dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wszystko da rade jakoś obejśc.

    Mi chodziło tylko o rozległośc i komplikacje powiązań pomiędzy różnymi elementami budynku. Poprawiając jakiś parametr prawie na pewno pogarszamy inny, zyskując w jednym miejscu tracimy gdzie indziej. Wszystko jest względne i nic nie jest jednoznaczne - stąd te nie kończące się spory na forum.

    Jasiu

  2. #82

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem prospekt reklamowy elektronicznego regulatora pracy kotła z zasobnikiem CWU, który posiadał funkcje samoczynnego (raz w tygodniu) podniesienia temperatury wody w zasobniku do 60 stopni, dla zabicia bakterii.
    ZbiR

  3. #83

    Domyślnie

    Zbir
    I to jest chyba najlepsze rozwiązanie (przy pracy z kotłem kondensacyjnym) cały czas pracuje na niskich parametra a tylko raz w tygodniu podgrzewa wodę do odpowiedniej temp. Tylko czy to raz w tygodniu wystarcza??

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cammel

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    po pierwsze wszyscy instalatrzy i producenci zabraniają łaczenia miedzi i plastików w jednym obwodzie, po drugie miedź jest rzeczywiście szkodliwa do wody pitnej tylko pod warunkiem pewnych parametrów tej wody. (wiem że woda w rejonie warszawskim np.w ogóle nie nadaje się do tego typu instalacji). W przypadku własnej budowy trzeba po prostu zbadać wodę w rejonie lub założyć filtr przed dopuszczeniem na budynek.
    Miedź jest dużo trwalsza od innych systemów, wytrzymuje najwyższe temperatury ze wszystkich dostępnych materiałów i ma ma najniższy współczynnik wydłużalności (praktycznie nie wymaga kompensacji)musi być natomiast projektowana z dużo większą dokładnością, nie tylko chodzi o lutowanie ale i cały projekt instalacji, gdyż może w pewnych przypadkach korodować (np. przy zbyt dużym przepływie/ciśnieniu).
    Z całą pewnością dobrze wykonanej instalacji miedzianej nie zastąpi żaden inny materiał- czego dowodem mogą być np. kraje Europy zachodniej takie jak np.Francja gdzie występuje praktycznie tylko miedź (+ewentualnie system Pex do co. - głównie podłogowego.
    Jeżeli chodzi o koszty to sugerować się należy rzeczywiściekształttkami, gdyż stanowią one średnio 67%wartości wydatków na instalację. Koszt instalacji miedzianej podnosi w znacznej mierze robocizna, którą musi wykonać fachowiec.
    Jestem jak najbardziej zwolennikiem miedzi, gdyż jest pewność na lata.

    pozdrawiam



  5. #85

    Domyślnie

    Kolega Cammel powinien jednak faktycznie najpierw szukac odpowiedzi...
    Miedz mozna laczyc z plastikami. Nie mozna jej laczyc ze stala i z aluminium. Woda niesprzyjajaca dla miedzi wystepuje praktycznie wylacznie w rejonach gorskich. Wszedzie indziej nie powinno byc zadnych problemow.

    D.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cammel

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    ponizej czy powyżej?
    wiem, że w samej Warszawie woda nie jest zdatna. Ja mieszkam w bloku i rzezcywiście tak jest. Moi rodzice wybudowali dom w Konstancinie koło W-wy, mają swoją studnię i woda jest podobno ok. Nie ma reguły, ale w przypadku gdy chce się stosować instalacje z miedzi trzeba zrobić badanie. Najpewniejsze jest to co mówisz czyli oczyszczenie przed budynkiem.
    Pa

  7. #87

    Domyślnie

    A ja wiem ze ludzie w Warszawie maja tez zdatna wode do miedzi. Byc moze tobie chodzi o to ze w bloku nie mozna stosowac miedzi -ale to z innego wzgledu - dlatego ze wszystkie rury w bloku sa z reguly stalowe i miedz szybko by korodowala. W domkach jednorodzinnych nie ma takiego problemu.

    D.

  8. #88

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie czy raz w tygodniu wystarczy dezynfekcja termiczna??

  9. #89

    Domyślnie

    Mowia w ksiazkach ze powinna wystarczyc. Ale dla bezpieczenstwa lepiej byloby robic to 2 razy w tygodniu. Tylko robienie tego recznie to troche nie za bardzo - przydalby sie pewnie jakis system zautomatyzowany...

    D.

  10. #90
    Guest

    Domyślnie

    Krzys1 -pytanie o gorący prysznic to jasne że tylko w sobotę i wystarczy.
    Panowie są już prawie święta, wiecej luzu,........... proszę!
    Pzdr.PWM

  11. #91

    Domyślnie

    Na robienie tego raz w tygodniu to więkkszość producentów kotłów ma jakiś sterownik. Może da sie go ustawić na dwa razy w tygodniu?

  12. #92
    Guest

    Domyślnie

    Kocioł przegrzewa do 100 stopni ale zasobnik ,a co rurami plastikowymi i wodą zastojową.

  13. #93

    Domyślnie

    To wyżej to moje.Owszem BUDERUS I VIESSMAN posiadają program przegrzewania kotła z zasobnikiem ,ale wdedy cyrkulacja przestaje działać ze wględu na ocieplenie i rurki plastikowe

  14. #94

    Domyślnie

    Czy ten sterownik automatycznie wyłącza pompę cyrkulacyjną?
    I potem po jakimś czasie ją zalącza? A jak jest rozwiązane to po jakim czasie może się załączyć pompa.

  15. #95

    Domyślnie

    Tak jest zaprogramowany że co tydzień w nocy na 2 lub 3 godz i wszystko dzieje się automatycznie.

  16. #96

    Domyślnie

    Rozumiem, dzieki

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reckruth

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    On 2003-04-18 09:54, Dave wrote:
    A ja wiem ze ludzie w Warszawie maja tez zdatna wode do miedzi. Byc moze tobie chodzi o to ze w bloku nie mozna stosowac miedzi -ale to z innego wzgledu - dlatego ze wszystkie rury w bloku sa z reguly stalowe i miedz szybko by korodowala. W domkach jednorodzinnych nie ma takiego problemu.

    D.
    Wydaje mi się że przy powrocie wody z instalacji miedzianej do stalowej to właśnie stalowa instalacja będzie korodowała. Z tego co pamiętam to też jest różnica czy to instalacja otwarta czy zamknięta. Instalacji zamkniętych ten problem chyba nie dotyczy (piszę "chyba" bo dokładnie nie pamiętam).

    Pozdrowienia dla wszystkich uczestników wątku.

    PS. DAVE - gratulacje wiedzy i umiejętności argumentacji.

  18. #98
    Guest

    Domyślnie

    Jakiś czas temu rozmawiałem z doradcą Viessmana i powiedział mi że przegrzewanie jest niszczące dla emali w emaliowanych zasobnikach, ponieważ powstają mikropęknięcia na powierzchni emali.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony