dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki jest koszt wpisu do księgi wieczystej

    Witajcie forumowicze. Może ktoś mi powie ile może kosztować wpis do księgi wieczystej hipoteki z tytułu umowy kredytowej na budowę. czy to jakiś ryczałt czy może procent od wartości kredytu. mam w planie ewentualny kredyt hipoteczny i chciałbym oszacować wszystkie koszty z tym związane.
    sylwekb.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj, właśnie to przerabiam.
    wpis obciążający nie kosztuje nic, ponieważ jest to przeznaczone na potrzeby mieszkaniowe. Natomiast oświadczenie składane w Sądzie o obciążenie hipoteki, wymagali, żeby było notarialnie poświadczone (50 zł).
    Do U.Skarbowego składasz deklarację od czynnośći cywilno-prawnych PCC-1 i uiszczasz podatek- nie wiem czy ryczałt, u mnie była to kwota 19 zł.
    Pozdrawiam,
    ala

  3. #3

    Domyślnie

    jesli jest to budynek mieszklalny dla siebie to jest 0zł

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj, właśnie to przerabiam.
    wpis obciążający nie kosztuje nic, ponieważ jest to przeznaczone na potrzeby mieszkaniowe. Natomiast oświadczenie składane w Sądzie o obciążenie hipoteki, wymagali, żeby było notarialnie poświadczone (50 zł).
    Do U.Skarbowego składasz deklarację od czynnośći cywilno-prawnych PCC-1 i uiszczasz podatek- nie wiem czy ryczałt, u mnie była to kwota 19 zł.
    Pozdrawiam,
    ala

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Przeznaczenie kredytu będzie oczywiście na własne potrzeby mieszkaniowe.
    sylwekb.

  6. #6

    Domyślnie

    zaś jeśli się tyczy opłaty PCC to w zależności od rodzaju hipoteki
    przy kaucyjnej jest to 19,00zł, zaś przy umownej - 0,1% wartośći hipoteki
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony