dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 531 z 652
Pokaż wyniki od 10.601 do 10.620 z 13036
  1. #10601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Da się odciąć od sieci!! Woda ze studni noszona we wiadrze. Ogrzewanie domu i CWU 100% poprzez spalanie drewna. Kuchnia bez uzycia prądu. Swiatełka tyci tyci, bez TV, lodówka sezonowa gdy słońce świeci albo w ziemiance. Pare paneli PV i akumulatorów ogarnie temat. Pytane kto może, chce i potrafi tak żyć dzisiaj.
    Aleś głupi. O świeczkach zapomniałeś.
    No i jeszcze pranie w rzece i miotła zamiast odkurzacza.

  2. #10602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dokłądnie tak to działa. Całą moja produkcja z PV zmiejsza produkcję w elektrowniach węglowych. Polskich danych nie potrafię znależć, ale są niemieckie wykresy któe jasno pokazują jaka jest struktura produkcji energii z róznych źródeł. Jak wzrasta słonce czy wiart to wyłączają najpierw gaz, potem węgiel kamienny, potem brunatny a na końcu ograniczją atomówki. Węglowe potrafią chodzić na 10% mocy.


    Nie muszę mu nic wkładać. Samo do mnie dolatuje niestety Prawie każdy zimowy wieczór kładąc się spać czuję zapach wędzonki. Po za dniami gdy jestem na nawietrznej bo z drugiej strony mam lasi tam nie ma żadnych miłośników czystego spalania drewna.
    Polska to nie Niemcy. O taka drobna różnica. Żyj i myśl sobie, że dzięki temu, że masz taką popierdółkę na dachu ograniczasz w jakiś sposób emisję w Polsce. Genialne.

  3. #10603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    zadałem poważne pytanie a Ty sobie jaja robisz
    W życiu żadne jaja. Kominek truje. Dużo, mało, kwestia dyskusji i punktu odniesienia.
    Skoro kominek ma być dla przyjemności, to Ty pytasz ile można podtruć sąsiadów dla zaspokoojenia swojej prymitywnej przyjemności popatrzenia na ogień.
    Czym się to różni od pytania czy jeden papierosek (dla przyjemności) w miejscu publicznym jest OK?

  4. #10604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Polska to nie Niemcy. O taka drobna różnica. Żyj i myśl sobie, że dzięki temu, że masz taką popierdółkę na dachu ograniczasz w jakiś sposób emisję w Polsce. Genialne.
    A to w DE mają insze kotły parowe niż w PL? Z tego co czytałem w poważnym artykule posiadane przez nas elektrownie węglowe bez większego bólu mogą modulować moc do 50% znamionowej. No ale co ja tam wiem.

    Cóż wole myśleć że ograniczam emisji w Polsce, zamiast leżeć zadowolony i jarać ile wlezie bo i tak jest brudno i jak przestanę to nic to nie zmieni bo sąsiedzi też palą.

    I to nei jest genialne. To jest bardzo proste. Niektórym na rękę jarać w domu to takie proste rzeczy wyśmieją, nie używając żadnych argumentówm, względnie będą opowiadać, że skoro jarają 20lat to magicznie z ich kominów nic nie wylatuje. To są dopiero bajki.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 22-05-2019 o 12:18

  5. #10605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    W życiu żadne jaja. Kominek truje. Dużo, mało, kwestia dyskusji i punktu odniesienia.
    Skoro kominek ma być dla przyjemności, to Ty pytasz ile można podtruć sąsiadów dla zaspokoojenia swojej prymitywnej przyjemności popatrzenia na ogień.
    Czym się to różni od pytania czy jeden papierosek (dla przyjemności) w miejscu publicznym jest OK?
    Samochód spalinowy truje.

  6. #10606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Samochód spalinowy truje.
    Oczywiście.
    Powiedź jak częśto jeżdzisz wokół domu samochodem dla przyjemności dymiąc z rury wydechowej?

    P.S.
    Czemu Ty ciągle podskakujesz w tych postach?

  7. #10607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Oczywiście.
    Powiedź jak częśto jeżdzisz wokół domu samochodem dla przyjemności dymiąc z rury wydechowej?

    P.S.
    Czemu Ty ciągle podskakujesz w tych postach?
    No sporo. Czasami całe dnie. Do pracy i z pracy też. Po pracy. Nie siedzę w norze z pilotem przed TV.

    Nerwice mam.

  8. #10608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Insza energetyka systemowa.
    Czapki z głów. Rzucic hasło, to nie DE inszy system, NIE DA SiĘ. Koniec dyskusji.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to myśl sobie dalej.
    Jatrząbku kto tu jara ile wlezie?
    Kominek to kilkanaście razy w roku suchym drewienkiem. Ogarnij się.
    Czy jezdzisz dookoła domu dla przyjemności samochodem kilkanaście razy w roku?
    To ja domagam się przyzwolenia na zapalanie kilkunastu papierosów w miejscu publicznym.
    Moi sąsiedzi jarają ile wlezie, żeby daleko nie szukać. W zasadzie codziennie któryś mnie zimą wędzi.

  9. #10609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No sporo. Czasami całe dnie. Do pracy i z pracy też. Po pracy. Nie siedzę w norze z pilotem przed TV.
    Pytanie było proste, może Cię przerosło, powitórze:
    Dla przyjemności, w kółko. Nie po to żeby gdzieś dojechać (ogrzać dom), tylko żeby se pojezdzić dla frajdy (popatrzeć na ogień).
    Zastanów się chwilę, może dostrzeżesz różnicę.

  10. #10610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    W życiu żadne jaja. Kominek truje. Dużo, mało, kwestia dyskusji i punktu odniesienia.
    Skoro kominek ma być dla przyjemności, to Ty pytasz ile można podtruć sąsiadów dla zaspokoojenia swojej prymitywnej przyjemności popatrzenia na ogień.
    Czym się to różni od pytania czy jeden papierosek (dla przyjemności) w miejscu publicznym jest OK?
    masz coś z garkiem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #10611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    masz coś z garkiem.
    A jakieś merytoryczne argumenty zamiast wyśmiewania?

  12. #10612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A jakieś merytoryczne argumenty zamiast wyśmiewania?
    Już były dawno temu a Ty znowu o swoich PMach i SroXach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #10613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Już były dawno temu a Ty znowu o swoich PMach i SroXach
    Nie pamiętam żeby padły jakieś merytoryczne argumenty po za "bo lubię", bo tak, bo mogę, bo ma się opłacać, co mnie interesuję czym mój sąsiad oddycha, mojego dymu nie widać, (więc nie ma problemu), ja pale 10lat z klasą, więc pomiary wykonane przez profesjonalistów mnie nie obowiązują, itd, itp. Był nawet jeden co mówił, że jak się drewno w plasterki pokroi to jest czystsze niż pupcia niemowlaka.

    A PMy i "sroXy" (co to wogóle?) nie są moje tylko Twoje. Ja przypomnę nie mam komina.

  14. #10614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pytanie było proste, może Cię przerosło, powitórze:
    Dla przyjemności, w kółko. Nie po to żeby gdzieś dojechać (ogrzać dom), tylko żeby se pojezdzić dla frajdy (popatrzeć na ogień).
    Zastanów się chwilę, może dostrzeżesz różnicę.
    Jakie pytanie taka odpowiedź.

    Poważnie praktycznie nie używam samochodu.
    Co do jazdy to znam maniaków co się jeżdżą, bo im się nudzi.

    Ile masz samochodów? Jaka pojemność i jakie paliwo?

  15. #10615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post

    A PMy i "sroXy" (co to wogóle?) nie są moje tylko Twoje. Ja przypomnę nie mam komina.
    A ten prąd co masz to jest czysty? Tak jak gaz od ruskich. Nie czekaj sroce wypadło spod ogona.

  16. #10616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jakie pytanie taka odpowiedź.

    Poważnie praktycznie nie używam samochodu.
    Co do jazdy to znam maniaków co się jeżdżą, bo im się nudzi.

    Ile masz samochodów? Jaka pojemność i jakie paliwo?
    Pytanie było bardzo proste i można na nie prosto odpowiedzieć jeśli się ma jaja.
    Czy trujesz (przykładowo) samochodem, żeby zaspokoić jakąś tam swoją zachciankę. A odpowiedź wymijająco-zmieniająca temat :-/
    To nie jest wątek o samochodach, więc proszę z przykładu nie robić tematu zastępczego dla odwrócenia uwagi.

    Serio, nie wiem, czym jedno trucie dla przyjemności jest lepsze od innego trucia dla swojej przyjemności, ale przykład to za mało.

    No a ja znam maniaków co spalają drewno żeby se na ogień popatrzeć. Zdecydowanie więcej niż takich co jeżdzą samochodem dla przejemności :-/ Swoją drogą serio nei wiem czemu nikt tak nie robi. Trzeba lobby samochodowe podpuścić żeby rozreklamowali takie zachowania.

  17. #10617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pytanie było bardzo proste i można na nie prosto odpowiedzieć jeśli się ma jaja.
    Czy trujesz (przykładowo) samochodem, żeby zaspokoić jakąś tam swoją zachciankę. A odpowiedź wymijająco-zmieniająca temat :-/
    To nie jest wątek o samochodach, więc proszę z przykładu nie robić tematu zastępczego dla odwrócenia uwagi.

    Serio, nie wiem, czym jedno trucie dla przyjemności jest lepsze od innego trucia dla swojej przyjemności, ale przykład to za mało.

    No a ja znam maniaków co spalają drewno żeby se na ogień popatrzeć. Zdecydowanie więcej niż takich co jeżdzą samochodem dla przejemności :-/ Swoją drogą serio nei wiem czemu nikt tak nie robi. Trzeba lobby samochodowe podpuścić żeby rozreklamowali takie zachowania.
    Oj oj. Widzisz trujesz swoimi samochodami. Kup EV.
    Tyle.

  18. #10618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A ten prąd co masz to jest czysty? Tak jak gaz od ruskich. Nie czekaj sroce wypadło spod ogona.
    I tak w koło macieja. Czystszy niż Twój kominek. Gaz duużo czystszy niż Twój kominek. No ale niepiej i patriotycznie truć się polskim drewnem w kominka, niż kupować ruski gaz żeby oddychać czystym powietrzem.

    Parę rzędów wielkości więcej pyłów wdycham od sąsiadowego kominka niż z elektrowni. Po za tym, jakbyś odrobinę uwagi adwersarzom poświecał, byś wiedział, że PV na moim dachu pokrywa zapotrzebowanie mojego domostwa na energie.

  19. #10619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oj oj. Widzisz trujesz swoimi samochodami. Kup EV.
    Tyle.
    No właśnie "tyle" argumentów Dookoła, nie na temat, wyśmiać, obejść problem. PMy, sroXy.

  20. #10620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I tak w koło macieja. Czystszy niż Twój kominek. Gaz duużo czystszy niż Twój kominek. No ale niepiej i patriotycznie truć się polskim drewnem w kominka, niż kupować ruski gaz żeby oddychać czystym powietrzem.

    Parę rzędów wielkości więcej pyłów wdycham od sąsiadowego kominka niż z elektrowni. Po za tym, jakbyś odrobinę uwagi adwersarzom poświecał, byś wiedział, że PV na moim dachu pokrywa zapotrzebowanie mojego domostwa na energie.
    No i co z tego, że pokrywa. Móoe PV też pokrywają. On i off grid. I co z tego.

    Widzisz te kilkanaście razy w roku jak odpalę kominek żeby się zagrzać ja czy to zona po pracy, to takie syfienie. No masakra. Ty emitujesz więcej syfu. Także tyle w temacie.

Strona 531 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony