dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41

    Domyślnie

    Coola, moim zdaniem w garderobie obok łazienki. Po pierwsze-ze względu na bliskość łazienki, po drugie ze względu na wentylację (w tym pomieszczeniu masz komin) Co prawda wg producenta saun, z którym się kontaktowałam, nie jest niezbedny dodatkowy komin wentylacyjny, wystarczy aby w tym pomieszczeniu była wentylacja mechaniczna lub po prostu otwierane okno .

    Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami sauny i planujemy ją w naszym domu. Mieliśmy okazję pomieszkiwać w mieszkaniu wyposażonym w saunę, teraz niestety pozostają nam sauny "publiczne", dlatego też z silnym przekonaniem mogę stwierdzić: sauna-tylko w domu! Podpisuję się pod wszystkimi argumentami piotrulexa. Ponadto nie lubię po korzystaniu z sauny suszyć włosów, ubierać się i wychodzić na dwór po to aby dotrzeć do domu-o wiele przyjemniej jest, jeśli można nie wychodząc z domu wskoczyć do łóżka.

    W w/wspomnianym mieszkaniu piec można było zaprogramować tak, aby włączył sie o określonej godzinie, dlatego wracając do domu można było od razu wskoczyc do nagrzanej sauny

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Sauna tak/nie opinie

    Cytat Napisał Biop
    Witam,
    Niedługo ruszam z budową domku i chciałbym mieć w nim saunę. Interesują mnie Wasze opinie na temat sauny.... Jakie są koszty eksploatacji i budowy oraz wrażenia z użytkowania.
    pozdrawiam piotrek
    Moi rodzice w domu wybudowali saunę - ojciec budował ją sam z jakiegoś drzewa egzotycznego bezżywicznego.
    Przez 4 lata sauna używana była chyba ze 3 razy (głównie na mioch imprezach - kiedy to było..... ).
    Z racji tego, że mamy miasteczko wodne pod nosem lepiej iśc do sauny przy okazji basenu raz na jakiś czas i zapłacić pare złociszy.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Upiorka
    Podpisuję się pod wszystkimi argumentami piotrulexa.
    milo mi )
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    TAK tak tak

    Samo zdrowie
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  5. #45

    Domyślnie

    nie znam opinii nt. eksploatacji, ale z pewnoscia bede mial.
    Zaplanowalem w lazience.

  6. #46

    Domyślnie

    ja też mam zaplanowaną w łazience na poddaszu i jest mały problem, bo są skosy, ale widziałam, że i w takich można zrobić saunę.
    możecie polecić jakieś firmy do wykonania i oczywiście zaprojektowania
    pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Witam,
    również zastanawiamy się nad sauną, a jedyne miejsce na nią jest właśnie pod skosem, może ktoś ma tak umiejscowioną saunę lub może podrzucić pomysł jak ją zaplanować? [/img]

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tak....


    sauna jest super!

  9. #49

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam nad sauna ogrodową. Można do niej dostawić altane z grillem

  10. #50

    Domyślnie

    Witam. Właśnie w tym roku zrobiłem sobie saunę i jak na razie to korzystam z niej po kilka razy w tygodniu. Uważam że to świetna sprawa. Zaoszczędziłem na montażu, ale zaszalałem z materiałami. Drewno - osika, Piec Harvia combi. Sauna jest ze skosem i nie było żadnego problemu z zabudowaniem skosów. Internet jest "wielki" i jeśli się ma trochę czasu to piec i drewno można kupić za 60% ceny. Udało mi się trafić na producenta boazerii do saun, który sprzedaje swoje produkty do sklepów internetowych i jak zobaczył za ile te sklepy sprzedają to zaczął część sprzedawać na Allegro. I zamiast zapłacić po 80zł za m2, to zapłaciłem chyba ok 45zł za m2. Z piecem była podobna historia. Okazało się, że trafiłem na bezpośredniego dystrybutora z Finlandii.

    Polecam saunę każdemu. To najlepsze lekarstwo na przeziębienia grypy i wiele innych chorób. Poza tym wspaniały relaks dla całej rodziny i znajomych.

  11. #51

    Domyślnie

    Zamiast mnie wkurzać ( ), to lepiej podaj namiary na gościa. W poście lub na priv.

  12. #52

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    Witam.
    Niestety pisuję z pracy i na dzisiaj nie mogę znaleźć namiarów. Producent boazerii (znakomita jakość, gotowe do montażu) z tego co pamiętam jest z Olchówki koło Hajnówki. a gościa danych od pieców Harvia nie pamiętam.
    ALE..........
    Postaram sie poszukać w domu gwarancji od pieca i tam napewno jest adres, gdzieś mam też zapisany numer tel. do pana od drewna. Wszystko można załatwić na telefon i przyślą do domu za zaliczeniem.
    ALE.........
    W pracy będę dopiero we wtorek, i na wtorek postaram się poszukać namiary.
    Pozdrawiam

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miru
    Witam
    witam

    ja tez bardzo poprosze
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #56

    Domyślnie

    [quote]
    Cytat Napisał [color=red]Miru
    [/color]Witam.

    ja też , ja też bardzo bardzo proszę , w piątek mam podpisać umowe na budowę sauny i chcą odemnie 15.000

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    [quote="gola99"]
    Cytat Napisał [color=red
    Miru][/color]Witam.

    ja też , ja też bardzo bardzo proszę , w piątek mam podpisać umowe na budowę sauny i chcą odemnie 15.000
    to chyba strasznie wielka ta sauna - dla porownania sprawdz sobie ceny chocby na allegro. kompletna z piecem i komputerem to nawet za polowe Twojej ceny mozna zakupic
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #58

    Domyślnie

    To oczywiscie kwestia podejscia do " saunowania " ...ale ja zgadzam sie z krisem pp - prowizoryczna sauna w domu jest rozwiazaniem bez sensu...
    1. bedac w domu po prostu "nie bedzie nam sie chcialo" - przypomnijcie sobie wszystkie Wasze stoly do bilarda, ping-ponga, minisilownie, rowerki treningowe oraz wasze przerzeczenia, ze juz zaczynacie sumiennie cwiczyc.
    Sauna bedzie stala pusta i straszyla tylko
    2. Sauna w domu to jak szkolenie w zakladzie pracy ...
    Wiecie - dlaczego szkolenia czesto robione sa poza zakladami pracy - chociaz sa w zakladach "warunki" - extra sale konferencyjne itepe ...
    - zeby uatrakcyjnic szkolenie
    - zeby skupic sie na szkoleniu - a w pracy a to telefon ..a to tego wolaja bo awaria ..a to do dyrektora trzeba isc - a to tamten juz przychodzi ..tylko e-maile sprawdzi - i juz nie przychodzi
    Z sauna w domu bedzie podobnie.

    Ale zrobic mozna ..Chamonix ..jak ktos ma kase.
    Choinka to tez fajna sprawa ..i tez jest tylko raz w roku ...

    Y

  19. #59

    Domyślnie

    W pracy będę dopiero we wtorek, i na wtorek postaram się poszukać namiary.
    Pozdrawiam
    Czekamy na namiary
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  20. #60

    Domyślnie

    Yoric, absolutnie sie z Tobą nie zgadzam.Korzystam z sauny regularnie, niestety na razie z publicznej i najbardziej wkurza mnie widok, obnażających sie kolesi. Niestety sprawdza się tu reguła im kto grubszy i starszy tym bardziej sie pokazuje. Niekiedy też uciążliwy jest zapach, niekoniecznie drewna czy olejków. Ja saunę będę mieć na pewno, i nie po to żeby świeciła pustkami.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony