dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 91 z 652
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 13036
  1. #1801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Tnij cytaty, trzymaj odstępy, nie używaj wulgarnie czcionek, bo robisz tutaj bajzel i syf, dokładnie to samo co ci wylatuje z komina .
    tak, jeszcze zamieść jakieś zdjęcie wyrwane z kontekstu na którym widac tylko dym i napisz, że to z mojego domu, a potem wytnij jakąś kolejną tabelkę, i napisz że to tyczy mojego komina

    w tym jesteś the best !

    a jutro jedź do pracy swoimi czterema kółkami, truj tych co stoją za tobą i udawaj świętego, ....Jekyll&Hyde, zakichany hipokryta


    na szczęście ludzie nie wierzą takim smerfom mądralom jak ty


    ja nie jetem święty

  2. #1802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    potem wytnij jakąś kolejną tabelkę,
    Bo wiem, że i tak nikt, a zwłaszcza ty, nie będzie czytał czasami przydługawych i nudnych raportów po angielsku.

    a jutro jedź do pracy swoimi czterema kółkami, truj tych co stoją za tobą i udawaj świętego, ....Jekyll&Hyde, zakichany hipokryta
    W samochodzie jest katalizator, który eliminuje rakotwórcze WWA, a o skład mieszanki dbają komputery, przepływomierz i sondy lambda.

    Ty na swoim kominie nie masz nic takiego, jak cię fantazja poniesie tak trujesz. Jak dasz dużo powietrza to wylatują NOx, a jak za mało to sadzisz HC i innymi syfami.

    BTW. Do tej pory jesteś najmniej merytoryczną tutaj osobą - taki wiejski filozof, co wszystko wie, a wiedzę wysysa z własnego palca, a wcześniej z cyca matki .
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 07-12-2016 o 19:24

  3. #1803
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Bo wiem, że i tak nikt, a zwłaszcza ty, nie będzie czytał czasami przydługawych i nudnych raportów po angielsku.



    W samochodzie jest katalizator, który eliminuje rakotwórcze WWA, a o skład mieszanki dbają komputery, przepływomierz i sondy lambda.

    Ty na swoim kominie nie masz nic takiego, jak cię fantazja poniesie tak trujesz. Jak dasz dużo powietrza to wylatują NOx, a jak za mało to sadzisz HC i innymi syfami.

    BTW. Do tej pory jesteś najmniej merytoryczną tutaj osobą - taki wiejski filozof, co wszystko wie, a wiedzę wysysa z własnego palca, a wcześniej z cyca matki .

    Wiesz chociaż co to NOx w turbinach gazowych sporo tego przeliczeniowego NO i NO2.
    Ps. Zawartośc azotu w drewnie coś koło 0,12% a w węglu np.? razy 10?
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 07-12-2016 o 19:42
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #1804

    Domyślnie

    W końcu zostaliśmy w czymś docenieni. Jesteśmy najlepsi w Europie. Mamy najwięcej zatrutych miast. Brawo my .

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...enzo-a.html#MT



  5. #1805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post

    Wiesz chociaż co to NOx w turbinach gazowych sporo tego przeliczeniowego NO i NO2.


    Remiks, za mądrze gadasz, beton nie ma szans




    podsumowując:

    kominek w domu to fajna sprawa, ogrzewa dom, tworzy nastrój, paliwo jest ekologiczne

  6. #1806
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    A muchenz dalej najmądrzejszy
    http://www.wein-und-olivenoel-finden...ein-ueberblick
    https://www.lgl.bayern.de/lebensmitt...lanzenoele.htm
    Puść przez tłumacza idź do kogoś to ci przetłumaczy,mi nie musisz wierzyć.
    Myślisz że tu pierdoły pociskam,bo mi się nudzi jak tobie.
    Poza tym WWA mają tyle wspólnego ze smogiem co pyły,to jego podstawa.
    http://dziecisawazne.pl/skazenie-mia...em-raport-who/
    Porównaj co ci wczoraj podlinkowałem,Warszawa 32,w Reichu duże miasta prawie to samo.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 07-12-2016 o 19:46

  7. #1807

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    A muchenz..........
    Nie linkuj mi gównianych artykułów, pisanych przez anonimowych 'dziennikarzyny', co się nawet podpisać nie muszą, tylko opracowania, rządowe, albo instytutów naukowych.

    Sam chciałeś od WHO.

    Ustosunkuj się do tego co wcześniej wkleiłem i podlinkowałem. Dokument opracowany przez brytyjski instytut toksykologii, a nie przez anonimowego dziennikarzynę co może wypisywać co chce, bo nawet w internecie nie obowiązuje go prawo prasowe.

    Po za tym rozmawiamy, o RAKOTWÓRCZYCH BENZOPIRENACH, a nie o pyłach. Tak, przyznaję rację, pyły też są w Berlinie i Paryżu i dla mnie koniec tematów pyłu. A pyły mnie nie interesują bo są przekraczane tylko kilka razy, za to rakotwórczy BaP w Polsce KILKADZIESIĄT razy - różnica całego rzędu.

    I widać też, że błądzisz, bo raz o WWA a raz o pyłach - co się prędzej w google wklepie, jak wiaterek zawieje.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 07-12-2016 o 20:06

  8. #1808
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Po za tym rozmawiamy, o RAKOTWÓRCZYCH BENZOPIRENACH, a nie o pyłach. Tak, przyznaję rację, pyły też są w Berlinie i Paryżu i dla mnie koniec tematów pyłu. A pyły mnie nie interesują bo są przekraczane tylko kilka razy, za to rakotwórczy BaP w Polsce KILKADZIESIĄT razy - różnica całego rzędu.
    Niewiele wiesz plujesz na oślep bez pyłów nie ma BaP.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Niewiele wiesz plujesz na oślep bez pyłów nie ma BaP.
    To podaj mi wiarygodną korelację występowania PM do rakotwórczego BaP, to się może przerzucę.

    Hint: szukałem już wcześniej i nie ma reguły. Ale internet jest pełen, mroczków co wszystko wiedzą , ale najpierw trzeba samemu im wbić do pustego łba szczyptę wiedzy.

    Hint nr 2: katalizator w samochodzie likwiduje HC, a nie pyły - jarzysz już? Czy trzeba wziąć większego młotka, a może za rączkę jak dziecko podprowadzić pod kaganek oświaty?
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 07-12-2016 o 20:23

  10. #1810
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Większość WWA występuje w powietrzu w postaci par lub aerozoli. WWA znajdujące się w powietrzu osadzone są na pyle o równoważnej średnicy ziarna, wynoszącej około 0,5 nm.
    Za dr hab. ANDRZEJ SAPOTA, prof. AM
    Akademia Medyczna
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #1811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Większość WWA występuje w powietrzu w postaci par lub aerozoli. WWA znajdujące się w powietrzu osadzone są na pyle o równoważnej średnicy ziarna, wynoszącej około 0,5 nm.
    Za dr hab. ANDRZEJ SAPOTA, prof. AM
    Akademia Medyczna
    To jak wyjaśnisz brak korelacji między przekroczeniem stężenia pyłów a WWA w Polsce i na zachodzie Europy?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1812
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To jak wyjaśnisz brak korelacji między przekroczeniem stężenia pyłów a WWA w Polsce i na zachodzie Europy?
    A jak wyjaśnisz zawartość BaP w jabłkach o których pisałem Naukowcy potrafia się różnić w ocenach, czasami znacznie. Wnioski? No właśnie, już kiedyś pisałem nie dajmy się zwariować.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #1813
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Dzisiaj, z wątku obok i na temat

    Cytat Napisał xxxxxx27 Zobacz post
    Byc moze mamy podobny dom i kominek i spokojnie ogrzewam gore i dol kominkiem zabudowanym.Jak napale dochodzi do 27 stopni wiec nim nie pale. Napale jak bedzie na dworze -15 przynajmniej

  14. #1814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A jak wyjaśnisz zawartość BaP w jabłkach o których pisałem Naukowcy potrafia się różnić w ocenach, czasami znacznie. Wnioski? No właśnie, już kiedyś pisałem nie dajmy się zwariować.
    Nie lubię dyskusji w stylu "odpowiadam pytaniem, na pytanie".
    Nie potrafisz czegoś wyjaśnić, to po co przytaczasz ?

    Ale skoro już pytasz - tak, jabłka z terenów zanieczyszczoych zawierają więcej BaP.
    Ale gdyby jabłka rosły zima, to miałyby JESZCZE większą zawartość BaP, bo posiadacze kominów rozpoczynają wówczas swój sabat.
    Poza tym- twardziele wędzą paliwa stałe także latem, grzeją CWU.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dzisiaj, z wątku obok i na temat
    I takich posiadaczy kominków lubię
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1816
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I takich posiadaczy kominków lubię
    Mój cały czas czeka na rozpoczęcie sezonu. Zdopinguje mnie -15 lub święta. Może.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To jak wyjaśnisz brak korelacji między przekroczeniem stężenia pyłów a WWA w Polsce i na zachodzie Europy?

    badania tam robił Volskwagen ?


  18. #1818
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Róbcie..... bo dom to nie tylko telewizor.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek Warszawa Żaścianek.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	375358  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 08-12-2016 o 06:24
    Darek B

  19. #1819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Róbcie..... bo dom to nie tylko telewizor.
    TV w salonie nie mamy.

    A my wlasnie rozwalilismy kominek. Rok temu rozwalilismy komin wystajacy z dachu i ocieplilismy dach. Temperatura na poddaszu zauwazalnie wzrosła. Teraz przyszła pora na sam kominek.

    - Był co prawda nie do konca przemyslany jesli chodzi o ustawienie, wielkosc ale mimo ze to raptem 2m2 i tak 1/3 miejsca wypoczynkowego w zasadzie zjadał.
    - Nie było chętnych do noszenia drewna, rozpalania, czyszczenia.
    - Syf w salonie byl jakby sie z nim nie obchodzic
    - A te "15 minut dziennie" na oblsluge wole sie z dzieckiem pobawic. W dzisijszych czasch 15 minut to duzo.
    - Nikt mi nie wmówi że dobrze zrobiony i obslugiwany kominek jest 100% bezzapachowy.
    - punktowe grzanie, bo nie miał rozprowadzaenia. Dom ogrzewany PC, ze sterownikiem w salonie, wiec zapalanie kominka wylaczało ogrzewanie na całą noc, i wpomieszczeniach oddalonych od komina robilo sie zimniej zamiast cieplej ktore potem było ciężko PC i podłogówka wyrównac.
    - skoki temperatury!! to chyba najgorsze. Przy PC mamy skoki temperatury w pomieszczeniach liczone w ułamku stopnia. W czesci dziennej ciut ponizej 22C. Przy 24 to ja szukam wodopoju i rozbieram do rosołu.
    - Od 3 lat nie był praktycznie zapalony, świeczki w nim stały dla klimatu. Bez żalu sie z nim rozstaliśmy.

    Wyszlismy ze stereotypowego a romantycznego założenia dom za miastem to z ogórdkiem, psem i kominkiem musi byc. Jak u babci na wsi na wakacjach za młodu.
    U nas kominek zupelnie sie nie sprawdził. Nie wykluczam ze inni mysla odmiennie i to co mi przeszkadzało innym podoba sie nawet. Rzecz trzeba przemyslec i najlepiej samemu pomieszkac 2 tygodnie w domu z kominkiem i go poobslugiwac.

  20. #1820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    W końcu zostaliśmy w czymś docenieni. Jesteśmy najlepsi w Europie. Mamy najwięcej zatrutych miast. Brawo my .
    ]
    Ot polski romantyzm. Ot patrzenia w ogien nam sie tak jakoś miło robi

Strona 91 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony