dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Tynki gipsowe

  1. #1

    Domyślnie

    Niedawno dowiedziałem się, że zrobienie tynku gipsowego nie gwarantuje uzyskania gładkiej powierzchni porównywalnej z płytą gipsową i należy jeszcze zrobić gładź np. Cekolem - co Wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem krótko-wysmiej tego co Ci opowiada takie dyrdymały.Jeżeli na styku płyt zaszpachlujesz dobrze to nie poznasz gdzie ten styk(oczywiście po pomalowaniu)Mario

  3. #3

    Domyślnie

    rzeczywiście wykonanie tynku maszynowego gipsowego nie gwarantuje tego, chyba że masz idealne ściany o jednakowej chłonności i tynkarze położą równą warstwę, wszystko zależy od fachowców, jeden zrobi na krzywej ścianie równy tynk a inny spi... na równej. co do połączenia płyt gipsowych to się nie wypowiem bo będą to dyrdymały i wyśmieje mnie mario.

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi mi głównie o powierzchnię tynku gipsowego kładzionego na porothermie. Wiadomo, że można tynk położyć starannie i go sp... ale nawet przy równym tynku (dobrze wykonanym), czy zachodzi konieczność robienia na nim gładzi gipsowej, czy sam tynk gipsowy jest wystarczająco gładki (porównywalny z płytą).

  5. #5

    Domyślnie

    jak Ci dobrze położą to zostaje tylko malowanie , przed kładzeniem muszisz zagruntować.

  6. #6

    Domyślnie

    Ze swej natury tynk maszynowy nie da ci takiej gładkości jak gładź - w jego skład wchodzi m.in. mielony piasek.
    Tzw. zatarcie na gładko moim zdaniem daje zadawalający efekt.
    Jeśli chcesz nakładać gładź, tynk musi być zatarty na ostro, inaczej gładź nie zwiąże się z tynkiem i schodzi pod palcem.

  7. #7

    Domyślnie

    Januszek nie bój się jak nie będziesz słuchał głupot to z mojej strony nic Ci nie grozi.Tynk maszynowy owszem zawiera piasek ale jeżeli przed calkowitym związaniem ww.przeciągniesz to mokrą packą z gąbką a następnie zagladzisz to specjalną pacą tzw.żyletką uzyskujesz gladz jak na d....niemowlaka,ci co kladą tynki robią to,może nie dokładnie ze względu na szybkość(szybciej zrobią więcej zarobią)mimo to wystarczy póżniej "przelecieć"ściany papierem ściernym120-150 i już.Nie gniewajcie się wszyscy na mnie ale czasami mnie ponosi na co niektórych"fachowców"którzy próbują wcisnąć różny kit inwestorom.Mario

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bigmario4 dnia 2002-09-30 15:26 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bigmario4 dnia 2002-10-01 19:10 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Co z tym gruntowaniem?
    Czy porotherm trzeba gruntować przed tynkiem, czy tynk gipsowy przed malowaniem?
    A co jeżeli tynk gipsowy będzie porowaty (czytaj nie wystarczająco gładki) i chciałbym zrobić gładź, czy trzeba gruntować i czy w ogóle ma to sens?

  9. #9

    Domyślnie

    gruntować trzeba warstwę nośną dla tynku (porotherm) tak aby chłonność podłoża była nieduża i jednakowa. dobry tynkaż zrobi Ci gładką powierzchnię bez porów i nierówności.

  10. #10

    Domyślnie

    Gruntowanie robi się żeby ściana miała jednakową chłonność,najlepiej zrobić to przed tynkiem.Tynk wystarczy że zagruntujesz rozcieńczoną emulsją(1-1)przed położeniem gładzi nie ma sensu gruntować.Mario

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi, ale jeszcze jedno. Aziel pisze że jak się zrobi gładki tynk, położona następnie góładź nie będzie się trzymać. Zakładam, że tynkarze zrobią OK i nie będzie trzeba poprawiać. Ale jak nie to w przypadku konieczności położenia Cekolu może zachodzic obawa że zejdzie, bo przecież tynkarze będą chcieli zrobić od razu dobrze.

  12. #12

    Domyślnie

    To wyżej było moje sorry

  13. #13

    Domyślnie

    Jeżeli tynkarze zrobią Ci dobrze(bez niedomówień proszę) to poco Ci cekol?Mario

  14. #14

    Domyślnie

    Mario
    Jasne że chciałbym mieć gładką ścianę po ukończeniu tynków, to po pierwsze a po drugie po co jeszcze wydawać kolejne pieniądze na gładź. Moje pytanie wiązało się z przypadkiem kiedy zrobiony tynk byłby chropowaty.
    Jeszcze raz dzięki.

  15. #15

    Domyślnie

    A tak przy okazji: czy przy planowanym tynku gipsowym lepiej kable elektryczne i inne schować w rowkach mniej więcej ich grubości aby nie wystawały, czy wystarczy położyć na ścianie?
    Myślę, że tynku gipsowego kładzie się mniej niż cementowo-wapiennego i stąd moje pytanie.

  16. #16

    Domyślnie

    Nawet jeśli byłby trochę chropowaty to wystarczy przetrzeć papierem ściernym(100-150).Co do kabli-ja bym schował głębiej,ale spytaj ekipy która będzie to robić,to ich problem zeby nie było widać.Mario

  17. #17

    Domyślnie

    Co do płyty z KG to nie wiem jak by sie fachowiec nie starał to i tak są widoczne łączenia płyt.Wystarczy zapalić lamkę która stoi przy takiej ścianie.Wiem bo mam tak w jednym z pokoi.Dlatego w nowym domu zdecydowałem się na zwykły tynk, jak mnie najdzie ochota to wyrównam sobie gładzią gipsową.

  18. #18

    Domyślnie

    Na połączenia płyt GK jest rada aby nie było widać połączeń - trzeba szpachlowanie połączeń rozłożyć na dwa dni. Po pierwszym zasadniczym szpachlowaniu trzeba odczekać min. dobę do całkowitego wyschnięcia szpachlówki. A dpoiero poźniej wykończyć drugim szpachlowaniem cienką warstwą.
    Szpachlówka przy wysychaniu mieznacznie się kurczy i spoiny szpachlowane troszkę się zapadają, co poprawia się przy kolejnym szpachlowaniu, już cienką warstwą.

  19. #19

    Domyślnie

    Tak po prawdzie-to Wy chcecie mieszkać czy biegac z lampką i sprawdzac równość scian?Norma przewiduje 1mm na 2m łacie.myślę że to jest ideał,przecież jeżeli nawet nierówności są trochę większe ale nie mają ostrych brzegow to są raczej niezauważalne(gorzej jak są kinkiety na ścianie)Wg. mnie trzeba jakiś kompromis osiągnąć inaczej prosta czynność jak tynkowanie ścian zamieni się w udrękę i dla wykonawcy i dla inwestora.Z powazaniem dla jednych i drugich.Mario

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony