dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 174 z 652
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 13036
  1. #3461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dla przypomnienia. Nowoczesny kominek wysokiej klasy emitujący 3kg pyłów, to tyle co nowoczesny samochód diesla (EURO 6) w pół miliona km!!
    Pamiętaj, że silniki samochodowe i inne emitują także coś więcej niż tylko pyły.
    Podobnie spalanie węgla i drewna to nie tylko pyły.

  2. #3462

    Domyślnie

    Dlaczego nie likwiduje kominka już Ci mówię, bo nie mam miejsca na takie coś w moim małym domu. W którym milem mieć gaz. Na tamta chwile było to najlepsze dla mnie rozwiązanie. Jedyny komin spalinowy posiadam w salonie chyba nie wyobrażasz sobie w salonie posiadania kotła z podajnikiem. Kotłowni na paliwo stałe w moim domu nie było w projekcie, stad tez nie ma miejsca na żaden kocioł na paliwo stale w moim domu. A kominek w domu zawsze chciałem posiadać co nie oznacza że muszę być jego niewolnikiem, nie zawsze mam ochotę wychodzić z domu przynieść drewna, w domu zaś nie mam miejsca na jego składowanie. Przed domem też bym wolał nie mieć wiaty z taka ilością drewna aby starczyło na 3 lata. Nie jestem człowiekiem który jak już coś ma to to zachwala. Kominek ma wiele wad i trzeba być ich świadoma nie je ukrywać i nie pisze tu o smogu bo akurat to do mnie nie przemawia.

  3. #3463
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Dlaczego nie likwiduje kominka już Ci mówię, bo nie mam miejsca na takie coś w moim małym domu. W którym milem mieć gaz. Na tamta chwile było to najlepsze dla mnie rozwiązanie. Jedyny komin spalinowy posiadam w salonie chyba nie wyobrażasz sobie w salonie posiadania kotła z podajnikiem. Kotłowni na paliwo stałe w moim domu nie było w projekcie, stad tez nie ma miejsca na żaden kocioł na paliwo stale w moim domu. A kominek w domu zawsze chciałem posiadać co nie oznacza że muszę być jego niewolnikiem, nie zawsze mam ochotę wychodzić z domu przynieść drewna, w domu zaś nie mam miejsca na jego składowanie. Przed domem też bym wolał nie mieć wiaty z taka ilością drewna aby starczyło na 3 lata. Nie jestem człowiekiem który jak już coś ma to to zachwala. Kominek ma wiele wad i trzeba być ich świadoma nie je ukrywać i nie pisze tu o smogu bo akurat to do mnie nie przemawia.
    Widzisz są bardziej przewidujący jak ty .Trzeba było myśleć bardziej alternatywnie a nie teraz płakać nad rozlanym mlekiem.Jak w 2005 roku dali ci PNB jak miałeś tylko jeden komin i jedno źródło ciepła.To teraz nie płacz ,że ci tak źle .Sam sobie naszykowałeś ,usłałeś ten standard.W takim razie rozbuduj chałupę i wstaw wymarzony kocioł z podajnikiem.Płac frycowe jak nie myślałeś wcześniej.Nie jesteś zwolennikiem tego tamtego, to bądź zwolennikiem kotła z podajnikiem.Tylko chęci ,projekt i kasa której nie wydałeś 12 lat temu.I tak jesteś w komfortowej sytuacji.

  4. #3464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pamiętaj, że silniki samochodowe i inne emitują także coś więcej niż tylko pyły.
    Podobnie spalanie węgla i drewna to nie tylko pyły.
    Jasne. Ale od CO2 na astmę nie zachorujesz. A od pyłów to i owszem.
    Porównanie pokazuję, ze nawiększe zróznicowanie zanieczyszczeń jest własnie w kwestii pyłów.
    Tlenki N i S i C sa bardzo porównywalne.
    Ale pyły, przy domowym spalaniu drewna lub wegla to 100x wiecej niż dla gazu bądz elektrowni węglowej/PC.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	syf.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	379544  

  5. #3465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale pyły, przy domowym spalaniu drewna lub wegla to 100x wiecej niż dla gazu bądz elektrowni węglowej/PC.
    Tabelka dowodzi, że można sobie pisać stronami, a fakty są niestety/na szczęście bezsprzeczne. Liczby pokazują jaka jest prawda.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #3466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tabelka dowodzi, że można sobie pisać stronami, a fakty są niestety/na szczęście bezsprzeczne. Liczby pokazują jaka jest prawda.
    Tym gorzej dla faktów zaraz uslyszysz od miłośników ognia

  7. #3467

    Domyślnie

    A czy ja płacze że mi źle, podaje fakty z którym każdego dnia muszę się zmagać. Niktspecjany jesteś naprawdę śmieszny uważasz że to o czym pisze nie jest prawdą? Nie ważne jaki kto ma kominek to i tak musi kupić drewno, później gdzieś je poukładać sezonować je min 2 lata aby było suche i nie spalać wody, następnie to drewno każdego dnia trzeba do tego domu przynieść Nie znoszę fanatyzmu bo jest niezdrowy i widzę że tak samo jak jest tu kilku fanatyków pomp ciepła tak samo są tu fanatycy kominków do których na pewni nie należę. Jak widać dwie strony maja swoje argumenty za i przeciw, ale żadna nie potrafi ich racjonalnie przyjąć do wiadomości, a obrzucanie się tu błotem nikomu na pewno nie służy tylko powoduje odruchy obronne które już dawno przysłoniły wizje tego tematu. Nie będę więcej wypowiadał się dalej na ten temat bo szkoda czasu, mam teraz co innego na głowie muszę na wieczór przygotować porcje drewna, abym miał czym wyrzucić wieczorem w ramach sprzeciwu dla niesprawiedliwości jaka panuje na tym świecie trochę smrodu i pyłu. Z góry przepraszam moich sąsiadów za to co robię i proszę o interwencję, a nóż mi teraz zrobią przyłącze do linii ciepłowniczej .

  8. #3468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Już dawno pokazywałem te dane, z których wynika że nie ma się czym chwalić.

    1m3 Gazy 0,0005g na 30MJ
    Tona drewna 1500g na 13.000MJ
    Tona wungla 10.000g na 23.000MJ

    2 tony drewna to 26GJ. Powiedzmy cała zima w ocieplonym srednim domu.

    Gaz wyemituje: 0,5g (!!) pyłów
    Drzewno wyemituje 3000g pyłów( 6000x wiecej)
    Wungiel wyemituje 20.0000g pyłów. (40.000 razy więcej).

    Niestety na tej stronie nie ma informacji skąd te dane pochodzą. Inne takie strony podają porównywalne ilości pyłów dla węgla i drewna, i zdecydowanie wyższe dla gazu.

    Dla przypomnienia. Nowoczesny kominek wysokiej klasy emitujący 3kg pyłów, to tyle co nowoczesny samochód diesla (EURO 6) w pół miliona km!!
    Czyli tyle ile przejeżdża średnio auto dostawcze 24Tonowe a dodaj do tego że takie auto ma silnik kilkukrotnie większe niż masz w samochodach osobowych i wówczas faktycznie nie będzie tak kolorowo. Wyjdzie i nawet więcej niż kominek wysokiej klasy.

  9. #3469
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Czyli tyle ile przejeżdża średnio auto dostawcze 24Tonowe a dodaj do tego że takie auto ma silnik kilkukrotnie większe niż masz w samochodach osobowych i wówczas faktycznie nie będzie tak kolorowo. Wyjdzie i nawet więcej niż kominek wysokiej klasy.
    I co w związku z powyższym?

  10. #3470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Pompiarze mimo ze nie emitują nic do atmosfery w swoich domach to jednak ten węgiel spalają tylko w innym miejscu w pobliżu którego tez mieszkają ludzie i muszą to super przefiltrowane powietrze jakie wydobywa się z kominów elektrociepłowni wdychać.
    No właśnie, przefiltrowane. Ale najważniejsze, że wyrzucone 150-300m w górę. Nim dotrze do tych co mieszkają w pobliżu elektrowni, to ew. zanieczyszczenia mają stężenia znacznie niższe niż sąsiedzi jednego tylko kominkowca czy innego węglowca. Po raz kolejny strzelasz kulą w płot. Czy się to komuś podoba czy nie, spalanie węgla w elektrowniach (unormowanych, czyli takich jakie muszą być już u nas, z filtrami i systemami redukującymi) na rzecz produkcji prądu, z którego można ogrzać dom czy napędzić pojazd, jest najzdrowsze dla ludzi.

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Czyli tyle ile przejeżdża średnio auto dostawcze 24Tonowe a dodaj do tego że takie auto ma silnik kilkukrotnie większe niż masz w samochodach osobowych i wówczas faktycznie nie będzie tak kolorowo. Wyjdzie i nawet więcej niż kominek wysokiej klasy.
    Sugerujesz że auta dostawcze jeżdżą dla przyjemności, choć wcale nie muszą -- tak jak tutaj niektórzy dla przyjemności palą i trują kominem, choć wcale nie muszą?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #3471

    Domyślnie

    Sugerujesz że auta dostawcze jeżdżą dla przyjemności, choć wcale nie muszą -- tak jak tutaj niektórzy dla przyjemności palą i trują kominem, choć wcale nie muszą?
    Bardziej chodzi mi oto że poza samochodami osobowymi są też samochody dostawcze które trują bardziej. Idąc to drogą myślenia można dojść do wniosku to czemu nie używamy pociągów/tramwajów do dostarczenia wszystkiego skoro jest na prąd i bardziej ekologicznie.


    A tak w temacie tu jest uchwała dla małopolski ale jest tam pewny ciekawy akapit:
    http://bip.malopolska.pl/umwm,a,1159...-wprowadz.html

    "Wyniki badań CEM Instytutu Badań Rynku i Opinii Publicznej z września 2013 r. w zakresie oszacowania udziałów źródeł grzewczych w budynkach jednorodzinnych w Krakowie wskazują, że w zasobie domów jednorodzinnych 12 tys. wyposażonych jest w kominek lub kozę na drewno, przy czym 4,3% właścicieli domów jednorodzinnych (1,4 tys.) deklaruje, że jest to główne źródło ciepła. 66% właścicieli kominków deklaruje, że służy on do dogrzewania mieszkania a 33%, że pełni funkcję estetyczną. Należy przy tym zauważyć, że dogrzewanie mieszkań kominkiem odbywa się często przy najniższych temperaturach, gdy jakość powietrza jest też najgorsza."

    Co pokazuje że taki duży udział kominki nie mają w całym Krakowie. Do tego raptem 4,3% wszystkich co mają kominki służy jako główne źródło ogrzewania Więc można powiedzieć że nasze co chwile wstawianie różnych danych liczbowych nie trzyma się całości bo w każdym jest coś innego podane. A jaka jest prawda jaki stosunek węgiel, drewno itp. tego chyba nikt nie wie naprawdę.

  12. #3472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    A jaka jest prawda jaki stosunek węgiel, drewno itp. tego chyba nikt nie wie naprawdę.
    Cytowałem jakiś raport. Sporządzony na podstrawie danych GUsu, leśników i czego tam jeszcze.
    Był sprzed kilku lat. W skali kraju drewna spala się 5x mniej niż węgla do ogrzewania domów.

    I co to znaczy dogrzewanie? 50% ciepła idzie z kominka czy 10%?

  13. #3473
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    A czy ja płacze że mi źle, podaje fakty z którym każdego dnia muszę się zmagać. Niktspecjany jesteś naprawdę śmieszny uważasz że to o czym pisze nie jest prawdą? Nie ważne jaki kto ma kominek to i tak musi kupić drewno, później gdzieś je poukładać sezonować je min 2 lata aby było suche i nie spalać wody, następnie to drewno każdego dnia trzeba do tego domu przynieść Nie znoszę fanatyzmu bo jest niezdrowy i widzę że tak samo jak jest tu kilku fanatyków pomp ciepła tak samo są tu fanatycy kominków do których na pewni nie należę. Jak widać dwie strony maja swoje argumenty za i przeciw, ale żadna nie potrafi ich racjonalnie przyjąć do wiadomości, a obrzucanie się tu błotem nikomu na pewno nie służy tylko powoduje odruchy obronne które już dawno przysłoniły wizje tego tematu. Nie będę więcej wypowiadał się dalej na ten temat bo szkoda czasu, mam teraz co innego na głowie muszę na wieczór przygotować porcje drewna, abym miał czym wyrzucić wieczorem w ramach sprzeciwu dla niesprawiedliwości jaka panuje na tym świecie trochę smrodu i pyłu. Z góry przepraszam moich sąsiadów za to co robię i proszę o interwencję, a nóż mi teraz zrobią przyłącze do linii ciepłowniczej .
    Nadal biadolisz.To co piszesz jest najprawdziwszą prawdą tyle ,że im więcej o niej tak piszesz jest boleśniejsza.To ty przecież założyłeś z góry by taki stan rzeczy zapanował w domu.Nie przewidziałeś nic.To czyja to wina .moja , że nie rozumiem twojego postępowania??? .Jestem w podobnej sytuacji jak ty ale ja przewidziałem 2006 roku ,że coś musi wspomagać mój KG.Z PC mi nie wyszło ale jak widzisz i dobrze dla rozmów FM bo i tu suchej nitki byś na mnie nie pozostawił.Wizja kotła na paliwa stałe ,węgiel itp. czyli brudna kotłownia odpadła zaraz jak tylko powstała.Umowa lojalnościowa domowników dała żniwo .Zostało ogrzewanie prądem.Jak w tamtym roku 2006 osłuchałem się o starym transformatorze i gdy przysiad napięcia goni przysiad napięcia zrezygnowałem.Dla równości powiem ,że zrezygnowałem z piwnicy jak zobaczyłem co Chodelka wyprawia u moich wszystkich sąsiadów.Pompa i wypompowywanie wody.Jak widzisz dałem radę i nosze sie z zamiarem wymiany kominka na piecokominek i wcześniej czy później tak zrobię.Wiesz dlaczego???

  14. #3474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trzeba być idiotą godnym tego wątku, by kupować sztuczne nawozy do trawy
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tobie padło na wzrok, innym na mózg...a kominek pozostanie kominkiem...
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Prawda i nieprawda...Wystarczy informacja o tym, że powietrze ma bardzo małą pojemność cieplną, by zrozumieć zjawisko i nie pisać bzdur...
    Szanowny Kolego Piotrze - postaraj się zachować kulturę wypowiedzi - lepiej jest z szacunkiem odnosić do innych forumowiczów - tego wymaga dobre wychowanie.

    Szczególnie jako osoba poszukująca zleceń przez internet - Twoi przyszli klienci mogą czytać w jaki sposób się odnosisz do osób które są innego zdania

    Jeśli zaś uważasz że gdzieś napisałem nieprawdę to odnieś się i przedstaw co jest nieprawdą zamiast zarzucać komuś "pisanie bzdur".
    To że szybko wychładza się po paleniu kominkiem wynika z dużej pojemności cieplnej murów - które nie zdażą się nagrzać po krótkim czasie palenia - mimo że powietrze w pomieszczeniu ma 25C. to pojemność cieplna ścian i betonu, podłogi (które przejmują ciepło) decyduje o szybkim wychłodzeniu a nie niska pojemność cieplna powietrza. Bo gdybyś to powietrze otoczył izolatorem to w ogóle by nie wystygło
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 24-01-2017 o 20:47

  15. #3475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    To że szybko wychładza się po paleniu kominkiem wynika z dużej pojemności cieplnej murów - które nie zdażą się nagrzać po krótkim czasie palenia - mimo że powietrze w pomieszczeniu ma 25C. to pojemność cieplna ścian i betonu, podłogi (które przejmują ciepło) decyduje o szybkim wychłodzeniu a nie niska pojemność cieplna powietrza. Bo gdybyś to powietrze otoczył izolatorem to w ogóle by nie wystygło
    Wychładza się bo jest mała pojemność cieplna powietrza a duża otaczających ścian itp.
    Przy długim paleniu ściany nagrzeją się.
    Dotyczy to też zwykłego ogrzewania c.o.. Włącz kocioł c.o. , rozgrzej wodę w grzejnikach np. do 60 st. C i po 30 minutach wyłącz.
    Wszystko szybko wystygnie (a jest też pojemność cieplna wody w instalacji).
    Jak by powietrze miało dużą pojemność cieplną to pewni by było zimne a nie ciepłe (to powietrze).
    Kominek dostarczał by za "mało ciepła".

    Powietrze otoczone "idealnym izolatorem" nie wystygnie ale takich izolatorów nie ma.

  16. #3476

    Domyślnie

    Pomału ale dostrzegam plusy ustaw anty smogowych. Zakupiłem kozę 350 zł taniej niż cena dotychczas ( Invicta illy było 1900 zł - kupiłem za 1550 ) . Chłopy z drewnem ( bukiem ) też się wpychają po 160 ( było 180 - 200 ) . Jest dobrze Nie róbcie kominków - jestem za !

  17. #3477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Szanowny Kolego Piotrze - postaraj się zachować kulturę wypowiedzi - lepiej jest z szacunkiem odnosić do innych forumowiczów - tego wymaga dobre wychowanie.

    Szczególnie jako osoba poszukująca zleceń przez internet - Twoi przyszli klienci mogą czytać w jaki sposób się odnosisz do osób które są innego zdania

    Jeśli zaś uważasz że gdzieś napisałem nieprawdę to odnieś się i przedstaw co jest nieprawdą zamiast zarzucać komuś "pisanie bzdur".
    To że szybko wychładza się po paleniu kominkiem wynika z dużej pojemności cieplnej murów - które nie zdażą się nagrzać po krótkim czasie palenia - mimo że powietrze w pomieszczeniu ma 25C. to pojemność cieplna ścian i betonu, podłogi (które przejmują ciepło) decyduje o szybkim wychłodzeniu a nie niska pojemność cieplna powietrza. Bo gdybyś to powietrze otoczył izolatorem to w ogóle by nie wystygło
    Kulturę dopasowuję do adwersarza i wątku w którym się udziela. Ten wątek jest wyjątkowy....Pisać trzeba językiem zrozumiałym dla odbiorcy. Trudne zaś kwestie których nie rozumiesz, dyskutować można z osobą przygotowaną do dyskusji. Nie podejmę więc próby.... Jeśli czujesz się urażony, to być może przesadziłem, więc przepraszam....i proszę nie cytuj zdań wyrwanych z kontekstu, oczekując kultury i mądrego traktowania Cie w przyszłości.

  18. #3478
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Pomału ale dostrzegam plusy ustaw anty smogowych. Zakupiłem kozę 350 zł taniej niż cena dotychczas ( Invicta illy było 1900 zł - kupiłem za 1550 ) . Chłopy z drewnem ( bukiem ) też się wpychają po 160 ( było 180 - 200 ) . Jest dobrze Nie róbcie kominków - jestem za !
    Miałem napisać ,że zadzwonił potentat regionalny i powiedział ,że ma buka z wiosennej wycinki tyle ,że polana 45 cm po 170 zł/mp.Trochę za długie jak dla mnie ale cena wporzo.Teraz zapewne adwersarze powiedzą no i co z tego ,że tanieje jak i tak rozgrywka toczy się o ilości emiterów w atmosferę.Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie.Jeśli mały komin to nazwę to, źle palący truje okolicę , sąsiadów itp.bo smog opada i ściele się po okolicy.Jeśli natomiast duży komin z elektrociepłowni to emisja spalin idzie w kosmos i nie opada tworząc smog.To smog smogowi nierówny?

  19. #3479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura
    Trudne zaś kwestie których nie rozumiesz, dyskutować można z osobą przygotowaną do dyskusji. Nie podejmę więc próby.... .
    Widze ze nic sie nie uczysz i dalej odnosisz sie z pogarda. Brak argumentow i brak szacunku. No ale sak sie nie chcialo uczyc to tyle pozostaje...

  20. #3480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie.Jeśli mały komin to nazwę to, źle palący truje okolicę , sąsiadów itp.bo smog opada i ściele się po okolicy.Jeśli natomiast duży komin z elektrociepłowni to emisja spalin idzie w kosmos i nie opada tworząc smog.To smog smogowi nierówny?
    Nawet mój 6 letni syn wymyślił patrząc na komin EC Pruszków, że jak komin jest duży to "dym poleci dalej". A jak poleci dalej to się bardziej rozcieńczy.

    Jak chcesz to Ci korki u niego załatwię. Bierze lizaka za godzinę.

Strona 174 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony