dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To jakaś strasznie lipna kaloryczność . i po uwzględnieniu sprawności daje 3,41 kWh z kg wungla ..
    ale jak bym nie sprowokował do liczenia i szukania .. to by nie było .. realne .. teraz szał .. i szukanie wungla .. który ma z 27-30 MJ/kg

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    To jakaś strasznie lipna kaloryczność
    Tak jak i pellet
    teraz szał .. i szukanie wungla .. który ma z 27-30 MJ/kg
    Takim chcesz na retorcie palic

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To jakaś strasznie lipna kaloryczność . i po uwzględnieniu sprawności daje 3,41 kWh z kg wungla ..
    ale jak bym nie sprowokował do liczenia i szukania .. to by nie było .. realne .. teraz szał .. i szukanie wungla .. który ma z 27-30 MJ/kg
    Kogo prowokowałeś? Czym? Zdjęciem ciężarówki czy opowieściami dziwnej treści o sprawności czy paleniu na bufor? Dajże już spokój.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zakładałem że pali przyzwoitym węglem, a nie jakimś czymś .. to jeszcze lepiej pokazuje, że na rusicy nie pojedzie nawet ciężarówką.
    Bo kołami nie obróci. Oczywiście że palenie na bufor jest dobre, bo tak piszesz jak byś w aucie amortyzatorów nie miał.. i usprawiedliwiał ten stan
    że tak ma być .. jedzie ? nie ważne jak.

  5. #45

    Domyślnie

    Zacznij naukę czytania ze zrozumieniem, zanim zaczniesz czynić "założenia". Potem zgłęb temat kotłów z automatycznym podawaniem paliwa, sterowników do nich, a potem zacznij udzielać "światłych" rad. Porównanie palenia na bufor kotłem podajnikowym do amortyzatorów w aucie... Ty nie masz pojęcia albo o ogrzewaniu albo o motoryzacji. Znając życie - to o obu.

  6. #46

    Domyślnie

    Paluszek, nakarmiłeś go tym innym opałem?

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Paluszek, nakarmiłeś go tym innym opałem?
    Tak. Barbórka z Liroya. Wilgotna żeby nie powiedzieć że mokra. Różnicy w ilości spalania nie zauważyłem. Jedynie szybciej dochodzi do zadanej i przebija o 2-3 stopnie. Dużo popiołu i sadzy . Nie pozostaje mi nic innego jak po sezonie wezwać fachowca niech oceni instalacje. W końcu na parterze robiłem wszystko sam łącznie z podłogówką. Potem kilka szybkich przeróbek związanych z dokładaniem bojlera czy przestawianiem pieca. Jak mi napisał Jarecki na innym forum, tam może być jakiś wielbłąd. Mierzyłem temp powrotu i obojętne od zadanej jest od niej o 14-15 stopni niższa.
    Ostatnio edytowane przez Paluszek21 ; 02-11-2016 o 19:06

  8. #48

    Domyślnie

    Zainteresuj się lepiej ciepłomierzem z alledrogo.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś, czy zawór czterodrożny może coś zmienić w kwestii spalania? Moim zdaniem jeżeli na kocioł wraca cieplejsza woda to ten nie musi tak gonić aby dobić do zadanej. A na grzejniki nie potrzebuje tak gorącej wody. Bez zaworu gdy termostat otworzy grzejnik na piec idzie zimna, iwtedy zapier . . Po zamknięciu grzejnika woda stygnie w rurach co jest kolejną stratą. Juz chyba lepiej żeby krążyła cały czas zmieszana. Dobrze kombinuje?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony