dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 57 z 652
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 13036
  1. #1121

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    to jest zdanie posiadaczy kominków
    A to mnie zaskoczyłeś. Wskaż w którym miejscy posiadacze kominków tak twierdzą.

  2. #1122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czytałem tu, że spalanie drewna jest korzystne dla środowiska, więc kwestię ekologii mam załatwioną...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To jak się tak czepiamy ekologi to może ktos mądry napisze, jakiego paliwa spalanie jest bardziej ekologiczne od spalania drewna. Oczywiście z jakimś dowodem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #1124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    ogrzane powietrze rozniesie po domu WM poprzez reku. I tyle.
    tak obiecal Pan sprzedajacy wentylacje?
    To powodzenia w zastosowaniu WM do roznoszenia ciepla kominka!

  5. #1125
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czytałem tu, że spalanie drewna jest korzystne dla środowiska, więc kwestię ekologii mam załatwioną...
    Czytałem tu, że grzejąc kominkiem koszty spadają więcej niż połowę w porównaniu z gazem, wiec kwestię kosztów/wydajności mamy załatwioną.

  6. #1126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    I powtórzę za Adamem: " Nie róbcie komików w domu, wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lub nawet pożar jak się w porę nie dostrzeż". Po co budować kominek w domu i potem wstawiać do niego świeczki?!
    Ale komentarz dotyczyl wylozenia parkietu po sam kominek bez zachowania podlogi niepalnej pod kominkiem a nie samego istnienia kominka...
    Pod kominkiem powinno byc przynajmniej 50cm niepalnej podlogi - wylozenie drewna pod kominek to proszenie sie o problemy bo wczesniej czy pozniej wypadnie jakas iskra czy zar przy dokladaniu. Chyba sie z tym zgodzisz ze to jest normalne i na kilkadziesiat palen raz sie zdarzy ze cos swiecacego wypadnie pod kominek

  7. #1127
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A to mnie zaskoczyłeś. Wskaż w którym miejscy posiadacze kominków tak twierdzą.
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To jak się tak czepiamy ekologi to może ktos mądry napisze, jakiego paliwa spalanie jest bardziej ekologiczne od spalania drewna. Oczywiście z jakimś dowodem.
    Rozstrzygnijcie między sobą, jak to jest z tą ekologia przy spalaniu drewna w kominku

  8. #1128
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Twierdzisz, że kominek to najbardziej ekologiczne i wydajne źródło ciepła? A to mnie zaskoczyłeś!
    Czy chcesz powiedzieć, że nie są?

  9. #1129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Rozstrzygnijcie między sobą, jak to jest z tą ekologia przy spalaniu drewna w kominku
    Dlaczego mamy rozpatrywać tylko drewno? Porównajmy paliwa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #1130
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cofnę się do poprzedniej strony.

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Montuję kominek w poniedziałek. W czasie budowy naciskałem na likwidację (koszt komina, przerwanie izolacji stropu/dachu, syf w salonie, itp.), jednak teraz zbliżając się do finiszu nie marzę o niczym innym, niż w zimowy wieczór usiąść sobie przy nim, nic już nie robić i sączyć jakieś C2H5OH w dowolnej postaci.

    Kominek narożny, raczej dolna półka bo będzie rzadko używany (żebym się nie rozpił zapewne), bezrusztowy, w środku szamot. Żadnych bajerów jak płaszcz czy turbiny, ogrzane powietrze rozniesie po domu WM poprzez reku. I tyle.
    Patrząc na stopkę z parametrami domu zapewne będziesz potrzebował ze 2-3 kW przy większych mrozach.
    Daj znać po sezonie jak sobie radziłeś z ciepłem.

    Nie chce mi się szukać, ale ktoś tu pisał o patencie na puszczenie całego ciepła w komin.
    Tylko czym wówczas różni się patrzenie przez szybę na własny ogień, od oglądania jego na Youtube. Standardowy TV ok. 120-150 W.

  11. #1131
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dlaczego mamy rozpatrywać tylko drewno? Porównajmy paliwa.
    MD poddaje w wątpliwość twierdzenia kominkowców o ekologiczności spalania drewna w kominkach /przynajmniej tak jego wypowiedź odbieram/, Ty jesteś innego zdania.
    Po prostu wyjaśnijcie to miedzy sobą.

    Poprosiłem o wskazanie gminy dofinansowującej kominki. Cisza.
    Widać w Krakowie siedzi kupa matołów.

    Zwolennikom spiskowej teorii dziejów podsuwam odpowiedź:
    - Górę wzięło lobby pompowo-gazowe, przekupując Du?ę, by podpisał odpowiednią ustawę, posłów /było nie było Prawa i Sprawiedliwości/ i radnych w Krakowie. PO by przegłosowali, a radnych PiS by się wstrzymali od głosu i odpowiednia uchwał mogła wejść w życie.

  12. #1132
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie chce mi się szukać, ale ktoś tu pisał o patencie na puszczenie całego ciepła w komin.
    A gdyby tak między palenisko a komin wstawić coś co przejmie to ciepło zbędne w danej chwili i wypromieniować w innym czasie jak grzejnik akumulacyjny z dynamicznym rozladowaniem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #1133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    MD poddaje w wątpliwość twierdzenia kominkowców o ekologiczności spalania drewna w kominkach /przynajmniej tak jego wypowiedź odbieram/, Ty jesteś innego zdania.
    Po prostu wyjaśnijcie to miedzy sobą.

    Poprosiłem o wskazanie gminy dofinansowującej kominki. Cisza.
    Widać w Krakowie siedzi kupa matołów.

    Zwolennikom spiskowej teorii dziejów podsuwam odpowiedź:
    - Górę wzięło lobby pompowo-gazowe, przekupując Du?ę, by podpisał odpowiednią ustawę, posłów /było nie było Prawa i Sprawiedliwości/ i radnych w Krakowie. PO by przegłosowali, a radnych PiS by się wstrzymali od głosu i odpowiednia uchwał mogła wejść w życie.
    Jeśli masz zamiar dyskutować na poziomie Wiejskiej to nie ma o czym dyskutować. Chcesz rzeczowo to jeszcze raz napizszę, zrób zestawienie paliw które bardziej eko tylko tak rzetelnie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #1134
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A gdyby tak między palenisko a komin wstawić coś co przejmie to ciepło zbędne w danej chwili i wypromieniować w innym czasie jak grzejnik akumulacyjny z dynamicznym rozladowaniem
    Problem ma Szklara, bo bufora nic a a nic.
    Odpada też bufor zrobiony przy kominku, gdyż trudno mówić o dynamicznym rozładowaniu, przynajmniej w rozwiązaniach tu omawianych.
    Pozostaje bufor w postaci zbiornika z wodą.
    Przy podłogówce ciepło wygenerowane przez kominek będzie potrzebne za kilka-kilkanaście godzin, chyba, że zbliża się weekend, dwa dni wcześniej wyłączymy ogrzewanie.
    Jako rozwiązanie awaryjne zawsze można otworzyć okna.

    Generalnie. Przy dzisiejszych technologiach wszystko można. Tylko po co i za ile.

  15. #1135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Generalnie. Przy dzisiejszych technologiach wszystko można. Tylko po co i za ile.
    No wreszcie zaczynasz rzeczowo Brawo Ty.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #1136

    Domyślnie

    Co sądzidzie o nalaniu paliwa do biokominków w naczynko i spalanie tego w kominku?

  17. #1137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Co sądzidzie o nalaniu paliwa do biokominków w naczynko i spalanie tego w kominku?
    Można też do kominka wstawić świeczki
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #1138
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jeśli masz zamiar dyskutować na poziomie Wiejskiej to nie ma o czym dyskutować. Chcesz rzeczowo to jeszcze raz napizszę, zrób zestawienie paliw które bardziej eko tylko tak rzetelnie.
    Przepraszam, ale odwracasz kota ogonem.
    Nie rozumiem, dlaczego ja mam coś udowadniać, czego nie twierdziłem. Powtarzam tylko opinie tu prezentowane.
    MD. twierdzi, że niekoniecznie spalanie drewna jest ekologiczne, Ty chcesz dowodów, że tak jest lub nie jest. Obaj bronicie kominków, wiec uzgodnijcie stanowisko.
    Uzgodnione będę powielał powołując się na Was.

  19. #1139
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Można też do kominka wstawić świeczki
    Po co w kominku. Zapachową można postawić gdziekolwiek.

  20. #1140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przepraszam, ale odwracasz kota ogonem.
    Nie rozumiem, dlaczego ja mam coś udowadniać, czego nie twierdziłem. Powtarzam tylko opinie tu prezentowane.
    MD. twierdzi, że niekoniecznie spalanie drewna jest ekologiczne, Ty chcesz dowodów, że tak jest lub nie jest. Obaj bronicie kominków, wiec uzgodnijcie stanowisko.
    Uzgodnione będę powielał powołując się na Was.
    Manipulacja z poziomu wiejskiej, może spróbuj kandydować ostatnio moda na oszołomów
    Dla jasności nie bronię kominków a jesli tak jest to wskaż miejsce, wpis gdzie tak było.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 57 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony