dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kalanchoe i róża w doniczce - gdzie ustawić, jak dbać ????

    Pytanie jak w tylule - dostałam na urodziny, a nic nie wiem o tych kwiatach.

  2. #2

    Domyślnie

    kalanchoe to sukulent więc nie należy zbytnio podlewać, lepiej jak ma sucho, powinno stać w miejscu słonecznym, gbyby zdziczało można ukorzenić czubek rośliny a niektóre odmiany wypuszczają małe roślinki na brzegach liści i jak odpadną albo mają 'wąsy' to można je posadzić i będzie mnóstwo potomstwa,

    natomiast różę pewnie masz miniaturkę i w zasadzie jako roślina pokojowa jest jednorazówką, jeśli jednak posadzić ją do gruntu to da się ją uratować ale nie jestem w tym specem

  3. #3

    Domyślnie

    To co dostałaś , to klasyk marketingu, byleby ładnie było.

    Obydwie roślinki się wykluczają . Rozsadź je , to produkcja przemysłowa ( upchane w koszyczek niedawno więc się łatwo dadzą wyjąć )

    Róże miniaturki bardzo łatwo zalać , co poznać po przywiędłych liściach i brązowiejących kwiatach lub pączkach.
    Kalanchoe uwielbia kąpiele wodne ( spryskiwanie ) czego nie znoszą róże.
    Róża -stanowisko słoneczne , kalanchoe nie cierpi bezpośredniego słońca ( wybarwia się ochronnie na blado-zielono lub żółtawo )

    Aby cieszyć się miniaturkami róż dłużej , każdy przekwitły kwiat należy
    uciąć na wysokości liści.
    Wtedy rozkrzewia się pięknie .

  4. #4

    Domyślnie

    Żle się wyraziłam - kalanchoe i róża mają osobne doniczki.


    Kalanchoe trzyma się dobrze, ale róża opadła (chyba przelałam??)
    A może tak źle zniosła przesadzenie ?(w sklepie przesadzono ją do nowej doniczki tuz przed zakupem)

    Spróbuję dorzymać do maja i wysadzę w ogrodzie.

    Czy kalanchoe lubi spryskiwanie? Bo jesli to sukulent to chyba coś dziwnego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony