dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 629 z 652
Pokaż wyniki od 12.561 do 12.580 z 13036
  1. #12561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobre pytanko. Nie podoła z odpowiedzią ponieważ będzie mędził. Gdziebyś nie mierzył zawsze będzie nie we właściwym miejscu dla niego .Taki to człek .
    To jest bardzo proste. Strumień gazów wylotowych trzeba zmierzyć. Bezpośrednio. A nie obok, pod, koło czy jak tam waćpanowi wygodniej dobry rezultat uzyskać.
    A tu taki pech że zabawaeczka z aliexpresu jest z plastiku, zmierzyć wiec nie idzie gazów wylotowych bo zaciepło, ergo, problemu nie ma!

  2. #12562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z bliska widać lekki cień.
    Oooo, jest postęp!

  3. #12563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i dochodzimy do słusznego wniosku, że lepiej spalać drewno w kominku niż grzać prądem z węgla
    [/B]
    Dla kogo lepiej? Bo raczej nie dla ludzi w tym kraju. Odpowiednia pogoda, odpalą kominki i w parę godzin robi się 10x norma. No ale to pewnie z bełchatowa nawiało....

  4. #12564
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, jeśli chodzi o CO2, którego nota bene tu nie mierzyłeś.
    Natomiast to, co mierzyłeś jest (w przeliczeniu na jednostkę wyprodukowan3j energii) emitowane przez elektrownie w znacznie mniejszej ilości, niż robią domowe kozy, piecyki, spalarki drewna
    I nie z niskiej emisji.

  5. #12565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem, czy alergiczny (astmatyczny) kaszel, jaki słyszę u młodego pokolenia to zasługa Bełchatowa, czy niskiej emisji.
    Poza tym - piewcą grzania z COP1 nie jestem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #12566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    O i koloejny dylemat poznawczy poleciał do kosza. Pyły z mojego kominka wyemitowane przy samej ziemi nie trują, bo rtęć w bełchatowie. Jak ja bym tak chciał potrafić

    Mały hint: Na to co wylatuje z Bełchatowa nie masz wpływu. Na to co wyleci lub nie z Twojego prywatnego komina, wpływ masz bezpośredni.

  7. #12567

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mnie też bawi Twoje wyobrażenie kotłowni.
    Nawet, jeśli kocioł podniesie tam temperaturę o 2-3 stopnie, to nie jest to pomieszczenie przeznaczone do stałego pobytu ludzi.
    Co innego przebywać przegrzanym o 4C pomieszczeniu kilka minut, co innego w tak samo przegrzanym salonie kilka h
    Faktycnie mamy nieco inne wyobrażenia o kotłowni - ja w niej mieszkam, Ty słabo tolerujesz dłuższe przebywanie w przegrzanej kotłowni o temperaturze 2-3 stopnie "powyżej rześkości", a kolega Myjk "srogo ją wentyluje" i uważa, że to to samo, co izolacja na kotle. Po tym wszystkim będę się bał lodówkę otworzyć, żeby gradient temperatury jakiegoś przeciągu nie wygenerował w mojej salonowej kotłowni


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przecież napisaliśmy dokładnie to samo.
    taaaa... jak wyżej

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tyle jest potrzebne do samego spalania, dochodzi jeszcze swobodna wentylacja, ignorancie, która musi być znacznie sprawniejsza niż w innych pomieszczeniach w razie jakby jakieś niepożądane bąki z kotła wyskoczyły. Już nie wspomnę że kocioł ma wszystko ładować w wymiennik i jest praktycznie całkowicie ocieplony aby właśnie nie nagrzewać bez sensu kotłowni, nie puszczać ciepła w wentylację i nie przepalać przez siebie. W przeciwieństwie do kominka, który ma pomieszczenie ogrzewać -- bo do tego został stworzony. Wyryj sobie w salonie dziursko o średnicy minimum 10cm, to będziesz miał należytą analogię do kotłowni. Teraz nie masz takiej dziury? No nie masz! Chyba że se okno otworzysz i upuścisz ciepełko. Już nie wspomnę o tym, że kotłowni nikt pół życia nie spędza, tak jak w salonie.
    Pisałem o wentylacji, ale jeżeli uważasz, że 40m3/h to strumień powietrza wystarczający do spalania, to ja się nie dziwię, że u Was kotły na paliwo stałe są nazywane śmierdziuchami, skoro tak kisicie paliwo. Ignorancie - nie wypowiadaj się lepiej w kwestiach technicznych, bo co wypowiedź to rodzyn .[/QUOTE]


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście. Na mój CAŁY dom przy 0sC potrzeba 2-3kW, czyli 11-16W/m2, czyli na salon 40m2 około 0,5kW -- ale u ciebie 4kW nic a nic temperatury nie podnoszą. No, czary!
    Czytaj ze zrozumieniem - gdzie napisałem, że nie podnosi temperatury??? Pisałem, że ok. 4* temperatura się podnosi - dla niektórych orłów i innych jastrzębi to dużo więcej niż nic, wzrost nie do zniesienia wręcz . Napisz jeszcze, jakie katusze przeżywasz, jak kobitka piekarnik odpali i z 3kW nie ma co ze sobą począć [/QUOTE]


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Napisz po prostu że lubisz się smażyć jak kiełbasa na ruszcie i będzie po temacie, a nie lawirujesz jak dżdżownica na słońcu.
    niech Ci będzie - tak lubię, robię to w ramach treningu do globalnego ocieplenia, niezauważenie wciągnę je nosem, podczas gdy Wy, "nietolerancyjni temperaturowo" wyginiecie

  8. #12568

  9. #12569

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    ...Napisz jeszcze, jakie katusze przeżywasz, jak kobitka piekarnik odpali i z 3kW nie ma co ze sobą począć ...
    Tu się nie ma co śmiać - u mnie piekarnik też po godzinie robi saunę w całym domu - nawet rekuperacja nie pomaga rozprowadzić tej energii.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #12570
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Od lat w tym wątku to samo, znalazło się kilku nawiedzonych i próbują narzucić swój punkt widzenie innym. Trucie przez elektrownie, elektrociepłownie, ciepłownie im nie przeszkadzają za to kominki tak, bo przecież wysoka emisja idzie w kosmos a nie na ziemię zwłaszcza przy inwersji. Jakoś ciężko zaobserwować te nowoczesne domy bez kominków, wszyscy mówią be i większość je instaluje (często g....ne, bo ważniejsza obudowa z marmuru. A przepraszam ostatnio widziałem taki nowoczesny prawie pasywny za kilka baniek z PC wypasionym sterowaniem bez kominka i ludzi po powrocie z nart pod pledzikami oglądający telewizję w gustownych sweterkach.
    Są też tacy co piszą że ich wypasiony dom potrzebuje 2-3kW przy zerze, toż to 48-72kWh na dobę toż to mój dziurawiec potrzebuje mniej i to dużo mniej
    Napisałem o 4 stopniach no i przypisano to wszystkim kominkom super tylko że u mnie jest świadomie pojedyncza szyba by taki efekt uzyskać.
    Mierzy ktoś emisję źle, nie mierzy źle, ciekawe jaką metodykę mają straże miejskie do pomiarów z drona.
    Jak już sobie niektórzy zrobią to zasilanie domu z baterii samochodu i rano do pracy pojadą taryfą coś za coś to pogadamy na razie to mrzonki na potrzeby durnej dyskusji.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #12571
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Tu się nie ma co śmiać - u mnie piekarnik też po godzinie robi saunę w całym domu - nawet rekuperacja nie pomaga rozprowadzić tej energii.
    Potwierdzam, dodatkowo po godzinie pracy piekarnika reku musi chodzić u mnie na maksa przez 10-15 minut.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  12. #12572
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Hehheheehhe fajnie się to czyta nie powiem Myjk kilkoma ostatnimi postami przeorany na wszystkie strony został

  13. #12573
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To jest bardzo proste. Strumień gazów wylotowych trzeba zmierzyć. Bezpośrednio. A nie obok, pod, koło czy jak tam waćpanowi wygodniej dobry rezultat uzyskać.
    A tu taki pech że zabawaeczka z aliexpresu jest z plastiku, zmierzyć wiec nie idzie gazów wylotowych bo zaciepło, ergo, problemu nie ma!
    To w takim razie co się stanie i jaka padnie odpowiedź jak zmierzy tak jak chcecie bezpośrednio na wylocie z komina i okaże się ,że wszystko jest w normie ? Swoją drogą podnosić larum ,że wskaźnik g... pokazał i nakazać mierzącemu zmianę miejsca to chyba przesada .Tam zmierzył .Wokoło posesji zmierzy i nic nie wskaże pomiar .Pojdzie z miernikiem do sąsiadów i także nic .To co wtedy wymyślicie nowego ?

  14. #12574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jasne, że ja. Piszę o swoim salonie i swoich temperaturach a o czyich mam pisać.
    Dla mnie też.
    Dla mnie najważniejszym parametrem kominka było własnie nieprzegrzewanie salonu. Gdybym tego nie mógł osiągnąc to bym nie miał kominka.
    I ponownie wzrost, który dla mnie jest akceptowalny i który u mnie występuje +1 st.C dla ciebie moze być nieakceptowalny. Ale +4 to nie rozmowa ze mną.
    Ale nie jesteś pępkiem świata, a nie wszyscy są takimi hardkorami że chcą wydawać dodatkowe 10k na kominek z PW i bufor, który to kominek bardziej truje, bo parametry spalania w płaszczaku są zdecydowanie gorsze niż w "zwykłym".

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Różni ludzie, rózne potrzeby. Są także tacy jak opisałeś powyżej.
    Dla mnie i dla kilku osób, które znam kominek to rekreacja, zabawa, wystrój, nastrój, itd. Ja lubie ty nie. Tyle.
    Może nawet bym lubił gdybym wiedział że nie uprzykrzam tym życia innym. Ale zdaję sobie sprawę że to generuje niską emisję i śmierdzi, śmierdzi także mnie i mnie (oraz moją rodzinę) truje, to nie lubię.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Też nad tym ubolewam. Precz z węglem i paleniem śmieci w domach.
    W kominkach ludzie też palą najróżniejsze rzeczy. Ale najgorsze że palą, choć nie muszą, a patrząc po naszym grajdole znaczną część emisji stanowią właśnie kominki, bo dla tzw. klimatu oszczędzają na gazie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 19-03-2021 o 08:14
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #12575

    Domyślnie

    Po pierwsze agregat to żadne zabezpieczenie- bo w momencie prawdziwego kryzysu, benzyna czy ropa będą niedostępne. Pozostaje zatem jedynie kominek lub śmieciuch w którym spalimy wszystko. Kominek można używać dla klimatu, również poza kryzysem, więc jest on naturalnym, słusznym wyborem.

  16. #12576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Faktycnie mamy nieco inne wyobrażenia o kotłowni - ja w niej mieszkam, Ty słabo tolerujesz dłuższe przebywanie w przegrzanej kotłowni o temperaturze 2-3 stopnie "powyżej rześkości", a kolega Myjk "srogo ją wentyluje" i uważa, że to to samo, co izolacja na kotle. Po tym wszystkim będę się bał lodówkę otworzyć, żeby gradient temperatury jakiegoś przeciągu nie wygenerował w mojej salonowej kotłowni
    taaaa... jak wyżej
    Wspólne wnioski końcowe są takie same, w kotłowni jest chłodniej niż w salonie. Poza tym oczywiście, że nikt tam nie przesiaduje godzinami.

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Pisałem o wentylacji, ale jeżeli uważasz, że 40m3/h to strumień powietrza wystarczający do spalania, to ja się nie dziwię, że u Was kotły na paliwo stałe są nazywane śmierdziuchami, skoro tak kisicie paliwo. Ignorancie - nie wypowiadaj się lepiej w kwestiach technicznych, bo co wypowiedź to rodzyn .
    Założyłem po prostu że walnąłeś cyfrówkę. Nawet jak kocioł się "przymyka" to nadal doprowadzająca powietrze dziura wentylacyjna jest taka sama jak wcześniej i wentyluje SROGO! Ostatecznie i tak wychodzi żeś manipulant co daje analogie z tyłu wyciągnięte, bo wbrew temu co utykasz pomieszczenie dedykowanej kotłowni z kotłem na paliwo stałe jest zdecydowanie mocniej (SROGO!) wentylowane niż salon, kocioł jest lepiej docieplony i nie ma tam takiego przegrzewania jak w kotłowni w salonie przez urządzenie które zostało zaprojektowane do ogrzewania tego pomieszczenia. Ba, rzekłbym nawet, że tam jest zawsze zimniej. Czyli odprawiłeś tzw. samozaoranie level master.

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem - gdzie napisałem, że nie podnosi temperatury??? Pisałem, że ok. 4* temperatura się podnosi - dla niektórych orłów i innych jastrzębi to dużo więcej niż nic, wzrost nie do zniesienia wręcz . Napisz jeszcze, jakie katusze przeżywasz, jak kobitka piekarnik odpali i z 3kW nie ma co ze sobą począć
    Nie przeżywam katuszy, bo piekarnik ma wielokrotnie mniejszą moc niż kominek i służy do przygotowania jedzenia, które mnie służy do życia. W przeciwieństwie do kominka, na własne i jałowe życzenie psującego komfort cieplny, i do tego trującego niską emisją także własną rodzinę (a potem płacz że dziecko ma astmę, raka itp.). Znowu strzelasz analogiami z tyłka wyciągniętymi, manipulujesz, aby tylko umocować argument.

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    niech Ci będzie - tak lubię, robię to w ramach treningu do globalnego ocieplenia, niezauważenie wciągnę je nosem, podczas gdy Wy, "nietolerancyjni temperaturowo" wyginiecie
    Póki co to na takich jak ty szykują bacik w postaci zakazów palenia. I to nie bez przyczyny, a dlatego że powietrze, przez takich jak wy między innymi, jest w opłakanym stanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #12577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Od lat w tym wątku to samo, znalazło się kilku nawiedzonych i próbują narzucić swój punkt widzenie innym.
    W tym wątku ludzie doradzają innym, na podstawie swoich doświadczeń, podając argumenty, żeby tego nie robić. Chcesz innym polecać kominek to masz do tego inny wątek. Ale nie, wy tutaj krucjatę jakąś urządzacie.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Trucie przez elektrownie, elektrociepłownie, ciepłownie im nie przeszkadzają za to kominki tak, bo przecież wysoka emisja idzie w kosmos a nie na ziemię zwłaszcza przy inwersji.
    Ale dotarło już do ciebie, że elektro(ciepło)wnie mają filtry a wszystko się rozchodzi o STĘŻENIA?

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jakoś ciężko zaobserwować te nowoczesne domy bez kominków
    Jak zwykle chcesz widzieć tylko to co ci pasuje. Ja obserwuję fora, ludzie w znacznej części rezygnują w ogóle z kominów. Reszta daje się straszyć takim jak ty, że w razie W zamarzną i że kominy muszą być nawet na zapas.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Są też tacy co piszą że ich wypasiony dom potrzebuje 2-3kW przy zerze, toż to 48-72kWh na dobę toż to mój dziurawiec potrzebuje mniej i to dużo mniej
    Jak rasowy manipulant wziąłeś wartość dla MOJEGO domu i przełożyłeś go w prostej linii na swój (kurnik).

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Napisałem o 4 stopniach no i przypisano to wszystkim kominkom super tylko że u mnie jest świadomie pojedyncza szyba by taki efekt uzyskać.
    Jeśli masz mniejsze zapotrzebowanie, to pewnie skłamałeś z tymi 4 stopniami, albo to wartość przy (srogim!) wentylowaniu oknami.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mierzy ktoś emisję źle, nie mierzy źle, ciekawe jaką metodykę mają straże miejskie do pomiarów z drona.
    Z pewnością dron wisi nad kominem, a nie obok. I z pewnością ma deczko bardziej zaawansowane czujniki.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jak już sobie niektórzy zrobią to zasilanie domu z baterii samochodu i rano do pracy pojadą taryfą coś za coś to pogadamy na razie to mrzonki na potrzeby durnej dyskusji.
    Nie manipuluj znowu, przecież to zasilanie awaryjne a nie codzienne. Choć gdybym miał taką Teslę ze 100kWh baterią to z pewnością bym ją wykorzystywał cyklicznie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #12578
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Po pierwsze agregat to żadne zabezpieczenie- bo w momencie prawdziwego kryzysu, benzyna czy ropa będą niedostępne. Pozostaje zatem jedynie kominek lub śmieciuch w którym spalimy wszystko. Kominek można używać dla klimatu, również poza kryzysem, więc jest on naturalnym, słusznym wyborem.
    Stopkę ma wypasioną ten forumowy chwalipięta ale na agregacie poległ .. Porażki są bolesne ale trzeba się czasami do nich przyznać .

  19. #12579
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ale nie jesteś pępkiem świata, a nie wszyscy są takimi hardkorami że chcą wydawać dodatkowe 10k na kominek z PW i bufor, który to kominek bardziej truje, bo parametry spalania w płaszczaku są zdecydowanie gorsze niż w "zwykłym".
    Ja pierdziu ale teza . Wymiękłem . Co agregatoposiadacz miał na myśli to jego . Proszę Was nie bierzcie tego na poważnie parametry spalania w płaszczyku ,jakie spalanie w płaszczyki co on bredzi. Proszę to jakoś powstrzymać . W PW można jedynie zagotować czynnik .

  20. #12580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wspólne wnioski końcowe są takie same, w kotłowni jest chłodniej niż w salonie. Poza tym oczywiście, że nikt tam nie przesiaduje godzinami.


    Założyłem po prostu że walnąłeś cyfrówkę. Nawet jak kocioł się "przymyka" to nadal doprowadzająca powietrze dziura wentylacyjna jest taka sama jak wcześniej i wentyluje SROGO! Ostatecznie i tak wychodzi żeś manipulant co daje analogie z tyłu wyciągnięte, bo wbrew temu co utykasz pomieszczenie dedykowanej kotłowni z kotłem na paliwo stałe jest zdecydowanie mocniej (SROGO!) wentylowane niż salon, kocioł jest lepiej docieplony i nie ma tam takiego przegrzewania jak w kotłowni w salonie przez urządzenie które zostało zaprojektowane do ogrzewania tego pomieszczenia. Ba, rzekłbym nawet, że tam jest zawsze zimniej. Czyli odprawiłeś tzw. samozaoranie level master.
    Parafrazując scenę z pewnego filmu napiszę Ci, że "zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o dziurach i teraz na siłę próbujesz je wiercić innym"... W sumie masz dwie drogi - możesz dostać Nobla za pracę pt. "Dobór średnicy otworu srogiej wentylacji w aspekcie stopnia kompensacji zjawiska przegrzewania miejsca stałego przebywania homo" (sapiens nie dodawaj, bo wstyd trochę), albo sprawdź takie "czary mary cud techniki" jak kominek z zamkniętą komorą spalania, z doprowadzeniem powietrza do paleniska z zewnątrz i łaskawie przestań pisać farmazony o 10cm dziurach w salonie.

    Ponieważ jednak dobrze Ci idzie kompromitowanie się, to dam Ci jeszcze jedno pole do popisu. Masz tu wykres Königa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konig.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	454135
    i proszę wytłumacz, czemu ta "przyjemnie zielona plama" jest taka rozlana? Powiem Ci więcej, ja przy swoich wahaniach temperatury powietrza o 4* spokojnie mieszczę się w przyjemnym zielonym kolorze. Zastanów się i szczerze przyznaj, co spieprzyłeś w swoim domu, że masz takie napady zimna i gorąca, jak tylko temperatura powietrza w salonie Ci się zmieni???
    Kwestię tego, że moje 3kW z szyby kominka przegrzewa, a Twoje 3kW z piekarnika nie przegrzewa, bo służy do jedzenia ... pominę. Zmień dilera, albo bierz połowę na początek


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Póki co to na takich jak ty szykują bacik w postaci zakazów palenia. I to nie bez przyczyny, a dlatego że powietrze, przez takich jak wy między innymi, jest w opłakanym stanie.
    mamo, mamo, tu mnie biją... lecę po starszego brata, to im dokopie.... masakra jakaś

Strona 629 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony