dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101

    Domyślnie

    Czyli dochodzimy do tego samego.
    Można, ale nie trzeba dawać te cegłę. Jej brak nie jest błędem. Natomiast jej posiadanie jak dla mnie polepsza samopoczucie i (nadal sie upieram) przynajmniej na etapie budowy zmniejsza podciąganie wilgoci przez suporex.
    Co do izolacji pionowej co mi da, że styropian będzie zakopany na 70 cm poniżej gruntu przyległego? 30 cm wystaje powyżej gruntu na cokolik, reszta jest zakopana. Gdzieś spotkałem, że ocieplanie fundamentu niepodpiwniczonego więcej niż 60 cm nie ma sensu termodynamicznego.
    Pozdrawiam

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Czyli dochodzimy do tego samego.
    Można, ale nie trzeba dawać te cegłę. Jej brak nie jest błędem. Natomiast jej posiadanie jak dla mnie polepsza samopoczucie i (nadal sie upieram) przynajmniej na etapie budowy zmniejsza podciąganie wilgoci przez suporex.
    Co do izolacji pionowej co mi da, że styropian będzie zakopany na 70 cm poniżej gruntu przyległego? 30 cm wystaje powyżej gruntu na cokolik, reszta jest zakopana. Gdzieś spotkałem, że ocieplanie fundamentu niepodpiwniczonego więcej niż 60 cm nie ma sensu termodynamicznego.
    Pozdrawiam
    a ja nie będę się upierał co Ci ma poprawiać samopoczucie, nie moja sprawa
    skoro gdzieś spotkałeś to co ja na to poradzę?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #103

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów,

    Zaczytuję się waszą wymianą poglądów na temat ochrony przed wilgocią / wodą i chłonę to jak gąbeczka.

    Znajomy powiedział mi, ze w piwnicy miał sucho przez 6-7 lat. Potem przyszedł deszczowy rok i w piwnicy popękała mu terakota.
    Twierdzi, że było to spowodowane parciem wody od dołu (podniesienie słupa wody w gruncie). Słuszałem, że aby przeciwdziałać takim historią - daje się siatki zgrzewane w podłogę piwnicy (np. drut 6, oczko 15cm). Co o tym myślicie ?

    Pozdrowionka

  4. #104

    Domyślnie

    Aha,

    Jak rozmawiałem z cieślą nt. dachu, który budował w okolicach Wisły - też opowiadał mi taką historię. Zrobił płytką piwnicę (1m w ziemie). Było super przez kilka lat, a potem zamokła mu piwnica i wywaliło płytki w podłodze piwnicy.

    Czyli naprężenia od spodu chyba są dosyć popularne jak robi się wilgotno.

    Mam podobną sytuację. Chciałbym zrobić odwodnienie. Ale nie mam gdzie wypuścić rury z wodą
    Niestety

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Miałem glinę i wodę.
    W porze deszczowej nie glinę tylko jakiś gnój się robił.
    Murowałem z bloczków betonowych, "rapówka", na to 3 razy Dysperbit.
    Od razu układałem drenaż.
    Ale zasypywałem go do samej góry(żwir za drogi, sypałem płukany kamień hutniczy).
    A warstwy wokół wyglądały tak.
    Na ścianę pokrytą tym dysperbitem nałożyłem folię kubełkową.Potem stare panele grzejnikowe odsunięte na szerokość stopy ludzkiej od ściany i to zagęszczałem gliną (jest dobrym izolatorem)
    Potem drenaż (wszystko owinięte geowłókniną żeby nie zatkać) i obok znów glina zagęszczona.
    Taki jest przekrój poziomy, patrząc od ściany fundamentowej.
    Stoi to 4-ty rok, a wiosną drenaż pompuje jak z pompy, takiej ręcznej.
    Woda ze studzienki zbiorczej wyprowadzona za działkę na dół do strumienia rurami PCV.
    Polecam tam gdzie glina takie wykonanie.Sprawdziło się.
    Piwnica sucha.
    http://forum.muratordom.pl/piwnica-c...ac,t123815.htm

    Cytat Napisał bobiczek
    he,he...Tak jak Wy miałem. I pożałowałem. Potem.
    Spadek, zasypywanie, a może warto..Zrobiłem pod jeną trzecią.A w zasadzie nie skończyłem jeszcze. Woda gruntowa mnie zabiła i moje marzenia
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    Dzień dobry, będę stawiał dom z poddaszem, bez piwnicy, na glinie, sąsiedzi mówią że glina sięga głęboko kilka metrów. Tak więc teoretycznie woda może pochodzić tylko z opadów i wtedy będzie zalegać, chyba że natrafię na jakieś żyły wodne. Jakie zrobić izolacje fundamentów?
    Jeśli dom tak jak piszesz bez piwnicy to wystarczy dysperbit, styropian, dysperbit i zasypać rodzimą gliną. Sama w sobie jest izolacją.
    Drenaż zadziała odwrotnie - będzie ściągał wodę pod ściany fundamentowe.
    Dodatkowe izolacje pionowe wg mnie nie są potrzebne, gdyż jak raz kiedyś, przy jakiejś powodzi podejdzie woda i dostanie się za izolację - wystarczy kilka dziurek w folii - to już do końca świata ściany nie wyschną.
    Tak też mam, glina, miejscami jak masło, w pobliżu ścian domu grunt bardzo suchy - chwasty nie chce rosnąć nawet podczas deszczów. A kilka metrów dalej w okresach mokrych (w czasach gdy jeszcze nie miałem trawnika) gumiaki zostawały w błocie.
    Jeśli zagrożenie wilgocią pochodzi bardziej od wód opadowych proponuję zadbać o odprowadzeniem deszczówki z rynien i w trakcie robienia dachu przypilnować wielkość okapów, aby wyraźnie wystawały poza obrys budynku.
    Pozdrawiam

  7. #107

    Domyślnie

    witam mam pytanie dotyczące fundamentu tzn dom bez piwnicy grunt to glina na głębokości ok 80 cm warstwa piachu ok 5 cm potem glina woda nie problem bo nisko ławy lane w gruncie potem bloczki mam zamiar posmarowac ociepli styropianem ale nie w tym rzecz pytanie brzmi czym zasypac fundamenty z zewnątrz budynku drenażu nie będzie w muratorze pisali zeby piachem inni mowią żeby gliną może ktoś udzielic mi odpowiedzi na moje pytanie jeśli gliną to po co wogóle odkopywac

  8. #108

    Domyślnie

    Witam, pozwole sobie odswiezyc wątek

    Mam dosc zlozona sytuacje gruntowa, a chcialbym miec dom podpiwniczony:
    - w podłożu trudnoprzepuszczalne gliny (odwiert do 5m ppt)
    - woda gruntowa o zwierciadle pod cisnieniem hydrostatycznym wystepuje we fragmentach silnie spiaszczonych, slaboprzepuszczalnych glin
    - w poziomie jej stabilizacji zaobserwowano srodglinowe, słabe sączenia
    - śródglinową wodę napiętą nawiercono na głębokości 2,5-3,5 m ppt., a jej zwierciadło stabilizowało sie na głębokości około 2,0-2,3 m ppt.
    - słabe sączenia wody zaobserwowano na głębokości 1,8-2,3 m ppt.

    Jeszcze o działce:
    - jest spadek w jednym kierunku
    - nie ma gdzie odprowadzić ew. wody z drenażu
    - podłoga parteru może być wyniesiona max. 0,5m npt.

    I pytania:
    - czy piwnica jest w ogóle możliwa?
    - jak moze byc jej orientacyjny koszt (piwnica o wymiarach ok. 10x12m)?
    - jakie izolacje należałoby zastosować?
    - jaką technikę osuszenia terenu na czas budowy?
    - czy w przypadku rezygnacji z piwnicy też konieczne bedzie specjalne izolowanie fundamentów?

    Sorry za tak szczegółowe pytania ale jestem laikiem

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony