sypać na drogę

  6. #3066

    Domyślnie

    Myślę że wszyscy przeciwnicy robienia kominków w nowych domach, zmienili by zdanie w sytuacji, kiedy w mroźna zimę w skutek np: konfliktu zbrojnego, zabrakło by dostaw prądu i gazu. To takie troszkę na wyrost, ale jednak prawdziwe.

  7. #3067
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Myślę że wszyscy przeciwnicy robienia kominków w nowych domach, zmienili by zdanie w sytuacji, kiedy w mroźna zimę w skutek np: konfliktu zbrojnego, zabrakło by dostaw prądu i gazu. To takie troszkę na wyrost, ale jednak prawdziwe.
    Gdym wiedział, że dostane zawału w ciągu dnia, to bym nie wstawał z łóżka.
    Bez prądu kocioł z płaszczem w salonie też do niczego się nie przyda.
    W razie konfliktu zbrojnego bardziej potrzebna jest piwnica, brak której świadczy o braku umiejętności przewidywania.

  8. #3068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    A tak na boku.

    Co się robi w przypadku kominka z płaszczem gdy brakuje pradu?
    Weźmy wersje turbo. NIe ma wody i prądu - piorun walnął w zakład wodociągowy.

    Woda krążaca wpłaszczu nie może odbierać ciepła. Co wtedy. Kazdy taki kominek jest wyposażony w akumulator rezerwowo pędzący wode do podłogówki/bufora?
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 14-01-2017 o 10:50

  9. #3069

    Domyślnie

    Napisałem że, konflikt zbrojny to takie na wyrost, a kominek nie musi być z płaszczem wodnym i w zaizolowanej zabudowie. Co do schronu i reszty, to się nie odniosę bo to słabe.

  10. #3070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Tak, tak ze spalenia drewna nie powstaje popiół.
    Popiół z drewna to nawóz. Trzeba być idiotą godnym tego wątku, by kupować sztuczne nawozy do trawy, a naturalny nawóz zawierający mnóstwo organicznych składników, sypać na drogę.

  11. #3071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A tak na boku.

    Co się robi w przypadku kominka z płaszczem gdy brakuje pradu?
    Weźmy wersje turbo. NIe ma wody i prądu - piorun walnął w zakład wodociągowy.

    Woda krążaca wpłaszczu nie może odbierać ciepła. Co wtedy. Kazdy taki kominek jest wyposażony w akumulator rezerwowo pędzący wodę do podłogówki/bufora?
    Ja mam instalację grawitacyjną...Pompy stop, zawór kulowy GO! Nawet podłogę ciągnie w dwóch specjalnych pętlach wykonanych na tą intencję...

  12. #3072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Popiół z drewna to nawóz. Trzeba być idiotą godnym tego wątku, by kupować sztuczne nawozy do trawy, a naturalny nawóz zawierający mnóstwo organicznych składników, sypać na drogę.
    G.....no to też nawóż. Trzeba być "ekologiem" godnym tego wątku, żeby płacić za kanalizację lub wywóz szamba zamiast wylewać na trawnik.

  13. #3073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ja mam instalację grawitacyjną...Pompy stop, zawór kulowy GO! Nawet podłogę ciągnie w dwóch specjalnych pętlach wykonanych na tą intencję...
    Ja nie pytałem o to co TY masz.

    Tylko co się dzieje z kominkiem, gdy grawticayjnie nie zadziałą. Czy taki kominek przy braku odbioru ciepła może się uszkodzić? Spowodować jakieś szkody? Bez ironii i eko-oszołomstwa chciałbym zwyczajnie wiedzieć.

  14. #3074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    G.....no to też nawóż. Trzeba być "ekologiem" godnym tego wątku, żeby płacić za kanalizację lub wywóz szamba zamiast wylewać na trawnik.
    Gówniane to Twoje porównanie, jak i większość. Szambo zawiera toksyny mydła i środków piorących, natomiast gówno jest najlepszym nawozem...

  15. #3075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja nie pytałem o to co TY masz.

    Tylko co się dzieje z kominkiem, gdy grawticayjnie nie zadziałą. Czy taki kominek przy braku odbioru ciepła może się uszkodzić? Spowodować jakieś szkody? Bez ironii i eko-oszołomstwa chciałbym zwyczajnie wiedzieć.
    Twoje głupie pytania nie robią na mnie wrażenia. Pozdrawiam....

  16. #3076
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gówniane to Twoje porównanie, jak i większość. Szambo zawiera toksyny mydła i środków piorących, natomiast gówno jest najlepszym nawozem...
    Toksyny mydła. Trza NS powiedzieć jak z wygnania powróci. On ma oczyszczalnie drenażową. Toksyny mydła mu się wsiąkaja w ogród. Smierc....

    Ty "eko oszołom" jesteś! Toksycznym mydłem się myjesz, ale na trawnik mydlin nie wylejesz bo zawiera toksyny mydła. Trawnik kochasz bardziej niż własne zdrowie!! No po Tobie się nie spodziewałem!

    A wracajac do popiołu. Trzeba mieć mega wielki zakwaszony trawnik, żeby cały popiół po sezonie grzewczym zutylizować.

  17. #3077
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Aha dziękuję za informację czyli popiół z kominka można sypać na drogę
    Gdzie pisałem że można wysypywać na drogę ?
    Zamieściłeś cytat o odpadach powstających przy spalaniu węgla i teraz się plączesz .


    Popiół z drewna jest nawozem który możesz stosować we własnym ogródku .
    Darek B

  18. #3078
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Reszta na drogę, bo nie opłaca się wystawiać worka z nadwyżką. Jest to przyczyna dodatkowego zapylenia przez przejeżdżające samochody.
    Szczególnie jak wysypiesz latem na asfalt ..... Podpowiem ; blisko Żyrardowa masz autostradę ...


    Czy zastanawiałeś się jak wzrasta zapylenie , czy aby nie jest bardziej szkodliwe, które powstaje z psich odchodów leżących gęsto na Żyrardowskich ulicach ?
    Darek B

  19. #3079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Psie kupy. Autostrada koło żyrardowa, koń, krowa, droga na ostrołęke......

  20. #3080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Twoje głupie pytania nie robią na mnie wrażenia. Pozdrawiam....
    Ja się chciałem od fachowca dowiedzieć czegoś a nie robić na Tobie wrażenie.

Strona 154 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony