dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 325 z 652
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 13036
  1. #6481

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie wiem czy rozumiesz do czego zmierzam brak prądu to spadek twojej energo oszczędności.
    Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

    Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

    Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.
    Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 31-10-2017 o 16:23
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  2. #6482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

    Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

    Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.
    Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...
    Chyba napisałem ze nie biorę pod uwagę chwilowych zaników tylko dłuższe. To żę uważam OZC za marnotrawstwo nie czyni z mojego domu durszlaku może nie jest taki jak twój ale wyprzedza obecną i przyszłą normę. Piszesz coś o braku argumentów u Ciebie odnoszę to samo wrażenie.

    Nie odpowiedziałeś mi na bardzo nurtujące mnie pytanie podniesienie zysków bytowych bez prądu. Tak naciskam na to bo może czegoś się nauczę i zastosuję to u siebie nie w razie W tylko nacodzień.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #6483

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie odpowiedziałeś mi na bardzo nurtujące mnie pytanie podniesienie zysków bytowych bez prądu. Tak naciskam na to bo może czegoś się nauczę i zastosuję to u siebie nie w razie W tylko nacodzień.
    Można np. bawić się w chowanego z dziećmi po ciemku

    Wciskasz mi słowa, których nie napisałem - nie określiłem Twego domu jako durszlaka.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  4. #6484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Można np. bawić się w chowanego z dziećmi po ciemku

    Wciskasz mi słowa, których nie napisałem - nie określiłem Twego domu jako durszlaka.
    Co do chowanego to jaja sobie robisz
    A co do durszlaka tak to odebrałem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #6485
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

    Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

    Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.
    Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...
    Uogólniając nigdy nie wiadomo do kogo pijesz więc tyczy się to wszystkich na co kolega kulibob zwrócił ci uwagę.Na brak argumentu odpowiadasz cedzakiem , wplątujesz w to zresztą niepotrzebnie rekuperator i jego ekstremalną awaryjność.Poruszasz się po tematach związanych z kominkami bez przygotowania technicznego ,o merytoryczności nie wspomnę , nie odpowiadając na postawione ci pytania.Dla takich twoich widzimisię nie wolno budować kominków.Otóż zapewniam cię ,że jesteś w głębokim błędzie.Czyli według ciebie wszyscy oprócz ciebie mają domy-cedzaki??? OZC jest im obce ,nie skorzystali z kalkulatora obliczeniowego ile to ich cedzak wypuszcza ciepła w kosmos.

    p.s.
    popatrz na mój durszlak - cedzak.

    temp.zewn dzisiaj patrz data w dolnym prawym rogu.

    temp.wewn KG nadal milczy włącza się tylko grzanie wody.

    nastawa czyli temp zadana dla KG 23,5 stC.

    nieład w mym parowozie po przedwczorajszym popalaniu i pitraszeniu.

    Widzisz tu zależność pewną w stosunku do twojego termosu na płycie ???
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-11-2017 o 06:20

  6. #6486

    Domyślnie

    Jak chcesz pogadać o naszych domach, to nie ma problemu, tylko chyba nie miejsce na to tutaj.

    Napisz mi tylko zatem: ile kWh/m2*rok potrzebuje Twój dom wg obliczeń i wg praktyki? Nie proszę o elaborat, tylko o 2 liczby.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  7. #6487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie mam ozc po założeniu reku, wygraniu chałupy, i zatkaniu paru dziur szacuję 45-50kwh/m2/rok ten sezon to sprostuje. Jakie masz zasilanie na GGWC? Bo w temacie o glikolowcu nikt nie chce mi odpowiedzieć.

    Zostawmy już warunki wojenne na moje nie umiesz obalić tego że to chyba najlepsze źródło ogrzewania wrazie W, To może też dotyczyć kominków z PW jeśli ktoś trochę prądu umie wyprodukować sam. Najlepszy jest tu kominek akumulacyjny.

    Chciał bym poruszyć teraz sprawę nie w domach energo oszczędnych. Dlaczego nie ? W pasywnych to oczywiste że nie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #6488
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jak chcesz pogadać o naszych domach, to nie ma problemu, tylko chyba nie miejsce na to tutaj.

    Napisz mi tylko zatem: ile kWh/m2*rok potrzebuje Twój dom wg obliczeń i wg praktyki? Nie proszę o elaborat, tylko o 2 liczby.
    Odpowiadasz pytaniem na pytanie.Będę konsekwentny.Zrozum to adwersarzu obliczenia do niczego są mi nie potrzebne.Kuźwa zrozum to wreszcie.Pokazałem ci na fotkach co się dzieje u mnie w domu z porothermu (patrz stopka),bez płyty,reku,PC,fotowoltaiki itp.Za to z KZPŁW , solarami,wodną podłogówką,KG.Mam komfort cieplny , a KZPŁW traktuje wspomagająco dla temp. wytworzonej przez KG i podłogówkę.

  9. #6489

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Odpowiadasz pytaniem na pytanie.Będę konsekwentny.Zrozum to adwersarzu obliczenia do niczego są mi nie potrzebne.Kuźwa zrozum to wreszcie.Pokazałem ci na fotkach co się dzieje u mnie w domu z porothermu (patrz stopka),bez płyty,reku,PC,fotowoltaiki itp.Za to z KZPŁW , solarami,wodną podłogówką,KG.Mam komfort cieplny , a KZPŁW traktuje wspomagająco dla temp. wytworzonej przez KG i podłogówkę.
    Taką odpowiedź podejrzewałem. Teraz pomyśl kto jest teoretykiem.

  10. #6490

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Taką odpowiedź podejrzewałem. Teraz pomyśl kto jest teoretykiem.
    Ty jesteś teoretykiem, tak Ty. Co mi da jakieś OZC, będę lepiej spał czy co? Jak wyjdzie z tego, że moja chałupa potrzebuje 30 czy 50 W/m to policzę sobie kilogramy brykietu i ma być ciepło tak? Otóż nie - ciepło jest wtedy jak mi jest ciepło a nie jak psychicznie działające OZC nam to poda. Do kitu z tą całą teorią dotyczącą ogrzewania. Grzeję i ma być ciepło, rozumiesz?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #6491

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Co mi da jakieś OZC, będę lepiej spał czy co?
    Napisz mi tylko: ile kWh/m2*rok potrzebuje Twój dom wg obliczeń i wg praktyki? Nie proszę o elaborat, tylko o 2 liczby.

  12. #6492

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Napisz mi tylko: ile kWh/m2*rok potrzebuje Twój dom wg obliczeń i wg praktyki? Nie proszę o elaborat, tylko o 2 liczby.
    Nie wiem i nie interesuje mnie to. Zeszły sezon grzewczy kosztował mnie około 2 tyś.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #6493
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie wiem i nie interesuje mnie to. Zeszły sezon grzewczy kosztował mnie około 2 tyś.
    Bardzo trafnie mu odpowiedziałeś .Brawo Ty.Kominkowy sezon zamknąłem w jakiejś tam małej kwocie bo liczenie jest mi niepotrzebne tym bardziej ,że palę sezonowanym grabem 4 letnim.Mam buka 5 letniego i niesezonowanego graba 5 m3 , który się sezonuje.Jakakolwiek polemika z tym typem ogranicza się sam widzisz do czego.NIE MA KOMINKA !!!! , a każdego dyskutanta chce koniecznie sprowadzić do swojego poziomu.Nic mu nie obliczaj.Trzymaj sie tej wersji co ja.Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego.
    Ty jesteś teoretykiem, tak Ty. Co mi da jakieś OZC, będę lepiej spał czy co? Jak wyjdzie z tego, że moja chałupa potrzebuje 30 czy 50 W/m to policzę sobie kilogramy brykietu i ma być ciepło tak? Otóż nie - ciepło jest wtedy jak mi jest ciepło a nie jak psychicznie działające OZC nam to poda. Do kitu z tą całą teorią dotyczącą ogrzewania. Grzeję i ma być ciepło, rozumiesz?
    To prawdziwy majstersztyk .Brawo.Oszołomom i wazeliniarzom mówię stanowcze nie.

  14. #6494

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie wiem i nie interesuje mnie to.
    I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich... Ale - nie liczyłem przed budową ile pali dom, a później wyszło, że gazem drogo wychodzi, to mus palić drewnem...

    Mnie nie stać na dublowanie systemów grzewczych.

    Pięknie ujęty sens KZPŁW: 'Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego' Nic poza tym.

    Ja zrobiłem inaczej. Przed budową zostało policzone wg OZC ile dom ma palić. Praktyka rozminęła się nieznacznie. Dzięki obliczeniom mogłem zdecydować się na prąd - i to sprawdza się do tej pory. Bez pracy, bez trucia, bez smrodu, automatycznie, bezobsługowo.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 02-11-2017 o 08:42
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  15. #6495
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich... Ale - nie liczyłem przed budową ile pali dom, a później wyszło, że gazem drogo wychodzi, to mus palić drewnem...

    Mnie nie stać na dublowanie systemów grzewczych.

    Pięknie ujęty sens KZPŁW: 'Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego' Nic poza tym.

    Ja zrobiłem inaczej. Przed budową zostało policzone wg OZC ile dom ma palić. Praktyka rozminęła się nieznacznie. Dzięki obliczeniom mogłem zdecydować się na prąd - i to sprawdza się do tej pory. Bez pracy, bez trucia, bez smrodu, automatycznie, bezobsługowo.
    Sprzedajesz kit , a to jest karalne.Nie rozumiesz co to są małe straty powiedziałbym nawet , nakłady finansowe w stosunku do komfortu cieplnego jaki osiągamy biorąc pod uwagę dom .który wybudowaliśmy.Ty masz energooszczędny.......do czasu.Pamiętaj czytaj i jeszcze raz czytaj tylko ,że ze zrozumieniem.Tu strasznie kulejesz.Chwalisz się na lewo i prawo jaki ty to lekkoduch , fanatyk jesteś..Pokaz mi w tej chwili gdzie użyłem określenia :
    I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich
    Wiesz jak jest różnica między określeniem ratujemy , a wspomagamy???. Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie wypowiedziałem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-11-2017 o 09:17

  16. #6496

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Sprzedajesz kit , a to jest karalne.Nie rozumiesz co to są małe straty powiedziałbym nawet , nakłady finansowe w stosunku do komfortu cieplnego jaki osiągamy biorąc pod uwagę dom .który wybudowaliśmy.Ty masz energooszczędny.......do czasu.Pamiętaj czytaj i jeszcze raz czytaj tylko ,że ze zrozumieniem.Tu strasznie kulejesz.Chwalisz się na lewo i prawo jaki ty to lekkoduch , fanatyk jesteś..Pokaz mi w tej chwili gdzie użyłem określenia

    Wiesz jak jest różnica między określeniem ratujemy , a wspomagamy???. Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie wypowiedziałem.
    Gdzie napisałem, że to Twoje słowa? Znowu zgubiłeś okulary?

  17. #6497
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie wiem i nie interesuje mnie to. Zeszły sezon grzewczy kosztował mnie około 2 tyś.
    Popatrz teraz i obserwuj reakcję adwersarza tak jak w nicku drugi człon to laik.Pasuje.
    Do budowlany_laik.Mój dom takich paramentów jak w stopce , według mojej praktyki i moich wyliczeń potrzebuje 60-70 kWh/m2/rok. .Zużycie finansowe 700 zł po zamknięciu sezonu.Nie kupuje opału czyli paliwo mam swoje j/w.Dom mam bardzo dobrze izolowany.

  18. #6498
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Gdzie napisałem, że to Twoje słowa? Znowu zgubiłeś okulary?
    Znowu pajacujesz rzucając inwektywy w naszą stronę.Powiedziałem , jak uogólniasz to tyczy się to wszystkich.Fanatyk..Ja nie ratuje sie paląc w kominku.Wspomagam pracę KG i nie wciskaj mi drugiego kitu w usta ,że truje sąsiada.

  19. #6499

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dom mam bardzo dobrze izolowany.
    10 cm na ścianach to faktycznie "dobre" ocieplenie.

    Pokaż te obliczenia, z których wyszło Ci 60-70 kWh/m2*rok.

  20. #6500

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    10 cm na ścianach to faktycznie "dobre" ocieplenie.

    Pokaż te obliczenia, z których wyszło Ci 60-70 kWh/m2*rok.
    Zanim zaczniesz prawić swoje morały, doczytaj kiedy NS budował swój dom.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 325 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony